Back to list

Results

2019 ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΕΡΣΕΑ
GRE ΑΘΗΝΑ
December 7, 2019 - December 8, 2019

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PAGKALOS Angelos 2002 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
2 N KONTOEIDIS Panagiotis 2001 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
3 N FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
3 N MARTINOS Dimitrios 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
5 N KOSTOULAS Grigoris Marios 2002 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
6 N SYRIOS Ioannis 2000 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
7 N KARAGIORGOS Konstantinos 2003 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
8 N MANESIOTIS Panagiotis 2005 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
9 N FORMOZIS Stavros 2002 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
10 N EFTYCHIADIS Athanasios 2006 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
11 N TSITOMENEAS Pavlos 2000 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
12 N PRIFTIS Ioannis 2002 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
13 N ROMANOS Ioannis 2004 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
14 N KARAKOSTAS Evangelos-Aris 2001 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
15 N KARAMPINIS Thomas 2000 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
16 N CHATZOPOULOS Nikolaos 2001 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
17 N ALIFRAGKIS Michalis 2002 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
18 N KOKKOS Panagiotis 2004 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
19 N PASCHALIDIOGLOU Synodinos 2006 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
20 N STRAGALIS Theodoros 2004 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
21 N ALIFRAGKIS Stavros 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
21 N DREPANOPOULOS Panagiotis 2004 M GRE PANELLINIOS (GRE)
23 N NYKTERIDIS Nikolaos 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
24 N CHATZOPOULOS Markellos 2005 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
25 N KALFOPOULOS Georgios 2005 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
26 N NIKOLOPOULOS Panagiotis 2003 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
26 D METALLINOS Christos 2006 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
28 N 1st round GALANIS Georgios Fivos 2006 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
29 N 1st round KATSIGIANNIS Ioannis 2006 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
30 N 1st round PARASKEVAS Christos 2002 M GRE ATHINAIKI LESHI (GRE)
31 N 1st round KOUTSOUDAKIS Nikolaos Dimitrios 2006 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
32 N 1st round SAMOLIS Miltiadis 2003 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
33 N 1st round TENTOMAS Alexandros 2005 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
34 N 1st round VELENTZAS Filippos 2005 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GARYFALLOU Stavroula Myrsini 2006 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
2 N MEKRA Vasiliki Ariadni 2003 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
3 N BOUZIKA Iliana-Daria 2006 F GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
3 N NASKARI Ariadni 2005 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
5 N LAIMOU Rallia 2004 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
6 N BALLOU Eleni 2006 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
7 N SAITANI Konstantina 2003 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
8 N PAPADEA Foteini 2003 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
9 N REPPA Christina 2006 F GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
10 N KAZAGLI Maria 2004 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
11 N KULLA Anna Nihal 2004 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
12 N ANTONIOU Theodora 2004 F GRE PANELLINIOS (GRE)
13 N TSEPETI Natalia 2005 F GRE A.L.XIFASKIAS CHANION (GRE)
14 N ZOGRAFOU Despina 2004 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
15 N KASSARA Eirini 2005 F GRE A.L.XIFASKIAS CHANION (GRE)
16 N SFAKIANAKI Dimitra 2004 F GRE A.L.MESSARAS (GRE)
17 N KAZAGLI Christina 2004 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
18 N ILIAKI Eirini 2005 F GRE A.L.XIFASKIAS CHANION (GRE)
19 N PAPATHANASIOU Nefeli Maria 2003 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
20 N KANELLOU Georgia-Chrysovalantou 2003 F GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
21 N ALEXOPOULOU Anastasia 2003 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
22 N KAZAGLI Romylina-Nikoletta 2005 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
23 N PANTELIDOU Angeliki 2006 F GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
24 N DIMA Evangelia 2003 F GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
25 N MATSOUKI Maria Danai 2003 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
26 N KOKKALIARI Christina 2005 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
27 N SYGKELAKI Antigoni 2003 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
28 N CHATZILIA Elisavet 2003 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
29 N KAVVADA Eleonora-Sylbain-Maria 2006 F GRE DAMOKLIS (GRE)
30 N SEPSA Charitini 2004 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
31 N CHRISTOLOUKA Theofania 2006 F GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
32 N KANTZI Kyriaki 2003 F GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
33 N GIAGKOU Chrysoula 2006 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
34 N ATHANASIOU Maria 2005 F GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
35 N KERAMIDA Anna 2006 F GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
36 N KIVOTIDOU Anastasia 2004 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
37 N 1st round GONIDI Anna 2006 F GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
38 N 1st round AFOROZI Thomai 2006 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
39 N 1st round SAVAGLIO Aikaterini Reggina 2005 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
40 N 1st round GEORGITZIKI Zoi 2004 F GRE A.L.XIFASKIAS CHANION (GRE)
41 N 1st round SFETKOU Georgia 2005 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
42 N 1st round KOKKOSI STERGIOU Gavriella Konstantina 2006 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
43 N 1st round TSALIAGKOU Zoi 2006 F GRE A.G. SYLLOGOS VYRONA (GRE)
44 N 1st round SIAPATORI Maria Irini 2004 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
45 N 1st round POURTOULIDOU Elisavet 2006 F GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KEFALA Konstantina 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
2 N GAZEPIDI Maria Eleni 2004 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
3 N KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
3 N MAVRIKAKI Athinais 2002 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
5 N CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
6 N PAPADA Anna Iosifina 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
7 N KARAKOSTA Iris-Foteini 2005 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
8 N APOSTOLOPOULOU Christina 2006 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
9 N CHATZAKOU Ioanna 2006 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
10 N PALASKA Agni 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
11 N GERONIKOU Anna 2004 F GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
11 N LYTINA Ekaterini 2006 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
13 N PAPATHEODOROU Antonia Argyro 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
14 N MOUTOPOULOU Evangelia 2005 F GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
15 N PAPAPETROPOULOU Alexandra 2006 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
16 N CHRONAKI Athina 2003 F GRE G.E.IRAKLIOU (GRE)
17 N TSAOUSI Lida 2005 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
18 N FANARIOTI Eleni 2004 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
19 N CHATZAKOU Kalliopi 2006 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
20 N GOGOU Eleni Lydia 2004 F GRE PANELLINIOS (GRE)
21 N PSOFAKI Danai-Pigi 2006 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
22 N FRAGKOPOULOU Nikoletta 2004 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
23 N 1st round KOCHRONA Natalia 2002 F GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
24 N 1st round CHANTZOPOULOU Maria 2004 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
24 N 1st round SPYROU Andriana Efraimia 2004 F GRE A.O. PERSEAS (GRE)
26 N 1st round GALANI Panagiota-Theodora 2003 F GRE A.O. PERSEAS (GRE)
27 N 1st round GIANNAKI Aikaterini 2006 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
28 N 1st round IOANNIDI Foteini-Maria 2005 F GRE A.O. PERSEAS (GRE)