display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PODPASKOVA Evgenia | 1998 |
AIN
|
R | --- | inscribed | ||
SHEVELEVA Svetlana | 1997 |
AIN
|
L | --- | inscribed | ||
SMIRNOVA Anna | 2000 |
AIN
|
R | --- | inscribed | ||
BENADOUDA Chaima | 2003 |
ALG DRBEE Alger Centre
|
R | --- | inscribed | ||
BENCHEKOR Naila | 2004 |
ALG CSA Formation d'Oran
|
R | --- | inscribed | ||
BOUDIAF Saoussen | 1993 |
ALG ROUBAIX CE
|
R | --- | inscribed | ||
KEHLI Zohra Nora | 2001 |
ALG PARIS UC
|
L | --- | inscribed | ||
MOHAMED BELKEBIR Kaouther | 2003 |
ALG DRBEE Alger Centre
|
R | --- | inscribed | ||
PEREZ MAURICE Maria Belen | 1985 |
ARG
|
L | --- | inscribed | ||
BASHTA Anna | 1996 |
AZE Ss Lazio Scherma Ariccia
|
L | --- | inscribed | ||
BOLSHAKOVA Valeriya | 1995 |
AZE
|
L | --- | inscribed | ||
BUNYATOVA Sevil | 1989 |
AZE
|
R | --- | inscribed | ||
KARIMOVA Sabina | 1987 |
AZE
|
L | --- | inscribed | ||
CORTEYN Jolien | 2001 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | --- | inscribed | ||
CORTEYN Saartje | 2000 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | --- | inscribed | ||
GASPARIN Giulia | 1991 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | inscribed | ||
HRAMOVA Olga A. | 1989 |
BUL Svechnikov
|
R | --- | inscribed | ||
ILIEVA Yoana | 2001 |
BUL Svechnikov
|
L | --- | inscribed | ||
GORDON Tamar | 2004 |
CAN
|
R | --- | inscribed | ||
PONICH Marissa | 1987 |
CAN
|
R | --- | inscribed | ||
THURGOOD Madison | 1998 |
CAN Sergei's Sabre Club
|
R | --- | inscribed | ||
MORENO Karen | 1989 |
CHI
|
R | --- | inscribed | ||
BALDO Zoe Marie | 2001 |
CRO Petrarca Scherma, MK Spada
|
R | --- | inscribed | ||
HANZLIKOVA Klara | 1989 |
CZE CSK Riegel
|
R | --- | inscribed | ||
YSABEL Heyddys | 1991 |
DOM
|
R | --- | inscribed | ||
HAFEZ Nada | 1997 |
EGY
|
R | --- | inscribed | ||
MONTASER Nour | 1997 |
EGY
|
R | --- | inscribed | ||
GALLARDO Itziar | 2000 |
ESP SAMA-M
|
R | --- | inscribed | ||
HERNANDEZ Elena | 1999 |
ESP SAMA-M
|
R | --- | inscribed | ||
MARTIN-PORTUGUES Lucia | 1990 |
ESP
|
R | --- | inscribed | ||
MONTOYA Paula | 2001 |
ESP
|
R | --- | inscribed | ||
NAVARRO Araceli | 1989 |
ESP CE-M
|
R | --- | inscribed | ||
PEREZ CUENCA Celia | 1994 |
ESP CEL-M
|
R | --- | inscribed | ||
PEREZ ZURUTUZA Ainhoa | 2001 |
ESP SAMA-M
|
R | --- | inscribed | ||
VENTURA Maria | 2000 |
ESP CEB-M
|
R | --- | inscribed | ||
VILLEGAS MONTELONGO Fabiola | 2005 |
ESP
|
R | --- | inscribed | ||
CHART Maria | 1998 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | --- | inscribed | ||
CORBY Jessica | 1998 |
GBR Salle Ossian
|
R | --- | inscribed | ||
DAYKIN Kate | 1996 |
GBR Salle Ossian
|
R | --- | inscribed | ||
MAXWELL Caitlin | 1999 |
GBR Truro Fencing Club
|
L | --- | inscribed | ||
POTTER Sophia | 2000 |
GBR Shakespeare's Swords
|
L | --- | inscribed | ||
JIJIEISHVILI Lika | 1999 |
GEO FC Tbilisi
|
R | --- | inscribed | ||
BÜRKERT Anna-Lena | 1999 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | inscribed | ||
DERKUM Liska | 1998 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
EIFLER Larissa | 1999 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | --- | inscribed | ||
FUNKE Julika | 2000 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | inscribed | ||
