Eintracht Duisburg (GER)
Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Nationella | Veterans CN | Florett | 12 maj 2023 | Aktiv |
Nationella | Veterans CN | Sabel | 12 maj 2023 | Aktiv |
Internationell | FIE B | Florett | till 11 maj 2023 | Upphört |
Internationell | FIE B | Sabel | till 11 maj 2023 | Upphört |
Nationella | C National | Florett | 5 dec. 1992 till 10 maj 2023 | Upphört |
Nationella | C National | Sabel | 11 maj 2023 till 12 maj 2023 | Upphört |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
20 jan. 2024 | GER WE | Münster |
NRW-Qu-Turnier 40 International Tournament 2024 |
Senior U13 U15 U17 U20 |
Florett 31 (2) |
Florett 14 (5) |
|||
18 nov. 2023 | GER BY | Ingolstadt | 2023 Ludwig-Meider-Turnier | Senior |
Värja 15 (1) |
Florett 9 (4) Värja 2 (1) |
|||
11 nov. 2023 | GER TH | Erfurt | 28 German Veterans Team Championships 2023 | 140+ 150+ |
Florett 3 (3) |
||||
15 apr. 2023 | GER BY | Regensburg |
DFB Qualifikationsturnier 2023 German Veterans Championships |
Ak40 Ak50 Ak60 Ak70 |
Florett 84 (1) |
Florett 8 (4) Sabel 1 (1) |
|||
18 mars 2023 | GER | Schwerin | 2023 German Championships | U15 |
Florett 2 (2) |
||||
18 mars 2023 | GER | Schwerin | 2023 German Championships | U15 |
Florett 21 (1) |
Florett 9 (7) |
|||
21 jan. 2023 | GER WE | Münster |
NRW-Qu-Turnier 39 International Tournament 2023 |
Senior U11 U13 U15 U17 U20 |
Florett 40 (3) |
Florett 16 (5) |
|||
28 maj 2022 | GER NR | Moers | 2022 German Championships | U15 |
Florett 21 (1) |
Florett 11 (7) |
|||
22 maj 2022 | GER BN | Tauberbischofsheim / Berlin | 2022 German Championships / The Finals | Senior |
Florett 15 (1) |
Florett 5 (4) |
|||
21 maj 2022 | GER BN | Tauberbischofsheim / Berlin | 2022 German Championships / The Finals | Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 5 (4) |
|||
30 apr. 2022 | GER NR | Dormagen | 2022 German Championships | U13 |
Sabel 60 (2) |
Sabel 12 (4) |
|||
30 apr. 2022 | GER NR | Dormagen / Berlin | 2022 German Championships / The Finals | Senior |
Sabel 2 (1) |
||||
30 apr. 2022 | GER NR | Dormagen / Berlin | 2022 German Championships / The Finals | Senior |
Sabel 21 (1) |
||||
23 apr. 2022 | GER ST | Barleben |
DFB Qualifikationsturnier 2022 German Veterans Championships |
Ak40 Ak50 Ak60 Ak70 |
Florett 10 (1) Värja 42 (1) |
Florett 4 (1) Värja 6 (3) |
|||
27 nov. 2021 | GER BN | Tauberbischofsheim | 2021 German Championships | Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 5 (3) |
|||
27 nov. 2021 | GER BN | Tauberbischofsheim | 2021 German Championships | Senior |
Florett 4 (4) |
||||
13 nov. 2021 | GER NR | Bonn |
DFB Qualifikationsturnier Qu B Lion 2021 |
Senior |
Florett 8 (3) |
||||
9 okt. 2021 | GER BY | München |
DFB Qualifikationsturnier 2021 Münchner Kindl International Competition |
U17 |
Florett 21 (1) |
Florett 7 (4) |
|||
11 sep. 2021 | GER WE | Münster |
NRW-Qu-Turnier 38 International Tournament 2021 Rheinisch-Westfälisches Ranglistenturnier |
