Back to list

Results

2023 National Club Youth Competition
RSA Cape Town
December 1, 2023 - December 1, 2023

Foil Open U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
7 N 1st round FOURIE Nellamari 2012 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
8 N 1st round PHILANDER Muzaffar 2010 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)
0 A 1st round RAMDIN Deeya 2011 F RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
0 A 1st round VENTURAS Nikita 2010 F RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
0 A 1st round SWANEPOEL Owen 2010 M RSA Excelsior EC (RSA)
0 A 1st round VAN BLOMMESTEIN Kayden 2010 M RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
0 A 1st round PORTER Tabitha 2009 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
0 A 1st round CLARKE Grace 2012 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)

Epee Open U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
5 N 1st round NGONGELA Likuwe 2014 M RSA
6 N 1st round SIGNORILE Gianna 2015 F RSA
0 A BELLINI Stella 2013 F RSA Blues Cape Town (RSA)
0 A NKOSIYANE Zezam 2014 F RSA Buffalo City (RSA)
0 A KEERS Jasper 2014 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)
0 A LE FEUVRE Nathan 2014 M RSA Excelsior EC (RSA)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BELLINI Gemma 2010 F RSA Blues Cape Town (RSA)
2 N SNYDERS Zoe 2009 F RSA
3 N RAMDIN Deeya 2011 F RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
3 N VENTURAS Nikita 2010 F RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
5 N CRUYWAGEN Mia 2009 F RSA Blues Cape Town (RSA)
6 N THOMATOS Tatiana 2010 F RSA Blues Cape Town (RSA)
7 N LE FEUVRE Jordan 2009 F RSA Excelsior EC (RSA)
8 N PORTER Tabitha 2009 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
9 N 1st round SIGNORILE Francesca 2012 F RSA Buffalo City (RSA)
10 N 1st round NKOSIYANA Lamila 2012 F RSA Buffalo City (RSA)

Foil Open U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KEERS Jasper 2014 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)
2 N LE FEUVRE Nathan 2014 M RSA Excelsior EC (RSA)
3 N NGONGELA Likuwe 2014 M RSA

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAN BLOMMESTEIN Kayden 2010 M RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
2 N SWANEPOEL Owen 2010 M RSA Excelsior EC (RSA)
3 F PHILANDER Muzaffar 2010 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAMDIN Deeya 2011 F RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
2 N SIGNORILE Francesca 2012 F RSA Buffalo City (RSA)
3 N NKOSIYANA Lamila 2012 F RSA Buffalo City (RSA)
3 N FOURIE Nellamari 2012 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
5 N 1st round NKOSIYANE Zezam 2014 F RSA Buffalo City (RSA)
6 N 1st round BELLINI Stella 2013 F RSA Blues Cape Town (RSA)

Foil Open U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAMDIN Deeya 2011 F RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
2 N KEERS Jasper 2014 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)
3 N FOURIE Nellamari 2012 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
4 N 1st round CLARKE Grace 2012 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PHILANDER Muzaffar 2010 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)
2 N KEERS Jasper 2014 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)
3 N LE FEUVRE Nathan 2014 M RSA Excelsior EC (RSA)
4 N 1st round NGONGELA Likuwe 2014 M RSA

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VENTURAS Nikita 2010 F RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
2 N RAMDIN Deeya 2011 F RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
3 N PORTER Tabitha 2009 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
3 N CLARKE Grace 2012 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
5 N 1st round FOURIE Nellamari 2012 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SWANEPOEL Pavlo 2009 M RSA Blues Cape Town (RSA)
2 N FEANDEIRO Sebastian 2009 M RSA Blues Cape Town (RSA)
3 N SWANEPOEL Owen 2010 M RSA Excelsior EC (RSA)
3 N VAN BLOMMESTEIN Kayden 2010 M RSA IKSAFA Johannesburg (RSA)
5 N FRIAS Ricardo 2010 M RSA TUKS Pretoria (RSA)
6 N VAN DER WESTHUIZEN Christiaan 2009 M RSA TUKS Pretoria (RSA)
7 N HENNING Jandre 2010 M RSA TUKS Pretoria (RSA)
8 N 1st round SWANEPOEL Miles 2010 M RSA Excelsior EC (RSA)
9 N 1st round NIVET Robin 2010 M FRA PARIS CEFC (FRA)