Back to list

Results

Löwe von Bonn
GER Bonn
March 22, 2013 - March 24, 2013

Foil Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BALDINI Andrea 1985 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
2 CASSARA Andrea 1984 M ITA
3 CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
3 AVOLA Giorgio 1989 M ITA
5 MA Jianfei 1984 M CHN
6 AKHMATKHUZIN Artur 1988 M RUS
7 GANEEV Renal 1985 M RUS
8 PITTA Guillaume 1984 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
9 ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
10 LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
11 MIYAKE Ryo 1990 M JPN
12 SEDOV Artem 1984 M RUS
13 MAJEWSKI Michal 1987 M POL
14 RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
15 HA Taegyu 1989 M KOR
16 SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
17 KRUSE Richard 1983 M GBR
18 MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
19 GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
20 BACHMANN Sebastian 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 FOCONI Alessio 1989 M ITA
22 UFTRING Niklas 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
24 BYK Siarhei 1990 M BLR SCAF RB (BLR)
24 OSMANSKI Pawel 1989 M POL
26 MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
27 LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
28 RIGIN Dmitry 1985 M RUS
29 TAO Jiale 1988 M CHN
30 CHEN Weiquan 1991 M CHN
31 SZABADOS Gabor 1985 M HUN Epitok SC (HUN)
32 GATAI Robert 1991 M HUN Budakalasz (HUN)
33 CHOI Byungchul 1981 M KOR
34 DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
35 IMBODEN Race 1993 M USA
36 JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
37 LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
38 FUJINO Daiki 1987 M JPN
39 TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
40 POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
41 BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
42 KHOVANSKIY Alexey 1987 M RUS
43 CHEN Haiwei 1994 M CHN
43 JOURNET Benoit 1987 M FRA TRAPPES (FRA)
45 POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
45 ONIZAWA Daima 1991 M JPN
47 LARI Tommaso 1990 M ITA
48 DROBYSHEV Oleg 1989 M RUS
49 KRÖPLIN Moritz 1991 M GER OFC Bonn (GER)
50 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
51 CHIDA Kenta 1985 M JPN
52 YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
53 LECOCQ Hans Joachim 1991 M BEL
54 CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 M COL
55 MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
56 SON Young Ki 1985 M KOR
57 FARK Frederic 1991 M GER OFC Bonn (GER)
58 SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
59 PRANZ Rene 1985 M AUT AFC Salzburg (AUT)
60 KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
61 KOLTYGO Volodymyr 1989 M UKR
62 OKIMOTO Takuro 1993 M JPN
63 NISTA Lorenzo 1993 M ITA
64 HARTMANN Markus 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 PAROLI Alessandro 1989 M ITA
66 LUKOWSKI Bartosz 1989 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
67 CHU Wing Hong 1987 M HKG
68 PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
69 AUCLIN Erwann 1995 M FRA PAYS AIX (FRA)
70 MARCILLOUX Marcel 1980 M FRA
71 ARSLANOV Timur 1991 M RUS
71 SAFIN Timur 1992 M RUS
73 KAWIECKI Pawel 1981 M POL
74 DÖRR Georg 1994 M GER TSG Weinheim (GER)
74 CHERNIKOV Denis 1987 M RUS
76 KIM Minkyu 1990 M KOR
77 ULASIK Yauheni 1987 M BLR Dinamo (BLR)
78 CHOI Nicholas Edward 1993 M HKG
78 SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
80 KITAGAWA Ryunosuke 1991 M JPN
81 LI Hua 1988 M CHN
82 HINTERSEER Moritz 1984 M AUT AFC Salzburg (AUT)
83 KUTS Roman 1990 M RUS
84 JANDA Michal 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
85 MAZZA Lorenzo 1985 M HUN Torekves (HUN)
86 HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
87 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
88 SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
89 SALISCAN Virgil 1984 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
90 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
91 NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE (HUN)
92 KULAKOV Dmitriy 1991 M KAZ
93 ESPERON Rafael 1990 M ESP CCC-M (ESP)
