Nationella mästerskap | ||
---|---|---|
1 | 0 | 2 |
Distriktsmästerskap | ||
---|---|---|
1 | 1 | 3 |
2 juli 2024 | Athletiktest U15 (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | JUNGK Carsten Andreas | |
20 juli 2023 | Athletiktest U13 (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | MESZAROS Maximilian | |
8 juni 2019 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 2024-06-15 / 2024-06-16 | Heidenheim | German Championships | Värja Herrar U15 Lag | |
3 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Elmshorn | German Championships | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Elmshorn | German Championships | Värja Herrar U13 Lag | |
4 | 2022-05-21 / 2022-05-22 | Heidenheim | German Championships | Värja Herrar U13 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
17 | 2024-06-15 / 2024-06-16 | Heidenheim | German Championships | Värja Herrar U15 Individuell | |
51 | 2023-05-20 / 2023-05-21 | Waldkirch | German Championships | Värja Herrar U15 Individuell | |
21 | 2022-05-21 / 2022-05-22 | Heidenheim | German Championships | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 2024-04-20 / 2024-04-21 | Frankfurt | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U15 Individuell | |
5 | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Den Bosch | Dutch Open | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
12 | 2024-03-02 / 2024-03-03 | Leipzig | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U15 Individuell | |
40 | 2023-12-16 / 2023-12-17 | Leverkusen | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U15 Individuell | |
14 | 2023-11-25 / 2023-11-26 | Den Bosch | Dutch Open | Värja Herrar U14 Individuell | |
81 | 2023-11-11 / 2023-11-12 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Herrar U17 Individuell | |
36 | 2023-05-13 / 2023-05-14 | Leverkusen | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U15 Individuell | |
44 | 2023-02-04 / 2023-02-05 | Frankfurt | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2023-02-18 / 2023-02-19 | Dillenburg | Hessian Youth Championships | Värja Herrar U13 Lag | |
5 | 2023-02-18 / 2023-02-19 | Dillenburg | Hessian Youth Championships | Värja Herrar U15 Lag | |
3 | 2023-02-18 / 2023-02-19 | Dillenburg | Hessian Youth Championships | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2022-09-24 / 2022-09-25 | Saarlouis | Championships of Saarland | Värja Herrar U13 Individuell | |
3 | 2022-04-09 / 2022-04-10 | Dillingen | Championships of Saarland | Värja Herrar U13 Individuell | |
3 | 2022-03-05 / 2022-03-06 | Rüsselsheim | Hessian Youth Championships | Värja Herrar U13 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
18 | 2023-02-18 / 2023-02-19 | Dillenburg | Hessian Youth Championships | Värja Herrar U15 Individuell | |
9 | 2022-03-05 / 2022-03-06 | Rüsselsheim | Hessian Youth Championships | Värja Herrar U13 Individuell | |
37 | 2022-03-05 / 2022-03-06 | Rüsselsheim | Hessian Youth Championships | Värja Herrar U15 Individuell | |
10 | 2022-03-05 / 2022-03-06 | Rüsselsheim | Hessian Youth Championships | Värja Herrar U15 Lag |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2024-07-06 / 2024-07-07 | Kassel | Cup of Herkules | Värja Herrar U15 Individuell | |
6 | 2024-05-04 / 2024-05-05 | Kassel | Cup of Herkules | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2024-02-17 / 2024-02-18 | Solingen | Solinger Klinge | Värja Herrar U15 Individuell | |
2 | 2024-01-27 / 2024-01-28 | Bonn | Epee of Bonn | Värja Herrar U15 Individuell | |
1 | 2023-04-22 / 2023-04-23 | Kassel | Cup of Herkules | Värja Herrar U13 Individuell | |
5 | 2023-03-25 / 2023-03-26 | Leverkusen | Epee Cup of Leverkusen | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2023-03-18 / 2023-03-19 | Mainz Gonsenheim | Championships of Mainz | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2023-01-28 / 2023-01-29 | Ludwigshafen - Friesenheim | Little Owl Cup | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2022-12-17 / 2022-12-18 | Tauberbischofsheim (BN) | VS-Möbel-Cup | Värja Herrar U13 Individuell | |
2 | 2022-09-10 / 2022-09-11 | Frankfurt/Main | FTV Youth Cup | Värja Herrar U13 Individuell | |
2 | 2022-06-18 / 2022-06-19 | Ludwigshafen - Friesenheim | Cup Epee | Värja Damer U13 Individuell | |
2 | 2022-06-18 / 2022-06-19 | Ludwigshafen - Friesenheim | Cup Epee | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
17 | 2023-04-22 / 2023-04-23 | Kassel | Cup of Herkules | Värja Herrar U15 Individuell | |
