Back to list

Results

Trekanten International
DEN København
October 5, 2019 - October 6, 2019

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
2 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
3 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
5 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
6 N FERJANI Mohamed Ayoub 1986 M TUN
7 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
8 N COLAMARCO Federico 2000 M ITA
9 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
10 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
11 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
12 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
13 N GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
14 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
15 N BIALIAYEU Raman 2000 M BLR
16 N KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
17 N MINUTO Martino 1988 M TUR
18 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
19 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
20 N KRUSE Richard 1983 M GBR
21 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
21 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
23 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
24 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
25 N OU Feng Ming 1987 M TPE
26 N KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
27 N HODGES Carter 2002 M USA
28 N LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade (SGP)
29 N ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
30 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
31 N OURSLER Charles 2003 M USA
32 N BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
33 N SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
34 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
35 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
36 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
37 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
38 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
39 N YOUSEF Khaled 1995 M KUW QAD (KUW)
40 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
41 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
42 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
43 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
44 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
45 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
46 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
47 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
48 N BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
49 N DELBERGUE Guillermo 1994 M ESP CCC-M (ESP)
50 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
51 N MOORE Robert 1993 M POR
51 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
53 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
54 N LIM Alex 1986 M CAN
55 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
56 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
57 N KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
58 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
59 N WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
60 N RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien (AUT)
61 N HAMILTON Bogdan 2004 M USA
62 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
63 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
64 N GOMBOS Tom 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 N SCHEELKE POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
66 N HERNANDO SANZ Jorge 1994 M ESP SAMA-M (ESP)
67 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
68 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
69 N PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
70 N WATKINS Aidan 2000 M GBR
71 N BURN Joshua 1995 M GBR
72 N TSEVAN Artur 1994 M BLR SCAF RB (BLR)
73 N WOOLLARD Jonathan 1992 M GBR Heriot Watt University F (GBR)
74 N GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
75 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
76 N 1st round ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
77 N 1st round PORFY Tamas 1987 M HUN
78 N 1st round ANDRESEN WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
79 N 1st round NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
80 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
81 N 1st round PAGE James 1999 M GBR Fencers Club London (GBR)
82 N 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
83 N 1st round RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff (GBR)
84 N 1st round WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
85 N 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
86 N 1st round KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
86 N 1st round ALDERMAN Shaun Rogers 1996 M GBR
88 N 1st round DE VRIES Oscar 2001 M NED s.v. Heerenleed (NED)
88 N 1st round TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
90 N 1st round HANSEN Mikkel Fuglsang 1992 M DEN Aalborg FK (DEN)
90 N 1st round LILLIE Esben 1999 M DEN Aalborg FK (DEN)
0 A 1st round JOHNSTON Alastair 1988 M IRL University of Aberdeen FC (GBR)
0 A 1st round LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
0 F LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
2 N TANGHERLINI Elena 1998 F ITA
3 N LYCZBINSKA Marta 1990 F POL
3 N WALCZYK Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
5 N DLUGOSZ Martyna 1996 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
6 N RENTIER Eline 1996 F NED SC Amsterdam (NED)
7 N CALISSI Olga Rachele 1992 F ITA CS Livorno (ITA)
8 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT AFC Salzburg (AUT)
9 N BRETEAU Andrea 1998 F ESP CCC-M (ESP)
10 N CHO Sabrina 2002 F USA
11 N DIAZ ESCALONA Maria Teresa 1997 F ESP CCC-M (ESP)
12 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
13 N KARAMETE Irem 1993 F TUR Istanbul Hasal (TUR)
14 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
15 N SYNORADZKA Martyna 1988 F POL AZS AWF Poznan (POL)
16 N OJEDA Barbara 1993 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
17 N CREMONESI Clarissa 2002 F ITA
18 N BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
19 N SMITH Katie 1996 F GBR Edinburgh FC (GBR)
20 N TOFFOLON Giuditta Camilla 1999 F ITA
21 N STAMOS Maria 2002 F USA
22 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
23 N MARINO Maria 1993 F ESP CEO-PO (ESP)
24 N YANAOKA Haruka 1995 F JPN
25 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
26 N PROIETTI Arianna 2002 F ITA
27 N CORABI Sarah 2002 F ITA SAL Lugano (SUI)
28 N BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
29 N MULLINS Philippa 1990 F GBR UFC Wien (AUT)
30 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
31 N CANTALUPPI Giulia 2000 F ITA
32 N KWOK Rachel 1989 F GBR Academy (GBR)
33 N WONG Tatiana Yu Rong 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
34 N MCDERMOTT Chiara 1994 F GBR Crawley Sword Club (GBR)
35 N DICKSON Chloe 1995 F GBR Edinburgh FC (GBR)
36 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
37 A MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
38 N CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
39 N LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
40 N DAJCIC Marcela 1993 F CRO MK Dubrava (CRO)
41 N PATHARE Laura Margrethe 1998 F DEN Trekanten København (DEN)
42 N DUXBURY Victoria 1995 F IRL Sullivan Upper (GBR)
43 N NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
44 N MIKHALEVA Oxana 1983 F GBR
45 N HUANG Melanie Xinyi 1983 F SGP
46 N ENRIGHT Irene 1977 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
47 N KNAP Barbara 1997 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
48 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
49 N 1st round WARRENDER Emily 1986 F GBR
50 N 1st round ABUJBARA Amira 1994 F QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
51 N 1st round KOPPENWALLNER-BOEHM Barbara 1964 F AUT WAT Wieden (AUT)
52 N 1st round DYBDAL Filippa 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
53 N 1st round KNAP Sofia 2000 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
54 N 1st round SUDDERICK Zoe 1996 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
55 N 1st round JENSEN Lene 1968 F DEN Trekanten København (DEN)
56 N 1st round BEHRENS Nora 2003 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
57 N 1st round DEGERMAN Ruusa 1989 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
58 N 1st round COUZOFF Amalia 1984 F GBR Academy (GBR)
0 F KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
0 F LEE Anna 1998 F IRL
0 F WINTHER Karen 1977 F DEN Trekanten København (DEN)