Distriktsmästerskap | ||
---|---|---|
2 | 2 | 4 |
31 maj 2008 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
171 | 2016-11-12 / 2016-11-13 | Heidenheim | Cadet Circuit Kneipp Cup | Värja Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
35 | 2015-05-09 / 2015-05-10 | Ulm | German Championships | Värja Damer U17 Individuell | |
27 | 2014-05-31 / 2014-06-01 | Saalfeld | German Championships | Värja Damer U14 Individuell | |
6 | 2014-05-31 / 2014-06-01 | Saalfeld | German Championships | Värja Damer U14+U13 Lag | |
5 | 2013-04-20 / 2013-04-21 | Osnabrück | German Championships | Värja Damer U14+U13 Lag | |
30 | 2013-04-20 / 2013-04-21 | Osnabrück | German Championships | Värja Damer U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
95 | 2017-11-18 / 2017-11-19 | Osnabrück | Trophäe der Friedensstadt Osnabrück | Värja Damer U20 Individuell | |
60 | 2016-10-22 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Damer U17 Individuell | |
92 | 2015-12-05 | Bonn | International Tournament | Värja Damer U17 Individuell | |
30 | 2015-09-26 / 2015-09-27 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Damer U17 Individuell | |
76 | 2014-09-27 / 2014-09-28 | Solingen | Int. Windmühlenmesser Cup | Värja Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 2019-02-16 / 2019-02-17 | Stollberg/Sa. | Championships of Saxonian | Värja Damer Seniorer Individuell | |
8 | 2018-02-10 / 2018-02-11 | Stollberg/Sa. | Championships of Saxonian | Värja Damer Seniorer Individuell | |
6 | 2018-02-10 / 2018-02-11 | Stollberg/Sa. | Championships of Saxonian | Värja Damer U20 Individuell | |
13 | 2017-09-09 / 2017-09-10 | Berlin | Open Championships of Berlin | Värja Damer Seniorer Individuell | |
9 | 2017-04-08 / 2017-04-09 | Bautzen | Central German Championships | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2017-02-04 / 2017-02-05 | Stollberg/Sa. | Championships of Saxonian | Värja Damer U17 Individuell | |
14 | 2016-04-09 / 2016-04-10 | Bautzen | Central German Championships | Värja Damer U17 Individuell | |
14 | 2016-02-27 / 2016-02-28 | Radebeul | Championships of Saxonian | Värja Damer Seniorer Individuell | |
3 | 2016-02-27 / 2016-02-28 | Radebeul | Championships of Saxonian | Värja Damer U17 Lag | |
9 | 2016-02-27 / 2016-02-28 | Radebeul | Championships of Saxonian | Värja Damer U17 Individuell | |
19 | 2015-04-11 / 2015-04-12 | Bautzen | Central German Championships | Värja Damer U17 Individuell | |
2 | 2015-03-28 / 2015-03-29 | Oelsnitz | Championships of Saxonia | Värja Damer U17 Lag | |
1 | 2015-03-28 / 2015-03-29 | Oelsnitz | Championships of Saxonia | Värja Damer U17 Individuell | |
5 | 2014-03-22 / 2014-03-23 | Oelsnitz/Erzgeb. | Championships of Saxonia | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2014-03-22 / 2014-03-23 | Oelsnitz/Erzgeb. | Championships of Saxonia | Värja Damer U14+U13 Individuell | |
5 | 2013-12-15 | Muldestausee OT Friedersdorf | Championships of Saxony-Anhalt | Värja Damer U14 Individuell | |
5 | 2013-12-15 | Muldestausee OT Friedersdorf | Championships of Saxony-Anhalt | Värja Damer U13 Individuell | |
3 | 2013-06-29 / 2013-06-30 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Damer U13 Individuell | |
7 | 2013-06-29 / 2013-06-30 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Damer U17 Individuell | |
14 | 2013-04-13 / 2013-04-14 | Bautzen | Central German Championships | Värja Damer U17 Individuell | |
1 | 2013-04-13 / 2013-04-14 | Bautzen | Central German Championships | Värja Damer U13 Individuell | |
7 | 2013-03-16 / 2013-03-17 | Merseburg | Championships of Sachsen-Anhalt | Värja Damer U17 Individuell | |