94 REVUTSKIY Igor 1991 M UKR
95 ALVEAR Anibal 1989 M CHI
96 YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
97 CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
98 CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
98 NOITE Alvaro 1990 M POR CDRS (POR)
100 JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
101 TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
102 GUSTINELLI Johann 1987 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 COOK Keith 1981 M GBR
104 MELIA Rhys 1990 M GBR
105 TELNYKH Taras 1991 M UKR
106 VESPER Marian Alexander 1993 M GER OFC Bonn (GER)
107 GRIGORYEV Eduard 1991 M KAZ
108 SZEKI Bence 1988 M HUN MTK (HUN)
109 KWAK Lae Hyuk 1983 M KOR
110 ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy (GBR)
111 SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
112 WEßELS André 1981 M GER OFC Bonn (GER)
113 STÜHLER Sven 1991 M AUT StLFC Graz (AUT)
114 KOMISSAROV Dmitry 1990 M RUS
115 SOUZA Joao Antonio 1983 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
116 SANTOS Gael 1985 M POR
117 HATOEL Maor 1985 M ISR
118 WLOSEK Maciej 1991 M POL
119 LYSHKOVSKI Vladzimir 1984 M BLR SCAF RB (BLR)
120 BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
121 KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
122 PRICHYSTAL Miroslav 1975 M CZE Sokol Brno (CZE)
123 WOHLGEMUTH Dominik 1990 M AUT AFC Salzburg (AUT)
124 KLEIN Felix 1995 M GER TSG Weinheim (GER)
125 PAGHIEV Boris 1989 M MDA CSPLN (MDA)
126 MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
127 ZALABA Peter 1990 M HUN Epitok SC (HUN)
128 SZABADOS Kristof 1990 M HUN EGF Solna (SWE)
129 NAGASHIMA Noriyuki 1993 M JPN
130 KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
131 PRZYBYSLAWSKI Michal 1987 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
132 RAISCH Andrej 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
133 TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
134 VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
135 KUNDERA Vaclav 1983 M CZE Sokol Brno (CZE)
136 LIM Alex 1986 M CAN
137 DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
138 1st round GOLLAN Aljoscha 1989 M GER OFC Bonn (GER)
139 1st round JOHANSEN Soeren-Ulrik 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
140 1st round LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade (SGP)
141 1st round AL WALID Naser 1990 M KUW
142 1st round LALONDE TURBIDE Etienne 1989 M CAN
143 1st round BLAZEJEWSKI Tomasz 1992 M CAN
144 1st round ALVEAR Felipe 1985 M CHI
145 1st round DARABAN Radu 1983 M ROU CSU Cluj (ROU)
146 1st round COOKE Christopher 1983 M IRL
147 1st round CHISHOLM Rory 1989 M CAN
147 1st round PELLETIER Jose Alberto 1993 M MEX
149 1st round KURFURST Jiri 1985 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
149 1st round SILVA Ruben 1987 M CHI
151 1st round SAUCEDO Felipe Guillermo 1988 M ARG
152 1st round ALEXANDER David 1986 M IRL
153 1st round NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
154 1st round SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
155 1st round TAN Yuan Zi 1990 M SGP
155 1st round CUSACK Brendan Francis 1992 M IRL
157 1st round NAIZAGEROV Rauan 1991 M KAZ
158 1st round PROVODNIKOV Alexandr 1972 M KAZ
159 1st round MOSBACH Dennis 1990 M GER TSV Speyer (GER)
159 1st round SZUMIELEWICZ Pawel 1986 M POL Wroclawianie (POL)
159 1st round KURFURST Jan 1991 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
162 1st round ULLMAN Yotam 1992 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
163 1st round ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
164 1st round OU Feng Ming 1987 M TPE
165 1st round ARIZAGA Raul 1989 M MEX
166 1st round POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
167 1st round NEMIROVICH Dzmitry 1991 M BLR RCPhES (BLR)
168 1st round MAXEM Matthias 1992 M GER OFC Bonn (GER)
169 1st round TEIXEIRA Diogo 1988 M POR GCP (POR)
170 1st round VAN TOL Jim 1990 M NED s.v. O.K.K. (NED)
170 1st round SAMORA GERONIMO Jose Gabriel 1989 M DOM
172 1st round PFANN Florens 1995 M GER OFC Bonn (GER)
173 1st round MARTINEZ RAMIREZ Octavio 1995 M MEX
174 1st round XAVIER Marco 1987 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)