Back to list

Results

2022 Malmö Open
SWE Malmö
April 30, 2022 - May 1, 2022

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SU Mo Tong 2009 F USA GFK Göteborg (SWE)
2 N GARDE-TSCHERTOK Ann Teresa 2007 F DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N DASNIERES DE VEIGY Lea 2007 F MON
3 N MCCOY Amy 2007 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N TAMMERT Miranda 2007 F SWE EGF Solna (SWE)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MOHOLI Elvis 2008 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N SALA Carl 2007 M SWE VF Vallentuna (SWE)
3 N SALA Vincent 2007 M SWE VF Vallentuna (SWE)
3 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N RIENÄCKER Thomas 2007 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N ANDERSSON WREIBO Elliot 2008 M SWE KFK Kalmar (SWE)
7 N GOLDMAN Jacob 2007 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 N KONG Jonathan 2011 M CHN EGF Solna (SWE)
9 N CELEBI Deniz 2007 M TUR EGF Solna (SWE)
10 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
11 N FREDERIKSEN William 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
12 N WESTERBERG Fredrik 2008 M SWE GFK Göteborg (SWE)
13 N AHRLING Alvar 2009 M SWE EGF Solna (SWE)
14 N FRIIS Anker 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
15 N HALLONSTEN Alexander 2007 M SWE VF Vallentuna (SWE)
16 N BALOGH Bruno 2009 M HUN GFK Göteborg (SWE)
17 N ARETEG Lucas 2009 M SWE EGF Solna (SWE)
18 N LAZER Jonathan 2007 M SWE MFFG Malmö (SWE)
19 N VALGEIRSSON Birgir 2010 M NOR GFK Göteborg (SWE)
20 N SANDSTRÖM TIM Ludvig 2008 M SWE GFK Göteborg (SWE)
21 N TOLL BERGMAN Dante 2010 M SWE EGF Solna (SWE)
22 N LAGERSTEDT Gustav 2009 M SWE GFK Göteborg (SWE)
23 N VAHLNE Fredrik 2010 M SWE EGF Solna (SWE)
24 N PERSSON Love 2011 M SWE EGF Solna (SWE)
25 N JACOBSSON Ludvig 2011 M SWE GFK Göteborg (SWE)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
3 N AXHED Isabelle 2007 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
5 N HARDING Alma 2006 F SWE AFiL Lund (SWE)
6 N CARLSSON Emma 2007 F SWE KFK Kalmar (SWE)
7 N RIEMER Paula 2005 F SWE WFF Örebro (SWE)
8 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N HOLMBERG Albin 2006 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
5 N ZIMMERMAN Filip 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
6 N HALVARSSON Ludvig 2006 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 N VOERSAA Christian 2005 M DEN Vejle FK (DEN)
8 N LONNERT Tor 2007 M SWE MF19 Malmö (SWE)
9 N PALMSTIERNA Hugo 2006 M SWE LUGI Lund (SWE)
10 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
11 N ODGAARD-JENSEN Johan 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)
12 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
13 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
14 N FAGRELL Gustav 2007 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
15 N MARTINEZ Viktor 2007 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
16 N ASK Elias 2006 M SWE AFiL Lund (SWE)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LUNDESGAARD Zion 2010 F NOR Drammen FK (NOR)
2 N GONZALEZ Alicia 2010 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N PERSSON Elsa 2010 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N VINQVIST Lova 2009 F SWE MF19 Malmö (SWE)
5 N HEDVALL Zelda 2010 F SWE LUGI Lund (SWE)
6 N ELDH Felicia 2009 F SWE MF19 Malmö (SWE)
7 N MENTARI VERHOEVEN Putri 2010 F NOR Drammen FK (NOR)
8 N ULLTJÄRN Estrid 2012 F SWE LFK Linköping (SWE)
9 N OLANDER Hanna 2009 F SWE LUGI Lund (SWE)
10 N MALMBORG Johanna 2010 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OLSSON Edgar 2009 M SWE MF19 Malmö (SWE)
2 N ABARAVICIUS Juozas 2009 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 N HANSEN Aleksandr 2009 M DEN Gribskov FK (DEN)
3 N HELLNER WALLÉN Wilhelm 2010 M SWE LUGI Lund (SWE)
5 N PERSSON Måns 2009 M SWE LUGI Lund (SWE)
6 N MALMHULT Noah 2009 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
7 N VANG Cato 2010 M SWE LUGI Lund (SWE)
8 N BLOMQVIST Isaac 2010 M SWE LUGI Lund (SWE)
9 N ELG Hilmer 2013 M SWE KFA Köping (SWE)
10 N CHAU Eddie 2012 M SWE MF19 Malmö (SWE)
11 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
12 Round PERSSON Oskar 2009 M SWE LUGI Lund (SWE)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TRAPASSI BERGSTRÖM Iris 2011 F SWE MFFG Malmö (SWE)
2 N BLOMGREN Elsa 2011 F SWE GFK Göteborg (SWE)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KONG Jonathan 2011 M CHN EGF Solna (SWE)
2 N AHRLING Alvar 2009 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N ARETEG Lucas 2009 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N BALOGH Bruno 2009 M HUN GFK Göteborg (SWE)
5 N VAHLNE Fredrik 2010 M SWE EGF Solna (SWE)
6 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N PERSSON Love 2011 M SWE EGF Solna (SWE)
8 N LAGERSTEDT Gustav 2009 M SWE GFK Göteborg (SWE)
9 N PALMQVIST Oscar 2009 M SWE AFiL Lund (SWE)
10 N TOLL BERGMAN Dante 2010 M SWE EGF Solna (SWE)
11 N JACOBSSON Ludvig 2011 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 N VALGEIRSSON Birgir 2010 M NOR GFK Göteborg (SWE)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N STAGE Maria 2008 F DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
3 N AXHED Isabelle 2007 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N CARLSSON Emma 2007 F SWE KFK Kalmar (SWE)
5 N TAMMERT Miranda 2007 F SWE EGF Solna (SWE)
6 N LUNDESGAARD Zion 2010 F NOR Drammen FK (NOR)
7 N VINQVIST Lova 2009 F SWE MF19 Malmö (SWE)
8 N RAHBEK OLSEN Ida 2009 F DEN Gribskov FK (DEN)
9 N MENTARI VERHOEVEN Putri 2010 F NOR Drammen FK (NOR)
10 N ULLTJÄRN Estrid 2012 F SWE LFK Linköping (SWE)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LONNERT Tor 2007 M SWE MF19 Malmö (SWE)
2 N ZIMMERMAN Filip 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
3 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
3 N ZIEGLER Mikkel 2007 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
5 N GOLDMAN Jacob 2007 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N SALA Carl 2007 M SWE VF Vallentuna (SWE)
7 N SALA Vincent 2007 M SWE VF Vallentuna (SWE)
8 N MARTINEZ Viktor 2007 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
9 N FAGRELL Gustav 2007 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 N LAZER Jonathan 2007 M SWE MFFG Malmö (SWE)
11 N MULDER Carlos Luca Rosenkilde 2008 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
12 N WESTLUND Jacob 2007 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
13 N LUNDESGAARD David Immanuel 2008 M NOR Drammen FK (NOR)
14 N ZAMBACH Tobias 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
15 N HANSEN Aleksandr 2009 M DEN Gribskov FK (DEN)
16 N NIELSEN Frederik Holger Bøjer 2008 M DEN Glostrup FK (DEN)
17 N LAU MADSEN Jonas 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
18 N ROESEN Alfred 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SU Mo Tong 2009 F USA GFK Göteborg (SWE)
2 N DASNIERES DE VEIGY Lea 2007 F MON
3 N GARDE-TSCHERTOK Ann Teresa 2007 F DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N MCCOY Amy 2007 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N MALENFANT Lou 2006 F MON
6 N VON POST Ariel 2006 F SWE MFFG Malmö (SWE)

