Florett Kvinner Senior Lag A1 | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | FIAMME ORO ROMA | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||||
1 | N | AMORE Giulia | 2003 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | VOLPI Alice | 1992 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | FAVARETTO Martina | 2001 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | CIPRESSA Erica | 1996 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | CENTRO SPORTIVO CARABINIERI | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||||
2 | N | BERTINI Irene | 2004 | F | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
2 | N | ERRIGO Arianna | 1988 | F | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
2 | N | SINIGALIA Martina | 1995 | F | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
2 | N | CRISTINO Anna | 2001 | F | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
3 | N | CENTRO SPORTIVO AERONAUTICA MILITARE | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||||
3 | N | PALUMBO Francesca | 1994 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
3 | N | GRANDIS Aurora | 2003 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
3 | N | FERRARI Carlotta | 2003 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
3 | N | BIANCHIN Elisabetta | 1997 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
4 | N | COMINI PADOVA | ITA | Comini Padova (ITA) | ||||
4 | N | BORELLA Claudia | 1997 | F | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
4 | N | COLLINI Greta | 2006 | F | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
4 | N | POMPILIO Greta | 2005 | F | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
4 | N | TSURKIS Anastasiia | 2002 | F | ISR | Comini Padova (ITA) | ||
5 | N | GRUPPO SCHERMA FIAMME GIALLE | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||||
5 | N | MANCINI Camilla | 1994 | F | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
5 | N | LORENZI Margherita Titina | 2003 | F | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
5 | N | MOLINARI Matilde | 2005 | F | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
5 | N | MONACO Beatrice | 1992 | F | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
6 | N | CLUB SCHERMA ROMA | ITA | SC Roma (ITA) | ||||
6 | N | CALISSI Olga Rachele | 1992 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
6 | N | SAIONI Greta | 2007 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
6 | N | FRANZONI Ludovica | 2007 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
7 | N | CENTRO SPORTIVO ESERCITO | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||||
7 | N | TANGHERLINI Elena | 1998 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
7 | N | RICCI Marta | 2000 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
7 | N | KOWALCZYK Sara Maria | 2001 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
7 | N | CANDEAGO Eleonora | 2003 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
8 | N | COMENSE SCHERMA | ITA | Comense Scherma (ITA) | ||||
8 | N | TAVOLA Alessandra | 2008 | F | ITA | Comense Scherma (ITA) | ||
8 | N | CANESSA Lucrezia | 2007 | F | ITA | Comense Scherma (ITA) | ||
8 | N | PROIETTI Arianna | 2002 | F | ITA | Comense Scherma (ITA) | ||
8 | N | ZONI Lea | 2006 | F | GER | Fechtcentrum Halle (GER) | ||
9 | N | CLUB SCHERMA PISA ANTONIO DI CIOLO | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||||
9 | N | PICCINI Sofia | 2007 | F | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
9 | N | MELLONI Giorgia | 2008 | F | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
9 | N | PINNA Vittoria | 2006 | F | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
10 | N | CLUB SCHERMA ANCONA | ITA | SC Ancona (ITA) | ||||
10 | N | GAMBITTA Alice | 2003 | F | ITA | SC Ancona (ITA) | ||
10 | N | CANTARINI Anna sofia | 2009 | F | ITA | SC Ancona (ITA) | ||
10 | N | PIANELLA Giada | 2003 | F | ITA | SC Ancona (ITA) | ||
10 | N | VACCARINI Camilla | 2004 | F | ITA | SC Ancona (ITA) | ||
11 | N | FRASCATI SCHERMA | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||||
11 | N | MEMOLI Claudia | 2001 | F | ITA | Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre (ITA) | ||
11 | N | PUGLIA Serena | 1999 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
11 | N | GENOVESE Ludovica | 2001 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
11 | N | BERRETTA Mariavittoria Elvira | 2007 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
12 | N | CLUB SCHERMA JESI | ITA | SC Jesi (ITA) | ||||
12 | N | TERNI Ludmila | 1988 | F | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
12 | N | CANTARINI Lucrezia | 2001 | F | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
12 | N | ROTELLA Claudia | 2005 | F | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
12 | N | FATTORI Maria Elisa | 2009 | F | ITA | SC Jesi (ITA) |
