Back to list

Results

Bonner Florett
GER Bonn
December 10, 2022 - December 11, 2022

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PUND Tammo 2006 M GER TG Münster (GER)
2 N MAYER Leonard 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N KLITZING Jan Lasse 2008 M GER FC Moers (GER)
3 N SIMONOV Andrii 2008 M UKR OFC Bonn (GER)
5 N TRUSKAWA Maarten 2007 M GER Hasper FC (GER)
6 N AMEUR Jabir 2008 M NED
7 N JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers (GER)
8 N OTT Maxim 2007 M GER TG Münster (GER)
9 N OTTO Justus 2007 M GER OFC Bonn (GER)
10 N PAGENKOPF Niklas 2009 M GER FC Moers (GER)
11 N DÖRPINGHAUS Philipp 2009 M GER FC Moers (GER)
12 N TIETZ Carlo 2007 M GER FG Recklinghausen (GER)
13 BREEJEN Samuël 2009 M NED
14 N WERNER Till 2006 M GER Kölner FK (GER)
15 N LORENZ Tico 2007 M GER Dürener FC (GER)
16 N THIEMEL Erik 2009 M GER FC Moers (GER)
17 N 1st round PIETSCH Adrian 2009 M GER FC Moers (GER)
0 A 1st round GREBING Julian Richard 2009 M GER Fechtclub Marburg (GER)
0 A 1st round WILMSMEYER Tom 2006 M GER TG Münster (GER)
0 A 1st round NITTRITZ Sebastian 2007 M GER Dürener FC (GER)
0 A 1st round KUBLIN Anton 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOSIN Lena 2008 F GER FC Moers (GER)
2 N BASSINE Kenza 2008 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
3 N WEISSKIRCHEN Diana 2009 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
3 N ABENDROTH Teresa 2009 F GER FC Moers (GER)
5 N REINDL Alva 2010 F GER FC Moers (GER)
6 N ESTRADA GARCIA DE CORTAZAR Eva 2008 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
7 N STRÜNCK Miriam 2008 F GER DFC Düsseldorf (GER)
8 N TAMAKI Tilda 2009 F GER DFC Düsseldorf (GER)
9 N WIESSNER Franka 2008 F GER DFC Düsseldorf (GER)
10 N DORNSEIFF Lena 2008 F GER TV Jahn Siegen (GER)
11 N HAMMERATH Silva 2008 F GER Dürener FC (GER)
12 N SINGLE Chiara 2008 F GER Kölner FK (GER)
13 N PECKERT Carlotta 2009 F GER OFC Bonn (GER)
14 N LANGE Anna Sophie 2009 F GER TV Jahn Siegen (GER)
15 N BRENNER Rahel 2008 F GER TV Jahn Siegen (GER)
16 N DIERKES Jule Josefine 2009 F GER TG Münster (GER)
17 N KIRCHMAYR Amelie 2008 F GER DFC Düsseldorf (GER)
18 N MOSKVITIN Nika 2009 F GER TV Jahn Siegen (GER)
19 N WALTERSCHEID Nurit 2008 F GER VFL St. Augustin (GER)
20 N SCHEIWE Aurelia 2009 F GER TG Münster (GER)
0 A 1st round HILBRANDT Katharina 2009 F GER FC Moers (GER)
0 A 1st round BONSINGNORE Chloé 2008 F GER TG Münster (GER)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GREBING Jonathan Alexander 2010 M GER Fechtclub Marburg (GER)
2 N ROMANYUK Rostyslav 2010 M UKR FZ Erfurt EnGarde (GER)
3 N SCHMITZ Meo 2010 M GER Quernheimer FC (GER)
3 N MARÁCZ László 2010 M NED SC Amsterdam (NED)
5 N MAIER Constantin 2011 M GER TG Dörnigheim (GER)
6 N HELMIG Andri 2011 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
7 N HOPPE Maximilian 2010 M GER TSG Kaiserslautern (GER)
8 N PELKA Ben 2011 M GER TSV 1863 Herdecke (GER)
9 N HOFFMANN Deniz Devin 2011 M GER TV Jahn Siegen (GER)
10 N HORCHLER Timo Maximilian 2010 M GER TV Jahn Siegen (GER)
11 N SCHMAUS Silvan 2011 M GER DFC Düsseldorf (GER)
12 N WEITAUER Anton 2011 M GER FC Moers (GER)
13 N D'ANJOU Vincent 2010 M GER FC Moers (GER)
14 N TESCHNER SCHNOCK Darvin 2010 M GER Dürener FC (GER)
15 N HORSTMANN Edgar 2011 M GER ETUF Essen (GER)
16 N MAßMANN Jesse 2011 M GER Dürener FC (GER)
17 N LANGE Linus Henry 2011 M GER TV Jahn Siegen (GER)
18 N HANKE Mats Henri 2010 M GER Dürener FC (GER)
19 N KOSTER Max 2011 M GER FC Moers (GER)
20 N BOERMANS Emil Johan 2010 M GER TV Jahn Siegen (GER)
21 N HERZEN Theo 2011 M GER TV Jahn Siegen (GER)
22 N GERZEN Nikolai 2011 M GER Dürener FC (GER)
23 N SEYOUM Jona Elio 2011 M GER TV Jahn Siegen (GER)
24 N DIETZ Lorenz Kasper 2010 M GER TV Jahn Siegen (GER)
25 N KLAUSNITZER Vincent Khirawan 2010 M GER TV Jahn Siegen (GER)
26 N SCHÄPERS Benedikt 2011 M GER FG Recklinghausen (GER)
27 N FARRER Samuel 2011 M GER OFC Bonn (GER)
28 N VON LONSKI Gerrit 2011 M GER Dürener FC (GER)
29 N DE MERODE Tassilo 2011 M GER Dürener FC (GER)
30 N ELLER Dominik 2011 M GER FC Moers (GER)
0 A 1st round CUYPERS Felix 2010 M GER Dürener FC (GER)
0 A 1st round KURSCHEID Wulf 2011 M GER Kölner FK (GER)
0 A 1st round PAXIAN Henry 2011 M GER TV Jahn Siegen (GER)
0 A 1st round SCHRÖDER Kolja 2010 M GER Der Fechtverein.Bonn (GER)