KRÜGER Léa | 1996 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
KURTH Emily | 2001 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
SCHILLINGER Ylvi | 2002 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
STRAUB Fanny | 2003 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | inscribed | ||
WEBER Christine Marie | 2003 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | inscribed | ||
GEORGIADOU Despina | 1991 |
GRE P.A.O. ATHENS
|
L | --- | inscribed | ||
GKOUNTOURA Theodora | 1997 |
GRE A.O.ARISTON PAIANIAS
|
R | --- | inscribed | ||
BATHORY Kata | 2002 |
HUN VASAS Budapest
|
R | --- | inscribed | ||
BATTAI Sugar Katinka | 2003 |
HUN Debrecen
|
L | --- | inscribed | ||
BEVIZ Dorottya | 2002 |
HUN GEAC Gödöllö
|
R | --- | inscribed | ||
FENYOSI Zita | 2003 |
HUN VASAS Budapest
|
R | --- | inscribed | ||
KATONA Renata | 1994 |
HUN VASAS Budapest
|
R | --- | inscribed | ||
KESZEI Kira | 2003 |
HUN BHSE BUDAPEST
|
R | --- | inscribed | ||
LASZLO Luca | 1994 |
HUN UTE Budapest
|
R | --- | inscribed | ||
MISSURAI Palma | 2003 |
HUN GEAC Gödöllö
|
R | --- | inscribed | ||
POTZ-NAGY Fanni | 2001 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | --- | inscribed | ||
PUSZTAI Liza | 2001 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | --- | inscribed | ||
SZUCS Luca | 2002 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
L | --- | inscribed | ||
ZAHONYI Petra | 1997 |
HUN Karpati
|
R | --- | inscribed | ||
CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi | 1993 |
IND
|
R | --- | inscribed | ||
ARPINO Giulia | 1999 |
ITA Gruppo Sportivo Vigili Del Fuoco Fiamme Rosse
|
R | --- | inscribed | ||
BATTISTON Michela | 1997 |
ITA Centro Sportivo Aeronautica Militare
|
R | --- | inscribed | ||
CIARAGLIA Sofia | 1995 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
R | --- | inscribed | ||
GARGANO Rebecca | 1996 |
ITA Centro Sportivo Aeronautica Militare
|
R | --- | inscribed | ||
GREGORIO Rossella | 1990 |
ITA Centro Sportivo Carabinieri
|
L | --- | inscribed | ||
LUCARINI Lucia | 1998 |
ITA Gruppo Sportivo Vigili Del Fuoco Fiamme Rosse
|
R | --- | inscribed | ||
MORMILE Chiara | 1995 |
ITA Centro Sportivo Esercito
|
L | --- | inscribed | ||
PASSARO Eloisa | 1997 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
R | --- | inscribed | ||
ROTILI Claudia | 2000 |
ITA Centro Sportivo Aeronautica Militare
|
L | --- | inscribed | ||
TARICCO Benedetta | 2001 |
ITA Comando Aeronautica Militare Roma
|
R | --- | inscribed | ||
VECCHI Irene | 1989 |
ITA Gruppo Scherma Fiamme Gialle
|
R | --- | inscribed | ||
VIALE Mariella | 2005 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
R | --- | inscribed | ||
EMURA Misaki | 1998 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
KOBAYASHI Kanae | 1997 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
MUKAE Ayaka | 1998 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
SASAKI Haruna | 1996 |
JPN
|
L | --- | inscribed | ||
TAKASHIMA Risa | 1999 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
TAMURA Norika | 1991 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
WAKITA Jumi | 1999 |
JPN
|
L | --- | inscribed | ||
