FC Leipzig (GER)
Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Distrikt | D Regional | Värja | 27 feb. 2024 | Aktiv |
Distrikt | E Regional | Värja | till 31 aug. 2017 | Upphört |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
9 mars 2024 | GER SN | Weißwasser |
2024 Sächsische Meisterschaft
im Florett-/Degenfechten U11|U13 |
U11 U13 | |||||
2 mars 2024 | GER SN | Leipzig |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U15 |
Värja 36 (2) |
Värja 13 (10) |
|||
18 feb. 2024 | GER HE | Frankfurt am Main | 1 Rhein-Main Degen-Challenge 2024 | U13 |
Värja 4 (2) |
||||
13 jan. 2024 | GER SN | Chemnitz | 2024 Chemnitz Youth Tournament | U11 U13 U15 U9 |
Värja 4 (3) |
||||
17 juni 2023 | GER SN | Weißwasser | 2023 Saxonian Championships | Senior U17 |
Värja 21 (1) |
Värja 6 (4) |
|||
1 apr. 2023 | GER SN | Leipzig |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U15 |
Värja 60 (4) |
Värja 21 (14) |
|||
21 jan. 2023 | GER SN | Chemnitz | 2023 Chemnitz Youth Tournament | U11 U13 U15 U9 | |||||
30 apr. 2022 | GER HE | Offenbach | 2022 German Championships | U20 | |||||
30 apr. 2022 | GER HE | Offenbach | 2022 German Championships | U20 |
Värja 21 (1) |
||||
9 apr. 2022 | GER SN | Bautzen | 2022 Open Championships of East Saxonia | Senior U20 VET | |||||
9 apr. 2022 | GER SN | Bautzen | 2022 Open Central European Championships | U13 U15 U17 | |||||
12 mars 2022 | GER SN | Görlitz | 2022 Saxonian Championships | Senior U15 U17 | |||||
30 okt. 2021 | GER SN | Aue |
Ranglistenturnier des Sächischen Fechtverbandes e.V. 28 Erzgebirgs-Cup 2021 |
Senior U15 |
Värja 46 (2) |
Värja 17 (7) |
|||
16 juli 2021 | GER SN | Dresden | SFV Season end Tournament | Senior U11 U13 U15 U17 U9 VET |
Värja 42 (1) |
Värja 18 (8) |
|||
3 okt. 2020 | GER SN | Aue |
Ranglistenturnier des Sächischen Fechtverbandes e.V. 27 Erzgebirgs-Cup 2020 |
U17 |
Värja 15 (1) |
Värja 8 (8) |
|||
29 feb. 2020 | GER BE | Berlin |
Berliner Ranglistenturnier 2020 Steglitzer Bär |
U11 U13 U15 |
Värja 15 (1) |
||||
8 feb. 2020 | GER SN | Görlitz |
2020 Championships of Saxonian
im Degenfechten U15|U17|U20|Senioren |
Senior U15 U17 |
Värja 2 (2) |
||||
1 feb. 2020 | GER BN | Heidelberg |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U15 |
Värja 13 (5) |
||||
19 jan. 2020 | GER ST | Bitterfeld |
27 Championships Sachsen-Anhalt
Greppiner Kunder- und Jugendturnier |
U11 U13 U15 |
Värja 28 (1) |
Värja 3 (2) |
|||
11 maj 2019 | GER SN | Leipzig |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U14+U13 |
Värja 84 (4) |
Värja 17 (12) |
|||
13 apr. 2019 | GER NR | Leverkusen |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U14+U13 |
Värja 36 (2) |
Värja 10 (9) |
|||
16 feb. 2019 | GER SN | Stollberg/Sa. | 2019 Championships of Saxonian | Senior U14+U13 U17 |
Värja 43 (2) |
Värja 14 (6) |
|||
1 dec. 2018 | GER TH | Saalfeld | Stadtwerke Cup | U13 U14 U17 | |||||
1 dec. 2018 | GER TH | Saalfeld |
Cup Wobag
RLT Schüler Degen |
U10+U9 U11 U12 |