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N HUNDBORG Thor 2005 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N MARINOV Kaj 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N SCHWARTZ Theo Alexander 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N KARLSEN Marcus Anthony 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
7 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
8 N RIENÄCKER Thomas 2007 M SWE GFK Göteborg (SWE)
9 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N AXELSSON Ludvig 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
11 N MOHOLI Elvis 2008 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 N CARLIER CARLSEN Nicolai 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
13 N WESTERBERG Fredrik 2008 M SWE GFK Göteborg (SWE)
14 N SKJØDT Elvis Munk 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
15 N WESTESSON Ture 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
16 N HALLONSTEN Alexander 2007 M SWE VF Vallentuna (SWE)
17 N SANDSTRÖM TIM Ludvig 2008 M SWE GFK Göteborg (SWE)
18 N CELEBI Deniz 2007 M TUR EGF Solna (SWE)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
3 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
5 N HARDING Alma 2006 F SWE AFiL Lund (SWE)
6 N RIEMER Paula 2005 F SWE WFF Örebro (SWE)
7 N CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
2 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
3 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
5 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
6 N BJARTMAR Otto 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
7 N ROSENLUND Mathias 2002 M SWE MF19 Malmö (SWE)
8 N PALMSTIERNA Hugo 2006 M SWE LUGI Lund (SWE)
9 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
10 N HALVARSSON Ludvig 2006 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
11 N GUSTAFSSON Elias 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
12 N BAKKE Simon 2002 M DEN Rudersdal FK (DEN)
13 N ASK Elias 2006 M SWE AFiL Lund (SWE)
14 N ASK Theo 2004 M SWE AFiL Lund (SWE)
15 N HANSEN Malthe 2004 M DEN Odense FK (DEN)