Back to list

Results

44. Mémorial de Ferdinand De Martinengo
SVK Bratislava
September 14, 2019 - September 14, 2019

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MINUTO Martino 1988 M TUR
2 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
3 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
3 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
5 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
6 N PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
7 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
8 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
9 N KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
10 N SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
11 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
12 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
13 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
14 N GUERRA Filippo 1993 M ITA
15 N BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
16 N VYMAZAL Jan 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
17 N SZUMIELEWICZ Pawel 1986 M POL Wroclawianie (POL)
18 N SCONZO Daniel 1995 M COL
19 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
20 N OU Feng Ming 1987 M TPE
21 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
22 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
23 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
24 N VOILET Sylvain 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
25 N ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
26 N LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE (HUN)
27 N JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
28 N KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
29 N BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
30 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
31 N NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
32 N MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
33 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
34 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
35 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
36 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
37 N TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
38 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
39 N ZWINGER Robert 1996 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
40 N GAL Botond 2002 M HUN
41 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
42 N NITA Valentin 1989 M ROU CSU Timisoara (ROU)
43 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
44 N EL RHAZZOULY Amir 2002 M FRA ST GERMAIN E (FRA)
45 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
46 N PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
47 N TEACA Iulian 1986 M ROU CSU Timisoara (ROU)
48 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
49 N KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
50 N KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
51 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
52 N BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
53 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
54 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
55 N BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
56 N PORFY Tamas 1987 M HUN
56 N ZMIJEWSKI Filip 1995 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
58 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
59 N HURST Jake 2002 M GBR
60 N RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien (AUT)
60 N NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
62 N SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
63 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
64 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
65 N MOHORKO Borut 2000 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
66 N NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves (HUN)
67 N MOLLARD Christopher 1990 M GBR
68 N MADURA Mate 2002 M HUN
69 N 1st round OZYALCIN Utku 2002 M TUR
70 N 1st round BABANICS Gergely 1999 M HUN BHSE (HUN)
71 N 1st round PAGE James 1999 M GBR Fencers Club London (GBR)
72 N 1st round NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
73 N 1st round HORVATH Soma 2003 M HUN
74 N 1st round ALDERMAN Shaun Rogers 1996 M GBR
75 N 1st round BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
76 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
77 N 1st round ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
77 N 1st round GUCEK Anze 1985 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
79 N 1st round TAKACS Kornel 2004 M HUN
80 N 1st round CHIRNOGEANU Madalin 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
81 N 1st round SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
82 N 1st round HANZL Andras Jozsef 2001 M HUN MTK (HUN)
83 N 1st round SOH Jasper 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
84 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
85 N 1st round CMIEL Adam 1997 M CZE Serm Ostrava (CZE)
86 N 1st round KOLAR Simon 1989 M CZE
A 1st round CHEN Tse Yuan 1996 M TPE

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LUPKOVICS Dora 1993 F HUN BHSE (HUN)
2 N WALCZYK Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
3 N BORELLA Claudia 1997 F ITA
3 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT AFC Salzburg (AUT)
5 N KONDRICZ Kata 1998 F HUN BHSE (HUN)
6 N BOLDOR Ana 1997 F ROU CSU Timisoara (ROU)
7 N BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
8 N JELINSKA Martyna 1992 F POL Budowlani Torun (POL)
9 N RENTIER Eline 1996 F NED SC Amsterdam (NED)
10 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
11 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
12 N CALUGAREANU Malina 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
13 N MECH Marta 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
14 N TOTH Janka 1998 F HUN Torekves (HUN)
15 N CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
16 N CENKER Freya 1994 F AUT FU Mödling (AUT)
17 N POSGAY Zsofia 1998 F GER PSV Stuttgart (GER)
18 N HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
19 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
20 N DLUGOSZ Martyna 1996 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
21 N KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FG Stockerau (AUT)
22 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
23 N SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
24 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
25 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
26 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
27 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
28 N MCDERMOTT Chiara 1994 F GBR Crawley Sword Club (GBR)
29 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
30 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
31 N WONG Tatiana Yu Rong 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
32 N OROSHAZI Csilla 1975 F HUN Budakalasz (HUN)
33 N HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
34 N DAJCIC Marcela 1993 F CRO MK Dubrava (CRO)
35 N KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
36 N SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
37 N BORELLA Laura 2001 F ITA
38 N GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
39 N HAVRANKOVA Eva 1996 F CZE TJ Slezan Opava (CZE)
40 N GENOVESE Ludovica 2001 F ITA
41 N BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
42 N CELLEROVA Michala 1994 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
43 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
44 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
45 N ORTIZ SANCHEZ Camila Alexandra 1998 F ECU
46 N BEATTIE Keziah 1998 F IRL
47 N ENRIGHT Irene 1977 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
48 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
49 N VIDAL Alice 1994 F FRA PARIS TA (FRA)
50 N CIGANKOVA Tereza 1997 F CZE Serm Ostrava (CZE)
51 N GUNES Firuze Aysen 1997 F TUR
52 N GOODCHILD Emily 1986 F GBR
53 N 1st round FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
54 N 1st round DEGERMAN Ruusa 1989 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
55 N 1st round KOVACEVIC Marija 1995 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
56 N 1st round TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
57 N 1st round LEE Anna 1998 F IRL
58 N 1st round ABOU JAOUDEH Rita 1994 F LBN
59 N 1st round ORAVETZ Barbara 1995 F HUN BHSE (HUN)
59 N 1st round PRUSOVA Kristyna 1999 F CZE USK Praha (CZE)
61 N 1st round MIKHALEVA Oxana 1983 F GBR
62 N 1st round KWOK Rachel 1989 F GBR Academy (GBR)
63 N 1st round FENGER Filippa Dybdal 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
64 N 1st round KUNSTEK MEJIA Dragica Alejandra 1996 F BOL
65 N 1st round MEDELSKA Barbora 2000 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)