Distriktsmästerskap | ||
---|---|---|
2 | 0 | 1 |
2 feb. 2023 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | KAKOSCHKE-SCHWIETZ Paul |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-06-29 / 2024-06-30 | Bonn | NRW Youth Cup | Värja Open U11 Lag | |
1 | 2024-03-16 / 2024-03-17 | Solingen | Championship of Nordrhein Westfalen | Värja Damer U11 Individuell | |
3 | 2023-03-11 / 2023-03-12 | Solingen | Championship of Nordrhein Westfalen | Värja Damer U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-05-04 / 2024-05-05 | Kassel | Cup of Herkules | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2024-02-17 / 2024-02-18 | Solingen | Solinger Klinge | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2024-02-10 / 2024-02-11 | Munster | XIII. Lili-Marleen-Degen-Cup | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2023-11-18 / 2023-11-19 | Leverkusen | Epee Cup of Leverkusen | Värja Damer U11 Individuell | |
2 | 2023-04-22 / 2023-04-23 | Kassel | Cup of Herkules | Värja Damer U11 Individuell | |
3 | 2023-03-25 / 2023-03-26 | Leverkusen | Epee Cup of Leverkusen | Värja Damer U11 Individuell | |
3 | 2023-03-18 / 2023-03-19 | Bonn | Bonn Epee Cup | Värja Damer U11 Individuell | |
3 | 2023-02-18 / 2023-02-19 | Solingen | Solinger Klinge | Värja Damer U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-05-26 | Paderborn | Drei Hasen Turnier | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2024-01-13 / 2024-01-14 | Recklinghausen | Recklinghäuser Schneeballschlacht | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Bielefeld | Leineweber-Turnier | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2023-12-02 / 2023-12-03 | Hagen | Ruhr-Volme-Cup | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2023-11-11 | Castrop-Rauxel | Castrop-Rauxeler Knappen Turnier | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2023-09-23 / 2023-09-24 | Krefeld | Memoriam Lajos-Csire | Värja Damer U11 Individuell | |
3 | 2023-03-04 / 2023-03-05 | Hagen | Ruhr-Volme-Cup | Värja Damer U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Säsong | 2023/2024 | 2022/2023 |
---|---|---|
Vinster Poule | 64 | 22 |
Förluster Poule | 0 | 8 |
Vinster Direkteliminering | 32 | 14 |
Förluster Direkteliminering | 0 | 6 |
Antal träffar | 638 | 305 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 4.97 (5 / 4.93) | 5 (5 / 5) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 2.5 (2 / 2.8) | |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 10 (10 / 10) | 10 (10 / 10) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 5.83 (7.25 / 3) |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FS Bielefelder TG (GER) | Klubb | 24 okt. 2022 | Primärt medlemskap |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.