10 | 2012-12-16 | Wolfen | Championships of Saxony-Anhalt | Värja Damer U13 Individuell | |
10 | 2012-12-16 | Wolfen | Championships of Saxony-Anhalt | Värja Damer U14 Individuell | |
2 | 2012-06-23 / 2012-06-24 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Damer U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 2019-11-16 | Chemnitz | Chemnitzer Degenturnier | Värja Damer Seniorer Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
13 | 2018-06-03 | Leipzig | Tournament of Leipzig | Värja Damer Seniorer Individuell | |
11 | 2017-12-02 / 2017-12-03 | Chemnitz | Chemnitzer Degenturnier | Värja Damer Seniorer Individuell | |
16 | 2017-03-11 / 2017-03-12 | Leipzig | Cup of Epee | Värja Damer U17 Individuell | |
11 | 2017-01-07 / 2017-01-08 | Stollberg/Sa. | Erzgebirgs-Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
11 | 2016-09-03 / 2016-09-04 | Chemnitz | Youth Tournament | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2016-04-16 / 2016-04-17 | Leipzig | Cup of Epee | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2015-11-21 / 2015-11-22 | Oelsnitz/Erzgeb. | Erzgebirgs-Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
10 | 2015-11-21 / 2015-11-22 | Oelsnitz/Erzgeb. | Erzgebirgs-Cup | Värja Damer Seniorer Individuell | |
3 | 2015-09-12 / 2015-09-13 | Chemnitz | Youth compeititon | Värja Damer U17 Individuell | |
13 | 2015-02-28 / 2015-03-01 | Leipzig | Springtime Tournament | Värja Damer Seniorer Individuell | |
16 | 2015-01-10 | Saalfeld | Challenge Saalfeld | Värja Damer Seniorer Individuell | |
3 | 2014-11-22 / 2014-11-23 | Oelsnitz/Erzgeb. | Erzgebirgs-Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
6 | 2014-11-22 / 2014-11-23 | Oelsnitz/Erzgeb. | Erzgebirgs-Cup | Värja Damer Seniorer Individuell | |
3 | 2014-09-13 / 2014-09-14 | Chemnitz | Youth compeititon | Värja Damer U17 Individuell | |
2 | 2014-01-11 / 2014-01-12 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Damer U14 Individuell | |
14 | 2013-11-16 / 2013-11-17 | Oelsnitz/Erzgeb. | Erzgebirgs-Cup | Värja Damer Seniorer Individuell | |
6 | 2013-11-16 / 2013-11-17 | Oelsnitz/Erzgeb. | Erzgebirgs-Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
1 | 2013-10-06 | Oschatz | B-Jugend-RL-Turnier | Värja Damer U14+U13 Individuell | |
14 | 2013-09-14 / 2013-09-15 | Chemnitz | Jugendturnier | Värja Damer U17 Individuell | |
5 | 2013-02-02 / 2013-02-03 | Ingolstadt | Epee Cup | Värja Damer U13 Individuell | |
3 | 2013-01-12 / 2013-01-13 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Damer U14 Individuell | |
3 | 2013-01-12 / 2013-01-13 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Damer U13 Individuell | |
7 | 2012-09-08 / 2012-09-09 | Chemnitz | Youth Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2012-09-08 / 2012-09-09 | Chemnitz | Youth Cup | Värja Damer U14+U13 Individuell | |
3 | 2012-06-02 | Chemnitz | Sachsen-Allee-Preis | Florett Damer U12 Individuell | |
1 | 2012-04-01 | Bautzen | Central German Championships | Värja Damer U12 Individuell | |
9 | 2012-02-04 / 2012-02-05 | Dresden | Int. Open MEM | Florett Damer U12+U11 Individuell | |
14 | 2011-12-03 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel-Turnier | Florett Damer U12 Individuell | |
13 | 2011-11-19 / 2011-11-20 | Berlin | Wittenauer Fox | Florett Damer U12 Individuell | |
16 | 2011-04-16 | Weimar | Salve-Cup | Florett Damer U11 Individuell | |
13 | 2011-04-09 / 2011-04-10 | Dresden | Int.Offene MEM | Florett Damer U11 Individuell | |
10 | 2011-01-08 / 2011-01-09 | Leipzig | P.C.-Cup | Florett Damer U11 Individuell | |
