Back to list

Results

Baltic-Cup
GER Greifswald
September 17, 2011 - September 17, 2011

Foil Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U10+U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
2 KUKLA Ann- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
3 RODE Marie-Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
4 KAERGEL Alina 2002 F GER FSC Cottbus (GER)
5 SOBCZAK-DOMANSKA Maja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
6 PAPUZYNSKA Roksana 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
7 NIZIO Aniela 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
8 JABLONOWSKA Kaja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
9 VAAS Juliane 2003 F GER FG Schwerin (GER)
10 HALADUDA Maja 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
11 DEBICKA Oliwia 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
12 STÜLLEIN Lara 2002 F GER FG Schwerin (GER)

Foil Women's U12+U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DARDA Paulina 2000 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
2 PIETROSZEK Karolina 2000 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 SCHMOLINSKI Emma 2001 F GER FG Schwerin (GER)
3 DZIWOSZ Hanna 2001 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
5 KLUGE Lea 2000 F GER PFC Potsdam (GER)
6 RYBAK Magdalena 2000 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
7 GÜLL Isabell Luise 2001 F GER FG Schwerin (GER)
8 STANCZYK Hanna 2000 F POL UKS Pogon Szczecin (POL)
9 WILCZEWSKA Marta 2000 F POL UKS Pogon Szczecin (POL)
10 SONNTAG Nele 2001 F GER FG Schwerin (GER)
11 BUCHALSKA Ewa 2000 F POL UKS Pogon Szczecin (POL)

Foil Women's U14+U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHMIDT Patrycja 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
2 KAPRAL Karolina 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 WAGNER Lucie 1998 F GER FG Schwerin (GER)
3 SPIECZYNSKA Aleksandra 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
5 PFENNIGSCHMIDT Henriette 1998 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
6 GERICKE Josephine 1999 F GER PFC Potsdam (GER)
7 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
8 WERNITZ Nicole 1998 F GER PFC Potsdam (GER)
9 OTTEN Magdalena 1998 F GER FC Berlin Südwest (GER)
10 SKUZA Isabell 1998 F GER
11 DENCKER Carlotta 1998 F GER FG Schwerin (GER)
12 KRÜGER Ulrike 1999 F GER FG Schwerin (GER)
13 BIEDERMANN Juliane 1999 F GER SC Berlin (GER)
14 VICK Friederike 1998 F GER FG Schwerin (GER)
15 PURPS Daniela 1999 F GER FC Greifswald (GER)

Foil Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U10+U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 EMILIANOWICZ Jakub 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
2 HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 BARTELS Julius 2002 M GER FG Schwerin (GER)
4 KASZYCKI Alex 2003 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
5 DURNAS Michal 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
6 NIZIO Bartlomiej 2003 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
7 CHMIELEWSKI Ryszard 2003 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
8 BERESTEK Jeremi 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
9 HEGEWALD Hannes 2003 M GER FSC Cottbus (GER)
10 MEUTZNER Daniel 2003 M GER FSC Cottbus (GER)
11 SZKOP Konrad 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
12 BRINKMANN Ole 2003 M GER FC Greifswald (GER)
13 HÜHR Steve 2002 M GER
14 HERMES Moritz 2002 M GER
15 REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
16 DURCZAK Michal 2003 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
17 PFENNIGSCHMIDT Lennart 2003 M GER FG Schwerin (GER)

Foil Men's U12+U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin (GER)
2 JANUSZEWSKI Kuba 2001 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 GAWDZINSKI Kacper 2000 M POL UKS Rondo Szczecin (POL)
3 KUHNERT Ben 2000 M GER FG Schwerin (GER)
5 BOLAKOWSKI Mateusz 2001 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
6 BLÜTHGEN Maximilian 2001 M GER FG Schwerin (GER)
7 NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
8 ZANDER Jan-Eric 2001 M GER FG Schwerin (GER)
9 HÖNKE Kevin 2000 M GER FSC Cottbus (GER)
10 SZYMANSKI Hubert 2001 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
11 OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
12 MANNHEIM Paul F. 2001 M GER FG Schwerin (GER)
13 JANZ Jonas 2000 M GER FG Schwerin (GER)
14 MEYER Yu Han 2001 M GER PFC Potsdam (GER)
15 KROPIDLOWSKI Philipp 2000 M GER FC Greifswald (GER)
16 BANKAU Sebastian 2001 M GER FC Greifswald (GER)
17 SOCHACZEWSKI Victor 2000 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
18 WINKLER Jonas 2001 M GER Spremberger SV FA (GER)
19 PASIOWIEC Kacper 2000 M POL UKS Pogon Szczecin (POL)
20 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
21 BLACHOWIAK Mateusz 2001 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
22 ZUBER Philip 2001 M GER FSC Cottbus (GER)
23 STERNBERG Jonathan 2000 M GER
24 HENKEL Max Malte 2000 M GER FG Schwerin (GER)
25 SICKERT Maximilian 2000 M GER PFC Potsdam (GER)
26 VATTER Luca 2001 M GER FG Schwerin (GER)
27 MARTENS Alexander 2001 M GER FC Greifswald (GER)
28 KRETSCHMAR Franz 2000 M GER FSC Cottbus (GER)
29 HÜHR Dennis 2000 M GER FC Greifswald (GER)

Foil Men's U14+U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 JANUSZEWSKI Lukasz 1998 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
2 MISIURA Wojciech 1998 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 KRUSE Ossip 1999 M GER SC Berlin (GER)
3 KINZEL Jannik 1998 M GER FG Schwerin (GER)
5 FEST Christian 1999 M GER KSV Weißwasser (GER)
6 TREMEL Constantin 1998 M GER FG Schwerin (GER)
7 WOLF Lorenz 1999 M GER FSC Cottbus (GER)
8 SOLTOW Simon 1998 M GER FG Schwerin (GER)
10 RICHTER Konstantin 1999 M GER FSC Cottbus (GER)
11 PÖHLS Jonas 1998 M GER FSC Cottbus (GER)
12 LEMMIN Tom 1998 M GER FSC Cottbus (GER)
13 PFLÜGER Victor Martin 1999 M GER OSC Berlin (GER)
14 KROHN Moritz Anton 1999 M GER FG Schwerin (GER)
15 CZERNEWSKY Marvin 1999 M GER FC Greifswald (GER)