Back to list

Results

European Circuit
AUT Mödling
December 8, 2012 - December 9, 2012

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CELLEROVA Michala 1994 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
2 N WEISS Kim 1991 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
3 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
3 N WONG Cheryl Ye Han 1991 F SGP
5 N POKORNA Eliska 1989 F CZE USK Praha (CZE)
6 N HANZELOVA Gyongyi 1987 F SVK KS Samorin (SVK)
7 N BOURDAKOU Anna 1991 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
8 N DEUTSCHMANN Karoline 1989 F AUT StLFC Graz (AUT)
9 N NOE Else 1992 F NED Maestro's Klup Team (NED)
10 N MONDT Milja 1991 F NED Holland Schermen (NED)
11 N WALZHOFER Nicole 1993 F AUT StLFC Graz (AUT)
12 N BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
13 N KOPPENWALLNER-BOEHM Barbara 1964 F AUT WAT Wieden (AUT)
14 N CENKER Freya 1994 F AUT FUM Mödling (AUT)
15 N TULEN Lola 1992 F NED SC Amsterdam (NED)
16 N DAJCIC Marcela 1993 F CRO MK Dubrava (CRO)
17 N SOLACHER Anna-Clara 1994 F AUT StLFC Graz (AUT)
18 N TRIPPOLT Ann- Kathrin 1997 F AUT FUM Mödling (AUT)
19 N HERBERGER Aniko 1995 F SVK KS Samorin (SVK)
20 N BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
21 N JAKUBCOVA Katerina 1991 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
22 N KRÄNKL Maria 1996 F AUT FUM Mödling (AUT)
23 N HAYBÄCK Elisabeth 1993 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
24 N LEE Thalia Ping 1996 F SGP YMC (SGP)
25 N KNOBLICH Ulrike 1975 F AUT ASC Wien (AUT)
26 N NEHIBA Barbara 1988 F AUT ASC Wien (AUT)
26 N STRELLER Franziska 1998 F AUT Wiener FK (AUT)

