Back to list

Results

Trofeo INALPI
ITA Torino
February 7, 2020 - February 9, 2020

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N THIBUS Ysaora 1991 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
2 N KIEFER Lee 1994 F USA
3 N VOLPI Alice 1992 F ITA
3 N DERIGLAZOVA Inna 1990 F RUS
5 N DI FRANCISCA Elisa 1982 F ITA
6 N ERRIGO Arianna 1988 F ITA
7 N IVANOVA Anastasia 1990 F RUS
8 N UENO Yuka 2001 F JPN
9 N JEON Hee Sook 1984 F KOR
10 N EBERT Leonie 1999 F GER Future Fencing Werbach (GER)
11 N KOROBEYNIKOVA Larisa 1987 F RUS
12 N AZUMA Sera 1999 F JPN
13 N ZAGIDULLINA Adelina 1993 F RUS
14 N PALUMBO Francesca 1994 F ITA
15 N MANCINI Camilla 1994 F ITA
16 N JELINSKA Martyna 1992 F POL Budowlani Torun (POL)
17 N ROSS Nicole 1989 F USA
18 N CHEN Qingyuan 1997 F CHN
19 N BATINI Martina 1989 F ITA
19 N KIKUCHI Komaki 1997 F JPN
21 N GUYART Astrid 1983 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
22 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
23 N KARAMETE Irem 1993 F TUR Istanbul Hasal (TUR)
24 N LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
25 N CIPRESSA Erica 1996 F ITA Scherma Mogliano (ITA)
26 N RHODES Zander 2003 F USA
27 N TSUJI Sumire 1999 F JPN
28 N GOLDIE Alanna 1994 F CAN
29 N MOHAMED Aida 1976 F HUN UTE (HUN)
30 N WALCZYK Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
31 N SINIGALIA Martina 1995 F ITA CS Mestre (ITA)
32 N MELNIKOVA Maria 1997 F RUS
33 N RANVIER Pauline 1994 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
34 N DUBROVICH Jacqueline 1994 F USA
35 N SCRUGGS Lauren 2003 F USA
36 N FAVARETTO Martina 2001 F ITA
37 N SYNORADZKA Martyna 1988 F POL AZS AWF Poznan (POL)
38 N LYCZBINSKA Marta 1990 F POL
39 N MONACO Beatrice 1992 F ITA
40 N SAUER Anne 1991 F GER Future Fencing Werbach (GER)
41 N SHI Yanan 1996 F CHN
42 N PUSTILNIK Nicole 2002 F ISR
43 N RYAN Kelleigh 1987 F CAN
44 N CATARZI Constance 1998 F FRA NICE OGC (FRA)
45 N CASTANIE Rozene 1997 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
46 N FU Yiting 1996 F CHN
47 N DE COSTANZO Valentina 1989 F ITA
48 N SHI Yue 1999 F CHN
49 N KREISS Fanny 1989 F HUN UTE (HUN)
50 N LUPKOVICS Dora 1993 F HUN BHSE (HUN)
51 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
52 N BIANCHIN Elisabetta 1997 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
53 N CALISSI Olga Rachele 1992 F ITA CS Livorno (ITA)
54 N TRIPAPINA Svetlana 1994 F RUS
55 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
56 N BORELLA Claudia 1997 F ITA
57 N WU Peilin 1996 F CHN
58 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
59 N MARINO Maria 1993 F ESP CEO-PO (ESP)
60 N SENYUTA Alexandra 1991 F UKR Lviv (UKR)
60 N AZUMA Rio 1998 F JPN
62 N CHAE Song Oh 1989 F KOR
63 N BLOW Iman 1997 F USA
64 N PASZTOR Flora 1998 F HUN Torekves (HUN)
65 N CENKER Freya 1994 F AUT FU Mödling (AUT)
66 N YANAOKA Haruka 1995 F JPN
67 N CIAMPALINI Vittoria 2001 F ITA
68 N HAN Areum 1992 F KOR
69 N CAI Yuanting 1996 F CHN
70 N HARVEY Eleanor 1995 F CAN
71 N MARTYANOVA Marta 1998 F RUS
72 N CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 F HKG
73 N LYCZBINSKA Hanna 1990 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
74 N KONDRICZ Kata 1998 F HUN BHSE (HUN)
75 N BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
75 N BINDER Sylvie 1999 F USA
