Distriktsmästerskap | ||
---|---|---|
0 | 1 | 0 |
6 apr. 2022 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | KHACHATRYAN Harutyun |
2019
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Greifswald | Championships of Mecklenburg-Vorpommern | Florett Damer U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-01-14 | Berlin | Kleiner Weißer Bär | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2023-09-09 / 2023-09-10 | Greifswald | Baltic Cup | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2022-08-27 / 2022-08-28 | Greifswald | Baltic Cup | Florett Damer U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
10 | 2023-01-14 / 2023-01-15 | Potsdam | Sanssouci Cup | Florett Damer U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-07-06 / 2024-07-07 | Neubrandenburg | Landesjugendsportspiele MV | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2024-05-04 / 2024-05-05 | Potsdam | Sanssouci Cup | Florett Damer U11 Individuell | |
2 | 2024-03-09 | Pritzwalk | Offene Kreis-Sportspiele | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2024-02-24 / 2024-02-25 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2024-02-03 / 2024-02-04 | Lübeck | Türmchenturnier | Florett Damer U11 Individuell | |
0A | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2023-11-04 / 2023-11-05 | Pinneberg | Drostei 2023 | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2023-09-30 / 2023-10-01 | Lübeck | Cup Sieben-Türme 2023 | Florett Damer U11 Individuell | |
3 | 2023-03-11 | Pritzwalk | Offene Kreis-Sportspiele | Florett Damer U11 Individuell | |
6 | 2023-02-25 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2022-10-01 | Greifswald | 70 Jahre Fechten in MV | Florett Damer U11 Individuell | |
3 | 2022-09-24 / 2022-09-25 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2022-08-27 / 2022-08-28 | Greifswald | Baltic Cup | Florett Damer U11 Lag | |
2 | 2022-06-18 | Schwerin | Landesjugendsportspiele MV | Florett Damer U9 Individuell | |
4 | 2022-06-18 | Schwerin | Landesjugendsportspiele MV | Florett Open U9 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Säsong | 2023/2024 | 2022/2023 |
---|---|---|
Vinster Poule | 43 | 30 |
Förluster Poule | 3 | 11 |
Vinster Direkteliminering | 23 | 7 |
Förluster Direkteliminering | 1 | 4 |
Antal träffar | 461 | 276 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 5 (5 / 5) | 4.97 (5 / 4.95) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 3.67 (4 / 3.5) | 2.82 (2.89 / 2.5) |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 10 (10 / 10) | 10 (10 / 10) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 5 (5 / 0) | 6.5 (6.5 / 6.5) |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FC Greifswald (GER) | Klubb | 27 mars 2022 | Primärt medlemskap |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.