Florett Menn Senior Lag A1 | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GRUPPO SCHERMA FIAMME GIALLE | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||||
1 | N | BIANCHI Guillaume | 1997 | M | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
1 | N | LOMBARDI Giulio | 2002 | M | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
1 | N | FRANZONI Giuseppe | 2003 | M | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
2 | N | FIAMME ORO ROMA | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||||
2 | N | INGARGIOLA Francesco | 1996 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | LUPERI Edoardo | 1993 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | MARINI Tommaso | 2000 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | MACCHI Filippo | 2001 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
3 | N | CENTRO SPORTIVO CARABINIERI | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||||
3 | N | ROSATELLI Damiano | 1995 | M | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
3 | N | MARTINI Tommaso | 2002 | M | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
3 | N | DI TOMMASO Alessio | 2001 | M | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
3 | N | DE CRISTOFARO Mattia | 2006 | M | ITA | Schermabrescia (ITA) | ||
4 | N | CENTRO SPORTIVO AERONAUTICA MILITARE | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||||
4 | N | FOCONI Alessio | 1989 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
4 | N | NISTA Lorenzo | 1993 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
4 | N | VELLUTI Pietro | 1999 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
5 | N | CENTRO SPORTIVO ESERCITO | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||||
5 | N | STELLA Alessandro | 2000 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
5 | N | FILIPPI Davide | 1998 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
5 | N | IANDOLO Francesco Pio | 2000 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
5 | N | PANAZZOLO Matteo | 2002 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
6 | N | FRASCATI SCHERMA | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||||
6 | N | TOLDO Guilherme | 1992 | M | BRA | GNU Nautico Uniao (BRA) | ||
6 | N | PISTORIO Federico | 2000 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
6 | N | IAQUINTA Emanuele | 2008 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
6 | N | GRIDELLI Gianmarco | 2004 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
7 | N | CLUB SCHERMA JESI | ITA | SC Jesi (ITA) | ||||
7 | N | PROIETTI Marco | 2003 | M | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
7 | N | PIERALISI Leonardo | 2001 | M | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
7 | N | CERCACI Francesco | 2005 | M | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
7 | N | BONATO Jacopo | 2002 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
8 | N | CIRCOLO SCHERMA MESTRE | ITA | CS Mestre (ITA) | ||||
8 | N | USICCO Leonardo | 2000 | M | ITA | CS Mestre (ITA) | ||
8 | N | DONI Rocco | 2004 | M | ITA | CS Mestre (ITA) | ||
8 | N | FAORO Tommaso | 2003 | M | ITA | CS Mestre (ITA) | ||
8 | N | ZANARDO Andrea | 2005 | M | ITA | CS Mestre (ITA) | ||
9 | N | FIDES LIVORNO | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||||
9 | N | SARDELLI Elia | 2002 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
9 | N | PALMERINI Riccardo | 2005 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
9 | N | ISOLANI Gregorio | 2004 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
9 | N | PIERUCCI Giovanni | 2009 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
10 | N | CDS MANGIAROTTI | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||||
10 | N | EYUPOGLU Alp | 2002 | M | TUR | Altinyurt S.K. (TUR) | ||
10 | N | GUERRA Filippo | 1993 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
10 | N | PELLIS Marco | 2003 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
10 | N | RESEGOTTI Matteo Claudio | 1999 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
11 | N | CLUB SCHERMA PISA ANTONIO DI CIOLO | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||||
11 | N | CHIAPPELLI Tommaso | 1999 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
11 | N | MORINI Matteo | 2003 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
11 | N | FALLICA Carmelo | 1999 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
11 | N | ANTONINI Gian Maria | 2005 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
12 | N | SCHERMA TREVISO M ETTORE GESLAO | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||||
12 | N | PASIN Elia | 2007 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
12 | N | BALDASSO Alberto | 2005 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
12 | N | MANENTE Matteo | 2006 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
12 | N | BORSOI Zeno | 2008 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) |