CHOI Sooyeon | 1990 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
JEON Eunhye | 1997 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
JEON Hayoung | 2001 |
KOR
|
L | --- | inscribed | ||
KIM Jeongmi | 2000 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
KIM Jiyeon | 1988 |
KOR
|
L | --- | inscribed | ||
LEE Rajin | 1990 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
SEO Jiyeon | 1993 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
YOON Jisu | 1993 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
TOLEDO Julieta | 1997 |
MEX
|
R | --- | inscribed | ||
BUITENHUIS Marleen | 2001 |
NED s.v. Porthos
|
L | --- | inscribed | ||
CLAESSENS Mandy | 1999 |
NED A.S.S.V. Esprit
|
R | --- | inscribed | ||
TALBOT Laura | 2000 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | inscribed | ||
CIESLAR Zuzanna | 2000 |
POL Zaglebiowski Klub Szerm
|
R | --- | inscribed | ||
KOZACZUK Malgorzata | 1988 |
POL AZS AWF Warszawa
|
L | --- | inscribed | ||
MATUSZAK Sylwia | 1997 |
POL KKSz Konin
|
R | --- | inscribed | ||
OKINE Marta | 2000 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | --- | inscribed | ||
WATOR Angelika | 1994 |
POL TMS Sosnowiec
|
R | --- | inscribed | ||
ZAWODNIAK Malgorzata | 2000 |
POL KKSz Konin
|
R | --- | inscribed | ||
CHITU Mihaela | 2002 |
ROU CS RIPOSTA
|
R | --- | inscribed | ||
IACOB Emma | 2002 |
ROU ACS DUEL BUCURESTI
|
R | --- | inscribed | ||
IACOB Felicia | 2001 |
ROU CSA Steaua Bucuresti
|
R | --- | inscribed | ||
LUPU Andreea | 1999 |
ROU CSM IASI
|
L | --- | inscribed | ||
MARTIS Sabina | 2000 |
ROU CSA Steaua Bucuresti
|
R | --- | inscribed | ||
MATEI Maria | 2001 |
ROU CS Dinamo Bucuresti
|
R | --- | inscribed | ||
PANTIS Ilinca | 2003 |
ROU CS RIPOSTA, Sala Di Scherma Societa Del Giardino
|
L | --- | inscribed | ||
BAZHENOVA Anastasia | 1996 |
RUS
|
R | --- | inscribed | ||
DROZD Dariya | 2001 |
RUS
|
R | --- | inscribed | ||
KLIUCHNIKOVA Alina | 2001 |
RUS
|
R | --- | inscribed | ||
MIKHAILOVA Alina | 1999 |
RUS
|
R | --- | inscribed | ||
MOSEYKO Alina | 1997 |
RUS
|
L | --- | inscribed | ||
NIKITINA Olga | 1998 |
RUS CSKA Moscow
|
R | --- | inscribed | ||
SHOROKHOVA Anastasiya | 2001 |
RUS
|
R | --- | inscribed | ||
CAKIR Aylin | 2001 |
TUR Bursa Ferdi
|
R | --- | inscribed | ||
KOSE Fatma Zehra | 1997 |
TUR
|
R | --- | inscribed | ||
SHCHUKLA Iryna | 1995 |
TUR Adiyaman GSK
|
R | --- | inscribed | ||
BAKASTOVA Yuliia | 1996 |
UKR KIEW, Virtus Scherma Bologna
|
L | --- | inscribed | ||
BONDAR Oleksandra | 2003 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | inscribed | ||
KOMASHCHUK Alina | 1993 |
UKR Netishyn
|
R | --- | inscribed | ||
KRAVATSKA Olena | 1992 |
UKR Musketeer Odessa, Virtus Scherma Bologna
|
R | --- | inscribed | ||
MAMONTOVA Oleksandra | 1994 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | inscribed | ||
PROCHENKO Valeriia | 2001 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | inscribed | ||
PROKUDA Olena | 1994 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | inscribed | ||
VORONINA Olena | 1990 |
UKR KIEW
|
R | --- | inscribed | ||
CHAMBERLAIN Maia | 1998 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
FOX-GITOMER Chloe | 2000 |
USA
|
L | --- | inscribed | ||
