Back to list

Results

2020 Sydsvenska Cupen - Edling Cup
SWE Lund
March 1, 2020 - March 1, 2020

Foil open U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N ANDERSSON WREIBO Elliot 2008 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N BENGTSSON Mose 2008 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
3 N OTTOSSON Daniel 2008 M SWE KFK Kalmar (SWE)
5 N MUSTAFAEVA Mirjam 2007 F SWE MFFG Malmö (SWE)
6 N LUNDELL Maximilian 2007 M SWE LUGI Lund (SWE)
7 N APPELROS Ivar 2008 M SWE MFFG Malmö (SWE)
8 N HELLSTRÖM Otis 2008 M SWE KFK Kalmar (SWE)
9 N AXHED Isabelle 2007 F SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N SOMFAI Dylan 2008 M SWE LUGI Lund (SWE)
11 N FREDBERG-WOODS John 2009 M SWE YFK Ystad (SWE)
12 N ANDERBERG Sebastian 2010 M SWE LUGI Lund (SWE)
13 N FRIGYESI Agnes 2009 F SWE LUGI Lund (SWE)
14 N WIKESJÖ Saga 2009 F SWE LUGI Lund (SWE)
15 N ERENIUS Sofia 2008 F SWE LUGI Lund (SWE)
A 1st round MASON Joshua 2009 M SWE ARA Helsingborg (SWE)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N HARDING Alma 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N SCHMIDT Emma 2005 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
5 N OLSSON Natalie 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N ÖHMAN Inez 2007 F SWE LUGI Lund (SWE)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
3 N LONNERT Tor 2007 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N SIMONSSON Erik 2004 M SWE LUGI Lund (SWE)
5 N GUSTAFSSON Elias 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
6 N NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
7 N HOFLING Leon 2005 M SWE C4 Kristianstad (SWE)
8 N SALVIGSEN Bendik 2005 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
9 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
10 N PALMSTIERNA Hugo 2006 M SWE LUGI Lund (SWE)
11 N GICHIGI HANSSON Tuzo 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
12 N DAHLGREN Cevin 2003 M SWE MF19 Malmö (SWE)
13 N PALIJAN Roko 2004 M SWE FKC Karlskrona (SWE)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HARDING Anna Kajsa 1975 F SWE LUGI Lund (SWE)
2 N WAGNE Anna 1998 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N LUKACS Andrea 1989 F SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N MELANDER Ylvali 2003 F SWE LUGI Lund (SWE)
5 N BJARTMAR Lisa 1966 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N JÄRESLÄTT Harry 2002 M SWE MFFG Malmö (SWE)
3 N FRIGYESI Attila 1971 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 N TORESTEN Mikael 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 N RODIONOV Albert 2001 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 M SWE YFK Ystad (SWE)
7 N TRULSSON Patrik 1997 M SWE LUGI Lund (SWE)
8 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
9 N PERSSON Kristoffer 1990 M SWE LFK Linköping (SWE)
10 N BLUCK Martin 1997 M GBR LUGI Lund (SWE)
11 N KARLSSON TOFTNER Anton 1985 M SWE AFF Göteborg (SWE)
12 N RAMSEY Alexander 1969 M USA LUGI Lund (SWE)
13 N ROSENLUND Mathias 2002 M SWE MF19 Malmö (SWE)