Kårde Kvinner Senior Lag A1 | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CENTRO SPORTIVO AERONAUTICA MILITARE | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||||
1 | N | BOZZA Alessandra | 1999 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
1 | N | ISOLA Federica | 1999 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
1 | N | FERRARI Marta | 1990 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
1 | N | CAFORIO Gaia | 2003 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
2 | N | CENTRO SPORTIVO ESERCITO | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||||
2 | N | BOSCARELLI Francesca | 1982 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
2 | N | KOWALCZYK Sara Maria | 2001 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
2 | N | MARZANI Roberta | 1996 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
2 | N | FOIETTA Nicol | 1995 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
3 | N | FIAMME ORO ROMA | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||||
3 | N | TRADITI Gaia | 2000 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
3 | N | RIZZI Giulia | 1989 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
3 | N | PAULIS Lucrezia | 2003 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
3 | N | CLERICI Alice | 1996 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
4 | N | METHODOS SAGATA LI BATTIATI | ITA | Methodos Sagata Li Battiati (ITA) | ||||
4 | N | AUTERI Caterina | 2005 | F | ITA | Methodos Sagata Li Battiati (ITA) | ||
4 | N | FIAMINGO Rossella | 1991 | F | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
4 | N | SALADDINO Sara | 2004 | F | ITA | Methodos Sagata Li Battiati (ITA) | ||
4 | N | TORRISI Sofia | 2007 | F | ITA | Methodos Sagata Li Battiati (ITA) | ||
5 | N | CIRCOLO DELLA SCHERMA TERNI | ITA | CdS Terni (ITA) | ||||
5 | N | ISIDORI Silvia | 1999 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
5 | N | CAPOCCIA Barbara | 1990 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
5 | N | FERRACUTI Elena | 2000 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
5 | N | LIBERATI Silvia | 2007 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
6 | N | CESARE POMPILIO GENOVA | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||||
6 | N | BRIASCO Brenda | 1991 | F | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
6 | N | MORETTI Gaia | 2006 | F | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
6 | N | DE ALTI Sara | 1994 | F | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
6 | N | CORRADINO Anita | 2004 | F | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
7 | N | ACCADEMIA SCHERMA MARCHESA TORINO | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||||
7 | N | PIATTI Sabrina | 2000 | F | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
7 | N | MARTINI Margherita | 2001 | F | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
7 | N | DE PICCOLI Chiara | 2003 | F | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
7 | N | CATTANEO Francesca | 1998 | F | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
8 | N | SCHERMA BRESSO | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||||
8 | N | GENNARI Anna | 2002 | F | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
8 | N | BUSNELLI Matilde | 1998 | F | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
8 | N | CASTIGLIOLA Marta | 1998 | F | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
8 | N | PASQUALI Giulia | 1995 | F | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
9 | N | CDS MANGIAROTTI | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||||
9 | N | FANTINI Francesca | 1999 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
9 | N | ROMEO Virginia | 2002 | F | SUI | LUG Lugano (SUI) | ||
9 | N | CHWOJNIK Tamara | 1998 | F | ARG | GARDANNE LL (FRA) | ||
9 | N | FINIZIO Ida | 1992 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
10 | N | SCHERMA TREVISO M ETTORE GESLAO | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||||
10 | N | CRISTOFOLETTO Allegra | 2005 | F | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
10 | N | PASIN Lara | 1999 | F | ITA | [i] Scherma Treviso ASD (ITA) | ||
10 | N | SPINELLI Alice Ilde | 2001 | F | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
10 | N | SEGATTO Alessandra | 1999 | F | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
11 | N | SS LAZIO SCHERMA ARICCIA | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||||
11 | N | GUERRIERI Martina | 2006 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
11 | N | SICA Susan Maria | 1998 | F | GBR | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
11 | N | SCIARRA Dalila | 1997 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
11 | N | QUATTRINI Maria Clara | 2007 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
12 | N | CLUB SCHERMA FOLIGNO | ITA | SC Foligno (ITA) | ||||