GREENBAUM Atara | 2002 |
USA
|
L | --- | inscribed | ||
JENKINS Ryan | 2001 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
JOHNSON Honor | 2003 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
KAKHIANI-MECKLING Teodora | 1993 |
USA FC Tbilisi
|
R | --- | inscribed | ||
LINDER Kara | 2000 |
USA
|
L | --- | inscribed | ||
MILLER Sky | 2002 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
NAZLYMOV Tatiana | 2004 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
SKARBONKIEWICZ Magda | 2005 |
USA
|
L | --- | inscribed | ||
STONE Anne-Elizabeth | 1990 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
SULLIVAN Siobhan | 2005 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
TARTAKOVSKY Elizabeth | 2000 |
USA
|
R | --- | inscribed |
141 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
official | COSTACHE Dan | ROU | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
official | WLOCH Timo | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Danske Udtagelses Pointlister Senior Kvinner Sabel | Dansk Fægte-Forbund |
2021 | The Sabre Club Senior Kvinner Sabel | The Sabre Club |
2022 | Sélection Senior Kvinner Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2022 | The Sabre Club Senior Kvinner Sabel | The Sabre Club |
2022 | Württembergische Rangliste Senior Kvinner Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | FIE (unofficial) Senior Kvinner Sabel | Fédération Internationale d'Escrime |
2022 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Kvinner Sabel | Confédération Africaine d’Escrime |
2021 | Sélection Senior Kvinner Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2021 | FIE (unofficial) Senior Kvinner Sabel | Fédération Internationale d'Escrime |
2021 | Württembergische Rangliste Senior Kvinner Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Kvinner Sabel | Confédération Africaine d’Escrime |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DANILENKO Dmitriy | 1995 |
AIN
|
L | --- | inscribed | ||
KOSTENKO Anatoliy | 1998 |
AIN
|
L | --- | inscribed | ||
NASONOV Dmitriy | 2003 |
AIN
|
L | --- | inscribed | ||
TYULYUKOV Kirill | 2001 |
AIN
|
R | --- | inscribed | ||
BOUNABI Akram | 1999 |
ALG Mouloudia Club d'Alger
|
R | --- | inscribed | ||
DI TELLA Pascual Maria | 1995 |
ARG
|
R | --- | inscribed | ||
LUCCHETTI Stefano Ivan | 1997 |
ARG Svechnikov
|
R | --- | inscribed | ||
BENEDICT Nicolaus | 2000 |
AUT FUM Mödling
|
R | --- | inscribed | ||
DE RIDDER Arne | 2000 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | --- | inscribed | ||
DEVOGEL Michiel | 2002 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | --- | inscribed | ||
DEVOGEL Michiel | 2002 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | --- | inscribed | ||
PROSSE Mael | 2001 |
BEL Sabre Noir
|
R | --- | inscribed | ||
VAN DYCK Jasper | 2001 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | --- | inscribed | ||
STOYCHEV Todor | 2003 |
BUL Svechnikov
|
R | --- | inscribed | ||
ARFA Fares | 1994 |
CAN
|
R | --- | inscribed | ||
CAUCHON Francois | 2000 |
CAN
|
R | --- | inscribed | ||
GORDON Shaul | 1994 |
CAN
|
R | --- | inscribed | ||
CONTRERAS Victor | 1990 |
CHI Avulso
|
R | --- | inscribed | ||
