Confrerie Gent
Värja
Nationella mästerskap | ||
---|---|---|
3 | 1 | 1 |
2016
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
15 | 2024-02-22 / 2024-02-25 | Neaples | European Championships | Värja Herrar U17 Lag | |
54 | 2024-02-22 / 2024-02-25 | Neaples | European Championships | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 2022-12-03 / 2022-12-04 | Brescia | European Circuit | Värja Herrar U14 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
148 | 2024-02-10 / 2024-02-11 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Herrar U17 Individuell | |
15 | 2024-02-10 / 2024-02-11 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Herrar U17 Lag | |
110 | 2024-01-27 / 2024-01-28 | Novi Sad | Novi Sad Open | Värja Herrar U17 Individuell | |
18 | 2024-01-27 / 2024-01-28 | Novi Sad | Novi Sad Open | Värja Herrar U17 Lag | |
84 | 2024-01-12 / 2024-01-14 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Individuell | |
20 | 2024-01-12 / 2024-01-14 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Lag | |
79 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
21 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Herrar U17 Lag | |
15 | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Lag | |
59 | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2024-06-01 / 2024-06-02 | Neufchâteau | Belgian Team Championships | Värja Herrar U17 Lag | |
6 | 2024-05-18 / 2024-05-19 | Lasne | Belgian Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
1 | 2024-04-20 / 2024-04-21 | Ronse | Belgian Championships | Värja Herrar U15 Individuell | |
2 | 2023-06-03 / 2023-06-04 | Braine l'Alleud | Belgian Team Championships | Värja Herrar U17 Lag | |
1 | 2023-05-13 / 2023-05-14 | Ronse | Belgian Championships | Värja Herrar U15 Individuell | |
1 | 2022-05-21 / 2022-05-22 | Libramont | Belgian Championships | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
23 | 2023-04-22 / 2023-04-23 | Libramont | Belgian Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
12 | 2022-05-21 / 2022-05-22 | Libramont | Belgian Championships | Värja Herrar U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-03-16 | Hasselt | Open Challenge Hasselt U17 | Värja Herrar U17 Individuell | |
1 | 2024-01-21 | Waterloo | Circuit National | Värja Herrar U17 Individuell | |
5 | 2023-10-07 / 2023-10-08 | Heidenheim | International Tournament | Värja Herrar U17 Lag | |
1 | 2022-12-10 / 2022-12-11 | Den Bosch | Dutch Open | Värja Herrar U14 Individuell | |
8 | 2022-09-24 / 2022-09-25 | Gent | 7e Challenge Marcel van Laecke | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
37 | 2023-11-04 / 2023-11-05 | Offenbach | Stefan-Haukler-Memoriam | Värja Herrar U20 Individuell | |
43 | 2023-10-21 / 2023-10-22 | Dax | Circuit National | Värja Herrar U17 Individuell | |
12 | 2023-10-07 / 2023-10-08 | Heidenheim | International Tournament | Värja Herrar U17 Individuell | |
11 | 2023-09-23 / 2023-09-24 | Neufchateau | National Circuit | Värja Herrar U17 Individuell | |
17 | 2023-03-16 / 2023-03-20 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U15 Individuell | |
12 | 2023-02-12 | Neufchateau | TJP 2023 | Värja Herrar U17 Individuell | |
9 | 2023-01-14 / 2023-01-15 | Sint-Martens-Latem | International Youth Fencing Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
35 | 2022-10-01 / 2022-10-02 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-04-13 / 2024-04-14 | Reutlingen | Int. Achalm Cup of Reutlingen | Värja Herrar U15 Individuell | |
1 | 2023-09-02 / 2023-09-03 | Arnsberg | International Etienne-Onderbeke Tournament | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2023-04-15 / 2023-04-16 | Charleroi | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U15 Individuell | |
7 | 2023-02-11 / 2023-02-12 | Neufchateau | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2023-01-21 / 2023-01-22 | Watermael-Boitsfort | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U15 Individuell | |
