Back to list

Results

Golden Foil of Zagreb
CRO Zagreb
October 19, 2019 - October 19, 2019

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
2 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
3 N SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
3 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
5 N MINUTO Martino 1988 M TUR
6 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
7 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
8 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
9 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
11 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
12 N CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
13 N BROSZUS Blake 2000 M CAN
14 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
15 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
16 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
17 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
18 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
19 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
20 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
22 N MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
23 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
24 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
25 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
26 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
27 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
28 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
29 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
30 N GOMBOS Tom 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
32 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
33 N FERJANI Mohamed Ayoub 1986 M TUN
34 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
35 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
36 N STEPURA Yaroslav 1996 M UKR KIEW (UKR)
37 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
38 N KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
39 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
40 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 N ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
42 N BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
43 N LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE (HUN)
44 N BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club (GBR)
45 N NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
46 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
47 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
48 N RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien (AUT)
49 N KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
50 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
50 N MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
52 N WATKINS Aidan 2000 M GBR
53 N BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
54 N PORFY Tamas 1987 M HUN
54 N SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
56 N PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
57 N NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
58 N MOLLARD Christopher 1990 M GBR
59 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
59 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
61 N 1st round MOONEY GRAND Samuel 1993 M AUS
62 N 1st round KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
62 N 1st round SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
64 N 1st round LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
65 N 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
66 N 1st round DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
67 N 1st round AZIZIAN Alex Sheen 1990 M ARM
68 N 1st round PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
69 N 1st round HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
70 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
71 N 1st round GUCEK Anze 1985 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
72 N 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
73 N 1st round HURST Jake 2002 M GBR
74 N 1st round BICANIC Denis 1973 M CRO MK VMD (CRO)