Back to list

Results

Cadet Circuit
LUX Luxembourg
21 gennaio 2017 - 22 gennaio 2017

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
2 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
3 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
3 PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
5 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
6 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
7 GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
8 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
9 PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
10 AMATEIS Alessandra 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
11 BARBIERI Matilde 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
12 PIATTI Sabrina 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
13 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
14 LOUIS Avery 2001 F GBR
15 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
16 HEAPS Jasmine 2000 F GBR
17 CONSONNI Ginevra 2001 F ITA TOISE (ITA)
18 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
19 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
20 BARATTA Margherita 2003 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
21 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
22 TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
23 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
24 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
25 KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
26 MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
27 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
28 BOURREAU Agathe 2000 F FRA BRON (FRA)
29 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
30 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
31 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
32 CAMBRIA Martina 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
33 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
34 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
35 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
36 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
37 SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
38 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
38 CAMPANI Letizia 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
40 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
41 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
42 PANTSIALEYEVA Yeva 2001 F BLR
43 DRAEGER Alma 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
44 HENDERSON-ROE Maia 2001 F GBR Keszler Fencing Club (GBR)
45 RIGAZZI Ottavia 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
46 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
47 COEYTAUX Loyse 2000 F FRA
48 REPANATI Benedetta 2001 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
49 BEKEN Solane 2001 F BEL
50 DRAGHICI Ioana 2004 F ROU ACS Stesial (ROU)
51 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
52 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
53 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
53 PALANO Elena 2000 F GBR
55 VAN ELDIK Caroline 2000 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
56 GRAMAGE Blanca 2000 F ESP SAES-BU (ESP)
57 CARMINATI Camilla 2000 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
58 LAZES Nora 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
59 VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
60 BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
60 SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
62 VILLARD Louise-Amelie 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
63 MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
64 BARNES Rachel 2000 F GBR
65 FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
66 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
67 BARTLEY Georgia 2001 F AUS
68 MARTSULEVICH Veranika 2000 F BLR
69 SADLER Louise 2001 F GBR
70 ELMER Luise 2000 F AUT FU Linz (AUT)
71 KOOIMAN Anne Clair 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
72 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
73 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
74 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
75 MYSHKAVETS Darya 2002 F BLR
76 CABIT Clementine 2000 F FRA PARIS EPEE (FRA)
77 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
78 PELA Matilde 2003 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
79 GRECO Silvia 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
79 AMBROSI Isabella 2000 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
81 CROVETTO Vera 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
82 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
83 JAMES Sarah 2001 F AUS
84 FEHR Emelie 2002 F GER TSV Laupheim (GER)
85 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
86 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
87 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
88 LEVER Rachael 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
89 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
91 WILLETT Lulu 2002 F GBR Bexley (GBR)
92 KERSKES Malika 2002 F NED s.v. Pallós (NED)
93 HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
94 FERNANDES Ana Margarida 2002 F POR SUS (POR)
95 MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
96 RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
97 1st round CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
98 1st round LAGE Getter 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
99 1st round STEWART Alex 2001 F GBR
100 1st round TORRENTE Lucia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
101 1st round CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
102 1st round LUCIA MENENDEZ Sara 2000 F ESP CEB-M (ESP)
103 1st round MARTINEZ RUIZ Alicia 2002 F ESP SAES-BU (ESP)
104 1st round CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
105 1st round STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
106 1st round FILBERT Rosa 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
107 1st round GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
108 1st round IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
109 1st round VERDESCA Liliana 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
110 1st round MAYER Elin 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
111 1st round OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock FC (GBR)
112 1st round PETRINI Claire 2003 F SUI SAL Lugano (SUI)
113 1st round SPÄTH Charlotte 2000 F GER Osnabrücker SC (GER)
114 1st round GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
115 1st round HERRLING Messina 2002 F GBR Oxford FC (GBR)
116 1st round WASIAK Aude 2003 F BEL Flanders Fencing (BEL)
117 1st round CHACON Camila 2001 F VEN
118 1st round DE LAS HIJAS Elena 2000 F ESP CEB-M (ESP)
119 1st round GROLLMISCH Charlotte 2000 F GER FC Leipzig (GER)
120 1st round KROESE Katelijne 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
121 1st round HAMM Orla 2001 F AUS
121 1st round RODRIGUEZ GOMEZ Naiara 2001 F ESP SAES-BU (ESP)
123 1st round GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
123 1st round DE LANDTSHEER Ellen 2000 F BEL Confrerie Gent (BEL)
125 1st round JANSSEN Hannelore 2002 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
126 1st round PACHECO Madalena 2002 F POR SUS (POR)
127 1st round ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
127 1st round MORENO MARIN Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
129 1st round DEMARET Lora 2000 F BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
130 1st round ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
131 1st round FLEDELIUS Kamma Ramsing 2002 F DEN Trekanten København (DEN)