Foil Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KIM Gene 2012 M USA TSG Kaiserslautern (GER)
2 N THIEMEL Jakob 2012 M GER FC Moers (GER)
3 N PEERENBOOM Kiyan 2012 M GER FC Moers (GER)
3 N MAIER Samuel 2013 M GER TG Dörnigheim (GER)
5 N SEVENHECK Kangxi 2012 M GER Dürener FC (GER)
6 N DEBSKI Oskar 2013 M GER FC Moers (GER)
7 N GRAF Max 2012 M GER Eintracht Duisburg (GER)
8 N SCHORN Nicolas 2012 M GER FC Moers (GER)
9 N WAGENER Jakob 2013 M GER TV Jahn Siegen (GER)
10 N MÜLLER Philipp 2013 M GER FC Moers (GER)
11 N LEUBERT Luke 2012 M GER Dürener FC (GER)
12 N KENTRUP Johann 2012 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
13 N GERZEN Paul 2013 M GER Dürener FC (GER)
14 N GROOS Benedikt 2013 M GER Eintracht Duisburg (GER)
15 N ENKELMANN Arne 2012 M GER TG Dörnigheim (GER)
16 N REINDL August 2012 M GER FC Moers (GER)
17 N KOLBERG Joshua 2012 M GER Dürener FC (GER)
0 A 1st round KARBOWNIK Damian 2012 M GER FC Moers (GER)
0 A 1st round STURM Edin 2012 M GER Der Fechtverein.Bonn (GER)

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STUDENT Mika 2005 M GER FG Recklinghausen (GER)
2 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster (GER)
3 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER FC Moers (GER)
3 N JOCHIMS Felix 1987 M GER Dürener FC (GER)
5 N SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
6 N HAGENE Emmanuel 2005 M GER FC Moers (GER)
7 N STUBENRAUCH Bartolomé 2004 M GER Eintracht Duisburg (GER)
8 N DETERMANN Marius Morgan 1984 M GER TG Münster (GER)
9 N HEITMANN Leander 2005 M GER TG Münster (GER)
10 N HERMANN Marc 2005 M GER Hasper FC (GER)
11 N WALTER Jörg 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
12 N SOEMOSEMITO Damian 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
13 N WATSON Julian 1992 M GER DFC Düsseldorf (GER)
14 N FLOSDORF Niclas 1996 M GER Dürener FC (GER)
15 N VÖMEL Julius 1988 M GER DFC Düsseldorf (GER)
16 N ABBOUD AL-ISSA Duraid 1979 M GER Kölner FK (GER)
0 A 1st round DREW Nicolas 2004 M USA
0 A 1st round TRUSKAWA Marian 2005 M GER Hasper FC (GER)

