SC Bolzano - Fecht Club Bozen
Värja Florett
Nationella mästerskap | ||
---|---|---|
0 | 0 | 1 |
Distriktsmästerskap | ||
---|---|---|
1 | 3 | 4 |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
5 | 2023-02-11 / 2023-02-12 | Zagreb | Mediterranean Championships | Värja Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Damer U17 Lag | |
3A | 2023-09-30 / 2023-10-01 | Neaples | Cadet Circuit | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2023-09-30 / 2023-10-01 | Neaples | Cadet Circuit | Värja Damer U17 Lag | |
0F | 2023-01-28 / 2023-01-29 | Thessaloniki | Thessaloniki Europcup | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2023-01-21 / 2023-01-22 | Espoo (Helsinki) | Espoo Fencing Challenge | Värja Damer U17 Lag | |
6 | 2023-01-21 / 2023-01-22 | Espoo (Helsinki) | Espoo Fencing Challenge | Värja Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
14 | 2024-01-12 / 2024-01-14 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Damer U17 Lag | |
100 | 2024-01-12 / 2024-01-14 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Damer U17 Individuell | |
11 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Copenhagen | Copenhagen Cadet Circuit | Värja Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
5 | 2024-05-17 / 2024-05-19 | Terni | Italian Championships Gold | Värja Damer Seniorer Individuell Gold | |
3 | 2024-05-10 / 2024-05-13 | Riccione | National Championships Gold | Värja Damer U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
82 | 2024-06-05 / 2024-06-10 | Cagliari | Italian Championships | Värja Damer Seniorer Individuell | |
31 | 2024-05-24 / 2024-05-26 | Genova | Italian Championships | Värja Damer U17 Individuell | |
54 | 2024-05-24 / 2024-05-26 | Genova | Italian Championships | Värja Damer U20 Individuell | |
76 | 2023-06-15 / 2023-06-18 | Brescia | Italian Championships Gold | Värja Damer Seniorer Individuell Gold | |
16 | 2023-05-25 / 2023-05-28 | Padova | Italian Championships | Värja Damer U17 Individuell | |
76 | 2023-05-25 / 2023-05-28 | Padova | Italian Championships | Värja Damer U20 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2024-02-17 / 2024-02-18 | Bolzano | Serie C2 Zona 1 | Värja Damer Seniorer Lag | |
6 | 2023-03-09 / 2023-03-12 | Ciserano (BG) | 2nd National Tournament Zona 1 | Värja Damer U17 Individuell | |
6 | 2023-02-25 / 2023-02-26 | La Spezia | Serie C2 Zona 1 | Värja Damer Seniorer Lag | |
5 | 2021-12-17 / 2021-12-20 | Ravenna | 1 Prova Gran Prix Kinder Joy of Moving | Värja Damer U14 Individuell | |
5 | 2021-10-09 / 2021-10-19 | Riccione | Gran Premio Giovanissimi Renzo Nostini | Värja Damer U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
65 | 2024-03-16 / 2024-03-17 | Catania | 2nd National Tournament | Värja Damer U17 Individuell | |
45 | 2024-03-16 / 2024-03-17 | Catania | 2nd National Tournament | Värja Damer U20 Individuell | |
75 | 2024-03-02 / 2024-03-03 | Neaples | 2nd National Tournament | Värja Damer Seniorer Individuell | |
154 | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Caorle | 1st National Tournament | Värja Damer Seniorer Individuell | |
76 | 2023-11-11 / 2023-11-12 | Casale Monferrato | 1th National Tournament | Värja Damer U20 Individuell | |
73 | 2023-11-11 / 2023-11-12 | Casale Monferrato | 1th National Tournament | Värja Damer U17 Individuell | |
29 | 2023-03-09 / 2023-03-12 | Ciserano (BG) | 2nd National Tournament Zona 1 | Värja Damer U20 Individuell | |
74 | 2023-03-04 / 2023-03-05 | La Spezia | 2nd National Qualification Tournament Assoluti Zona 1 | Värja Damer Seniorer Individuell | |
95 | 2022-11-26 / 2022-11-27 | Chiavari | 1th National Qualification Tournament Assoluti Zona 1 | Värja Damer Seniorer Individuell | |
11 | 2022-10-15 / 2022-10-16 | Legnano | 1th National Tournament Zona 1 | Värja Damer U17 Individuell | |
44 | 2022-10-15 / 2022-10-16 | Legnano | 1th National Tournament Zona 1 | Värja Damer U20 Individuell | |
18 | 2022-05-11 / 2022-05-18 | Riccione | Gran Premio Giovanissimi Renzo Nostini | Värja Damer U14 Individuell | |
39 | 2022-05-11 / 2022-05-18 | Riccione | Gran Premio Giovanissimi Renzo Nostini | Florett Damer U14 Individuell | |
17 | 2022-04-02 / 2022-04-03 | Piacenza | 2 Prova Gran Prix Kinder Joy of Moving | Värja Damer U14 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2024-03-10 | Castelfranco Veneto | Regional Championships Veneto | Värja Damer U20 Individuell | |
