Back to list

Results

4. András-Cup 2019
GER Fürth
November 17, 2019 - November 17, 2019

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
2 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
3 N KLAUS Felix 2001 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
3 N NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
5 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
6 N ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N DJAWADI Nikolai 2001 M GER FC Fürth (GER)
8 N WOHLMACHER Simon 2004 M GER FS TG Würzburg (GER)
9 N EICHENBERG Maximilian 2002 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
10 N ALTENRIEDER Simon 2004 M GER MTV München (GER)
11 N KAPPL Arwin-Tobias 2003 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
12 N WEIß Rene 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
13 N BREM Josef 2002 M GER KTF Luitpold München (GER)
14 N BENDERS Florian 2002 M GER TV Feldkirchen (GER)
15 N PACH Alexander 2002 M GER FC Fürth (GER)
16 N BERTALAN Timotheus 2001 M GER FC Fürth (GER)

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STASCHEK Svenja 2002 F GER FS TG Würzburg (GER)
2 N RUCK Sabina 2002 F GER FC Fürth (GER)
3 N BLESSING Laura 2003 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
3 N KIEßLING Sophia 2002 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
5 N THOME Esther 2001 F GER FS TG Würzburg (GER)
6 N BEST Marlene 2003 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
7 N GRINDLE Francesca 2004 F GER Post SV Nürnberg FA (GER)
8 N WICKE Clara 2004 F GER KTF Luitpold München (GER)
9 N ERK Lara 2000 F GER FC Fürth (GER)
10 N GANSTER Friederike 2000 F GER TS Bayreuth (GER)
11 N GADZE Sara 2004 F GER Post SV Nürnberg FA (GER)
12 N BURKHANOVA Ekaterina 2003 F RUS Sportfechten Laim (GER)

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARKUS Boglarka 1900 F HUN
2 N FELLMANN Emelie 2007 F GER TSG Füssen (GER)
3 N FUDERHOLZ Clara 2008 F GER FC Fürth (GER)
3 N ORLENKO Maria Elena 2007 F GER TSV Ottobrunn (GER)
5 N NIETMANN Sissi 2008 F GER TSG Füssen (GER)
6 N TAGHOUTI Rania 2008 F GER FC Fürth (GER)
7 N SCHUBERT Nicola 2007 F GER TSV Ottobrunn (GER)
8 N KELLER Madeleine 2007 F GER TV Cannstatt (GER)
9 N SCHLAGBAUER Laura 2008 F GER TV Feldkirchen (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BEBESI Kolos 2007 M HUN
2 N WITTEK Julian 2008 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
3 N KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
3 N VESTI Lucien 2007 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
5 N GEßNER Nicolas 2008 M GER Fechtclub München (GER)
6 N BAUER Bryan 2008 M GER Nürnberger FC (GER)
7 N WEISENSEE Konstantin 2007 M GER KTF Luitpold München (GER)
8 N BALK Raphael 2008 M GER TV Feldkirchen (GER)
9 N STAIB Samuel 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
10 N POPP Alexander 2007 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
11 N CHU Juncheng 2007 M GER FC Fürth (GER)
12 N BOLZONI Daniele 2007 M ITA Sportfechten Laim (GER)
13 N ANDERS Tim 2007 M GER Nürnberger FC (GER)
14 N GÜRTLER Ludwig 2008 M GER TSG Füssen (GER)
15 N PETERS Erik 2007 M GER TSG Füssen (GER)