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SZABADOS Kristof 1990 M HUN
2 N BYK Siarhei 1990 M BLR SCAF RB (BLR)
3 N KUNDERA Vaclav 1983 M CZE Sokol Brno (CZE)
3 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
5 N STEINER Daniel 1991 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
6 N GATAI Robert 1991 M HUN Budakalasz (HUN)
7 N STÜHLER Sven 1991 M AUT StLFC Graz (AUT)
8 N KURFURST Jiri 1985 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
9 N SRNA Jan 1990 M CZE Sokol Brno (CZE)
10 N MACHER Thomas 1987 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
11 N NEMETH Gabor 1993 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
12 N KURFURST Jan 1991 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
13 N MADR Vilem 1986 M CZE USK Praha (CZE)
14 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
15 N DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
16 N KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
17 N RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
18 N GILL Alexander 1992 M AUT FUM Mödling (AUT)
19 N BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
20 N CONNAUGHTON Alexander 1989 M GBR StLFC Graz (AUT)
21 N OBERHUBER Philipp 1996 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
22 N MATISIC Vid 1994 M CRO MK Rapir (CRO)
23 N CHREN Tomas 1973 M CZE Bohemians Praha (CZE)
24 N PRICHYSTAL Miroslav 1975 M CZE Sokol Brno (CZE)
25 N GALAN Jan 1995 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
26 N RUSS Nico 1996 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
27 N TVRTKOVIC Fran 1994 M CRO MK VMD (CRO)
28 N WANG Dominik 1981 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
29 N ZSACSEK Viktor 1993 M AUT FUM Mödling (AUT)
30 N MUNDIGLER Dominik 1995 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
31 N KLAUSEGGER Constantin 1993 M AUT Wiener FK (AUT)
32 N EDER Franz 1993 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
33 N ANTONCIC Luka 1990 M SLO
34 N BRUNNER Konstantin 1968 M AUT UFC Wien (AUT)
35 N FIJAVZ BACOVNIK Lovro 1995 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
36 N LEHNER Nico Cedric 1997 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
37 N LEITNER Tobias 1989 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
38 N PRYBILA Thomas 1962 M AUT ASC Wien (AUT)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 N BÖHM Constantin 1991 M GER
3 N SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
3 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
5 N SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
6 N TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
7 N GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
8 N MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
9 N HALLER Rudolf 1991 M GER FC Leipzig (GER)
10 N MARKOVICS Thomas 1990 M GER
11 N DE WIJN Zoa 1995 M NED MSV Zeemacht (NED)
11 N KEREKES Erwin 1991 M GER
13 N PIRVAN Marin Dorian 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
14 N RICUTA Laurentiu 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
15 N LEISER Rico 1992 M GER OSC Potsdam (GER)
16 N SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
17 N SABAN Vedran 1994 M CRO MK Split (CRO)
18 N KÖNIGSWIESER Justus 1995 M AUT FUL Linz (AUT)
18 N HARTMANN Florian 1993 M AUT FUL Linz (AUT)
20 N CITRO Fabrizio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
21 N WEIDLICH Reinhard 1992 M GER Frankfurter TV (GER)
22 N PRATELLESI Marzio 1994 M ITA CS Firenze Raggetti (ITA)
23 N SCHMID Florian 1985 M AUT FUL Linz (AUT)
24 N NICA Daniel 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
25 N TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
26 N FLOREANI Fabrizio 1991 M ITA KAC Klagenfurt (AUT)
27 N ZUPANCIC David 1991 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
28 N GRIEBEL Thomas 1992 M GER
29 N KATHAN Leonard 1992 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
30 N OLIVIERI Alex 1995 M ITA
31 N VERAS-REGENT Timotej 1996 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
32 N GUJINOVIC Luka 1992 M CRO MK Split (CRO)
33 N FEDELI Alessandro 1991 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
34 N BIRSAN Andrei Sebastian 1991 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
35 N SCHOBER Maximilian 1994 M AUT FUL Linz (AUT)
36 N MÜLLER-HERRARTE Alexander 1988 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
37 N KOMAN Robert 1993 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
38 N CASNY Dietmar 1988 M AUT FUL Linz (AUT)
39 N LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
40 N TESAR Rüdiger 1966 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
41 N DANIEL Thomas 1985 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
42 N PINEDA VILLANUEVA Roberto Jaffet 1986 M ESA FK Balmung (AUT)
43 N MATIC Ivan 1988 M CRO MK Inter (CRO)
44 N PALLAVICINI Stefano 1992 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
45 N KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
46 N DEI ROSSI Matteo 1995 M ITA
47 N FRANKOVIC Leon 1991 M SLO
48 N ZWÖLFER Peter 1993 M AUT WAT Wieden (AUT)
49 N SCHALLER Martin 1970 M AUT TI Innsbruck (AUT)
50 N HELLER Alexander 1991 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
51 N HIRNSCHALL David 1995 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
52 N GUSTENAU Gustav 1997 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
53 N MAYER Wilfried 1977 M AUT Wiener FK (AUT)
54 N LINSBERGER Michael 1991 M AUT SU Wien 9 (AUT)
55 N KOGLER Mathias 1990 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
56 N POLJAK Ante 1976 M CRO MK Split (CRO)
57 N SZABO Bence 1991 M HUN Torekves (HUN)
58 N SAMHABER Michael 1984 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
59 N KOSPACH Christoph 1977 M AUT ASC Wien (AUT)
60 N GIAQUINTO Jorgeantonio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
61 N REDER Sebastian 1995 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
62 N TRAUTNER Thomas 1990 M AUT ASC Wien (AUT)
63 N FRIEDL Fabian 1995 M AUT FUL Linz (AUT)
64 N CARS Hans Christian 1939 M SWE Wiener FK (AUT)
64 N VUKOVIC Filip 1989 M CRO MK Inter (CRO)
66 N HAIDER Günther 1967 M AUT WAT Wieden (AUT)
67 N STRELLER Sebastian 1993 M AUT Wiener FK (AUT)
68 N KÜHNEL Sven 1987 M GER ASC Wien (AUT)
68 N JANDL Jacopo 1993 M AUT ASC Wien (AUT)
70 N WENUSCH Michael 1962 M AUT WAT Wieden (AUT)