Back to list

Results

World Cup
CUB Havanna
June 24, 2004 - June 26, 2004

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TOUYA Anne-Lise 1981 F FRA MARQUISAT (FRA)
2 JACOBSON Sada 1983 F USA
3 ZAGUNIS Mariel 1985 F USA
3 TAN Xue 1984 F CHN
5 ZHANG Ying 1982 F CHN
6 JEMAYEVA Elena 1971 F RUS
7 LUCCHINO Alessandra 1984 F ITA
8 LEE Shin Mi 1983 F KOR
9 MARZOCCA Gioia 1979 F ITA
10 JACOBSON Emily 1985 F USA
11 ARGIOLAS Cecile 1976 F FRA
12 PERRUS Leonore 1984 F FRA
13 FAEZ MIELIN Ana 1972 F CUB
14 BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay 1980 F VEN PARIS RCF (FRA)
15 HISAGAE Madoka 1979 F JPN
16 MARTINEZ Yuneski 1980 F CUB
17 BARATTA Emma 1984 F USA
18 FUMINO Sugeyama 1980 F JPN
19 SASSINE Sandra 1979 F CAN
20 LASTRE MADRIGAL Anabel 1984 F CUB
21 MARQUEZ RODRIGUEZ Haidis 1978 F CUB
22 GONZALEZ POZO Maylin 1981 F CUB
23 RUIZ CARRILLO Mirian 1984 F CUB
24 AGUIRRE SALAZAR Katia Mari 1984 F GUA
25 UGO Elora 1986 F BRA
26 NARANJO GUERRA Nancy 1986 F CUB
27 BASELIS RIVERO Angela 1984 F MEX
28 MARTINEZ ELIZALDE Giselle 1978 F MEX

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MONTANO Aldo 1978 M ITA
2 PILLET Julien 1977 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
3 TARANTINO Luigi 1972 M ITA
3 TOUYA Damien 1975 M FRA
5 MEDINA Fernando 1973 M ESP
6 TOUYA Gael 1973 M FRA
7 LEE Ivan 1981 M USA
8 SMART Keeth 1978 M USA
9 SANSON Boris 1980 M FRA
10 OH Eunseok 1983 M KOR
11 KOTHNY Wiradech 1979 M THA
12 BOULOS Michel 1976 M CAN
13 AGRESTA Renzo 1985 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 TERENZI Tonhi 1969 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
15 KRUL Alexander 1985 M USA
16 BRAVO Carlos 1973 M VEN
17 PASTORE Giampiero 1976 M ITA
18 MOREHOUSE Timothy 1978 M USA
19 AMAYA CAMEJO Candido Alber 1973 M CUB
20 EFSTATHIOU Evangelos 1978 M USA
21 CABALLERO BUDEN Abel 1974 M CUB
22 NAGARA Masashi 1977 M JPN
23 BELLO TELLES Julio Lionides 1983 M CUB
24 CLEMENT Luther 1985 M USA
25 NARANJO CASTILLO Yunior al 1980 M CUB
26 RINCONES ALMAO Eliecer 1977 M VEN
27 MAYER Nicolas 1984 M CAN
28 MERY Andres 1983 M CHI
29 COSS SILVEIRA Jose Raul 1985 M CUB
30 DIAZ ACOSTA Daylon 1983 M CUB
31 GIRARD Kyle 1979 M CAN
32 HASBANI Marc 1977 M CAN
33 LARDUET ROBERT Ismel 1979 M CUB
34 BEAUDRY Vincent 1984 M CAN
35 LEIROS GARCIA Fernando 1984 M CUB
36 GOUIN Pierre Philippe 1982 M CAN
37 PEREZ JIMENEZ Yorgis 1979 M CUB
38 GARCIA HERNANDEZ Jose Alfr 1985 M CUB
39 VASQUEZ ORDONEZ Mauricio A 1964 M CHI
40 CHERNOV Ilan 1984 M USA
41 SANCHEZ Manuel 1983 M MEX