6 | 2022-11-12 / 2022-11-13 | Lessines | Youth Circuit | Värja Herrar U15 Individuell | |
5 | 2022-10-08 / 2022-10-09 | Waterloo | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U15 Individuell | |
1 | 2022-05-14 / 2022-05-15 | Charleroi | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U13 Individuell | |
3 | 2022-03-13 | Huy | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2022-01-22 / 2022-01-23 | Watermael-Boitsfort | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U13 Individuell | |
8 | 2022-01-22 / 2022-01-23 | Watermael-Boitsfort | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U15 Individuell | |
2 | 2021-11-27 / 2021-11-28 | Krefeld | Memoriam Lajos-Csire | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2021-11-20 / 2021-11-21 | Hasselt | Jeugdcup Herckenrode | Värja Herrar U13 Individuell | |
8 | 2021-11-20 / 2021-11-21 | Hasselt | Jeugdcup Herckenrode | Värja Herrar U15 Individuell | |
1 | 2021-10-02 / 2021-10-03 | Braine l'Alleud | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2020-10-03 / 2020-10-04 | Onhaye | CJL | Florett Herrar U12 Individuell | |
5 | 2020-03-07 / 2020-03-08 | Ciney | Circuit Jeunes Lames | Florett Herrar U12 Individuell | |
8 | 2020-02-08 / 2020-02-09 | Huy | Coupe du Bassinia | Florett Herrar U12 Individuell | |
1 | 2020-01-26 | Gand | VSB Talent Beker | Florett Open U12 Individuell | |
4 | 2020-01-11 | Leuven | Youth Prize Leuven | Florett Herrar U12 Individuell | |
8 | 2019-10-19 | Embourg | Chaudfontaine's International Tournament | Florett Open U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 2022-03-19 | Uccle | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U15 Individuell | |
14 | 2021-10-02 / 2021-10-03 | Braine l'Alleud | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U15 Individuell | |
9 | 2019-11-09 / 2019-11-10 | Hasselt | Jeugdcup Herckenrode | Florett Herrar U12 Individuell | |
2 | 2019-03-16 / 2019-03-18 | Uccle | International Tournament of Damocles | Florett Open U10 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2023-03-26 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Open U14 Individuell | |
2 | 2022-04-10 | Sassenheim | Rijnland Toernooi | Värja Open U14 Individuell | |
1 | 2020-02-29 / 2020-03-01 | Embourg | Tournoi des Dernières Neiges | Florett Open U12-U10 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Säsong | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Vinster Poule | 67 | 56 | 70 |
Förluster Poule | 24 | 19 | 14 |
Vinster Direkteliminering | 32 | 20 | 37 |
Förluster Direkteliminering | 9 | 14 | 11 |
Antal träffar | 954 | 646 | 793 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 5 (5 / 5) | 4.89 (4.82 / 4.96) | 4.83 (4.89 / 4.76) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 2.83 (2.86 / 2.82) | 2.74 (3 / 2.38) | 2.5 (2.17 / 2.75) |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 14.34 (14.95 / 13) | 10.55 (10.71 / 10.46) | 9.57 (9.53 / 9.6) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 10.22 (10.75 / 9.8) | 7.79 (7.8 / 7.78) | 6 (5.86 / 6.25) |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
121 | 21.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 387.3276 | 2023 | Classements Nationaux | Värja U17 Individuell | |||||
19 | 131.2600 | 2022 | Classements Nationaux | Värja U17 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 412.8500 | 2022 | Circuit Jeunes Lames | Värja U15 Individuell | |||||
1 | 493.9400 | 2021 | Circuit Jeunes Lames | Värja U13 Individuell | |||||
10 | 254.4200 | 2021 | Circuit Jeunes Lames | Värja U15 Individuell | |||||
1 | 100.0000 | 2020 | Circuit Jeunes Lames | Florett U13 Individuell | |||||
5 | 374.0800 | 2019 | Circuit Jeunes Lames | Florett U13 Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
Confrerie Gent (BEL) | Klubb | 1 jan. 2018 | Primärt medlemskap |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.