12 | N | GIANNICO Elena | 2001 | F | ITA | SC Foligno (ITA) | ||
12 | N | COSTANTINI Ludovica | 2008 | F | ITA | SC Foligno (ITA) | ||
12 | N | CESARINI Giulia | 2007 | F | ITA | SC Foligno (ITA) |
Kårde Menn Senior Lag A1 | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | FIAMME ORO ROMA | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||||
1 | N | BUZZACCHINO Gianpaolo | 1999 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | FICHERA Marco | 1993 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | DI VEROLI Davide | 2001 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | CUOMO Valerio | 1998 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | CENTRO SPORTIVO ESERCITO | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||||
2 | N | CIMINI Gabriele | 1994 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
2 | N | IANDOLO Francesco Pio | 2000 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
2 | N | PAOLINI Giacomo | 1998 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
2 | N | CUOMO Fabrizio | 2003 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
3 | N | CENTRO SPORTIVO AERONAUTICA MILITARE | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||||
3 | N | VALLOSIO Andrea | 1992 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
3 | N | TAGLIARIOL Matteo | 1983 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
3 | N | PIZZO Paolo | 1983 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
3 | N | PIATTI Enrico | 2002 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
4 | N | SCHERMA BRESSO | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||||
4 | N | BARBARA Fabio Giovanni | 1995 | M | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
4 | N | BOLLATI Federico | 1978 | M | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
4 | N | LOIACONO Mattia | 1989 | M | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
4 | N | SUAREZ SANTIUSTE Yordano De La Caridad | 2000 | M | CUB | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
5 | N | ACCADEMIA SCHERMA MARCHESA TORINO | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||||
5 | N | GIANNOTTE Flavio | 1995 | M | LUX | CE Sud (LUX) | ||
5 | N | DILIBERTO Luca | 1999 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
5 | N | GAETANI Giulio | 2000 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
5 | N | PAGANELLI Marco | 2003 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
6 | N | SCHERMA TREVISO M ETTORE GESLAO | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||||
6 | N | BONAGA Nicolo' | 2002 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
6 | N | SIMEONE Alessandro | 2006 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
6 | N | GUERRA Federico | 1999 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
6 | N | CASARO Gianluca | 1996 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
7 | N | SCHERMA PISTOIA 1894 | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||||
7 | N | MASTROMARINO Fabio | 2005 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
7 | N | FERRARI Alessandro | 1996 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
7 | N | BRUTTINI Lorenzo | 1991 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
7 | N | BOVE Giulio | 2004 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
8 | N | CESARE POMPILIO GENOVA | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||||
8 | N | DAMIANI Stefano | 1993 | M | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
8 | N | ARMALEO Filippo | 2002 | M | ITA | Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre (ITA) | ||
8 | N | BINO Gabriele | 1991 | M | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
8 | N | IVALDI Giorgio | 1999 | M | ITA | |||
9 | N | CLUB SCHERMISTICO PARTENOPEO | ITA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||||
9 | N | VITELLI Gennaro Maria | 1998 | M | ITA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||
9 | N | CITRO Fabrizio | 1992 | M | ITA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||
9 | N | AMENDOLA Vittorio | 1994 | M | ITA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||
9 | N | CORRADO Giacomo | 1997 | M | ITA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||
10 | N | SALA DI SCHERMA SOCIETA DEL GIARDINO | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||||
10 | N | BAROGLIO Andrea | 1987 | M | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
10 | N | DEL CONTRASTO Nicolo' | 2004 | M | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
10 | N | MASARIN Riccardo | 2001 | M | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
10 | N | PIETROBELLI Giacomo Patrick | 2005 | M | IRL | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
11 | N | ROMA FENCING | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||||
11 | N | FERRARIS Luca | 1989 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
