Back to list

Results

42. Stefan-Pokal-Turnier 2019
GER Wangen im Allgäu
December 14, 2019 - December 14, 2019

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NEUMEISTER Julia 2009 F GER TSV Tettnang (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GUGLIELMI Samuel 2009 M GER TG Biberach (GER)
2 N MÜLLER Paul 2009 M GER

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORTA Swantje 2008 F GER TG Biberach (GER)
2 N ORLENKO Maria Elena 2007 F GER TSV Ottobrunn (GER)
3 N KARNATH Floriane 2007 F GER TG Biberach (GER)
3 N SCHNORR Friederike 2008 F GER MTV Stuttgart (GER)
5 N NIETMANN Sissi 2008 F GER TSG Füssen (GER)
6 N KRONTHALER Leni 2007 F GER TSV Lindau (GER)
7 N SCHUBERT Nicola 2007 F GER TSV Ottobrunn (GER)
8 N LEHMANN Lea 2008 F GER TSV Tettnang (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
2 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
3 N KIEL Antonio 2007 M GER TSV Leinfelden (GER)
3 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
5 N BOLZONI Daniele 2007 M ITA Sportfechten Laim (GER)
6 N FREY Quentin 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
7 N GÜRTLER Ludwig 2008 M GER TSG Füssen (GER)
8 N GEßNER Nicolas 2008 M GER Fechtclub München (GER)
9 N COLBERG Ferdinand 2008 M GER TSG Füssen (GER)
10 N BALK Raphael 2008 M GER TV Feldkirchen (GER)
11 N PETERS Erik 2007 M GER TSG Füssen (GER)
12 N STOHR Paul 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
13 N SCHÖLL Clemens 2008 M GER MTG Wangen (GER)

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POPOV Maria 2005 F GER TG Biberach (GER)
2 N CARSTENSEN Lina Emmi 2005 F GER TG Biberach (GER)
3 N DURAN Filiz Celine 2006 F GER TG Biberach (GER)
3 N KESSNER Ida 2006 F GER KTF Luitpold München (GER)
5 N KAST Lara 2006 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
6 N JENDROSSEK Pauline 2005 F GER MTG Wangen (GER)

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ALYOKHIN Fyodor 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
2 N RILLING Noel 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
3 N KAYMAS Esad 2006 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
3 N WATTENBACH Finn 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
5 N BÄR Oscar 2005 M GER TV Cannstatt (GER)
6 N MERDIAN Daniel 2006 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
7 N HEIDER Matthias 2006 M GER TV Kempten (GER)
8 N ESER Noah 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
9 N HEINE Linus 2005 M GER MTG Wangen (GER)
10 N MORATH Franz 2006 M GER MTG Wangen (GER)
11 N HEROLD Jan 2006 M GER MTG Wangen (GER)
12 N HOLLAND Luigi 2006 M GER MTG Wangen (GER)

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BURKHANOVA Ekaterina 2003 F RUS Sportfechten Laim (GER)
2 N SEYBOLD Anna 2004 F GER TV Kempten (GER)

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LI Hesong 2004 M CHN MTG Wangen (GER)
2 N KÄSTNER Tim 2004 M GER TSV Tettnang (GER)
3 N GOLDSCHMIDT Lukas 2004 M GER MTG Wangen (GER)