SIADI YABUYA Yane | 1997 |
COD
|
R | --- | inscribed | ||
CUELLAR PEÑA Sebastian | 1996 |
COL Pothos Club
|
R | --- | inscribed | ||
PALACIOS MURILLO Mario Alberto | 1995 |
COL Pothos Club
|
R | --- | inscribed | ||
BRAJDIĆ Josip | 1996 |
CRO MK Spada
|
R | --- | inscribed | ||
DE ROBBIO Francesco | 1996 |
CRO MK Spada, Petrarca Scherma
|
R | --- | inscribed | ||
BERAN Pavel | 1984 |
CZE CSK Riegel
|
R | --- | inscribed | ||
SRP Sasa | 1996 |
CZE Sokol Brno
|
R | --- | inscribed | ||
ABDELAAL Mohamed | 1997 |
EGY
|
R | --- | inscribed | ||
BAHGAT Adham | 2003 |
EGY
|
R | --- | inscribed | ||
ELARABY Mazen | 2001 |
EGY
|
R | --- | inscribed | ||
MOATAZ Medhat | 2000 |
EGY
|
R | --- | inscribed | ||
SAMER Mohab | 1995 |
EGY
|
R | --- | inscribed | ||
BRAVO Inaki | 1998 |
ESP CE-M
|
L | --- | inscribed | ||
CABALLERO LOZANO Rogelio | 2001 |
ESP EHB-B
|
R | --- | inscribed | ||
FERNANDEZ BLANCO Oscar | 1998 |
ESP SAMA-M
|
R | --- | inscribed | ||
FLOREZ Carlos | 2001 |
ESP
|
R | --- | inscribed | ||
HERNANDEZ CABALLERO Andres | 1996 |
ESP
|
R | --- | inscribed | ||
LILLO Gerardo | 2000 |
ESP CEB-M
|
R | --- | inscribed | ||
LOPEZ DE GUERENU Jorge | 2000 |
ESP SAMA-M
|
R | --- | inscribed | ||
MADRIGAL Santiago | 2004 |
ESP CE-M
|
R | --- | inscribed | ||
MANCHENO MERINO Guillermo Joaquin | 1990 |
ESP A.O. PERSEAS, CEL-M
|
R | --- | inscribed | ||
ANDREONE Alexandre | 2001 |
FRA PAU SECTION
|
R | --- | inscribed | ||
APITHY Bolade | 1985 |
FRA DIJON CE
|
R | --- | inscribed | ||
BALLORCA Fabien | 1993 |
FRA TARBES ATE
|
R | --- | inscribed | ||
BARLOY Edouard | 1990 |
FRA ROUBAIX CE
|
R | --- | inscribed | ||
BIBI Eliott | 1999 |
FRA PAU SECTION
|
R | --- | inscribed | ||
BOUREAU Paco | 2001 |
FRA PAU SECTION
|
R | --- | inscribed | ||
COLLEAU Charles | 1996 |
FRA TARBES ATE
|
R | --- | inscribed | ||
DESMONS Tanguy | 2000 |
FRA ORLEANS CE
|
R | --- | inscribed | ||
DUBARRY Baptiste | 1997 |
FRA TARBES ATE
|
R | --- | inscribed | ||
GARRIGUE Remi | 2004 |
FRA CERGY CE
|
R | --- | inscribed | ||
LAMBERT Maxence | 1994 |
FRA SOUFFELWEYE
|
R | --- | inscribed | ||
LEONE Samuel | 1999 |
FRA LOUVIERS CE
|
R | --- | inscribed | ||
MARTINE Thomas | 1999 |
FRA ST DENIS CE
|
R | --- | inscribed | ||
OLLIVIER Leandre | 1999 |
FRA PARIS USM
|
R | --- | inscribed | ||
PATRICE Jean-Philippe | 1997 |
FRA TARBES ATE
|
L | --- | inscribed | ||
PATRICE Sebastien | 2000 |
FRA GEMENOS
|
R | --- | inscribed | ||
PIANFETTI Maxime | 1999 |
FRA TARBES ATE
|
R | --- | inscribed | ||
POGU Antoine | 2002 |
FRA TARBES ATE
|
R | --- | inscribed | ||
SCHICKELE Florian | 2000 |
FRA TARBES ATE
|
L | --- | inscribed | ||
SEITZ Tom | 1994 |
FRA SOUFFELWEYE
|
R | --- | inscribed | ||
DEARY William | 1997 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | --- | inscribed | ||
GELLETT Charles | 1996 |
GBR MX Fencing Club
|
R | --- | inscribed | ||
HAMILTON Zachary | 1999 |
GBR Shakespeare's Swords
|
R | --- | inscribed | ||
HAYNES Luke | 2001 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | --- | inscribed | ||
HOWES Nicholas | 1998 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | --- | inscribed | ||
SAUNDERS Brynmor | 1994 |
GBR Paul Davis Fencing Academy
|
R | --- | inscribed | ||
