Back to list

Results

2021 Challenge Bernadotte
SWE Stockholm
September 25, 2021 - September 26, 2021

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
2 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
5 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
6 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N CIMBOREVICS Ernests 1999 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
9 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
10 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
11 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
14 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
15 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
16 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
17 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
19 N DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN Team Cyrano Esgrima (PAN)
20 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
21 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
22 N WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
23 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
24 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
26 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
28 N NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
29 N JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
29 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
29 N GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
32 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
33 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
34 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
35 N LAI Darius 1994 M HKG FFF Stockholm (SWE)
36 N WESTRING Theo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
37 N STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
37 N CULIOLIS Juan 1990 M PAN Team Cyrano Esgrima (PAN)
39 N TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
40 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
41 N ARVIUS Fredrik 1975 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
42 N FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 N WIMAN Carl-Johan 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
44 N RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
45 N TORESSON Clas 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
46 N ADOLFSSON HEDIN Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
47 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
48 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
49 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
50 N BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
51 N PALIJAN Roko 2004 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
52 N OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
53 N DAHLSTRÖM Ludvig 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
54 N VRETHAMMAR Olof 1979 M SWE DIF Stockholm (SWE)
55 N BOLMSTRAND Viggo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
56 N PELLETTA Francesco 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
57 N VIKLUND Nils 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
58 N POURMAND Liam 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
58 N DAHLSTEN Peter 1969 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
58 N HOLMSTRÖM Sebastian 2006 M SWE FFF Stockholm (SWE)
61 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
61 N NUUJA Kalle 1979 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)
63 N FALKENBERGH Karl-Gustav 1968 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
64 A ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
5 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
6 N ALBERTSON Pia 1965 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
8 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
9 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
11 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
13 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
15 N STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
16 N LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
17 N JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Habda Helsinki (FIN)
18 N HAUTALA Eva 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
19 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
20 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
21 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
22 N VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 F FIN Miekka Miehet (FIN)
23 N EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
24 N HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
25 N ERIKSSON Caroline 1988 F SWE LFK Linköping (SWE)
26 N DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
27 N ERIKSSON Linnea 2008 F SWE FFF Stockholm (SWE)
28 N RENDA Eden Rose 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
29 N PITKÄNEN Riinaliisa 1986 F FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)
30 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
30 N ERIKSSON Ebba 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
32 N SÖRVÅG Clara 1994 F SWE FFF Stockholm (SWE)
33 N CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
34 N LEHTONEN Ritva-Leena 1955 F FIN Kalpaveljet (FIN)
35 N LJUNGBERG Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
36 N DE GROAT Elsa 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)