Back to list

Results

Satellite Tournament
BEL Gand
October 20, 2013 - October 21, 2013

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GIANI Amedeo 1991 M ITA
2 DECSI Tamas 1982 M HUN Kertvaros (HUN)
3 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
3 VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
5 CRUTCHETT Alexander 1989 M GBR
6 MOTTERSHEAD Thomas James 1989 M GBR
7 GALLO Edorado 1988 M ITA
8 RINALDI Iacopo 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
9 1st round ANT Ibrahim Ahmet 1992 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
10 1st round PUY Kristof 1988 M HUN BSE (HUN)
11 1st round WEBER Alexander 1978 M GER
12 1st round VALCARENGHI Marco 1995 M ITA Societa Varesina (ITA)
13 1st round BENEDETTO Enrico-Maria 1989 M ITA
14 1st round ZUMENTS Yauhen 1986 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
15 1st round DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 1st round BREYNE Servaas 1991 M BEL
17 1st round RUOCCO Ciro Maria 1995 M ITA CS Nedo Nadi Salerno (ITA)
18 1st round CRUTCHETT Anthony 1988 M GBR
19 1st round FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
20 1st round DI MURO Stefano 1985 M ITA
21 1st round VAJTA Balasz 1981 M NED SC Amsterdam (NED)
22 1st round JACQUES Philippe 1995 M BEL
23 1st round GOEDHART Mike 1992 M NED s.v. Surtout (NED)
24 1st round SIMOEN Frederik 1989 M BEL
25 1st round CONCANNON Stephen 1986 M IRL
26 1st round CLARKE Michael 1991 M GBR
27 1st round ESTEVES Nuno 1995 M POR Oxford FC (GBR)
28 1st round ROESINK Bela 1992 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
29 1st round DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
30 1st round DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)
31 1st round ROCKS Stephen 1988 M GBR
32 1st round GOOSSENS Robbert 1992 M NED s.v. Surtout (NED)
33 1st round WARD Fraser 1990 M GBR
34 1st round MÜNSTER Marc 1991 M GER KTF Luitpold München (GER)
35 1st round WINIGER Lothar 1986 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
36 1st round ROD Daniel 1994 M POR EBAI (POR)
37 1st round DE WILDE Thomas 1985 M BEL
38 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE MTV Mainz (GER)
39 1st round GEVAERT Vincent 1995 M BEL [i] VSB (EUR)
40 1st round ARPIAINEN Timo 1984 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
41 1st round GHOSH Julian 1962 M GBR
42 1st round SCHAER Guillaume 1980 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
43 1st round VAN DIEMEN Michiel 1982 M NED s.v. Pallós (NED)
44 1st round SMIT Evert-Jan 1970 M NED s.v. Pallós (NED)
45 1st round VANDEN BILCKE Casper 1994 M BEL