11 | N | PETRACCI Gabriele | 2002 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
11 | N | PELLITTERI Marco | 2004 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
11 | N | DEGUCHI Nicolas | 2003 | M | CAN | AMK Mestre Kato (BRA) | ||
12 | N | CIRCOLO SCHERMISTICO FORLIVESE | ITA | Circ. Schermistico Forlivese (ITA) | ||||
12 | N | MALAGUTI Marco | 2001 | M | ITA | Circ. Schermistico Forlivese (ITA) | ||
12 | N | CORTINI Leonardo | 2006 | M | ITA | Circ. Schermistico Forlivese (ITA) | ||
12 | N | MAGNI Riccardo | 2008 | M | ITA | Circ. Schermistico Forlivese (ITA) | ||
12 | N | DI MARCO Fabrizio | 2002 | M | ITA | Circ. Schermistico Forlivese (ITA) |
Sabel Kvinner Senior Lag A1 | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GRUPPO SCHERMA FIAMME GIALLE | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||||
1 | N | FUSETTI Benedetta | 2002 | F | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
1 | N | VECCHI Irene | 1989 | F | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
1 | N | SPICA Manuela | 2004 | F | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
1 | N | MANCINI Camilla | 1994 | F | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
2 | N | FIAMME ORO ROMA | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||||
2 | N | CIARAGLIA Sofia | 1995 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | PASSARO Eloisa | 1997 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | VIALE Mariella | 2005 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | CRISCIO Martina | 1994 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
3 | N | CENTRO SPORTIVO AERONAUTICA MILITARE | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||||
3 | N | ROTILI Claudia | 2000 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
3 | N | GARGANO Rebecca | 1996 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
3 | N | DI CARLO Alessia | 2001 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
3 | N | BATTISTON Michela | 1997 | F | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
4 | N | FRASCATI SCHERMA | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||||
4 | N | ANDALORO Diletta | 2001 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
4 | N | BURLI Francesca | 2003 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
4 | N | FONDI Valeria | 2005 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
4 | N | LUCARINI Lucia | 1998 | F | ITA | Gruppo Sportivo Vigili Del Fuoco Fiamme Rosse (ITA) | ||
5 | N | CLUB SCHERMA ROMA | ITA | SC Roma (ITA) | ||||
5 | N | BLANDINO Arianna | 2004 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
5 | N | SIMONELLI Giulia | 2001 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
5 | N | MARZIALI Angelica | 1999 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
5 | N | BORRELLI Elisabetta | 2006 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
6 | N | CENTRO SPORTIVO ESERCITO | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||||
6 | N | MARZANI Roberta | 1996 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
6 | N | LANDI Michela | 2003 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
6 | N | BOSCARELLI Francesca | 1982 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
6 | N | MORMILE Chiara | 1995 | F | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
7 | N | VIRTUS SCHERMA BOLOGNA | ITA | Virtus Scherma Bologna (ITA) | ||||
7 | N | ARPINO Giulia | 1999 | F | ITA | Gruppo Sportivo Vigili Del Fuoco Fiamme Rosse (ITA) | ||
7 | N | GIANCOLA Martina | 2005 | F | ITA | Virtus Scherma Bologna (ITA) | ||
7 | N | LIKAJ Giada | 2006 | F | ITA | Virtus Scherma Bologna (ITA) | ||
7 | N | MAZZANTI Cecilia | 1998 | F | ITA | Virtus Scherma Bologna (ITA) | ||
8 | N | PETRARCA SCHERMA | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||||
8 | N | ALBIERI Sofia | 2003 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
8 | N | FUSETTI Vittoria | 2009 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
8 | N | GIORDANI Margherita | 2006 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
8 | N | TAPPARELLO Angelica | 2003 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
9 | N | CIRCOLO DELLA SCHERMA TERNI | ITA | CdS Terni (ITA) | ||||
9 | N | ASTOLFI Flavia | 2007 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
9 | N | GUARINO Emma | 2002 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
9 | N | TERENZI Lucia | 2007 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
9 | N | TESTASECCA Ginevra | 2004 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
10 | N | PADOVA SCHERMA | ITA | Padova Scherma (ITA) | ||||
10 | N | BALSANO Vittoria | 2006 | F | ITA | Padova Scherma (ITA) | ||
10 | N | CATTANEO Valentina | 2004 | F | ITA | Padova Scherma (ITA) | ||
10 | N | DI CHIO Gaia | 1997 | F | ITA | Padova Scherma (ITA) | ||
10 | N | MARTINELLI Sofia | 2008 | F | ITA | Padova Scherma (ITA) | ||
