display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GIFFONI Miguel | 2003 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 7 | inscribed | ||
PORTO Arthur | 2007 |
BRA CMPR Parana
|
R | 38 | inscribed | ||
ACIOLY João Victor | 2005 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 32 | inscribed | ||
ARMANI Luca | 2008 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 40 | inscribed | ||
AUGUSTO Henrique | 2009 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 23 | inscribed | ||
CAVALHEIRO João | 2005 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 16 | inscribed | ||
HUBERT George | 2004 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 6 | inscribed | ||
LEAL Felipe | 2006 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 12 | inscribed | ||
PETRICH Pedro | 2003 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 1 | inscribed | ||
MURRAY Pedro | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 28 | inscribed | ||
NOGUEIRA Heitor | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 17 | inscribed | ||
KLAS Gustavo | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
R | 58 | inscribed | ||
MACEDO Lucas | 2009 |
BRA CC Curitibano
|
R | 45 | inscribed | ||
HOPFER Pedro | 2008 |
BRA CC Curitibano
|
R | 24 | inscribed | ||
OLIVEIRA Jose | 2005 |
BRA CC Curitibano
|
R | 20 | inscribed | ||
SOUZA Matheus | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
L | 11 | inscribed | ||
BATELLI Diego | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 54 | inscribed | ||
BRANDINI Samuel | 2007 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 35 | inscribed | ||
DUBIEL Guilherme | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 13 | inscribed | ||
MEMARI Mateus | 2003 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 22 | inscribed | ||
OLIVEIRA Jean | 2008 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
R | 21 | inscribed | ||
BICALHO Bernardo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 14 | inscribed | ||
BRANDT Matheus | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 3 | inscribed | ||
BUSNARDO Lucas | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | inscribed | ||
GONCALVES Eduardo | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 2 | inscribed | ||
MALUF Guilherme | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 25 | inscribed | ||
MANGIATERRA Rafael | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | inscribed | ||
MURA Andre | 2005 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 29 | inscribed | ||
WU Nicky | 2005 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | inscribed | ||
FONSECA Lucas | 2003 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 18 | inscribed | ||
HOFFMANN Joao | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 10 | inscribed | ||
MACIEL Pedro Henrique | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 34 | inscribed | ||
ASQUINO Lucca | 2008 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 27 | inscribed | ||
ROCHA Pedro | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 43 | inscribed | ||
ZOTZ Bernardo | 2005 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 42 | inscribed | ||
BICUDO Thomas | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 30 | inscribed | ||
MEZZACAPA Henrique | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 39 | inscribed | ||
RIBEIRO Rafael | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | inscribed | ||
MOLINA Pietro | - | BRA AMK Mestre Kato | R | --- | cancelled | ||
DEGUCHI Nicolas | - | CAN AMK Mestre Kato, Roma Fencing | R | --- | cancelled |
38 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Menn Kårde | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Menn Kårde | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Menn Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Menn Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U20 Menn Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U20 Menn Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Menn Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Menn Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Menn Kårde | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Menn Kårde | Federação Paulista de Esgrima |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRECHERET Carolina | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | inscribed | ||
BURBERRY Livia | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | inscribed | ||
PENTEADO Maria Fernanda | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 11 | inscribed | ||
QUEIROZ Isis | 2006 |
BRA CGB Betancourt
|
R | 13 | inscribed | ||
MORAES Gabriela | 2005 |
BRA CC Curitibano
|
R | 20 | inscribed | ||
BASSO Valentina | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | inscribed | ||
FRIAS Stella | 2005 |
BRA Tenis Clube Paulista
|
R | 5 | inscribed | ||
GRAHL Julia | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | inscribed | ||
TAPAJOS Manuela | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 12 | inscribed | ||
VIANNA Gabriella | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | inscribed | ||
BALDI Valentina | 2003 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 6 | inscribed | ||
MATOS Livia | 2008 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
L | 3 | inscribed | ||
MORAIS Marina | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 16 | inscribed | ||
QUADROS Julia | 2007 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 8 | inscribed | ||
SIMONGINI Martina | 2005 |
ITA GNU Nautico Uniao, Cus Cagliari
|
R | --- | inscribed | ||
MURRAY Maria Luiza | - | BRA CAP Paulistano | R | 9 | cancelled | ||
CARVALHO Sofia | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | --- | cancelled |
15 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Kvinner Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Kvinner Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Kvinner Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Kvinner Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U20 Kvinner Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U20 Kvinner Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Kvinner Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Kvinner Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Kvinner Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Kvinner Florett | Federação Paulista de Esgrima |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BURBERRY Alan Patrick | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 2 | inscribed | ||
KALLEBY Alvaro | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 15 | inscribed | ||
NOGUEIRA Pedro | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | inscribed | ||
SANTOS José | 2010 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 21 | inscribed | ||
LOBO Guilherme | 2007 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 5 | inscribed | ||
SOUZA Matheus | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
L | --- | inscribed | ||
ALONSO Vinicius | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | inscribed | ||
BITTAR Gabriel | 2007 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | inscribed | ||
BUENO Gustavo | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | inscribed | ||
CHOLFE Theo | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | inscribed | ||
FOSCHINI Luiz | 2008 |
BRA ECP Pinheiros
|
L | 6 | inscribed | ||
GALLEAZZI Felipe | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 4 | inscribed | ||
PASCUOTTI Pedro | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 13 | inscribed | ||
VIANNA Guilherme | 2006 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 1 | inscribed | ||
CAMARGO Henrique | 2007 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 12 | inscribed | ||
CARDOSO Filipe | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 14 | inscribed | ||
DI BARI Felipe | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 11 | inscribed | ||
TOMINO Leonardo | - | BRA CAP Paulistano | L | --- | cancelled |
17 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Menn Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Menn Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Menn Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Menn Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Menn Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Menn Florett | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Menn Florett | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Menn Florett | Federação Paulista de Esgrima |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
IMPROTA Julia | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 6 | inscribed | ||
OHANA Gabriela | 2009 |
BRA Baldin Esgrima
|
R | 7 | inscribed | ||
TANAKA Giulia | 2008 |
BRA APE Paulista
|
R | 16 | inscribed | ||
SANTOS Stella | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | inscribed | ||
SZÁSZ Carolina | 2009 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 4 | inscribed | ||
VIEIRA Camila | 2008 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | inscribed | ||
FRAGA Ana Beatriz | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | inscribed | ||
PELUSO Maria | 2009 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 8 | inscribed | ||
CHISTA Maria Vitoria | 2007 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | 10 | inscribed | ||
QUEVEDO Laura | 2008 |
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R | 5 | inscribed | ||
PAGNAN Julia | - | BRA Baldin Esgrima | R | 9 | cancelled | ||
PENTEADO Maria Fernanda | - | BRA CAP Paulistano | R | 19 | cancelled |
10 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Kvinner Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Kvinner Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U15 Kvinner Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking U17 Kvinner Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U17 Kvinner Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Brasil Esgrima Ranking U15 Kvinner Sabel | Confederação Brasileira de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Kvinner Sabel | Federação Paulista de Esgrima |
2023 | Paulista de Esgrima Ranking U15 Kvinner Sabel | Federação Paulista de Esgrima |