Distriktsmästerskap | ||
---|---|---|
2 | 2 | 3 |
31 dec. 2015 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
162 | 2015-11-21 / 2015-11-22 | Tauberbischofsheim | Cadet Circuit | Florett Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
60 | 2015-05-16 / 2015-05-17 | Moers | German Championships | Florett Damer U17 Individuell | |
15 | 2014-05-24 / 2014-05-25 | Moers | German Championships | Florett Damer U14 Individuell | |
27 | 2013-06-08 / 2013-06-09 | Moers | German Championships | Florett Damer U13 Individuell | |
19 | 2013-06-08 / 2013-06-09 | Moers | German Championships | Florett Damer U14+U13 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
A | 2016-02-06 | Moers | Sparkassen-Cup | Florett Damer U17 Individuell | |
25 | 2015-09-27 | Jena | International Tournament | Florett Damer U20 Individuell | |
37 | 2015-02-01 | Moers | Junior qualification Tournament | Florett Damer U20 Individuell | |
81 | 2015-01-31 | Moers | Sparkassen-Cup | Florett Damer U17 Individuell | |
30 | 2015-01-24 | Jena | Fair Resort Cup | Florett Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2015-12-19 | Güstrow | Championships of Mecklenburg-Vorpommern | Florett Damer U17 Individuell | |
3 | 2013-12-15 | Muldestausee OT Friedersdorf | Championships of Saxony-Anhalt | Värja Damer U14 Individuell | |
3 | 2013-12-15 | Muldestausee OT Friedersdorf | Championships of Saxony-Anhalt | Värja Damer U13 Individuell | |
2 | 2013-12-15 | Muldestausee OT Friedersdorf | Championships of Saxony-Anhalt | Florett Damer U14 Individuell | |
2 | 2013-12-15 | Muldestausee OT Friedersdorf | Championships of Saxony-Anhalt | Florett Damer U13 Individuell | |
9 | 2012-12-16 | Wolfen | Championships of Saxony-Anhalt | Florett Damer U14 Individuell | |
9 | 2012-12-16 | Wolfen | Championships of Saxony-Anhalt | Florett Damer U13 Individuell | |
3 | 2012-07-07 | Altenburg | Championships of Thuringia | Florett Damer U13 Individuell | |
1 | 2009-12-19 / 2009-12-20 | Wolfen | Championships of Saxony-Anhalt | Florett Damer U10 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2015-12-05 / 2015-12-06 | Pinneberg | Internationales Pinneberger Florettturnier | Florett Damer U20 Individuell | |
10 | 2015-10-24 / 2015-10-25 | Hamburg | Weissherbst Cup | Florett Damer Seniorer Individuell | |
3 | 2015-09-19 / 2015-09-20 | Kirchlengern | Quernheimer Spatzenturnier | Florett Damer U20 Individuell | |
9 | 2015-06-20 / 2015-06-21 | Bielefeld | Leineweber Tournament | Florett Damer Seniorer Individuell | |
5 | 2015-01-17 / 2015-01-18 | Bad Segeberg | Winter Tournament | Florett Damer U17 Individuell | |
2 | 2014-09-13 / 2014-09-14 | Hamburg | International Youth Tournament | Värja Damer U17 Individuell | |
9 | 2013-11-16 / 2013-11-17 | Berlin | Wittenauer Fuchs | Florett Damer U14 Individuell | |
3 | 2012-09-08 / 2012-09-09 | Hamburg Volksdorf | Internationales Jugendfechtturnier | Florett Damer U14+U13 Individuell | |
2 | 2012-02-04 | Mühlhausen | Pflaumenmuspokal | Florett Damer U12 Individuell | |
6 | 2011-11-19 / 2011-11-20 | Berlin | Wittenauer Fox | Florett Damer U12 Individuell | |
3 | 2011-04-16 | Schwerin | Petermännchen-Turnier YC | Florett Damer U12+U11 Individuell | |
1 | 2011-02-19 / 2011-02-20 | Kassel | Herkules-Turnier | Värja Damer U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2014-11-01 / 2014-11-02 | Ter Apel | Wapen van Vlagtwedde | Florett Damer U17 Individuell | |
3 | 2011-11-05 / 2011-11-06 | Ter Apel | Wapen van Vlagtwedde | Florett Damer U12 Individuell | |
3 | 2011-09-10 / 2011-09-11 | Hamburg Volksdorf | Internationales Jugendfechtturnier | Florett Damer U12 Individuell | |
1 | 2010-11-27 / 2010-11-28 | Burgsteinfurt | Bagno-Cup | Värja Damer U11 Individuell | |
1 | 2010-10-23 / 2010-10-24 | Kirchlengern Quernheim | Quernheimer Spatzenturnier | Florett Damer U11 Individuell | |
1 | 2010-09-11 / 2010-09-12 | Hamburg Volksdorf | Internationales Jugendfechtturnier | Florett Damer U11 Individuell | |
2 | 2009-11-07 / 2009-11-08 | Ter Apel | Wapen van Vlagtwedde | Florett Damer U10 Individuell |
Säsong |
---|
Vinster Poule |
Förluster Poule |
Vinster Direkteliminering |
Förluster Direkteliminering |
Antal träffar |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
MTV Soltau (GER) | Klubb | 30 nov. 2010 | Primärt medlemskap | |
Eintracht Munster (GER) | Klubb | 2 okt. 2008 | 28 nov. 2010 | Ej aktiv |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.