Back to list

Results

60. Coupe d'Europe
GER Heidenheim
January 12, 2020 - January 12, 2020

Epee Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CS FIAMME ORO ROMA       ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
1 CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
1 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
1 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
1 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 WECKERLE Tobias 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 ST. GRATIEN       FRA
3 CSKA MOSCOW       RUS CSKA Moscow (RUS)
3 RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
3 KNYSH Oleg 1997 M RUS
3 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
3 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
3 BRUEV Georgiy 1997 M RUS
3 GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
3 PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
3 LOPEZ POURTIER Nelson 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
5 BUDAPEST Honved       HUN
5 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
5 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
5 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
5 SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
6 HAPOEL KFAR-SABA       ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
6 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
6 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
6 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
6 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 SALA DE ARMAS VALENCIA       ESP SALA DE ARMAS VALENCIA (ESP)
7 CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
7 MIGALLON Guillermo 1993 M ESP COE-M (ESP)
7 PEREIRA-RAMOS Yulen-Alexander 1995 M GRE G.S. KARDIANI (GRE)
7 BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
8 CSM SATU MARE       ROU
8 SZILAGYI Adrian Ciprian 1987 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 HEREY Anatolii 1989 M UKR
8 SZEP Marton 1998 M ROU CS Satu Mare (ROU)
9 HELLERUP FK       DEN Hellerup FK (DEN)
9 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
10 Unified Kharkov       UKR Kharkiv (UKR)
10 POTAPENKO Denis 1995 M UKR Kharkiv (UKR)
10 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
10 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
10 SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
11 SC PRAHA       CZE SC Praha (CZE)
11 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
11 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
11 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
11 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
12 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
12 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
12 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
12 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
12 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
13 HEIDENHEIMER SB       GER Heidenheimer SB (GER)
13 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
13 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
13 FENDT Lucas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
13 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
14 BYGDOE FK       NOR Bygdø FK (NOR)
14 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
14 FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
14 MORCH Claus Severin 1970 M NOR
14 RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
15 BRIXTON FC       GBR Brixton FC (GBR)
15 SANCHEZ LETTEN Paul 1900 M GBR
15 MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
15 GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock FC (GBR)
15 RUSEV Rosislav 1970 M GBR
16 SCARAMOUCHE       NED s.v. Scaramouche (NED)
16 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
16 UIJTING Henk 1953 M NED s.v. Scaramouche (NED)
16 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
16 DERKSEN Ruben 2000 M NED s.v. Scaramouche (NED)
17 LUXEMBOURG       LUX
17 KORHONEN Jussi 1983 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
17 BIRGET Philippe 1988 M LUX
17 GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
18 MAISON DE L'ESCRIME       BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
18 HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
18 HUSSON Geoffroy 1993 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
18 DEWANDELEER Florian 1996 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
18 BERNARD Florian 1991 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
19 SES SION       SUI SES Sion (SUI)
19 MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
19 BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
19 CERRUTI Stefan 1999 M SUI SES Sion (SUI)
19 METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
20 TABOR-LJUBLJANA       SLO
20 MAUZONE Eduardo 1970 M SLO
20 CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
20 AGGELIS Constantinos 1966 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)