BAZADZE Beka | 1989 |
GEO FC Kutaisi
|
R | --- | inscribed | ||
BAZADZE Sandro | 1993 |
GEO FC Kutaisi
|
R | --- | inscribed | ||
RETCHIA Vazha | 1999 |
GEO FC Kutaisi
|
R | --- | inscribed | ||
ROUSSET Nicolas | 1988 |
GEO DIJON CE
|
R | --- | inscribed | ||
BONAH Luis | 1997 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
BONAH Raoul | 1998 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
KEMPF Lorenz | 1997 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
KINDLER Frederic | 1998 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | inscribed | ||
KUZMIN Leon | 2002 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
MEKA Valentin | 2003 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | --- | inscribed | ||
MÜLLER Max Laurin | 2003 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
NEUHÄUSER Marc | 2004 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | inscribed | ||
SCHLAFFER Leon | 2000 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
SCHNEIDER Benno | 1994 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | --- | inscribed | ||
SZABO Matyas | 1991 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
WENNEMAR Bas | 1999 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | inscribed | ||
GALGOCZY Tamas | 1997 |
HUN VASAS Budapest
|
R | --- | inscribed | ||
GEMESI Csanad | 1986 |
HUN GEAC Gödöllö
|
R | --- | inscribed | ||
ILIASZ Nicolas | 1991 |
HUN MTK
|
L | --- | inscribed | ||
KAISER Balazs | 2001 |
HUN UTE Budapest
|
R | --- | inscribed | ||
KOSSUTH Balint | 1996 |
HUN UTE Budapest
|
R | --- | inscribed | ||
PECH Miklos | 1996 |
HUN MTK
|
L | --- | inscribed | ||
PUY Sebestyen | 1991 |
HUN MTK
|
L | --- | inscribed | ||
RABB Krisztian | 2001 |
HUN VASAS Budapest
|
L | --- | inscribed | ||
SZATMARI Andras | 1993 |
HUN MTK
|
R | --- | inscribed | ||
URBAN Tamas | 2001 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | --- | inscribed | ||
KUMARESAN PADMA Gisho Nidhi | 1993 |
IND
|
R | --- | inscribed | ||
SINGH Karan Singh | 1999 |
IND
|
R | --- | inscribed | ||
PAKDAMAN Ali | 1990 |
IRI
|
R | --- | inscribed | ||
MATEEV Andri Nikolaysson | 2000 |
ISL FC Reykjavik
|
R | --- | inscribed | ||
BERRÈ Enrico | 1992 |
ITA Gruppo Scherma Fiamme Gialle
|
R | --- | inscribed | ||
BONSANTO Francesco | 1995 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
R | --- | inscribed | ||
CAVALIERE Dario | 1997 |
ITA A.O. PERSEAS, Centro Sportivo Esercito
|
R | --- | inscribed | ||
CURATOLI Luca | 1994 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
L | --- | inscribed | ||
D'ARMIENTO Francesco | 1994 |
ITA Gruppo Scherma Fiamme Gialle
|
R | --- | inscribed | ||
FIORETTO Luca | 2000 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
L | --- | inscribed | ||
GALLO Michele | 2001 |
ITA Centro Sportivo Carabinieri
|
R | --- | inscribed | ||
NARDELLA Emanuele | 2003 |
ITA Centro Sportivo Esercito
|
R | --- | inscribed | ||
NERI Matteo | 1999 |
ITA Centro Sportivo Carabinieri
|
R | --- | inscribed | ||
NUCCIO Riccardo | 1991 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
L | --- | inscribed | ||
SAMELE Luigi | 1987 |
ITA Gruppo Scherma Fiamme Gialle
|
L | --- | inscribed | ||
TORRE Pietro | 2002 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