23 | 2010-12-05 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel-Turnier | Florett Damer U12 Individuell | |
12 | 2010-11-20 / 2010-11-21 | Berlin | Wittenauer Fuchs | Florett Damer U11 Individuell | |
2 | 2010-09-25 / 2010-09-26 | Bitterfeld | Bitterfelder Schwert | Florett Damer U11 Individuell | |
3 | 2010-05-29 / 2010-05-30 | Chemnitz | Sachsen-Allee-Preis | Florett Damer U10 Individuell | |
15 | 2010-04-24 / 2010-04-25 | Weimar | Salve-Cup | Florett Damer U10 Individuell | |
7 | 2010-04-10 / 2010-04-11 | Dresden | Int.Offene MEM | Florett Damer U10 Individuell | |
12 | 2010-03-13 / 2010-03-14 | Altenburg | Cup Wenzel | Florett Damer U10 Individuell | |
10 | 2010-01-16 / 2010-01-17 | Leipzig | P.C.-Cup | Florett Damer U10 Individuell | |
9 | 2009-12-06 / 2009-12-07 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel-Turnier | Florett Damer U10 Individuell | |
13 | 2009-09-26 / 2009-09-27 | Bitterfeld | Bitterfelder Schwert | Florett Damer U10 Individuell | |
8 | 2009-06-06 / 2009-06-07 | Dresden | Karl-May-Turnier | Florett Damer U10 Individuell | |
14 | 2009-04-25 / 2009-04-26 | Weimar | Salve-Cup | Florett Damer U10 Individuell | |
14 | 2009-04-04 / 2009-04-05 | Dresden | Int.Offene Mitteldt.-Meisterschaften | Florett Damer U10 Individuell | |
21 | 2009-03-14 / 2009-03-15 | Altenburg | Cup Wenzel | Florett Damer U10 Individuell | |
19 | 2008-11-29 / 2008-11-30 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel-Turnier | Florett Damer U10 Individuell | |
8 | 2008-09-27 / 2008-09-28 | Bitterfeld | Bitterfelder Schwert | Florett Damer U10 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
12 | 2018-04-07 / 2018-04-08 | Bautzen | Championships of East Saxonia | Värja Damer U20 Individuell | |
9 | 2017-01-28 / 2017-01-29 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
21 | 2015-11-07 / 2015-11-08 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
7 | 2015-05-23 / 2015-05-24 | Radebeul | Cup Radebeul | Värja Damer U17 Individuell | |
14 | 2015-01-10 / 2015-01-11 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
7 | 2014-04-06 | Marktredwitz | Egrensis Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
2 | 2014-04-06 | Marktredwitz | Egrensis Cup | Värja Damer U14 Individuell | |
2 | 2014-01-18 | Leipzig | P.C.- Cup | Värja Damer U14+U13 Individuell | |
3 | 2014-01-11 / 2014-01-12 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Damer U17 Individuell | |
1 | 2012-04-29 | Marktredwitz | Egrensis Cup | Värja Damer U12 Individuell |
Säsong |
---|
Vinster Poule |
Förluster Poule |
Vinster Direkteliminering |
Förluster Direkteliminering |
Antal träffar |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
140 | 0.0000 | 2017 | Deutsche Rangliste | Värja U20 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18 | 16.0000 | 2020 | Sächsische Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
16 | 16.0000 | 2019 | Sächsische Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
12 | 16.0000 | 2019 | Sächsische Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
14 | 12.0000 | 2018 | Sächsische Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
19 | 12.0000 | 2018 | Sächsische Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
8 | 57.0000 | 2017 | Sächsische Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
10 | 44.0000 | 2017 | Sächsische Rangliste | Värja Seniorer Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FC Oelsnitz (GER) | Klubb | 1 aug. 2017 | 14 mars 2022 | Ej aktiv |
Chemnitzer PSV (GER) | Klubb | 4 juni 2008 | 31 juli 2017 | Ej aktiv |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.