FC Leipzig
Värja Florett
Nationella mästerskap | ||
---|---|---|
1 | 2 | 1 |
Distriktsmästerskap | ||
---|---|---|
7 | 9 | 7 |
31 dec. 2015 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
153 | 2024-01-13 / 2024-01-14 | Berlin | White Bear of Berlin | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
123 | 2022-02-12 / 2022-02-13 | Krakow | Wawel Dragon Trophy | Värja Herrar U17 Individuell | |
84 | 2022-01-14 / 2022-01-16 | Bratislava | Coupe du Danube | Värja Herrar U17 Individuell | |
122 | 2021-11-20 / 2021-11-21 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Individuell | |
33 | 2021-11-20 / 2021-11-21 | Grenoble | World Challenge | Värja Herrar U17 Lag | |
53 | 2021-10-30 / 2021-10-31 | Heidenheim | Hartmann Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
212 | 2019-12-07 / 2019-12-08 | Bonn | Tank und Rast Pokal | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2024-05-11 / 2024-05-12 | Tauberbischofsheim | German Championships | Värja Herrar U20 Lag | |
2 | 2023-05-06 / 2023-05-07 | Rüsselsheim | German Championships | Värja Herrar U20 Lag | |
6 | 2023-04-22 / 2023-04-23 | Leverkusen | German Championships | Värja Herrar Seniorer Lag | |
3 | 2022-05-14 / 2022-05-15 | Rüsselsheim | German Championships | Värja Herrar U17 Lag | |
1 | 2022-05-14 / 2022-05-15 | Rüsselsheim | German Championships | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
10 | 2024-05-11 / 2024-05-12 | Tauberbischofsheim | German Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
58 | 2023-05-06 / 2023-05-07 | Rüsselsheim | German Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
49 | 2023-04-22 / 2023-04-23 | Leverkusen | German Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
58 | 2022-04-30 / 2022-05-01 | Offenbach | German Championships | Värja Herrar U20 Individuell | |
18 | 2019-05-25 / 2019-05-26 | Heidenheim | German Championships | Värja Herrar U14 Individuell | |
16 | 2018-04-14 / 2018-04-15 | Reutlingen | German Championships | Värja Herrar U13 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 2023-01-21 / 2023-01-22 | Tauberbischofsheim | Berndt-Peltzer-Gedächtnisturnier | Värja Herrar U20 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
70 | 2024-01-20 / 2024-01-21 | Osnabrück | Vienna House Easy Cup | Värja Herrar U20 Individuell | |
52 | 2023-11-04 / 2023-11-05 | Offenbach | Stefan-Haukler-Memoriam | Värja Herrar U20 Individuell | |
91 | 2023-10-28 / 2023-10-29 | Reutlingen | allstar Cup | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
14 | 2023-10-21 / 2023-10-22 | Bad Segeberg | Nord-Ostsee Cup | Värja Herrar U20 Individuell | |
95 | 2023-10-14 / 2023-10-15 | Heidelberg | Rhein Neckar Open | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
36 | 2022-11-05 / 2022-11-06 | Heidenheim | Internationales Turnier | Värja Herrar U20 Individuell | |
35 | 2022-10-29 / 2022-10-30 | Frankfurt | Kaiserlei Cup | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
117 | 2022-10-15 / 2022-10-16 | Heidelberg | Rhein Neckar Open | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
65 | 2022-10-08 / 2022-10-09 | Offenbach | Stefan-Haukler-Memoriam | Värja Herrar U20 Individuell | |
58 | 2022-04-23 / 2022-04-24 | Leipzig | National Circuit | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
20 | 2021-10-23 / 2021-10-24 | Solingen | Cup Windmühlenmesser | Värja Herrar U17 Individuell | |
40 | 2021-10-16 / 2021-10-17 | Bad Segeberg | Nord-Ostsee Cup | Värja Herrar U20 Individuell | |
28 | 2021-10-09 / 2021-10-10 | Offenbach | Stefan-Haukler-Memoriam | Värja Herrar U20 Individuell | |
17 | 2021-09-25 / 2021-09-26 | Heidenheim | International Tournament | Värja Herrar U17 Individuell | |
20 | 2020-02-01 / 2020-02-02 | Heidelberg | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U15 Individuell | |
