Back to list

Results

Challenge André Dury - Challenge de l'Orneau
BEL Gembloux
February 8, 2020 - February 9, 2020

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POCKELE Joris 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
2 N ANSPACH Alexandre 1991 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
3 N BOULANGE Nicolas 1984 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
3 N REGIBEAU Gaspard 1992 M BEL CE Charlemagne (BEL)
5 N VONCK Thomas 1998 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
6 N NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
7 N BAEKELANDT Maxime 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
8 N CONDE Albin 1994 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
9 N GHYSELS Leo 1989 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
10 N STOCK Jean 1955 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
11 N SANZ Leandro 1993 M SUI CE Charlemagne (BEL)
12 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
13 N DECHAMPS Quentin 1989 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
14 N CANDIDO Alessandro 1997 M ITA
15 N HANSSEN Glenn 1986 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
16 N DECHAMPS Olivier 1966 M BEL CE La Dague la prime (BEL)
17 N LEDENT Yves 1967 M BEL FEE Eupen (BEL)
18 N FREMALLE Thierry 1967 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
19 N ROCKMANS Baptiste 2002 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
20 N VAN NECK Jonathan 1990 M BEL Confrerie Gent (BEL)
21 N FREMALLE Julien 1989 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
21 N VAN DROOGHENBROECK Jean 1962 M BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
23 N VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
24 N DALLA GIOVANNA Gianni 1967 M ITA CS La Maison de l'Escrime (BEL)
25 N JANSSEN Jeremy 1996 M BEL CE Charlemagne (BEL)
26 N LEYSENS Jonathan 1990 M BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
27 N BILANI Nady 1964 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
28 N PIJNENBORG Tom 1971 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
29 N BOITTE Loik 2002 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
30 N VAN COSTER Rudy 1954 M BEL Confrerie Gent (BEL)
31 N PEETERS Christof 1978 M BEL SK Lafayette (BEL)
32 N JOOSSENS Jurgen 1977 M BEL SK Lafayette (BEL)
33 N DEPRETRE Antoine 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
34 N CLAUDE Jeremie 1991 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
35 N BERMONT Fabian 1985 M BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
36 N DRYBOOMS Philippe 1965 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
37 N TRAUTMANN Thibault 2005 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
38 N LAMBERT Jérome 1988 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
39 N PICHONNIER Gabriel 2002 M LUX CE Sud (LUX)
40 N VAN HOOLANDT Quentin 1994 M BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
41 N BORSTLAP Alex 1963 M BEL SK Lafayette (BEL)
42 N SCOHY Thibaut 2002 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
43 N VAN NIEUWENHUYZE Olivier 1978 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
44 N DELLI ZOTTI Joe 2005 M LUX
45 N HANSSENS Eric 1959 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
46 N HENNING Christian 1958 M LUX
47 N CABAY Jean Louis 1965 M BEL CE Charlemagne (BEL)
48 N GABRIEL Jean-Benoit 1967 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
49 N TRAUTMANN Didier 1973 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VANDEWALLE Nathalie 1972 F BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
2 N SKÅLID Ragnhild 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
3 N VAN BERGEN Nancy 1965 F BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
3 N VAN POUCKE Sofie 1992 F BEL Confrerie Gent (BEL)
5 N DE LANDTSHEER Ellen 2000 F BEL Confrerie Gent (BEL)
6 N KNECHT Nataly 1991 F GER CE Damocles (BEL)
7 N AGOSTINI Sara 1900 F LUX
8 N LEURQUIN Hermione 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
9 N GAEBEL Claudia 1900 F LUX

Foil Women's Veteran Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's Veteran Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's Veteran Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KETS Kathleen 1970 F BEL Confrerie Gent (BEL)
2 N HOFKENS Ria 1964 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
3 N FAIRCHILD Alea 1964 F BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)

Sabre Men's Veteran Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CLAEYS Rodolphe 1978 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
2 N THIELEMANS Alain 1970 M BEL Confrerie Gent (BEL)
3 N KLINSPORT Fabian 1972 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
3 N REY Gaëtan 1974 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
5 N HOUBEN Damien 1975 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
6 N SCHRANS Hervé 1962 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)