Senior U11 U13 U15 U17 U20 |
Florett 20 (2) |
Florett 17 (4) |
|||
1 feb. 2020 | GER | Bochum |
FIE 34 Pokal der Stadt Bochum World Cup |
U20 |
Florett 42 (2) |
Florett 5 (2) |
|||
16 nov. 2019 | GER WÜ | Eislingen | 2020 German Championships | U20 |
Sabel 21 (1) |
Sabel 1 (1) |
|||
16 nov. 2019 | GER WÜ | Eislingen | 2020 German Championships | U20 |
Sabel 15 (1) |
Sabel 10 (7) |
|||
27 okt. 2019 | GER WE | Burgsteinfurt |
DFB Qualifikationsturnier Steinfurter Schloss |
U20 |
Florett 36 (2) |
Florett 8 (5) |
|||
26 okt. 2019 | GER WE | Burgsteinfurt |
DFB Qualifikationsturnier Münsterland Cup |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 9 (6) |
|||
29 sep. 2019 | BEL VS | Gand |
FIE 22 Flemish Open Satellite Tournament |
Senior |
Sabel 6 (2) |
||||
14 sep. 2019 | GER WE | Münster |
NRW-Qu-Turnier/ Rheinisch-Westfälisches Ranglistenturnier 37 International Tournament 2019 |
Senior U11 U13 U15 U17 U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 18 (5) |
|||
18 maj 2019 | GER MV | Schwerin | 2019 German Championships | U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 9 (6) |
|||
18 maj 2019 | GER MV | Schwerin | 2019 German Championships | U20 |
Florett 1 (1) |
||||
11 maj 2019 | GER BN | Weinheim | 2019 German Championships | U17 |
Florett 21 (1) |
Florett 5 (3) |
|||
11 maj 2019 | GER BN | Weinheim | 2019 German Championships | U17 |
Florett 5 (5) |
||||
30 mars 2019 | GER BY | Ingolstadt | Ludwig-Meider-Turnier | Senior |
Florett 10 (1) |
Florett 2 (2) Värja 3 (3) Sabel 5 (3) |
|||
16 mars 2019 | GER BY | Nürnberg | 2019 German Championships | Senior |
Sabel 15 (1) |
Sabel 8 (7) |
Sabel 1 (1) |
||
16 mars 2019 | GER BY | Nürnberg | 2019 German Championships | Senior |
Sabel 15 (1) |
Sabel 4 (2) |
Sabel 2 (1) |
||
16 feb. 2019 | FRA | Dourdan |
FIE Coupe de la Ville World Cup |
U20 |
Sabel 42 (2) |
Sabel 9 (5) |
|||
2 feb. 2019 | POL | Leszno |
FIE World Cup |
U20 |
Florett 3 (3) |
||||
15 dec. 2018 | GER | Dormagen |
FIE 44 Preis der Chemiestadt World Cup |
U20 |
Sabel 6 (3) |
||||
1 dec. 2018 | GER WÜ | Eislingen |
EFC Volksbankpokal U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 42 (2) |
Sabel 4 (2) |
|||
24 nov. 2018 | GER BY | München |
EFC / DFB Qualifikationsturnier Muenchener Schwert / Nymphenburger Schloss U23 European Circuit |
Senior |
Sabel 36 (2) |
Sabel 10 (4) |
|||
27 okt. 2018 | GER BR | Cottbus |
DFB Qualifikationsturnier ekays - Women's Foil |
Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 7 (5) |
|||
30 sep. 2018 | BEL VS | Gand |
FIE 21 Flemish Open Satellite Tournament |
Senior |
Sabel 15 (1) |
Sabel 6 (3) |
|||
22 sep. 2018 | GER WE | Dortmund | Championships of Nordrhein-Westfalen | Senior U10 U11 U12 U13 U14 U17 U20 |
Sabel 30 (2) |
Sabel 13 (5) |
|||
8 sep. 2018 | GER WE | Münster |
Westfälisches QC-Turnier 36 International Tournament 2018 |
Senior |
Florett 7 (4) |