62 | 2019-11-23 | Heidenheim | International Tournament | Värja Herrar U17 Individuell | |
4 | 2019-05-11 / 2019-05-12 | Leipzig | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U14+U13 Individuell | |
4 | 2019-04-13 / 2019-04-14 | Leverkusen | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U14+U13 Individuell | |
90 | 2019-03-21 / 2019-03-24 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U15 Individuell | |
15 | 2019-02-02 / 2019-02-03 | Frankfurt | Allstar Deutschland Challenge | Värja Herrar U14+U13 Individuell | |
2 | 2018-10-06 / 2018-10-07 | Liberec | Babylon Cup | Värja Herrar U14 Individuell | |
32 | 2018-03-21 / 2018-03-25 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U13 Individuell | |
164 | 2017-03-23 / 2017-03-27 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U13 Individuell | |
5 | 2016-03-17 / 2016-03-21 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U11 Individuell | |
90 | 2016-03-17 / 2016-03-21 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Florett Herrar U11 Individuell | |
38 | 2015-03-19 / 2015-03-23 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U11 Individuell | |
60 | 2015-03-19 / 2015-03-23 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Florett Herrar U11 Individuell | |
41 | 2014-03-27 / 2014-03-31 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U11 Individuell | |
109 | 2014-03-27 / 2014-03-31 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Florett Herrar U11 Individuell | |
41 | 2013-03-21 / 2013-03-25 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Värja Herrar U11 Individuell | |
109 | 2013-03-21 / 2013-03-25 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Florett Herrar U11 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Weißwasser | Saxonian Championships | Värja Herrar Seniorer Lag | |
2 | 2022-09-18 | Jena | Central German Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
3 | 2022-04-09 / 2022-04-10 | Bautzen | Open Central European Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
2 | 2021-09-18 | Jena | Central German Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
1 | 2020-01-19 | Bitterfeld | Championships Sachsen-Anhalt | Värja Herrar U15 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
17 | 2024-03-16 / 2024-03-17 | Aue | Saxonian Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
11 | 2023-06-17 / 2023-06-18 | Weißwasser | Saxonian Championships | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
21 | 2020-03-08 | Altenburg | Central German Championships | Florett Herrar U15 Individuell | |
2 | 2019-04-06 / 2019-04-07 | Bautzen | Open Central European Championships | Värja Herrar U14 Individuell | |
1 | 2019-03-17 | Altenburg | Championships of Thüringen | Värja Herrar U14+U13 Lag | |
1 | 2019-03-17 | Altenburg | Championships of Thüringen | Värja Herrar U14 Individuell | |
9 | 2019-03-02 / 2019-03-03 | Merseburg | Championships of Sachsen-Anhalt | Värja Herrar U17 Individuell | |
9 | 2019-01-06 | Saalfeld | Championships of Thüringen | Värja Herrar U17 Individuell | |
21 | 2018-04-07 / 2018-04-08 | Bautzen | Central German Championships | Värja Herrar U17 Individuell | |
3 | 2018-04-07 / 2018-04-08 | Bautzen | Central German Championships | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2018-03-03 | Saalfeld | Championships of Thüringen | Värja Damer U17 Lag | |
1 | 2018-03-03 | Saalfeld | Championships of Thüringen | Värja Herrar U13 Individuell | |
9 | 2018-01-27 / 2018-01-28 | Bitterfeld | Championships Sachsen-Anhalt | Värja Herrar U13 Individuell | |
3 | 2017-06-11 | Erfurt | Championships of Thuringia | Florett Herrar U12 Individuell | |
1 | 2017-06-11 | Erfurt | Championships of Thuringia | Florett Herrar U12-U10 Lag | |
2 | 2016-06-18 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Damer U12 Individuell | |
