Back to list

Results

Challenge International de Paris
FRA Paris
January 10, 2020 - January 12, 2020

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ITKIN Nick 1999 M USA
2 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
3 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
5 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
6 N PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
7 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
8 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
9 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
10 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
11 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
12 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
13 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
14 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
15 N ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
16 N BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
17 N IMBODEN Race 1993 M USA
18 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
19 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
20 N HEO Jun 1988 M KOR
20 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
22 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
22 N KRUSE Richard 1983 M GBR
24 N MATHIEU Adam 1994 M USA
25 N LUPERI Edoardo 1993 M ITA
25 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
27 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
28 N RIGIN Dmitry 1985 M RUS
29 N WU Bin 1998 M CHN
30 N SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
31 N ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
32 N VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL (FRA)
33 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
34 N SAFIN Timur 1992 M RUS
35 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
36 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
37 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
38 N TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
38 N HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
40 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
40 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
42 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
43 N ARSLANOV Timur 1991 M RUS
44 N TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
45 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
45 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
45 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
48 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
49 N ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
50 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
51 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
52 N MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
53 N CHOI Minseo 2000 M KOR
54 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
55 N CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
56 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
57 N AUCLIN Erwann 1995 M FRA PAYS AIX (FRA)
58 N CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
59 N NAGANO Yudai 1998 M JPN
60 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
61 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
62 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
63 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
64 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
65 N TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
66 N ABE Yoshiki 1996 M JPN
67 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
68 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
69 N HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
70 N JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
71 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
72 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
73 N SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
73 N SU Zhenghui 2001 M CHN
75 N NG Lok Wang Lawrence 1999 M HKG
76 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
77 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
78 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
79 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
80 N SON Young Ki 1985 M KOR
80 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
82 N KWON Youngho 1985 M KOR
83 N PARK Junyoung 1994 M KOR
84 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
85 N MO Ziwei 1996 M CHN
86 N PIVOVAROV Alexander 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
87 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
88 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
89 N CHUNG Jyae Gyu 1989 M KOR
90 N MINUTO Martino 1988 M TUR
91 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
92 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
93 N OISHI Riki 1994 M JPN
94 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
95 N KUMBLA Sidarth 1998 M USA
96 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
97 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
97 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
99 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
99 N MOELIS Samuel 1998 M USA
101 N SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
102 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
103 N MAJEWSKI Michal 1987 M POL
104 N PAROLI Alessandro 1989 M ITA
105 N SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
106 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
107 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
108 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
109 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
110 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
111 N GASSNER Ethan 2001 M USA
112 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
113 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
114 N KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
115 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
116 N KANESHIGE Brian 1993 M USA
117 N FERJANI Mohamed Ayoub 1986 M TUN
118 N NOGUCHI Ryohei 1996 M JPN
119 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
119 N ITO Takuma 1998 M JPN
121 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
122 N CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
123 N MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
123 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
125 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
126 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
127 N KIM Hyogon 1990 M KOR
128 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
129 N SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
130 N MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
131 N BROSZUS Blake 2000 M CAN
132 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
133 N CHAN Kyle 1990 M HKG
134 N JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
135 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
136 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
137 N MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
137 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
139 N GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
139 N CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
141 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
142 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
143 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
144 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
145 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
145 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
147 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
147 N STEPURA Yaroslav 1996 M UKR KIEW (UKR)
149 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
150 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
151 N HEROUI Salim 1999 M ALG
152 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
153 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
154 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
155 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
156 N FUJINO Daiki 1987 M JPN
156 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
158 N CAI Alex 2000 M CAN
158 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
160 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
161 N DALLASEN Matthew 1999 M AUS
162 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
163 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
163 N BROWN Stephen 1996 M IRL
165 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
166 N BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
167 N LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
168 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
169 N MARQUES Henrique 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
170 N DUBE Charles-Hugo 1998 M CAN
171 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
172 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
173 N ESSAM Mohamed 1994 M EGY
174 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
175 N BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
176 N CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 M COL
177 N MOORE Robert 1993 M POR
178 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
179 N DAVID Maxime 1989 M CAN RUEIL MALMAI (FRA)
180 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
181 N MAYAKAN Chornnasun 1996 M THA
182 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
183 N LEE Ka Fung 1995 M HKG
184 N BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
185 N SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
186 N NAGLE Christopher 1993 M AUS
187 N 1st round METOUI Mohamed Aziz 1998 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
188 N 1st round MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
188 N 1st round CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
190 N 1st round ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
191 N 1st round RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien (AUT)
191 N 1st round CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
193 N 1st round ALVARES DE OLIVEIRA Victor 1996 M CPV REIMS CE (FRA)
194 N 1st round MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
194 N 1st round PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz (GER)
196 N 1st round PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
196 N 1st round SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
198 N 1st round FONTAINE Yves 2000 M AUS
199 N 1st round PORFY Tamas 1987 M HUN
200 N 1st round BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
201 N 1st round HASSAN Mohamed 1997 M EGY
201 N 1st round PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
203 N 1st round CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
204 N 1st round MIYAKE Ryo 1990 M JPN
205 N 1st round GAUDREAU-POLLENDER Julien 1988 M CAN
206 N 1st round BONTEMS Pierre Olivier 1988 M CAN VANDOEUVRE (FRA)
207 N 1st round GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
208 N 1st round TELNYKH Taras 1991 M UKR
209 N 1st round KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
210 N 1st round VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
211 N 1st round KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
212 N 1st round SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
213 N 1st round CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
213 N 1st round NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
215 N 1st round OU Feng Ming 1987 M TPE
216 N 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
217 N 1st round MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
218 N 1st round HATOEL Maor 1985 M ISR
219 N 1st round SANAA Youssef 2000 M EGY
219 N 1st round YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
219 N 1st round BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
222 N 1st round KERYHUEL Jeremy Fafa 1994 M CIV LE PECQ US (FRA)
223 N 1st round VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
224 N 1st round RESTIFO PECORELLA Marco 1998 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
224 N 1st round SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
226 N 1st round CHEBLI Alexis Joseph 1996 M LBN
227 N 1st round GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
228 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
229 N 1st round SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
230 N 1st round ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
231 N 1st round OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 M COL
232 N 1st round ZMIJEWSKI Filip 1995 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
233 N 1st round MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
234 N 1st round SCONZO Daniel 1995 M COL
235 N 1st round FITZGERALD Edward 1997 M AUS
236 N 1st round EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
237 N 1st round KUO Chun-You 2001 M TPE
238 N 1st round ROJAS PINERO Jorge L 1993 M PUR
239 N 1st round SWEET Mikhail 1996 M CAN
239 N 1st round WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
241 N 1st round ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
242 N 1st round SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
243 N 1st round FERNANDEZ Yerbinson 1994 M VEN Wroclawianie (POL)
243 N 1st round CHARREU Jose 1998 M POR
243 N 1st round SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
243 N 1st round KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
247 N 1st round YUEH Che-Hao 2002 M TPE
248 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
248 N 1st round CIOBANICA Andrei 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
250 N 1st round JOHNSTON Alastair 1988 M IRL University of Aberdeen FC (GBR)
251 N 1st round PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
252 N 1st round NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
F 1st round ALBERT Virgil 2002 M ALG
F 1st round BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie (POL)