11 | N | SS LAZIO SCHERMA ARICCIA | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||||
11 | N | SCHINA Camilla | 1997 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
11 | N | COTOLONI Martina | 2002 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
11 | N | CASTELLACCI Flavia | 2005 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
11 | N | GULLO Sofia | 2006 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) |
Sabel Menn Senior Lag A1 | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | FIAMME ORO ROMA | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||||
1 | N | BONSANTO Francesco | 1995 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | TORRE Pietro | 2002 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | NUCCIO Riccardo | 1991 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
1 | N | CURATOLI Luca | 1994 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | CENTRO SPORTIVO CARABINIERI | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||||
2 | N | GALLO Michele | 2001 | M | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
2 | N | NERI Matteo | 1999 | M | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
2 | N | REA Mattia | 2001 | M | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
2 | N | MIGNUZZI Giacomo | 1999 | M | ITA | Centro Sportivo Carabinieri (ITA) | ||
3 | N | CENTRO SPORTIVO ESERCITO | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||||
3 | N | REPETTI Giovanni | 1988 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
3 | N | NARDELLA Emanuele | 2003 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
3 | N | FOSCHINI Gabriele | 1990 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
3 | N | CAVALIERE Dario | 1997 | M | ITA | Centro Sportivo Esercito (ITA) | ||
4 | N | GRUPPO SCHERMA FIAMME GIALLE | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||||
4 | N | BERRÈ Enrico | 1992 | M | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
4 | N | MASTRULLO Marco | 2003 | M | ITA | Virtus Scherma Bologna (ITA) | ||
4 | N | OTTAVIANI Lorenzo | 2002 | M | ITA | Gruppo Scherma Fiamme Gialle (ITA) | ||
4 | N | PAGANO Francesco | 2006 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
5 | N | CLUB SCHERMA ROMA | ITA | SC Roma (ITA) | ||||
5 | N | DENTATO Manuel | 2007 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
5 | N | ARPINO Alberto | 1998 | M | ITA | Gruppo Sportivo Vigili Del Fuoco Fiamme Rosse (ITA) | ||
5 | N | MARCIANO Giorgio | 2002 | M | ITA | Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre (ITA) | ||
5 | N | RAGGI Nicola | 2007 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
6 | N | CENTRO SPORTIVO AERONAUTICA MILITARE | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||||
6 | N | DREOSSI Leonardo | 1997 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
6 | N | TOCCI Leonardo | 2003 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
6 | N | FRANCIOSA Daniele | 2001 | M | ITA | Centro Sportivo Aeronautica Militare (ITA) | ||
7 | N | CLUB SCHERMA NAPOLI | ITA | SC Napoli (ITA) | ||||
7 | N | ZEA ARMENTA Gibran | 1997 | M | MEX | SC Napoli (ITA) | ||
7 | N | COLTORTI Mario | 1999 | M | ITA | SC Napoli (ITA) | ||
7 | N | CALVIATI Giuseppe | 2006 | M | ITA | SC Napoli (ITA) | ||
7 | N | BARIONOVI Roberto | 2002 | M | ITA | SC Napoli (ITA) | ||
8 | N | SS LAZIO SCHERMA ARICCIA | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||||
8 | N | TESTA Giosue' | 2001 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
8 | N | CUCCIOLETTA Federico | 2004 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
8 | N | SCEPI Stefano | 1992 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
8 | N | VINCI Flavio | 2004 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
9 | N | FIDES LIVORNO | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||||
9 | N | PICCHI Filippo | 2007 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
9 | N | VIVALDI Davide | 2008 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
9 | N | MANNUCCI Davide | 2006 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
9 | N | LAZZARO Salvatore | 2005 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
10 | N | SCHERMA ORESTE PULITI LUCCA | ITA | Scherma Oreste Puliti Lucca (ITA) | ||||
10 | N | GIOVANNETTI Pablo | 2008 | M | ITA | Scherma Oreste Puliti Lucca (ITA) | ||
10 | N | VANNIEUWENBORGH Gijs | 2003 | M | BEL | SC Parcival Leuven (BEL) | ||
10 | N | SBRAGIA Stefano | 1990 | M | ITA | Scherma Oreste Puliti Lucca (ITA) | ||
10 | N | PANCONI Niccolo' | 2003 | M | ITA | Scherma Oreste Puliti Lucca (ITA) | ||
11 | N | DAUNO FOGGIA | ITA | Dauno Foggia (ITA) | ||||
11 | N | PISERCHIA Arnaldo | 2003 | M | ITA | Dauno Foggia (ITA) | ||
11 | N | CICCHETTI Davide | 2005 | M | ITA | Dauno Foggia (ITA) | ||
11 | N | BUENZA Ciro | 2002 | M | ITA | Dauno Foggia (ITA) | ||
11 | N | MAESTRI Riccardo | 2008 | M | ITA | Dauno Foggia (ITA) |