Back to list

Results

Kupittaa tournament - Nordic Championships
FIN Turku
September 28, 2019 - September 29, 2019

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
2 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
3 N EMBRICH Irina 1980 F EST
3 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
6 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
8 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
9 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
10 N KUUSK Kristina 1985 F EST
11 N GUZZI VINCENTI Margherita 1990 F USA
12 N ASCHEHOUG Irina 1985 F NOR Njård Fekting (NOR)
13 N SALM Gaia-Marianna 1993 F EST Tallinna Mook (EST)
13 N SYVÄLÄ Ilona 1996 F FIN Habda Helsinki (FIN)
15 N BABA Haruna 1997 F JPN
16 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
18 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
19 N MALVIK Katherina 2000 F NOR Titan Fekteklubb (NOR)
20 N LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
21 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
22 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 N LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
24 N LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
25 N TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
26 N DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
27 N SERAPINAITE Emilija 1995 F LTU MK Musketiri (CRO)
28 N JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
29 N MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
30 N HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
31 N HYVÖNEN Nina 1976 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
32 N COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
33 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
34 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
35 N SVELNIENE Agne 1988 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
36 N HESKETT Ingrid 1967 F GBR
37 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
38 N SOUTHERN Emily 1994 F GBR
39 N CANO DIOSA Rosa Maria 1965 F ESP
40 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
41 N LASCHETTI Lorette 1955 F IRL
42 N TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
43 N SAMALOVA Anna 1995 F CZE
44 N JOHNSON Lucy 1994 F IRL
45 N AICARDI GONZALEZ Alessandra Valeri 1996 F PAN
46 N NESBITT Hannah 1996 F GBR
47 N BAJORUNAITE Paulina 1993 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
48 N GRANT Fiona 1993 F GBR
48 N VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 F FIN Miekka Miehet (FIN)
50 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
51 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
52 N TERHO Maija 1997 F FIN Kalpaveljet (FIN)
53 N ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)
54 N ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
55 N 1st round WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
56 N 1st round SIMIC Ivana 1988 F RSA TFS Johannesburg (RSA)
57 N 1st round RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
58 N 1st round SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
59 N 1st round TUOMINEN Maija 1963 F FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
60 N 1st round TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
61 N 1st round ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
62 N 1st round ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
63 N 1st round MION Annalise 1969 F IRL
64 N 1st round LEHTONEN Ritva-Leena 1955 F FIN Kalpaveljet (FIN)
65 N 1st round ISTREFI Tita 1968 F FIN Kalpaveljet (FIN)
66 N 1st round FREDERIKSEN Mia Maja 1989 F DEN Hellerup FK (DEN)
67 N 1st round RIIS-OLSEN Elvyra 1971 F DEN Flèche Holbæk (DEN)
68 N 1st round PITKÄNEN Riinaliisa 1986 F FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
3 N KUROCHKIN Andrey 1996 M RUS
5 N SALM Juri 1984 M EST
6 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 N PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
8 N FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 N DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
10 N BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
11 N MILNER Maxton 1992 M GBR
12 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
13 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
15 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
16 N GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
18 N POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
19 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
20 N DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
21 N BLINOV Jevgeni 1989 M EST
22 N KHREBTOV Andrei 1977 M KGZ
23 N ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
24 N MAKAROVAS Tomas 1985 M LTU
25 N ODGERS James 1998 M GBR
26 N SALM Juhan 1981 M EST Tallinna Mook (EST)
27 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
28 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
29 N LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
30 N SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
31 N LOSEVSKIY Sergey 1983 M RUS
32 N GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
33 N ALFOUDARI Hassan 1996 M KUW
34 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
35 N GUNPUT Satya 1991 M MRI Leon Paul Epee Club (GBR)
36 N SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
37 N JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
38 N TAMMOJA Mike 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
38 N RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
40 N HONKASALO Mikko 1978 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
40 N KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
42 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
43 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
44 N ADAMOVITCH Vladimir 1971 M RUS
45 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
46 N NUOTIO Tatu 1994 M FIN Habda Helsinki (FIN)
47 N KALININAS Leonardas 2000 M LTU
48 N FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
49 N KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
50 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
51 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
51 N AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
53 N SALOKAS Arnas 1998 M LTU Gaja-Florete (LTU)
54 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
55 N PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
56 N GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
57 N OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
58 N SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
59 N KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
60 N TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
61 N JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
62 N REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
63 N GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
64 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
65 N TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
66 N TAMOSIUNAS Mindaugas 1990 M LTU
67 N ARKHIPOV Alexey 1970 M RUS
68 N TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
69 N LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
70 N PILHAL Zsolt 1976 M HUN
71 N KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
72 N REZNIKOVICH Leonid 1968 M MLT Chelsea Fencing Club (GBR)
73 N KOSUNEN Tommi 1969 M FIN Miekka Miehet (FIN)
73 N ROSENLUND Ville 1975 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
75 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
76 N SEPP Tony 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
77 N MARKEVICIUS Povilas 1998 M LTU Gintarine spaga (LTU)
78 N SUVOROV Yuly 1986 M USA
79 N GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
80 N KERNOHAN Hugh Deans 1958 M GBR
81 N STALMAKOV Javgenij 1982 M LTU Gintarine spaga (LTU)
82 N GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
83 N 1st round EDWARDS Alexander 1996 M GBR
84 N 1st round SERANGELI Claudio 1957 M ITA
84 N 1st round JÄNTTI Jan 2002 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
86 N 1st round KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
87 N 1st round NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
88 N 1st round STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
89 N 1st round EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
90 N 1st round BATTUMUR Batsuuri 1985 M MGL
91 N 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
92 N 1st round ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
93 N 1st round PIETINEN Jukka 1962 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
94 N 1st round SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
95 N 1st round KERÄNEN Miika 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
96 N 1st round PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
97 N 1st round POSNOV Alexander 1952 M RUS
98 N 1st round KORHONEN Pekka 1959 M FIN Miekka Miehet (FIN)
99 N 1st round RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
100 N 1st round KRAVCHENKO Stanislav 1991 M UKR
100 N 1st round KUVAJA Ville 1978 M FIN Miekka Miehet (FIN)
102 N 1st round NUUJA Kalle 1979 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)
103 N 1st round VUORINEN Juha 1961 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
A 1st round PUTKONEN Petri 2000 M FIN Mikkelin Miekkailijat (FIN)
A 1st round SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)