2 | 2016-06-18 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Damer U11 Individuell | |
2 | 2016-06-18 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Herrar U12 Individuell | |
2 | 2016-06-18 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Herrar U11 Individuell | |
2 | 2016-06-05 | Erfurt | Championships of Thuringia | Florett Herrar U11 Individuell | |
1 | 2015-06-27 / 2015-06-28 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Herrar U10 Individuell | |
4 | 2015-06-27 / 2015-06-28 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Herrar U12-U10 Lag | |
3 | 2015-06-07 | Erfurt | Championships of Thuringia | Florett Herrar U12-U10 Lag | |
6 | 2015-06-07 | Erfurt | Championships of Thuringia | Florett Herrar U10 Individuell | |
3 | 2014-06-28 / 2014-06-29 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Herrar U10 Individuell | |
5 | 2014-06-28 / 2014-06-29 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Herrar U12-U10 Lag | |
8 | 2014-06-08 | Erfurt | Championships of Thuringia | Florett Herrar U10 Individuell | |
3 | 2014-06-08 | Erfurt | Championships of Thuringia | Florett Herrar U12-U10 Lag | |
7 | 2013-12-15 | Muldestausee OT Friedersdorf | Championships of Saxony-Anhalt | Florett Herrar U10 Individuell | |
6 | 2013-06-29 / 2013-06-30 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Herrar U12-U10 Lag | |
3 | 2013-06-29 / 2013-06-30 | Saalfeld | Championships of Thuringia | Värja Herrar U10 Individuell | |
11 | 2013-05-25 | Jena | Championships of Thuringia | Florett Herrar U10 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 2023-03-11 / 2023-03-12 | Aue | Erzgebirgs-Cup | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
1 | 2023-01-07 | Leipzig | Tournament of Leipzig | Värja Herrar U17 Individuell | |
1 | 2023-01-07 | Leipzig | Tournament of Leipzig | Värja Herrar U20 Individuell | |
3 | 2022-11-26 | Leipzig | Cup of Epee | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
8 | 2020-10-03 / 2020-10-04 | Aue | Erzgebirgs-Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
7 | 2020-03-07 / 2020-03-08 | Leipzig | Tournament of Leipzig | Värja Herrar U17 Individuell | |
6 | 2020-02-29 / 2020-03-01 | Berlin | Steglitzer Bär | Värja Herrar U15 Individuell | |
1 | 2019-11-16 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Herrar U15 Individuell | |
4 | 2019-09-14 / 2019-09-15 | Stollberg/Sa. | Erzgebirgs-Cup | Värja Herrar U17 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
24 | 2023-11-25 | Leipzig | Cup of Epee | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
10 | 2023-09-30 / 2023-10-01 | Stollberg/Sa. | Erzgebirgs-Cup | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
13 | 2020-10-17 | Leipzig | Tournament of Leipzig | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
1 | 2019-02-23 | Kraftsdorf | Cup Osterburg | Värja Herrar U14 Individuell | |
5 | 2019-01-13 | Leipzig | Cup of Epee | Värja Herrar U17 Individuell | |
3 | 2018-11-10 | Chemnitz | Youth Cup of Chemnitz | Värja Herrar U17 Individuell | |
3 | 2018-09-15 / 2018-09-16 | Stollberg/Sa. | Erzgebirgs-Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
10 | 2018-03-17 / 2018-03-18 | Leipzig | Cup of Epee | Värja Herrar U14+U13 Individuell | |
1 | 2018-02-24 | Kraftsdorf | Cup Osterburg | Värja Herrar U13 Individuell | |
1 | 2017-12-16 / 2017-12-17 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Herrar U13 Individuell | |
6 | 2017-09-30 | Berlin | Little White Bear | Värja Herrar U13 Individuell | |
10 | 2017-09-02 / 2017-09-03 | Stollberg/Sa. | Erzgebirgs-Cup | Värja Herrar U14+U13 Individuell | |
10 | 2017-05-20 | Jena | Jenaer Schülercup | Florett Herrar U12 Individuell | |
3 | 2017-04-29 | Weimar | Salve-Cup | Florett Herrar U12 Individuell | |
16 | 2017-04-08 / 2017-04-09 | Schwerin | Cup Petermännchen | Florett Herrar U12+U11 Individuell | |