Foil Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N IMBODEN Race 1993 M USA
1 N ITKIN Nick 1999 M USA
1 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
1 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
2 N ITALY       ITA
2 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
2 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
2 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
2 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
3 N FRANCE       FRA
3 N CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
3 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
3 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
4 N HONG KONG, CHINA       HKG
4 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
4 N NG Lok Wang Lawrence 1999 M HKG
4 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
4 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
5 N RUSSIA       RUS
5 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
5 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
5 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
5 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
6 N KOREA       KOR
6 N KWON Youngho 1985 M KOR
6 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
6 N SON Young Ki 1985 M KOR
6 N HEO Jun 1988 M KOR
7 N JAPAN       JPN
7 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
7 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
7 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
7 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
8 N CHINA       CHN
8 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
8 N MO Ziwei 1996 M CHN
8 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
8 N WU Bin 1998 M CHN
9 N GERMANY       GER
9 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
9 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
9 N JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
9 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N DENMARK       DEN
10 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
11 N UKRAINE       UKR
11 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
11 N HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
11 N CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
11 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
12 N EGYPT       EGY
12 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
12 N HASSAN Mohamed 1997 M EGY
12 N ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
12 N SANAA Youssef 2000 M EGY
13 N POLAND       POL
13 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
13 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
13 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
13 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
14 N GREAT BRITAIN       GBR
14 N KRUSE Richard 1983 M GBR
14 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
14 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
14 N BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
15 N CANADA       CAN
15 N BONTEMS Pierre Olivier 1988 M CAN VANDOEUVRE (FRA)
15 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
15 N BROSZUS Blake 2000 M CAN
15 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
16 N HUNGARY       HUN
16 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
16 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
16 N MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
16 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
17 N BRAZIL       BRA
17 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
17 N SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N MARQUES Henrique 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
18 N AUSTRALIA       AUS
18 N DALLASEN Matthew 1999 M AUS
18 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
18 N FITZGERALD Edward 1997 M AUS
18 N NAGLE Christopher 1993 M AUS
19 N SPAIN       ESP
19 N GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
19 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
19 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
19 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
20 N CHINESE TAIPEI       TPE
20 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
20 N CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
20 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
20 N OU Feng Ming 1987 M TPE
21 N BELGIUM       BEL
21 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
21 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
21 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
21 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
22 N SINGAPORE       SGP
22 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
22 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
22 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
22 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
23 N NETHERLANDS       NED
23 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
23 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
23 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
23 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
24 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
24 N BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
24 N KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
24 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
25 N SWEDEN       SWE
25 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
25 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
25 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
25 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)