Back to list

Results

Satellite competition
GEO Tbilisi
October 26, 2019 - October 27, 2019

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BASHTA Anna 1996 F AZE CSKA Moscow (RUS)
2 N KAKHIANI Teodora 1993 F GEO FC Tbilisi (GEO)
3 N GEORGIADOU Despina 1991 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
3 N SHCHUKLA Iryna 1995 F TUR Adiyaman GSK (TUR)
5 N BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay 1980 F VEN PARIS RCF (FRA)
6 N PLIEGO Paola 1994 F UZB
7 N KOSE Fatma Zehra 1997 F TUR
8 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
9 N PAGE Gabriella 1994 F CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
10 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
11 N KARIMOVA Sabina 1987 F AZE
12 N BOLSHAKOVA Valeriya 1995 F AZE
13 N BUNYATOVA Sevil 1989 F AZE
14 N UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
15 N JIJIEISHVILI Lika 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
16 N BEN CHAABANE Amira 1990 F TUN
17 N KAKOISHVILI Mari 2005 F GEO
18 N APRASIDZE Ana 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
19 N MARCINIAK Agata 1999 F POL OS AZS Poznan (POL)
20 N GOGLIDZE Teona 1996 F GEO
21 N GASPARIN Giulia 1991 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
22 N HANZLIKOVA Klara 1989 F CZE CSK Riegel (CZE)
23 N 1st round GOGUA Salome 2004 F GEO
24 N 1st round AHADOVA Aysel 2001 F AZE
25 N 1st round BATSIASHVILI Lizi 2005 F GEO
26 N 1st round ANSIBIN Kimberly Janet 1990 F MAS
27 N 1st round MAISURADZE Ani 2005 F GEO

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
2 N YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
3 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
3 N PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
5 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
6 N KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
7 N BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
8 N FIRAT Caglayan Nehir 1992 M TUR TED SK (TUR)
9 N CORREA VILA Luis 1996 M COL
10 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
11 N RETCHIA Vaja 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
12 N ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO
13 N ALHUSSAIN Ali 1996 M KSA
14 N KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
15 N YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
16 N TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
17 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
18 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
19 N KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
20 N KHORKHOMELIDZE Aleksandre 2003 M GEO
21 N AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
22 N ZUMENTS Evgeniy 1986 M LAT
23 N MERKVILADZE Giorgi 2002 M GEO FC Kutaisi (GEO)
24 N REKHVIASHVILI Guram 2005 M GEO
25 N JANELIDZE Zurab 2003 M GEO
26 N BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)
27 N MITAGVARIA Tornike 2002 M GEO
28 N ALBAHRANI Ali 2003 M KSA
29 N 1st round ALMUTAIRI Rashed 2002 M KSA
30 N 1st round KUTCHUKHIDZE Luka 2003 M GEO
31 N 1st round ALAMR Mohammed 2004 M KSA
32 N 1st round LOMINADZE Luka 2003 M GEO
33 N 1st round ALMANSAF Abdullah 2004 M KSA
34 N 1st round ALBAKR Jasser 2003 M KSA
35 N 1st round PRANGISHVILI Giorgi 2004 M GEO
36 N 1st round ABUASHVILI Levani 2005 M GEO
37 N 1st round ALHAMMAD Badr 2002 M KSA