2 | 2017-03-25 | Bautzen | Central German Championships | Värja Herrar U12 Individuell | |
1 | 2017-03-12 | Altenburg | Thüringer Ranglistenturnier | Värja Herrar U12+U11 Individuell | |
12 | 2017-03-11 | Altenburg | Cup Wenzel | Florett Herrar U12 Individuell | |
2 | 2017-02-25 | Kraftsdorf | Cup Osterburg | Värja Herrar U12-U10 Individuell | |
3 | 2017-02-25 | Kraftsdorf | Cup Osterburg | Florett Herrar U12 Individuell | |
3 | 2017-01-28 / 2017-01-29 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Herrar U13 Individuell | |
16 | 2017-01-14 | Leipzig - Mölkau | Youth Tournament | Florett Herrar U12+U11 Individuell | |
2 | 2017-01-07 | Saalfeld | Cup Wobag | Värja Open U12-U10 Individuell | |
14 | 2016-11-26 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Florett Herrar U12+U11 Individuell | |
2 | 2016-10-01 | Nordhausen | Roland Cup | Florett Herrar U12 Individuell | |
13 | 2016-09-24 / 2016-09-25 | Bitterfeld | Sword of Bitterfeld | Florett Herrar U12 Individuell | |
8 | 2016-09-17 | Berlin | Little White Bear | Värja Herrar U12 Individuell | |
1 | 2016-09-02 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Open U12-U10 Individuell | |
2 | 2016-05-28 | Jena | Jenaer Schülercup | Florett Herrar U11 Individuell | |
23 | 2016-05-21 / 2016-05-22 | Schwerin | Cup Petermännchen | Florett Herrar U12+U11 Individuell | |
5 | 2016-04-09 / 2016-04-10 | Bautzen | Central German Championships | Värja Herrar U11 Individuell | |
12 | 2016-03-12 | Altenburg | Cup Wenzel | Florett Herrar U11 Individuell | |
3 | 2016-02-27 | Kraftsdorf | Cup Osterburg | Florett Herrar U11 Individuell | |
1 | 2016-01-16 | Saalfeld | Cup Wobag | Värja Herrar U12 Individuell | |
29 | 2015-12-12 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Florett Herrar U12+U11 Individuell | |
9 | 2015-10-24 | Nordhausen | Roland Cup | Florett Herrar U11 Individuell | |
16 | 2015-09-26 / 2015-09-27 | Bitterfeld | Sword of Bitterfeld | Florett Herrar U11 Individuell | |
1 | 2015-09-04 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Damer U10 Individuell | |
1 | 2015-09-04 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Damer U12 Individuell | |
6 | 2015-03-14 / 2015-03-15 | Altenburg | Cup Wenzel | Florett Herrar U10 Individuell | |
5 | 2015-02-28 | Kraftsdorf | Cup Osterburg | Florett Herrar U10 Individuell | |
3 | 2015-01-31 | Mühlhausen | Pflaumenmuspokal | Florett Herrar U10 Individuell | |
7 | 2015-01-18 | Leipzig | Youth Tournament | Florett Herrar U10+U9 Individuell | |
2 | 2015-01-11 | Saalfeld | Cup Wobag | Värja Herrar U10 Individuell | |
7 | 2014-12-07 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Florett Herrar U10+U9 Individuell | |
3 | 2014-10-04 | Nordhausen | Roland Cup | Florett Herrar U10 Individuell | |
3 | 2014-10-02 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Damer U11 Individuell | |
3 | 2014-10-02 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Herrar U11 Individuell | |
3 | 2014-10-02 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Damer U10 Individuell | |
3 | 2014-10-02 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Herrar U10 Individuell | |
3 | 2014-10-02 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Damer U12 Individuell | |
3 | 2014-10-02 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Herrar U12 Individuell | |
7 | 2014-09-27 / 2014-09-28 | Bitterfeld | Sword of Bitterfeld | Florett Herrar U10 Individuell | |
5 | 2014-05-24 | Chemnitzer Schüler-Turnier | Florett Herrar U10+U9 Individuell | ||
7 | 2014-05-10 | Jena | Jenaer Youth Cup | Florett Herrar U10 Individuell | |
9 | 2014-03-15 / 2014-03-16 | Altenburg | Cup Wenzel | Florett Herrar U10 Individuell | |
3 | 2014-03-01 | Kraftsdorf | Osterburg Cup | Florett Herrar U10 Individuell | |
6 | 2014-02-22 / 2014-02-23 | Frankfurt | Kleiner Bembel | Värja Herrar U10 Individuell | |
