Taastrup FK
Värja Sabel
Nationella mästerskap | ||
---|---|---|
1 | 1 | 2 |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2023-10-04 / 2023-10-08 | Kääriku | Nordic Championships | Sabel Herrar U20 Lag | |
3 | 2023-10-04 / 2023-10-08 | Kääriku | Nordic Championships | Sabel Herrar U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
13 | 2023-10-04 / 2023-10-08 | Kääriku | Nordic Championships | Sabel Herrar U17 Individuell | |
30 | 2022-08-24 / 2022-08-28 | Copenhagen | Nordic Championships | Värja Herrar U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
79 | 2024-02-22 / 2024-02-25 | Neaples | European Championships | Sabel Herrar U17 Individuell | |
17 | 2024-02-22 / 2024-02-25 | Neaples | European Championships | Sabel Herrar U17 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
193 | 2024-01-13 / 2024-01-14 | Barcelona | Cadet Circuit | Sabel Herrar U17 Individuell | |
23 | 2024-01-13 / 2024-01-14 | Barcelona | Cadet Circuit | Sabel Herrar U17 Lag | |
26 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Eislingen | Wiekhorst - Cup | Sabel Herrar U17 Lag | |
239 | 2023-12-09 / 2023-12-10 | Eislingen | Wiekhorst - Cup | Sabel Herrar U17 Individuell | |
227 | 2023-11-18 / 2023-11-19 | Sofia | Etropolski’s sabre | Sabel Herrar U17 Individuell | |
33 | 2023-11-18 / 2023-11-19 | Sofia | Etropolski’s sabre | Sabel Herrar U17 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-03-16 / 2024-03-17 | Birkeroed | Danish Youth Championships | Sabel Herrar U15 Individuell | |
2 | 2024-03-16 / 2024-03-17 | Birkeroed | Danish Youth Championships | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2023-11-11 / 2023-11-12 | Kalundborg | Dansk Championships | Sabel Herrar U17 Individuell | |
3 | 2023-03-18 / 2023-03-19 | Birkeroed | Danish Youth Championships | Sabel Herrar U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 2023-03-18 / 2023-03-19 | Birkeroed | Danish Youth Championships | Värja Herrar U15 Individuell | |
12 | 2022-11-12 / 2022-11-13 | Kalundborg | Dansk Championships | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2023-09-16 / 2023-09-17 | Birkeroed | Rudersdal Open | Sabel Herrar U17 Individuell | |
1 | 2023-09-16 / 2023-09-17 | Birkeroed | Rudersdal Open | Sabel Herrar U15 Individuell | |
7 | 2023-03-04 | Glostrup | Glostrup Children + Youth Epee Ranking Competition | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2022-09-17 / 2022-09-18 | Birkeroed | Rudersdal Open | Värja Herrar U15 Individuell | |
2 | 2021-09-18 / 2021-09-19 | Birkerød | Rudersdal Open | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
78 | 2024-03-21 / 2024-03-25 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Sabel Herrar U15 Individuell | |
27 | 2023-04-29 / 2023-04-30 | Malmo | Malmo Open | Värja Herrar U17 Individuell | |
23 | 2023-04-29 / 2023-04-30 | Malmo | Malmo Open | Värja Herrar U15 Individuell | |
10 | 2020-03-08 | Glostrup | Glostrup Children + Youth Ranking Tournament | Värja Herrar U12 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2024-02-04 | Lübeck | 2. Sabre Cup of Lübeck | Sabel Herrar U17 Individuell | |
1 | 2024-02-04 | Lübeck | 2. Sabre Cup of Lübeck | Sabel Herrar U15 Individuell | |
3 | 2023-10-21 / 2023-10-22 | Lund | Sydsvenska Cupen - Edling Cup | Sabel Open U15 Individuell | |
5 | 2023-05-06 | Helsingborg | Sydsvenska Cupen - Slaget vid Kärnan | Sabel Open U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 2022-10-22 / 2022-10-23 | Hellerup | von der Osten Cup | Värja Open U15 Individuell | |
2 | 2022-05-07 / 2022-05-08 | Hellerup | Hellerup Open | Värja Herrar U13 Individuell | |
2 | 2021-11-13 / 2021-11-14 | Hellerup | von der Osten Cup | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass |
---|
Säsong | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Vinster Poule | 14 | 12 | 2 |
Förluster Poule | 33 | 49 | 3 |
Vinster Direkteliminering | 11 | 2 | 2 |
Förluster Direkteliminering | 5 | 10 | 3 |
Antal träffar | 314 | 222 | 79 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 5 (5 / 5) | 4.75 (4.33 / 4.89) | 5 (5 / 5) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 1.36 (1.22 / 1.53) | 1.61 (1.44 / 1.82) | 3 (3 / 3) |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 15 (15 / 15) | 7.5 (7.5 / 0) | 15 (15 / 15) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 6.8 (5 / 14) | 7.1 (8 / 6.2) | 10 (9 / 12) |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
386 | 0.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Sabel U17 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 52.0000 | 2023 | Danske Nationale Ranglister | Värja U15 Individuell | |||||
3 | 76.0000 | 2023 | Danske Nationale Ranglister | Sabel U17 Individuell | |||||
1 | 136.0000 | 2023 | Danske Nationale Ranglister | Sabel U15 Individuell | |||||
3 | 40.0000 | 2022 | Danske Nationale Ranglister | Sabel U15 Individuell | |||||
7 | 58.0000 | 2022 | Danske Nationale Ranglister | Värja U15 Individuell | |||||
13 | 20.0000 | 2022 | Danske Nationale Ranglister | Värja U17 Individuell | |||||
12 | 11.0000 | 2022 | Danske Udtagelses Pointlister | Värja U17 Individuell | |||||
5 | 52.0000 | 2021 | Danske Nationale Ranglister | Värja U13 Individuell | |||||
17 | 8.0000 | 2019 | Danske Nationale Ranglister | Värja U13 Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
Taastrup FK (DEN) | Klubb | 10 aug. 2022 | Primärt medlemskap | |
Flèche Holbæk (DEN) | Klubb | 27 feb. 2020 | 10 aug. 2022 | Ej aktiv |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.