Back to list

Results

Barbórka Tournament
POL Sosnowiec
November 30, 2019 - November 30, 2019

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PUDA Marta 1991 F POL
2 N KOZACZUK Malgorzata 1988 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
3 N MATUSZAK Sylwia 1997 F POL KKSz Konin (POL)
3 N WATOR Angelika 1994 F POL TMS Sosnowiec (POL)
5 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
6 N ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
7 N OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
8 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
9 N KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
10 N ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
11 N GALECKA Natalia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
12 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
13 N PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
14 N PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
15 N DRYGALA Gabriela 1995 F POL OS AZS Poznan (POL)
16 N NOWINOWSKA Natalia 1999 F POL KKSz Konin (POL)
17 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
18 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
19 N MARCINIAK Agata 1999 F POL OS AZS Poznan (POL)
20 N SIDAROVICH Palina 2003 F BLR
21 N DOBINSKA Julia 1996 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
22 N SIEDLEC Ewelina 1999 F POL UKS SZABLA ZABKI (POL)
23 N LASKOWSKA Natalia 2003 F POL
24 N WALAS Natalia 1998 F POL TMS Sosnowiec (POL)
25 N WROBEL Zuzanna 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
26 N SKONIECZNA Daria 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
27 N ZAJAC Ewa 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
28 N MARHALIK Alina 2003 F BLR SCAF RB (BLR)
29 N KOZIEL Klaudia 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
30 N HABRYN Emilia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
31 N BUSELT Zuzanna 2004 F POL KKSz Konin (POL)
32 N 1st round LIPINSKA Natalia 2005 F POL
33 N 1st round LASKOWSKA Marta 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
34 N 1st round BURSIKOVA Kristina 2005 F CZE Bohemians Praha (CZE)
35 N 1st round PILEWSKA Julia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
36 N 1st round ROWINSKA Karolina 1996 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
37 N 1st round KORDEL Kalina 2004 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
38 N 1st round SZTYBER Magdalena 1997 F POL UKS SZABLA ZABKI (POL)
39 N 1st round GRACZYK Anna 2001 F POL UKS Atena Gdansk (POL)

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
2 N GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
3 N KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
3 N KONIUSZ Marcin 1983 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
5 N WYSTEL Marcin 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
6 N KOCHAN Michal 1993 M POL TMS Sosnowiec (POL)
7 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
8 N KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
9 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
10 N PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
11 N VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
12 N KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
13 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
14 N KONIUSZ Bartosz 1991 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
15 N BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
16 N KOWALEWSKI Kamil 1992 M POL AZS AWF Katowice (POL)
17 N LAWRESZ Damian 1996 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
18 N STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
19 N KONIUSZ Piotr 1992 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
20 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
21 N SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
22 N OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
23 N KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
24 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
25 N DUBOW Bartosz 2002 M POL Akademia Integracji (POL)
26 N WIECH Sebastian 1989 M POL
27 N KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
28 N PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
29 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
30 N RYCHTA Krzysztof 2002 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
31 N ZIOMEK Robert 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
32 N KUPRYIANAU Ruslan 2003 M BLR SCAF RB (BLR)
33 N GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
34 N POTUCEK Tomas 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
35 N SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
36 N GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
37 N NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
38 N TROC Jedrzej 1999 M POL
39 N SRP Sasa 1996 M CZE Sokol Brno (CZE)
40 N MAXA Filip 1996 M CZE Bohemians Praha (CZE)
41 N 1st round HALAIDZENKA Artur 2004 M BLR
42 N 1st round KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
43 N 1st round HADERA Ditmar 2001 M CZE SK Houstka (CZE)
44 N 1st round BONCZAK Milosz 1999 M POL AZS AWF Katowice (POL)
45 N 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
46 N 1st round SOWULA Rafal 2003 M POL
47 N 1st round JOZEFOWSKI Filip 2004 M POL
48 N 1st round KARCZEWSKI Kacper 2002 M POL
48 N 1st round WILGA Hubert 2001 M POL
50 N 1st round TSAO Jasper 1998 M GBR