8 | 2014-02-08 | Mühlhausen | Pflaumenmuspokal | Florett Herrar U10 Individuell | |
6 | 2014-01-19 | Leipzig | Youth Tournament | Florett Herrar U10+U9 Individuell | |
1 | 2014-01-12 | Saalfeld | Wobagcup | Värja Herrar U10 Individuell | |
7 | 2013-12-08 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel-Turnier | Florett Herrar U10+U9 Individuell | |
3 | 2013-11-09 | Nordhausen | Roland Cup | Florett Herrar U10 Individuell | |
12 | 2013-09-28 / 2013-09-29 | Bitterfeld | Sword of Bitterfeld | Florett Herrar U10 Individuell | |
3 | 2013-09-22 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Värja Herrar U11 Individuell | |
18 | 2013-03-09 / 2013-03-10 | Altenburg | Cup Wenzel | Florett Herrar U10 Individuell | |
10 | 2013-01-26 | Mühlhausen | Pflaumenmuspokal | Florett Herrar U10 Individuell | |
19 | 2013-01-20 | Leipzig | P.C.- Cup | Florett Herrar U10+U9 Individuell | |
21 | 2012-12-08 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel-Turnier | Florett Herrar U10+U9 Individuell | |
8 | 2012-11-10 | Jena | Jenaer Youth Cup | Florett Herrar U10 Individuell | |
3 | 2012-10-06 | Nordhausen | Roland Cup | Florett Herrar U10 Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
5 | 2022-04-09 / 2022-04-10 | Bautzen | Open Championships of East Saxonia | Värja Herrar U20 Individuell | |
4 | 2021-07-16 / 2021-07-18 | Dresden | SFV Season end Tournament | Värja Herrar Seniorer Individuell |
Plats | Datum | Tävlingsklass | |||
---|---|---|---|---|---|
12 | 2023-10-28 / 2023-10-29 | Reutlingen | allstar Cup | Värja Herrar Seniorer Lag | |
14 | 2023-10-14 / 2023-10-15 | Heidelberg | Rhein Neckar Open | Värja Herrar Seniorer Lag | |
14 | 2022-10-15 / 2022-10-16 | Heidelberg | Rhein Neckar Open | Värja Herrar Seniorer Lag | |
1 | 2018-12-01 / 2018-12-02 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Värja Herrar U17 Individuell | |
5 | 2018-04-21 | Marktredwitz | Cup Egrensis | Värja Herrar U17 Individuell | |
3 | 2018-04-21 | Marktredwitz | Cup Egrensis | Värja Herrar U13 Individuell | |
5 | 2018-04-21 | Marktredwitz | Cup Egrensis | Värja Damer U10 Individuell | |
17 | 2017-10-01 | Nordhausen | Cup of Thuringia | Värja Herrar Seniorer Individuell | |
5 | 2017-09-16 | Saalfeld | Degenstafettenturnier ER-SIE-ES | Värja Open Alla Lag | |
1 | 2017-03-18 | Marktredwitz | Cup Egrensis | Värja Herrar U12 Individuell | |
1 | 2016-09-04 | Chemnitz | Youth compeititon | Värja Herrar U10 Individuell | |
1 | 2016-09-04 | Chemnitz | Youth compeititon | Värja Herrar U12+U11 Individuell | |
1 | 2016-04-03 | Marktredwitz | Cup Egrensis | Värja Herrar U11 Individuell | |
4 | 2016-02-13 | Meiningen | Kreismeisterschaft LK Schmalkalden-Meinigen | Värja Damer U12-U10 Individuell | |
4 | 2016-02-13 | Meiningen | Kreismeisterschaft LK Schmalkalden-Meinigen | Värja Herrar U12-U10 Individuell | |
2 | 2014-04-06 | Marktredwitz | Egrensis Cup | Värja Damer U10 Individuell | |
2 | 2014-04-06 | Marktredwitz | Egrensis Cup | Värja Herrar U10 Individuell | |
2 | 2013-10-19 / 2013-10-20 | Würzburg | Bavarian Open | Värja Herrar U10 Individuell | |
2 | 2013-09-14 / 2013-09-15 | Chemnitz | Jugendturnier | Värja Herrar U12-U10 Individuell | |
5 | 2013-03-17 | Marktredwitz | Egrensis Cup | Värja Herrar U10 Individuell | |
8 | 2013-02-09 | Meiningen | Kreismeisterschaft LK Schmalkalden-Meinigen | Värja Herrar U12-U10 Individuell |
Säsong | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Vinster Poule | 37 | 57 | 48 |
Förluster Poule | 30 | 19 | 28 |
Vinster Direkteliminering | 6 | 20 | 21 |
Förluster Direkteliminering | 9 | 11 | 13 |
Antal träffar | 427 | 728 | 740 |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Poule | 4.81 (4.84 / 4.78) | 4.98 (4.95 / 5) | 4.85 (4.84 / 4.87) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Poule | 2.2 (1.77 / 2.53) | 2.68 (2.64 / 2.8) | 2.96 (2.92 / 3) |
