Back to list

Results

1ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior
BRA Rio de Janeiro
June 19, 2021 - June 20, 2021

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N DONATO Alvaro 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
6 N GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
8 N LAZAROTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 N ASSIS Gabriel 1997 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 N PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N SASAQUI Gabriel 1996 M BRA SCM Magnolia (BRA)
12 N RAMOS Pedro 2002 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 N PETTERLE Amaury 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
14 N SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
16 N JULIO Gabriel 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
18 N MELARAGNO Guilherme 1993 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
19 N DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
20 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
21 N SCHWUCHOW Bernardo 1987 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
22 N TARTA Vinicius 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
23 N CIPOLATTI Mathias 2000 M BRA CGB Betancourt (BRA)
24 N DE ASSIS Carlos 2002 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
25 N MOREIRA Carlos 1969 M BRA BTC Barroca (BRA)
26 N OLIVEIRA Jose 2005 M BRA CMPR Parana (BRA)
27 N MELANI Ronald 1976 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
28 N FIDELES João 1985 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
29 N BARBI Matheus 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
30 N MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
31 N ANGULO Camilo Andres 1987 M COL Esgrima Castillo (BRA)
32 N DALLEMOLLE Bruno 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
33 N GIFFONI Miguel 2003 M BRA BTC Barroca (BRA)
34 N AGUIAR Victor 1997 M BRA SCM Magnolia (BRA)
35 N GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
36 N NEVES Vitor 2002 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
37 N WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
38 N ORO Lucae 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
39 N NOGUEIRA Heitor 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
40 N MUTTI João 2004 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
41 N NETO João 1998 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
42 N OLIVETO Jose 1961 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
43 N OBALDIA Cesar 1958 M PAN Esgrima Castillo (BRA)
44 N SOUZA Luciano 1973 M BRA CMPR Parana (BRA)
45 N ABRAHAO Victor 1989 M BRA CGB Betancourt (BRA)
46 N RIBEIRO Rafael 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
47 N CUNHA Miguel 1966 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
48 N ALMEIDA Carlos 2003 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
49 N DE DOMINICIS Leonardo 1982 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
50 N MATTANA Rafael 1992 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
51 N LEAL Felipe 2006 M BRA CC Curitibano (BRA)
52 N LEMES Fabio 1986 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
53 N GALVÃO João 2001 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
54 N REPPOLD Leandro 1974 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
55 N PICARD Felipe 2000 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
56 N ALMEIDA Carlos Humberto 1973 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TELLO Marina 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
2 N ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N AMARAL Clara 2004 F BRA BTC Barroca (BRA)
3 N NETTO SIMEAO Amanda 1994 F BRA CC Curitibano (BRA)
5 N DANTAS Bianca 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
6 N SCHWANTES Lorana 1982 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
7 N GUIMARAES Maria Carolina 2000 F BRA SCM Magnolia (BRA)
8 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N ALVES Tabea 1989 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 N GUIMARAES Maria Ieda 2000 F BRA SCM Magnolia (BRA)
11 N KHOLMOGOROVA Ekaterina 1978 F RUS CGB Betancourt (BRA)
12 N SARAIVA Stephany 1995 F BRA SCM Magnolia (BRA)
13 N SILVA Marcela 1994 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N CAVALCANTI Bianca 1995 F BRA SCM Magnolia (BRA)
15 N CORREIA Mariana 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
16 N CAMARGO Fernanda 1997 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
17 N FIGUEIREDO Erika 1981 F BRA CGB Betancourt (BRA)
18 N ABREU Isabela 1995 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
19 N MELLO Marcela 2004 F BRA SCM Magnolia (BRA)
20 N MELHEM Nicole 1976 F BRA CMPR Parana (BRA)
21 N PORTUGAL Gabriela 2007 F BRA CC Curitibano (BRA)
22 N CANALI Nicole 2000 F BRA CMPR Parana (BRA)
23 N QUEIROZ Cintia 1981 F BRA CGB Betancourt (BRA)
24 N SIMANKE Mirela 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
25 N MORAES Gabriela 2005 F BRA CMPR Parana (BRA)
26 N SCHNEN Valkiria 2000 F BRA Sociedade Thalia (BRA)
27 N TELLO Cledola 1953 F BRA BTC Barroca (BRA)
28 N PORTUGAL Ana 1977 F BRA CC Curitibano (BRA)
29 N CYRILLO Jordana 2002 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
30 N COVOLAN Oriete 1957 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
31 N SCANAVINI Maria Heloísa 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
32 N MACEDO Manuela 2006 F BRA CC Curitibano (BRA)
0 1st round VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)