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORYSOVA Ahlaia 2008 F UKR OFC Bonn (GER)
2 N WEYERMANN Freya 2007 F GER Dürener FC (GER)
3 N KOSIN Lena 2008 F GER FC Moers (GER)
4 N ABENDROTH Teresa 2009 F GER FC Moers (GER)
5 N ENGEL Hanna 2007 F GER Kölner FK (GER)
6 N BEHLKE Ronja 2007 F GER FG Recklinghausen (GER)
7 N HAMMERATH Silva 2008 F GER Dürener FC (GER)
8 N WIESSNER Franka 2008 F GER DFC Düsseldorf (GER)
0 A 1st round JOUILI Amira 2007 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PAGENKOPF Niklas 2009 M GER FC Moers (GER)
2 N MEDVEDEV Martin 2009 M NED SC Amsterdam (NED)
3 N JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers (GER)
3 N KLITZING Jan Lasse 2008 M GER FC Moers (GER)
5 N KILINC Harun 2008 M GER FC Rüsselsheim (GER)
6 N JANS Martijn 2009 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
7 N PETRI Daniel 2008 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
8 N GREBING Jonathan Alexander 2010 M GER Fechtclub Marburg (GER)
9 N GREBING Julian Richard 2009 M GER Fechtclub Marburg (GER)
10 N NEIß Bent 2008 M GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
11 N VERBERKT Bennet 2009 M GER FC Moers (GER)
12 N KOSTER Max 2011 M GER FC Moers (GER)
13 N WEITAUER Anton 2011 M GER FC Moers (GER)
14 N DÖRPINGHAUS Philipp 2009 M GER FC Moers (GER)
15 N GEIER Florentin 2008 M GER Kölner FK (GER)
16 N SCHNEIDER Mark 2009 M GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
17 N LELITTKO Eddie 2009 M GER TSV 1863 Herdecke (GER)
18 N THIEMEL Erik 2009 M GER FC Moers (GER)
19 N PIETSCH Adrian 2009 M GER FC Moers (GER)
20 N GROß Maximilian Daniel 2009 M GER TV Jahn Siegen (GER)
21 N KANDLER Jaron 2008 M GER TSV 1863 Herdecke (GER)
22 N CICHY Joona 2009 M GER DFC Düsseldorf (GER)
23 N TESCHNER SCHNOCK Darvin 2010 M GER Dürener FC (GER)
24 N KALLWEIT Benjamin 2008 M GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
0 A 1st round BREEJEN Samuël 2009 M NED
0 A 1st round RIECKE Leonard 2008 M GER FC Rüsselsheim (GER)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HE Xingman Bianca 2011 F CHN CE Woluwe (BEL)
2 N REINDL Alva 2010 F GER FC Moers (GER)
3 N HOWARD Fainne 2010 F IRL TSG Kaiserslautern (GER)
3 N COLSMAN Antonia 2010 F GER TV Jahn Siegen (GER)
5 N LEDOUX Angela 2011 F BEL CE Woluwe (BEL)
6 N KLECKER Amelia 2010 F GER ETUF Essen (GER)
7 N KRANZ Mia Lianne 2011 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
8 N SPINZIG Johanna 2011 F GER TG Münster (GER)
9 N HÜLSE Lina 2011 F GER FS TV Langen (GER)
10 N BRUMMEL Luna Mira 2010 F GER TSV 1863 Herdecke (GER)
11 N TARTLER Johanna 2010 F GER Dürener FC (GER)
12 N JUNG Katharina 2011 F GER DFC Düsseldorf (GER)
13 N VASILOPOULUS Maya 2011 F GER FC Moers (GER)
14 N BRACZEK Dilara 2011 F GER OFC Bonn (GER)
0 A 1st round GALALI Stefania 2011 F GER Der Fechtverein.Bonn (GER)

Foil Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N IWERSEN Marte 2012 F GER ETUF Essen (GER)
2 N BRITO Carlota 2012 F GER DFC Düsseldorf (GER)
3 N CHRISTIAENS Selina 2012 F GER TV Jahn Siegen (GER)
3 N PASTUSHENKO Lisa 2012 F GER TSV 1863 Herdecke (GER)
5 N KOMP Ella 2012 F GER FC Moers (GER)
6 N SBOUI Sirin 2012 F GER TV Jahn Siegen (GER)
7 N LUO Theresa Wanrui 2012 F CHN TG Münster (GER)
8 N MILLER Lina 2012 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
9 N BEERMANN Cecilia 2012 F GER ETUF Essen (GER)
10 N ZENZOUL Zahra Mouna 2013 F GER FC Moers (GER)

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
2 N RICKEN Lisa 2002 F GER Dürener FC (GER)
3 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER DFC Düsseldorf (GER)
3 N BRAUN Anna-Sophie 1994 F GER FC Moers (GER)
5 N HARTFELDER Nicole 2005 F GER FC Moers (GER)
6 N NEUMANN Clara Sophie 2001 F GER TG Münster (GER)
7 N BRAUN Annemarie 2005 F GER FC Moers (GER)
8 N LE CLAIRE Florence 1993 F GER USC Bochum (GER)
9 N NOACK Leonie Eileen 2001 F GER VFL St. Augustin (GER)
9 N LINK Sarah 1989 F GER DFC Düsseldorf (GER)
0 A 1st round CAMMILLETTI Marta 1984 F ITA
0 A 1st round SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER VFL Pinneberg (GER)