Genomsnittligt antal träffar i vinstmatcher Direkteliminering | 15 (15 / 15) | 15 (15 / 15) | 14.1 (13.42 / 15) |
Genomsnittligt antal träffar i förlustmatcher Direkteliminering | 10.33 (10.2 / 10.5) | 8.45 (7.75 / 8.86) | 9.85 (10.2 / 8.67) |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
425 | 0.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Värja U23 Individuell | |||||
170 | 15.0000 | 2021 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
443 | 0.0000 | 2020 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
808 | 0.0000 | 2019 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell | |||||
808 | 0.0000 | 2019 | EFC (unofficial) | Värja U17 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
95 | 0.0000 | 2024 | Deutsche Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
12 | 1.3000 | 2024 | Deutsche Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
17 | 15.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
95 | 0.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
31 | 11.0000 | 2022 | Deutsche Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
74 | 0.0000 | 2022 | Deutsche Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
7 | 28.0000 | 2021 | Deutsche Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
94 | 0.0000 | 2021 | Deutsche Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
7 | 28.0000 | 2021 | Nominierungs-Rangliste EM/WM | Värja U17 Individuell | |||||
35 | 5.0000 | 2021 | Deutsche Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
44 | 0.2000 | 2020 | Deutsche Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
76 | 1.0000 | 2019 | Deutsche Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
20 | 52.0000 | 2019 | Deutsche Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
75 | 1.0000 | 2019 | Nominierungs-Rangliste EM/WM | Värja U17 Individuell | |||||
4 | 231.0000 | 2018 | Deutsche Rangliste | Värja U15 Individuell |
Plats | Poäng | Säsong | Titel | Tävlingsklass | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | 65.0000 | 2023 | Sächsische Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
15 | 22.0000 | 2023 | Sächsische Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
1 | 113.0000 | 2022 | Sächsische Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
2 | 204.0000 | 2022 | Sächsische Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
1 | 48.0000 | 2021 | Thüringer Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
10 | 19.0000 | 2021 | Thüringer Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
2 | 285.0000 | 2021 | Thüringer Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
1 | 18.0000 | 2020 | Thüringer Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
1 | 68.0000 | 2019 | Thüringer Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
1 | 20.0000 | 2019 | Thüringer Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
14 | 6.0000 | 2019 | Thüringer Rangliste | Florett U15 Individuell | |||||
1 | 48.0000 | 2018 | Thüringer Rangliste | Värja U15 Individuell | |||||
4 | 38.0000 | 2018 | Thüringer Rangliste | Värja U17 Individuell | |||||
13 | 2.0000 | 2017 | Thüringer Rangliste | Värja U20 Individuell | |||||
38 | 1.0000 | 2017 | Thüringer Rangliste | Värja Seniorer Individuell | |||||
1 | 199.0000 | 2017 | Thüringer Rangliste | Värja U13 Individuell | |||||
6 | 17.0000 | 2017 | Thüringer Rangliste | Värja U17 Individuell |
Säsong | Grupp | Klass | Förbund | Träningscenter | Tränare |
---|
Klubb | Typ | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FC Leipzig (GER) | Klubb | 1 aug. 2022 | Primärt medlemskap | |
SV Einheit Altenburg (GER) | Klubb | 2 okt. 2012 | 31 juli 2022 | Ej aktiv |
All information tillhandahålls utan ansvar och skyldigheter. Tävlingsresultat är endast tillgängliga för evenemang som tillhandahåller digital resultatinformation till Ophardt Online.