2 | 2024-03-09 | Castelfranco Veneto | Regional Championships Veneto | Värja Damer U17 Individuell | |
2 | 2023-04-02 / 2023-04-03 | Bassano del Grappa | Regional Championships Veneto | Värja Damer U20 Individuell | |
3 | 2023-04-01 | Bassano del Grappa | Regional Championships Veneto | Värja Damer U17 Individuell | |
3 | 2022-05-21 / 2022-05-22 | Malo | Regional Championships Team Veneto | Värja Damer U14 Lag | |
7 | 2022-04-23 / 2022-04-24 | Trentino | Regional Championships Veneto | Florett Damer U14 Individuell | |
1 | 2022-04-23 / 2022-04-24 | Trentino | Regional Championships Veneto | Värja Damer U14 Individuell | |
3 | 2021-06-05 / 2021-06-06 | Longarone | Regional Championships Veneto | Värja Damer U14 Individuell | |
2 | 2020-02-23 | Montebelluna | Regional Championships Veneto | Värja Damer U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2024-04-06 / 2024-04-07 | Mareno di Piave | Selezione Regionale Gold | Värja Damer Seniorer Individuell | |
2 | 2024-01-20 / 2024-01-21 | Volpago del Montello | 2 Regional Qualification Veneto | Värja Damer U20 Individuell | |
1 | 2024-01-20 / 2024-01-21 | Volpago del Montello | 2 Regional Qualification Veneto | Värja Damer U17 Individuell | |
5 | 2023-04-30 / 2023-05-01 | Valeggio sul Mincio | Regional Qualification Assoluti Gold-Silver Veneto | Värja Damer Seniorer Individuell | |
8 | 2023-01-28 / 2023-01-29 | Rovereto | 2nd Regional Qualification Veneto | Värja Damer Seniorer Individuell | |
6 | 2023-01-14 / 2023-01-15 | Zevio | 2nd Regional Qualification Veneto | Värja Damer U20 Individuell | |
1 | 2022-01-29 / 2022-01-30 | Santa Lucia di Piave | 2nd Regional Qualification Veneto | Värja Damer U14 Individuell | |
1 | 2021-11-06 / 2021-11-07 | Conegliano | 1st Regionale Qualification Veneto | Värja Damer U14 Individuell | |
2 | 2021-05-15 / 2021-05-16 | Bolzano | 1st Regionale Qualification Veneto | Värja Damer U14 Individuell | |
2 | 2019-11-24 | Cornuda | Circuito della Serenissima | Värja Damer U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 2024-01-27 | Mareno di Piave | 2nd Regional Qualification Veneto | Värja Damer Seniorer Individuell | |
9 | 2023-10-14 / 2023-10-15 | Castelfranco | 1st Regional Qualification Veneto | Värja Damer U20 Individuell | |
12 | 2023-10-07 | Mareno di Piave | Regional Qualification Assoluti Veneto | Värja Damer Seniorer Individuell | |
28 | 2021-05-15 / 2021-05-16 | Bolzano | 1st Regionale Qualification Veneto | Florett Damer U14 Individuell | |
9 | 2019-11-03 | Conegliano | 21 Trofeo Interregionale Gran Premio | Florett Damer U12 Individuell | |
9 | 2019-11-03 | Conegliano | 21 Trofeo Interregionale Gran Premio | Värja Damer U12 Individuell | |
7 | 2019-04-20 | Isola della Scala | Trofeo del Riso | Värja Damer U12 Individuell | |
25 | 2019-04-20 | Isola della Scala | Trofeo del Riso | Florett Damer U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
4 | 2022-02-19 / 2022-02-20 | Bolzano | Gran Prix Kinder Joy of Moving Team | Värja Damer U14 Lag | |
3 | 2021-10-02 / 2021-10-03 | Belluno | Nelle Terre di San Marco | Värja Damer U14 Individuell | |
1 | 2019-12-19 | Bussolengo | Trofeo Verona Scherma | Värja Damer U12 Individuell | |
2 | 2019-10-06 | Zevio | Nelle Terre di San Marco | Värja Damer U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 2019-05-05 | Vicenza | Trofeo Palladio | Värja Damer U12 Individuell |
Säsong | 2023/2024 | 2022/2023 |
---|---|---|
Vinster Poule | 12 | 4 |
Förluster Poule | 4 | 1 |
Vinster Direkteliminering | 8 | 3 |
Förluster Direkteliminering | 3 | 1 |
Antal träffar | 203 | 77 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 4.58 (4.17 / 5) | 4.25 (4.25 / 0) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 3.25 (2 / 3.67) | 2 (2 / 0) |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 14.25 (13.8 / 15) | 15 (0 / 15) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 7 (7 / 0) | 13 (13 / 0) |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
91 | 27.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
115 | 28.0000 | 2022 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
SC Bolzano - Fecht Club Bozen (ITA) | Klubb | Primärt medlemskap |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.