R | --- | inscribed | ||
HOSHINO Kento | 1998 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
KOKUBO Mao | 2003 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
MIYAYAMA Ryo | 1988 |
JPN
|
L | --- | inscribed | ||
SHIRAI Hiromu | 1995 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
STREETS Kaito | 1994 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
YOSHIDA Kento | 1992 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
YOSHIDA Tamon | 2000 |
JPN
|
R | --- | inscribed | ||
CHUNG Hojin | 1994 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
DO Gyeongdong | 1999 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
GU Bongil | 1989 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
KIM Junghwan | 1983 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
KIM Junho | 1994 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
LEE Jonghyun | 1995 |
KOR
|
L | --- | inscribed | ||
LIM Jaeyoon | 2000 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
OH Sanguk | 1996 |
KOR
|
R | --- | inscribed | ||
ALSHAMLAN Yousef | 1998 |
KUW
|
R | --- | inscribed | ||
ZEA ARMENTA Gibran | 1997 |
MEX SC Napoli
|
R | --- | inscribed | ||
HRYCIUK Szymon | 2002 |
POL Palac Mlodziezy Katowice
|
R | --- | inscribed | ||
KACZKOWSKI Krzysztof | 1997 |
POL TMS Sosnowiec
|
R | --- | inscribed | ||
STASIAK Olaf | 2002 |
POL KKSz Konin
|
R | --- | inscribed | ||
SZCZEPANIK Piotr | 2000 |
POL MUKS VICTOR
|
R | --- | inscribed | ||
BONIFACIO Gustavo | 1990 |
POR
|
R | --- | inscribed | ||
AILINCA Rares | 2001 |
ROU CSM Brasov
|
R | --- | inscribed | ||
CIDU Matei | 2000 |
ROU CSS Unirea Iasi
|
R | --- | inscribed | ||
COZMULEANU Codrin | 1996 |
ROU CSM IASI
|
R | --- | inscribed | ||
DRAGOMIR George | 1999 |
ROU CSS Slobozia
|
R | --- | inscribed | ||
EFTIMIE Sorin | 1995 |
ROU CS Dinamo Bucuresti
|
L | --- | inscribed | ||
NITU Radu | 2004 |
ROU CS RIPOSTA
|
R | --- | inscribed | ||
STANESCU Razvan | 2000 |
ROU CSS Slobozia
|
R | --- | inscribed | ||
TEODOSIU Iulian | 1994 |
ROU CS Dinamo Bucuresti
|
R | --- | inscribed | ||
URSACHI Razvan | 1998 |
ROU
|
R | --- | inscribed | ||
IBRAGIMOV Kamil | 1993 |
RUS
|
R | --- | inscribed | ||
MOTORIN Ilya | 1991 |
RUS
|
R | --- | inscribed | ||
SHIRSHOV Vasiliy | 1997 |
RUS
|
R | --- | inscribed | ||
TRUSHAKOV Alexander | 1994 |
RUS CSKA Moscow
|
R | --- | inscribed | ||
YOUNG Nash | 2004 |
TPE TSG Eislingen
|
R | --- | inscribed | ||
FERJANI Ahmed | 2000 |
TUN
|
R | --- | inscribed | ||
FERJANI Fares | 1997 |
TUN
|
R | --- | inscribed | ||
MESSICA Lucas Maurice Andre | 1996 |
TUN CHARENTON
|
R | --- | inscribed | ||
ANASIZ Muhammed | 1999 |
TUR
|
R | --- | inscribed | ||
YILDIRIM Enver | 1995 |
TUR Bekir Yilmaz GSK
|
R | --- | inscribed | ||
BOHOVIN Bohdan | 2001 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | inscribed | ||
HUMEN Vasyl | 2002 |
UKR KIEW
|
R | --- | inscribed | ||
KARAKAI Oleksandr | 1996 |
UKR Cherkasy
|
R | --- | inscribed | ||
PLATONOV Bogdan | 1996 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | inscribed | ||
STATSENKO Oleksiy | 1994 |
UKR KIEW
|
R | --- | inscribed | ||
TSAP Yuriy | 1992 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | inscribed | ||
