Back to list

Results

1. Homburger Degentag
GER Homburg
October 26, 2019 - October 26, 2019

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PALTZ Raphael 1997 M GER Fechterring Hochwald (GER)
2 N BURKARDT Michael 1959 M GER Darmstädter FC (GER)
3 N KALLENBRUNNEN Mark 1999 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
3 N RUPPERT Manuel 1984 M GER Fechterring Hochwald (GER)
5 N ROSSBACH Stefan 1985 M GER VT Zweibrücken (GER)
6 N IMBSWEILER Lars 2002 M GER TV Homburg (GER)
7 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
8 N KREUTZ Marcel 2003 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
9 N WIESEMANN Johannes 1990 M GER Darmstädter FC (GER)
10 N COLLING Emile 1968 M LUX Fechterring Hochwald (GER)
11 N REISS Hilmar 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
12 N BREUER Fabian 1972 M GER FC Landau im ASV (GER)
13 N LAUE Richard 2000 M GER HC Bad Dürkheim (GER)
14 N ÖRI Csongor 1998 M HUN TV Homburg (GER)
15 N STRUNK Alexander 1992 M GER PST Trier (GER)
16 N HANS Bastian 1999 M GER TG Rohrbach (GER)
17 N DICK Timon 1998 M GER HC Bad Dürkheim (GER)
18 N SCHMIDT Andre 1965 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
19 N BARTNICK Florian 1987 M GER FSC Saarlouis (GER)
20 N PALTZ Simon 2002 M GER Fechterring Hochwald (GER)
21 N MÜLLER Maximilian 2000 M GER 1. FC Holz (GER)
22 N MANHARDT Matthias 1983 M GER PST Trier (GER)
23 N KISELEV Nikita 2002 M GER ATSV Saarbrücken (GER)
24 N EUSKIRCHEN Gregor 1982 M GER VT Zweibrücken (GER)
25 N TIPPELT Cedric 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
26 N KOCBEK Vincenc Niclas 2002 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
27 N FRIEß Joachim 1978 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
28 N JUNG Gabriel 2004 M GER HC Bad Dürkheim (GER)
29 N DÖRRENBÄCHER Dieter 1963 M GER TV Homburg (GER)
29 N REISER Paul 2004 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WEISGERBER Susanne 1983 F GER FSG Dillingen (GER)
2 N MARIEN Isabel 1997 F GER Fechterring Hochwald (GER)
3 N KISSEL Emily 2004 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
3 N TRITTELVITZ Danielle 1988 F GER TG Rohrbach (GER)
5 N KUSTER Hannah 2000 F GER TSV Speyer (GER)
6 N BÖHLE Letizia 2003 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
7 N VOIGT Svenja 1996 F GER VT Zweibrücken (GER)
8 N ZIMMER Sarah 1987 F GER 1. FC Holz (GER)
9 N EYER Leonie 1998 F GER TG Rohrbach (GER)
10 N BRUCK Victoria 2003 F GER TG Rohrbach (GER)
11 N VERST Theresa 2001 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
12 N ZUKOWSKI Berit 2002 F GER HC Bad Dürkheim (GER)
13 N MÜLLER Tomke 2003 F GER 1. FC Holz (GER)
14 N ECKER Kristina 2002 F GER TV Homburg (GER)