33 | 2023-03-04 / 2023-03-05 | Heidelberg | Heidelberger Schlossturnier | Värja Herrar U15 Individuell | |
11 | 2022-03-26 / 2022-03-27 | Kassel | Cup of Herkules | Värja Herrar U13 Individuell | |
20 | 2022-02-12 | Neufchateau | Circuit Jeunes Lames | Värja Herrar U13 Individuell | |
11 | 2022-01-29 / 2022-01-30 | Leverkusen | Epee Cup of Leverkusen | Värja Herrar U13 Individuell | |
16 | 2021-11-27 / 2021-11-28 | Frankfurt/Main | FTV Youth Cup | Värja Herrar U13 Individuell | |
27 | 2020-03-07 / 2020-03-08 | Weinheim | Bergstraßen Tournament | Florett Herrar U11 Individuell | |
26 | 2019-11-23 | Tauberbischofsheim | VS-Möbel-Cup | Florett Herrar U11 Individuell | |
24 | 2019-10-19 / 2019-10-20 | Hanau | TFC Youth Cup | Florett Herrar U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2024-06-29 / 2024-06-30 | Kuesnacht ZH | Cup of Lake Zurich | Värja Herrar U14 Individuell | |
1 | 2024-05-04 / 2024-05-05 | Kassel | Cup of Herkules | Värja Herrar U15 Lag | |
2 | 2023-09-23 / 2023-09-24 | Mainz-Gonsenheim | Mainzer Rad | Värja Open U15 Lag | |
2 | 2023-06-10 / 2023-06-11 | Ludwigshafen - Friesenheim | Cup Epee | Värja Herrar U15 Individuell | |
7 | 2023-01-28 / 2023-01-29 | Heidenheim | Mini Marathon | Värja Herrar U13 Individuell | |
2 | 2022-11-19 / 2022-11-20 | Marburg | Championships of Marburg | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2022-11-19 / 2022-11-20 | Marburg | Championships of Marburg | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2022-10-15 / 2022-10-16 | Darmstadt | Merck Jugend-Pokal | Värja Herrar U13 Individuell | |
7 | 2022-10-01 / 2022-10-02 | Lahr | Ella Ostermann and Sparkassen U15 Cup | Värja Damer U15 Individuell | |
7 | 2022-10-01 / 2022-10-02 | Lahr | Ella Ostermann and Sparkassen U15 Cup | Värja Herrar U15 Individuell | |
3 | 2022-05-07 | Homburg | 10. Cup Omlor | Värja Herrar U13 Individuell | |
8 | 2020-02-08 / 2020-02-09 | Darmstadt | Merck Youth Cup | Florett Herrar U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 2024-02-10 / 2024-02-11 | Darmstadt | Merck Jugend-Pokal | Värja Herrar U15 Individuell | |
15 | 2020-02-01 / 2020-02-02 | Marburg | Lahn Cup | Florett Herrar U11 Individuell |
Säsong | 2024/2025 | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|---|
Vinster Poule | 5 | 27 | 41 | 29 |
Förluster Poule | 0 | 21 | 21 | 18 |
Vinster Direkteliminering | 4 | 24 | 32 | 9 |
Förluster Direkteliminering | 1 | 15 | 15 | 13 |
Antal träffar | 94 | 686 | 734 | 349 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 5 (5 / 5) | 4.7 (4.67 / 4.73) | 4.83 (4.78 / 4.87) | 4.79 (4.67 / 4.93) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 2.62 (2.56 / 2.67) | 2.19 (1.55 / 2.9) | 2.22 (2.38 / 2.1) | |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 15 (0 / 15) | 14.38 (14.58 / 14.17) | 11.28 (11.47 / 11) | 9.89 (10 / 9.8) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 9 (0 / 9) | 10.6 (10.18 / 11.75) | 8.6 (7.57 / 9.5) | 6.23 (6.38 / 6) |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14 | 167.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
115 | 0.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
51 | 56.0000 | 2022 | Deutsche Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
3 | 1.0000 | 2022 | Deutsche Rangliste | Värja U13 Individuell | |||||
21 | 1.0000 | 2021 | Deutsche Rangliste | Värja U13 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25 | 4.0000 | 2023 | Hessische Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
2 | 70.2600 | 2023 | Hessische Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
12 | 26.0000 | 2022 | Hessische Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
2 | 62.2500 | 2022 | Hessische Rangliste | Värja U13 Individuell | |||||
6 | 25.0000 | 2021 | Hessische Rangliste | Värja U13 Individuell | |||||
42 | 0.0000 | 2021 | Hessische Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
42 | 29.6300 | 2021 | Circuit Jeunes Lames | Värja U13 Individuell | |||||
2 | 0.2400 | 2020 | Hessische Rangliste | Florett U11 Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|---|---|---|---|---|
2023/2024 | Grundlagenkader | Värja | Hessischer Fechterverband e.V. | Landesleistungsstützpunkt Rhein-Main | |
2022/2023 | Grundlagenkader | Värja | Hessischer Fechterverband e.V. |
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FC Offenbach (GER) | Klubb | 8 okt. 2018 | Primärt medlemskap |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.