Back to list

Results

2022 IBF-Jugendliga
AUT Dornbirn
June 11, 2022 - June 11, 2022

Epee Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
0 F 1st round STÖRMER Jasmin 2013 F AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KATZENSTEIN Joshua-Johannes 2013 M SUI SEB Basel (SUI)
2 N GRABHER Lino 2013 M AUT FC Lustenau (AUT)
3 N WOHLGENANNT Paul Emil 2015 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N HELFER Paul 2015 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
5 N HERMANN Erik Raphael 2015 M AUT FC Lustenau (AUT)
6 N SCHLOSSER Valentin 2015 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
7 N AUER Leonard 2013 M AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHOLTES Maximus 2011 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N FLORIAN Wiget 2010 M GER KV Laupheim - Fechten (GER)
3 N GERNER Lorenz 1900 M AUT
3 N STAUFFER Nikita 2012 M SUI SEB Basel (SUI)
5 N REZNIK Tim 2010 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 N KOTAICH Amir 2010 M SUI SEB Basel (SUI)
7 N VETTER Baldur 2012 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
8 N GRABHER John-Lu 2011 M AUT FC Lustenau (AUT)
9 N WOLF Roger 2010 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
10 N SCHUPPISSER Ben 2011 M SUI FGS Schaffhausen (SUI)
11 N LIPKE Julius 2011 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N LÄSSER Valentin 2010 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
13 N MÜLLER-GORMANN Luca 2010 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
14 N SCHUPPISSER Tom 2011 M SUI FGS Schaffhausen (SUI)
15 N BISCHOF Cornelius 2012 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
16 N ELLENSOHN Samuel 1900 M AUT
17 N ELLENSOHN Noah 1900 M AUT
18 N TROY Jonas 1900 M AUT
19 N FERRAI Bruno 2011 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
20 N STADELMANN Louis 2011 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 N MÜHLEBACH Timo 2012 M AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STÖRMER Emma 2010 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N HELFER Anna 2010 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N SCHLOSSER Sophie 2012 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N MADLENER Livia 2011 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
5 N LECOMTE Sixtine 2011 F FRA FCZ Zug (SUI)
6 N VESAIJKOVIC Michaela 2012 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
7 N SCHUCHTER Sophia 2012 F AUT
8 N NUSSBAUMER Marga 2009 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 N SEYBAL Lena 2012 F AUT

Epee Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GONCALVES David 2008 M POR FGK Küssnacht (SUI)
2 N FELDKIRCHNER Jaimie 2009 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N BUDER Adrian 2008 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
3 N HORN Jasper 2009 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
5 N GAUCH Leon 2009 M SUI SEB Basel (SUI)
6 N OBRIST Maximilian 1900 M AUT
7 N HÄMMERLE Jonas 2009 M AUT FC Lustenau (AUT)
8 N BACKHAUS Amon Peter 2009 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 N BITSCHNAU Niklas 2009 M AUT FC Hohenems (AUT)
10 N ZINTHAUER Mael 2008 M AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CUJETINOVIC Hristina 2008 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N STRITTMATTER Mia 2009 F GER FA Rheinfelden (GER)
3 N KEMENY Anna 2009 F SUI SEB Basel (SUI)
3 N PICHLER Kim 2009 F AUT FC Hohenems (AUT)
5 N KADRIU Angelina 2008 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
6 N PSENNER Liv 2009 F AUT FC Hohenems (AUT)