Back to list

Results

Qu B Löwe 2021
GER Bonn
November 13, 2021 - November 13, 2021

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
2 N BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
3 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
3 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
5 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
7 N SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
8 N BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
9 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
10 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
11 N VELLA Rosario 1998 M GER CTG Koblenz (GER)
12 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
12 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
14 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster (GER)
15 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
16 N FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
17 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
19 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
20 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
22 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 N FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
24 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
25 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
26 N GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
27 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
28 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
29 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
30 N WRIEDT Nathan 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
32 N STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
33 N VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
35 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
36 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
36 N KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
38 N KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
39 N RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena (GER)
40 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
41 N FERIZI Florian 2001 M GER TG Frankenthal (GER)
42 N SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
43 N ZACHER Niklas 2003 M GER FSC Jena (GER)
44 N HOFFMANN Nils 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
45 N HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
45 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
47 N HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 N MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
50 N BRAUN Noah 2002 M GER TG Münster (GER)
51 N DÖRR Georg 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
52 N OTT Daniel 2001 M GER TG Münster (GER)
53 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
54 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
55 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
56 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
57 N OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München (GER)
58 N LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
59 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
60 N VESPER Marian Alexander 1993 M GER ETUF Essen (GER)
61 N LENK Hendrik Dion 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
62 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER FC Moers (GER)
63 N ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
64 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
65 N SNIJDER Ivo 2000 M NED
66 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
67 N SEE Benedikt 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 N SAUTNER Marcel 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
69 N KRUMSTROH Sönke 1998 M GER Walddörfer SV (GER)
70 N BOSSERHOFF Nils 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
72 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
73 N VÖMEL Julius 1988 M GER DFC Düsseldorf (GER)
74 N VANDER ELST Julien 2004 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
75 N ZELLER Markus 1999 M GER TG Tuttlingen (GER)
76 N FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
77 N GASPERINI Loïc Sofian 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
78 N DANLEE Billy 2003 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
79 N PROSOLI Lovro 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
80 N JOCHIMS Felix 1987 M GER Dürener FC (GER)
81 N HEITMANN Leander 2005 M GER TG Münster (GER)
82 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
83 N STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers (GER)
84 N 1st round HÖRGER Lukas 1996 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
85 N 1st round GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
86 N 1st round AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
87 N 1st round VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
87 N 1st round DROEGE Oliver 1994 M GER MTV München (GER)
89 N 1st round SCHWANNINGER Timi 1999 M GER CTG Koblenz (GER)
90 N 1st round SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
91 N 1st round MUSCHE Paul 2002 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
92 N 1st round NEUBAUER Aaron 2003 M GER FSC Jena (GER)
93 N 1st round FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
94 N 1st round BAPPERT Maxim 2004 M GER TG Frankenthal (GER)
95 N 1st round BAPPERT Felix 2006 M GER TG Frankenthal (GER)
96 N 1st round SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
96 N 1st round HAMPO Ole 2001 M GER TV Markkleeberg (GER)
96 N 1st round FRANKE Tim Ole 2004 M GER TV Haueneberstein (GER)
99 N 1st round VON UXKULL-GYLLENBAND Jan 1996 M GER CTG Koblenz (GER)
99 N 1st round VALLERIANI Luca 1999 M GER OSC Berlin (GER)
101 N 1st round WATSON Julian 1992 M GER DFC Düsseldorf (GER)
101 N 1st round KOLAR Simon 1989 M CZE
103 N 1st round NEUHAUS Dirk 1963 M GER OFC Bonn (GER)