YAGODKA Andriy | 1988 |
UKR Musketeer Odessa
|
R | --- | inscribed | ||
BURGUNDER Quinten | 1995 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
COHEN Josef | 1998 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
DERSHWITZ Eli | 1995 |
USA
|
L | --- | inscribed | ||
HOMER Daryl | 1990 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
LINDER James | 2002 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
MACKIEWICZ Andrew | 1995 |
USA
|
L | --- | inscribed | ||
MCBRIDE Jackson | 2001 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
SARON Mitchell | 2000 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
SHAINBERG Jonah | 1996 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
SMITH Jared | 2000 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
TE VELDE Noah | 2001 |
USA
|
R | --- | inscribed | ||
THOMPSON Khalil | 1997 |
USA
|
L | --- | inscribed | ||
KURVERS Lester | - | BEL Confrerie Gent | R | --- | cancelled |
167 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
athlete | federation | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KALTER Felix | 2001 | GER CTG Koblenz | L | GER | 27 | |||
MOGG Leopold | 2000 | GER CTG Koblenz | R | GER | 19 | |||
MOGG Maximilian | 1992 | GER CTG Koblenz | R | GER | 28 | |||
HÜBNER-FEHRER Björn | 1986 | GER Future Fencing Werbach | R | GER | 12 | |||
KÜHLING Julian | 2002 | GER TSV Bayer Dormagen | R | GER | 47 | |||
METHNER Philipp-Bernd | 2004 | GER TSV Bayer Dormagen | R | GER | 29 | |||
SEEFELD Eric Simon | 2001 | GER TSV Bayer Dormagen | R | GER | 14 |
17 preinscriptions
name | nation | inscribed by | role | |
---|---|---|---|---|
referees | ||||
officials | ||||
KOSCOV Vladimir | BLR | CTG Koblenz (GER) | coach | |
KALTER Roman | GER | CTG Koblenz (GER) | coach | |
KUZMIN Andrej | UKR | FC Tauberbischofsheim (GER) | coach | |
KREIS Alexander | GER | FC Tauberbischofsheim (GER) | coach | |
CSANYI Barnabas | HUN | FC Würth Künzelsau (GER) | coach | |
BIELENBERG Julian | GER | FC Würth Künzelsau (GER) | coach | |
BEHR Dominik | GER | FC Würth Künzelsau (GER) | coach | |
BOKOR Gergely | HUN | TSV Bayer Dormagen (GER) | coach | |
BUJDOSO Imre | GER | TSV Bayer Dormagen (GER) | coach | |
COSTACHE Dan | ROU | TSV Bayer Dormagen (GER) | coach | |
SZABO Vilmos | GER | TSV Bayer Dormagen (GER) | coach |
official | SZABO Vilmos | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
official | WLOCH Timo | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Danske Udtagelses Pointlister Senior Menn Sabel | Dansk Fægte-Forbund |
2021 | The Sabre Club Senior Menn Sabel | The Sabre Club |
2021 | FIE (unofficial) Senior Menn Sabel | Fédération Internationale d'Escrime |
2022 | The Sabre Club Senior Menn Sabel | The Sabre Club |
2022 | FIE (unofficial) Senior Menn Sabel | Fédération Internationale d'Escrime |
2021 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Menn Sabel | Confédération Africaine d’Escrime |
2022 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Menn Sabel | Confédération Africaine d’Escrime |
2022 | Sélection Senior Menn Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2021 | FIE (unofficial) Senior Menn Sabel | Fédération Internationale d'Escrime |