Back to list

Results

22. Flemish Open
BEL Gand
September 29, 2019 - September 29, 2019

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
2 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
3 N DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
3 N ROUSSET Nicolas 1988 M FRA DIJON CE (FRA)
5 N HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
6 A HONEYBONE James 1991 M GBR
7 N HABERER Xavier 1984 M FRA JOUE TOURS (FRA)
8 N ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
9 N VU Thanh An 1992 M VIE
10 N SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 N SCEPI Stefano 1992 M ITA
12 N OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
13 N SILANTYEV Nikita 1989 M USA TSG Kaiserslautern (GER)
14 N BONSANTO Francesco 1995 M ITA
15 N DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 N ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
17 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
18 N ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
19 N GUELTON Nathan 1998 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
20 N HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
21 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
22 N YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
23 N MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
24 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 N FIRAT Caglayan Nehir 1992 M TUR TED SK (TUR)
26 N CHARLES Jules 2001 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
27 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
28 N MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
29 N PROSSE Mael 2001 M BEL CE Sabre Noir (BEL)
30 N DICK Jadryn 1995 M AUS
31 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 N WESTERN REYES Rafael 1990 M PUR
33 N LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
34 N NERI Matteo 1999 M ITA
35 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
36 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 N AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
38 N WOOG Alexandre 1984 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
39 N ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
40 N POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
41 N CHOW Chung Hei 2002 M HKG
42 N SEGUELA Paul 1997 M FRA MEYLAN SE (FRA)
43 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
44 N LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
45 N JACQUES Philippe 1995 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
46 N GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
47 N ZUMENTS Evgeniy 1986 M LAT
48 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
49 N HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
50 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
51 N SAUNDERS Brynmor 1994 M GBR
52 N DE POUMEYROL Oscar 1999 M FRA MEYLAN SE (FRA)
53 N GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
53 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
55 N CAMPBELL William 1996 M AUS
56 N VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
57 N MARQUES Tom 2001 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
58 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
59 N SOLANO Gonzalo 1994 M ESP CE-M (ESP)
60 N KIRIMLIDIS Michalis 1986 M IRL
61 N GIOVANGIACOMO Luca 1978 M ITA
62 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
63 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
64 N BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
65 N 1st round STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
66 N 1st round PITTARD Ludovic 1989 M SUI CEF Founex (SUI)
67 N 1st round DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
68 N 1st round DEVOGEL Michiel 2002 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
69 N 1st round HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
70 N 1st round JOUANNET Maxence 2000 M FRA PARIS UC (FRA)
71 N 1st round WELLER Teddy 1990 M ISV
72 N 1st round BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
73 N 1st round PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
74 N 1st round GIBBS Sam 1998 M GBR Camden FC (GBR)
75 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
76 N 1st round GARDENIER David 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
77 N 1st round PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
78 N 1st round VANQUAETHOVEN Brecht 2000 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
79 N 1st round BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)
80 N 1st round JANSSEN Loek 1992 M GBR
81 N 1st round REMSTEDT Leo Christopher 1998 M GER FC Lütjensee (GER)
82 N 1st round BONIFACIO Gustavo 1990 M POR
83 N 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
84 N 1st round VAN PAASSEN Jacob 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
85 N 1st round SRP Sasa 1996 M CZE Sokol Brno (CZE)
86 N 1st round VELA DE PANDO Javier 2002 M ESP
87 N 1st round HOWES Peter 1964 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
88 N 1st round THIELEMANS Alain 1970 M BEL Confrerie Gent (BEL)
F 1st round DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BASHTA Anna 1996 F AZE CSKA Moscow (RUS)
2 N CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi 1993 F IND
3 N PEREZ MAURICE Maria Belen 1985 F ARG
3 N PETRAGLIA Martina 1992 F ITA
5 N PLIEGO Paola 1994 F UZB
6 N PASSARO Eloisa 1997 F ITA
7 N BUNYATOVA Sevil 1989 F AZE
8 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
9 N LAURENT Clara 1996 F FRA GISORS 3A (FRA)
10 N AU Sin Ying 1989 F HKG
11 N KARIMOVA Sabina 1987 F AZE
12 N VONGSAVADY Malina 1997 F FRA MEYLAN SE (FRA)
13 N SHCHUKLA Iryna 1995 F TUR Adiyaman GSK (TUR)
14 N BOLSHAKOVA Valeriya 1995 F AZE
15 N HAMPSON Sarah-Jane 1996 F GBR West Fife Fencing Club (GBR)
16 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
17 N CORBY Jessica 1998 F GBR Salle Ossian (GBR)
18 N KOSE Fatma Zehra 1997 F TUR
19 N CARNAC Tamara 1989 F GBR
20 N LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
21 N DAYKIN Kate 1996 F GBR
22 N PAGANO FUSCO Chiara 1999 F ITA
23 N DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
23 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
25 N LAM Hin Wai 1991 F HKG
26 N RÜTGERS Lisa 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
27 N DALLA VECCHIA Beatrice 1999 F ITA
28 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
29 N ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
30 N LOPEZ GUARIN Laura 1998 F COL
31 N AHADOVA Aysel 2001 F AZE
32 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
33 N FISCHER Karen 1990 F GER TSG Eislingen (GER)
34 N CORCORAN Erin 2002 F GBR
35 N ONG Jessica Shu Hui 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
36 N CLAESSENS Mandy 1999 F NED A.S.S.V. Esperit (NED)
37 N DAVIS Alexandra 1997 F GBR
38 N HANZLIKOVA Klara 1989 F CZE CSK Riegel (CZE)
39 N STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
40 N MOORE Alice 2000 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
41 N PELET Luna 2001 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
42 N HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
43 N WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
44 N 1st round PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
45 N 1st round GRIMSLEY Helen 1992 F GBR
46 N 1st round TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
47 N 1st round THOMSON Catriona 2001 F GBR
48 N 1st round EINCHCOMB Danielle 1991 F GBR Dundee University FC (GBR)
49 N 1st round POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
50 N 1st round VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
51 N 1st round VAN DER LINDE Lisa 1996 F NED Delft Fencing Club (NED)
52 N 1st round CHAN Leanne Hui Wen 2002 F SGP ASG (SGP)
53 N 1st round BRANDT Inga 1981 F GER TSG Bergedorf (GER)
54 N 1st round BOLTE Hannah 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
55 N 1st round BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
56 N 1st round NIETO Eva 2004 F ESP
57 N 1st round CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
58 N 1st round DRÄGER Annabell 1993 F GER Kieler MTV (GER)
59 N 1st round FAIRHEAD Helen 1980 F GBR
59 N 1st round VALSOVA Andrea 1994 F CZE SK Houstka (CZE)
61 N 1st round PANG Hui Yi 1994 F TPE