display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HABERMANN Emma Charlotte | 2012 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
L | --- | inscribed | ||
IWERSEN Marte | 2012 |
GER ETUF Essen
|
R | --- | inscribed | ||
SCHEEL Antonia | 2011 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | inscribed | ||
DIKIZEYEKO Zaïna | 2011 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | inscribed | ||
SCHULZ Levke | 2011 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | inscribed | ||
BECKER Freyja | 2011 |
GER Der Fechtboden
|
R | --- | inscribed |
6 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
AHRENS Alina | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
CN | BISCHOF Finn | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
BUCHWALD Lisbeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
HOHWY Fritz | GER | Walddörfer SV | |||
D | MOGILIN Matvey | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | SCHWABE Markus | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
STABER Jeanine | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | TEICHERT Carl | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
THEIß Sebastian | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
WICHMANN Elisabeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HERTER Alexandra | 2009 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | inscribed | ||
SCHWENDY Lotta Antonie | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
WANG Lina | 2010 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
KRAUSE Martha | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed | ||
FANZ Hannah | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed |
5 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
AHRENS Alina | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
CN | BISCHOF Finn | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
BUCHWALD Lisbeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
HOHWY Fritz | GER | Walddörfer SV | |||
D | MOGILIN Matvey | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | SCHWABE Markus | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
STABER Jeanine | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | TEICHERT Carl | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
THEIß Sebastian | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
WICHMANN Elisabeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U13 Kvinner Florett | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U13 Kvinner Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAHUTKA Malin Ava | 2007 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | inscribed | ||
GÜNDEL Aurelia | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
LACHER Janne | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
STANGE Sina | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
HOLLMANN Leonie | 2008 |
GER FK Hannover
|
R | --- | inscribed | ||
BACH Helena Franziska | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | inscribed | ||
GROßMANN Julie | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | inscribed | ||
ROGGE Neele | 2008 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
JUNG Maryam Lisa | 2008 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
TEMUR Duru | 2007 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed | ||
FANZ Hannah | - | GER | R | --- | cancelled | ||
SLUMAN Talitha | - | NED Holland Schermen | R | --- | cancelled |
10 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
AHRENS Alina | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
CN | BISCHOF Finn | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
BUCHWALD Lisbeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
HOHWY Fritz | GER | Walddörfer SV | |||
D | MOGILIN Matvey | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | SCHWABE Markus | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
STABER Jeanine | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | TEICHERT Carl | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
THEIß Sebastian | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
WICHMANN Elisabeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U15 Kvinner Florett | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U15 Kvinner Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HESSE Anton | 2012 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
SCHEIBNER Lasse Krischan | 2012 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
STANGE Leander | 2011 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
MARKS Alexander | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed | ||
BREEDE Mads Johann | 2012 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | inscribed | ||
HOLZ Louca | 2011 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | inscribed | ||
KNEBEL Timur | 2011 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
SCHADE Noah | 2011 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | inscribed | ||
FEIL Titus | 2011 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
EL EBRASHI Sami | - | GER FC Rothenbaum | R | --- | cancelled |
9 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
AHRENS Alina | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
CN | BISCHOF Finn | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
BUCHWALD Lisbeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
HOHWY Fritz | GER | Walddörfer SV | |||
D | MOGILIN Matvey | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | SCHWABE Markus | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
STABER Jeanine | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | TEICHERT Carl | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
THEIß Sebastian | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
WICHMANN Elisabeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZHU Jin Yuan | 2009 |
CHN FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed | ||
MAHUTKA Leander Luis | 2009 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | inscribed | ||
HOFFMAN Colin | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
MÄSCHER Vincent | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
NOLTING Felix Gregor | 2010 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
SCHEIBNER Boje Mattes | 2010 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
VON RAHDEN Leo | 2009 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
EL EBRASHI Junes | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed | ||
IVANKO Marc-Leon | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
BACH Marius | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
STARKE Dominic Julius | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
STEBISCH Justus Franz | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
SCHULZ-LORENZ Ingmar | 2010 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | inscribed | ||
HEITMANN Jannik Max | 2010 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | inscribed | ||
RISSMANN Joel Hendrik | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | inscribed | ||
SASS Claudius | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | inscribed | ||
SCHULZ Rasmus | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | inscribed | ||
IKEN Auwa | 2010 |
GER Wilhelmshavener SC Fr.
|
R | --- | inscribed | ||
MEDVEDEV Martin | 2009 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | inscribed |
19 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
AHRENS Alina | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
CN | BISCHOF Finn | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
BUCHWALD Lisbeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
HOHWY Fritz | GER | Walddörfer SV | |||
D | MOGILIN Matvey | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | SCHWABE Markus | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
STABER Jeanine | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | TEICHERT Carl | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
THEIß Sebastian | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
WICHMANN Elisabeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U13 Menn Florett | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U13 Menn Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIEMERS Jesper | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | inscribed | ||
GERBERS Emil | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
LOUWES Friedrich | 2008 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
WANG Zimin | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
L | --- | inscribed | ||
WEIDEMANN Leon | 2008 |
GER Eintracht Hildesheim
|
R | --- | inscribed | ||
MARKS Florian | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | inscribed | ||
FINK Alexander | 2008 |
GER FK Hannover
|
L | --- | inscribed | ||
RANCK Christoffer | 2007 |
GER Walddörfer SV
|
L | --- | inscribed | ||
CONRADS Mika | 2007 |
GER Wilhelmshavener SC Fr.
|
R | --- | inscribed | ||
MÄSCHER Vincent | - | GER | R | --- | cancelled | ||
NOLTING Felix Gregor | - | GER Bremen 1860 Fechten | R | --- | cancelled | ||
KOCH Matthes Hagen | - | GER MTV Braunschweig | R | --- | cancelled | ||
WOLF Jasper | - | GER | R | --- | cancelled |
9 inscriptions, 0 pending, 4 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
AHRENS Alina | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
CN | BISCHOF Finn | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
BUCHWALD Lisbeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
HOHWY Fritz | GER | Walddörfer SV | |||
D | MOGILIN Matvey | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
CN | SCHWABE Markus | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
STABER Jeanine | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | TEICHERT Carl | GER | Bremen 1860 Fechten | ||
THEIß Sebastian | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
WICHMANN Elisabeth | GER | Bremen 1860 Fechten | |||
D | WITTMANN Sarah | GER | Bremen 1860 Fechten |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U15 Menn Florett | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2021 | Bremer Rangliste U15 Menn Florett | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
MAHUTKA Peter | GER | coach | lør. | Blau-Weiss Buchholz | |
THEIß Sebastian | GER | coach | lør. | Bremen 1860 Fechten | |
EL EBRASHI Alexandra | GER | parents | FC Rothenbaum | ||
KRAUSE Alexander | GER | coach | FC Rothenbaum | ||
KRAUSE Ulrike | GER | coach | FC Rothenbaum | ||
MARKS Carsten | GER | coach | FC Rothenbaum | ||
MARKS Stefanie | GER | parents | FC Rothenbaum | ||
SCHNEIDER Claudia | GER | parents | FC Rothenbaum | ||
SCHNEIDER Michael | GER | parents | FC Rothenbaum | ||
HENSEL Werner | GER | coach | MTV Braunschweig | ||
RABE Anne | GER | parents | OSC Berlin | ||
WOLF Hanna | GER | coach | lør. | TB Hamburg-Eilbeck | |
WOLF Henrik | GER | coach | Walddörfer SV | ||
WEST Heidrun | GER | coach | Wilhelmshavener SC Fr. |