Back to list

Results

European Circuit
POL Gdansk
November 16, 2019 - November 16, 2019

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SYNORADZKA Martyna 1988 F POL AZS AWF Poznan (POL)
2 N WALCZYK Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
3 N CHRZANOWSKA Marika 1995 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
3 N JELINSKA Martyna 1992 F POL Budowlani Torun (POL)
5 N TSIBIROVA Kamilla 1998 F RUS CSKA Moscow (RUS)
6 N DLUGOSZ Martyna 1996 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
7 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
8 N LYCZBINSKA Marta 1990 F POL
9 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
10 N KULAEVA Bella 1997 F RUS CSKA Moscow (RUS)
11 N MELNIKOVA Maria 1997 F RUS
12 N MECH Marta 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
13 N HAUSMAN Marta 1992 F POL Budowlani Torun (POL)
14 N TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
15 N SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
16 N AVELLEIRA Hillary 2001 F VEN
17 N GOLEBIOWSKA Natalia 1994 F POL AZS AWF Gdansk (POL)
18 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N WISOKY Weronika 2000 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
19 N ZUROWSKA Beata 1997 F POL Wroclawianie (POL)
21 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
22 N KISIELEWSKA Alicja 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
23 N KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
23 N MATYSIAK Katarzyna 1998 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
25 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
26 N WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
27 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
28 N BESSMAN Julia 2001 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
29 N LAZAREVA-SKRANZHEVSKAYA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
30 N GRACZYK Julia 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
31 N SADOWSKA Jagoda 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
32 N VETULANI Maria 1996 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
33 N MURAWSKA Karolina 2001 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
34 N ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
35 N MALASHINA Yuliya 2000 F BLR
36 N KHMIALNITSKAYA Aliaksandra 1997 F BLR RCOT STAYKI (BLR)
37 N BATENINA Olga 1998 F RUS
38 N VASILEVICH Maryia 2001 F BLR RGUOR (BLR)
39 N OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
40 N JABLONOWSKA Kaja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
41 N DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
42 N BYTNER Malwina 2000 F POL Wroclawianie (POL)
43 N CASTRO GONZALEZ Angie Paola 2000 F VEN
44 N SZEMPLINSKA Natalia 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
45 N WIERZCHOWSKA Barbara 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
46 N WYWIAL Zuzanna 2002 F POL Wroclawianie (POL)
47 N PIJACZYNSKA Kinga 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
48 N BRONIKOWSKA Zofia 1998 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
49 N CALERI Juliana 2002 F ARG
49 N WASILCZUK Karolina 2002 F POL UKS PM Syrena (POL)
51 N LANGA Lena 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
52 N WYKLAND Róża 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
53 N 1st round KOWALSKA Oliwia 2004 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
54 N 1st round DEGERMAN Ruusa 1989 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
55 N 1st round GONDEK Natalia 2000 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
56 N 1st round SARNOWSKA Patrycja 1992 F POL
57 N 1st round MULAK Julia 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
58 N 1st round LISZKA Aleksandra 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
59 N 1st round CICHOCKA Konstancja 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
60 N 1st round SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
60 N 1st round WLOSINSKA Julia 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
62 N 1st round SOBCZAK-DOMANSKA Maja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
63 N 1st round KEDZIORA Zuzanna 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
63 N 1st round BEKALARCZYK Katarzyna 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
65 N 1st round WYTYK Dominika 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
66 N 1st round SZCZECHOWSKA Laura 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
67 N 1st round SZEWCZYK Wiktoria 1998 F POL AZS AWF Gdansk (POL)
68 N 1st round FUDALA Karolina 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
69 N 1st round URBAN Maja 2004 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
70 N 1st round NIECIECKA Aleksandra 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
2 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
3 N BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
3 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
5 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
6 N PROKHARAU Pavel 1995 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
7 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
8 N ROMERO Roger 1999 M VEN
9 N CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
9 A GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
9 N KOZAK Mateusz 1999 M CAN
12 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
13 N LOMTEV Evgeniy 1997 M RUS
14 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
15 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
16 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
17 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
18 N BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie (POL)
19 N SZUMIELEWICZ Pawel 1986 M POL Wroclawianie (POL)
20 N IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
21 N KAWIECKI Pawel 1981 M POL
22 N IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
23 N KOSLICKI Michal 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
24 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
25 N SOKOLOV Nikita 1997 M RUS
26 N SANCHEZ Derwin 1998 M VEN Wroclawianie (POL)
27 N FERNANDEZ Yerbinson 1994 M VEN Wroclawianie (POL)
28 N PRZYBYSLAWSKI Michal 1987 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
29 N SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
30 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
31 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
32 N CAMPAGNA Massimiliano 1999 M ITA
33 N AZIMKO Yahor 2002 M BLR
34 N MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
35 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
36 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
37 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
38 N STACHOWIAK Piotr 2001 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
39 N SEYFRIED Kacper 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
40 N OLSZEWSKI Mikolaj 2004 M POL Budowlani Torun (POL)
41 N BERESTEK Jeremi 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
42 N KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie (POL)
43 N PNIVCHUK Bogdan 2001 M UKR
44 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
45 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
46 N PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
47 N SABIRAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
48 N ZURAWSKI Bartosz 1997 M POL AZS AWF Poznan (POL)
49 N MACKOWIAK Kacper 1996 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
50 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
51 N MIETKI Maciej 1996 M POL Polonia Leszno (POL)
52 N GOSCINSKI Ireneusz 1999 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
53 N MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
54 N LOPATNIUK Krzysztof 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
55 N WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
56 N BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
57 N WASCINSKI Tobiasz 2004 M POL IKS Leszno (POL)
58 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
59 N LICA Marcin 1996 M POL Budowlani Torun (POL)
60 N RYGUS Milolaj 1996 M POL Polonia Leszno (POL)
61 N GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
62 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno (POL)
63 N PAWSKI Alan 2002 M POL Budowlani Torun (POL)
64 N SLOMINSKI Kacper 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
65 N SOWA Piotr 2005 M POL FC Berlin Südwest (GER)
66 N GAJDA Arkadiusz 2003 M POL IKS Leszno (POL)
67 N 1st round SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
68 N 1st round PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
69 N 1st round SOWA Mikolaj 1998 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
70 N 1st round BARTLEWICZ Lukasz 1989 M POL
71 N 1st round WISNIK Olaf 2002 M POL AZS AWF Poznan (POL)
72 N 1st round SIERADZAN Jakub 2000 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
73 N 1st round PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin (GER)
74 N 1st round KOZLOWSKI Jakub 1991 M POL
75 N 1st round OSSENTOWSKI Mikolaj 2003 M POL IKS Leszno (POL)
76 N 1st round PIETRUSIAK Krzysztof 1984 M POL
76 N 1st round STROZYNSKI Tomasz 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
78 N 1st round HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
79 N 1st round KULPACZYNSKI Lukasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
80 N 1st round SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
80 N 1st round FRACEK Witold 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
82 N 1st round PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
83 N 1st round KRESTIN Alexey 1996 M BLR MSIT (BLR)
84 N 1st round GAWENDA Patryk 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
84 N 1st round FEDOROWICZ Karol 2005 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
84 N 1st round DUDZIC Wojciech 1993 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
87 N 1st round KULSKI Karol 2003 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
88 N 1st round ANDERSCH Robert 1985 M POL
89 N 1st round PERA Aleksander 1999 M POL AZS AWF Poznan (POL)
90 N 1st round CHEN Jie 1988 M CHN