77 N ALBOROVA Yana 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
78 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT AFC Salzburg (AUT)
79 N CAMMILLETTI Marta 1984 F ITA
80 N HONG Seo In 1988 F KOR
81 N BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
82 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
83 N GOLUBYTSKYI Carolin 1985 F GER Future Fencing Werbach (GER)
84 N JUBENOT Chloe 1995 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
85 N YUSOVA Victoria 1998 F RUS
86 N BUTRUILLE Solene 1997 F FRA NICE OGC (FRA)
87 N BRAUN Julia 1997 F GER OFC Bonn (GER)
88 N CHENG Hiu Wai Valerie 1995 F HKG
88 N BOLDOR Maria 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
90 N PIRIEVA Leyla 1993 F RUS
91 N CHRZANOWSKA Marika 1995 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
92 N BERNO Eleonora 2001 F ITA
93 N VARDARO Elisa 1988 F ITA
94 N MICHEL Nataly 1990 F MEX
95 N CANDEAGO Eleonora 2003 F ITA
96 N CALUGAREANU Malina 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
97 N OH Hye Mi 1985 F KOR
98 N PATRU Morgane 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
99 N KIM Mina 1987 F KOR
100 N MASSIALAS Sabrina 1997 F USA Massialas Foundation (USA)
101 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
102 N NISHIOKA Shiho 1989 F JPN
103 N VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta 1987 F COL TEAM FLEURET (FRA)
104 N DIAZ ESCALONA Maria Teresa 1997 F ESP CCC-M (ESP)
105 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
105 N OJEDA Barbara 1993 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
107 N KANO Minami 1996 F JPN
107 N MIYAWAKI Karin 1997 F JPN AS Padova (ITA)
109 N BROT Coralie 1995 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
110 N KANO Arisa 2000 F JPN
111 N MORI Chihiro 1998 F JPN
112 N HUO Xingxin 1996 F CHN Nanjing (CHN)
113 N NOH Garam 1986 F KOR
114 A KURACHI Miho 1993 F JPN
115 N LACHMAN Katarzyna 1996 F POL AZS AWF Poznan (POL)
116 N TERNI Maria Ludmila 1988 F ARG
117 N TANGHERLINI Elena 1998 F ITA
118 N CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 F GRE PANELLINIOS (GRE)
119 N JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
120 N TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
121 N POSGAY Zsofia 1998 F GER PSV Stuttgart (GER)
122 N CHENTSOVA Kateryna 1991 F UKR Nikolaev (UKR)
123 N ROSSINI Serena 1999 F ITA
124 N CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
124 N MORMANDI Flavia Johana 1986 F ARG
126 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
127 N CLARKE Freya 1999 F AUS
128 N ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
129 N SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
129 N DAJCIC Marcela 1993 F CRO MK Dubrava (CRO)
131 N 1st round BRETEAU Andrea 1998 F ESP CCC-M (ESP)
132 N 1st round GONG Yu 1996 F CHN
133 N 1st round HERNANDEZ Alely 1991 F MEX
134 N 1st round HAMPEL Eva 1992 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
135 N 1st round BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
136 N 1st round KO Chaeyeong 1996 F KOR
137 N 1st round CHO Sabrina 2002 F USA
138 N 1st round FLORES Alejandra 1991 F CHI
138 N 1st round BLAZE Anita 1991 F FRA AUBERVILLIER (FRA)
140 N 1st round ENRIGHT Irene 1977 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
141 N 1st round CANDIANI Vittoria 1999 F ITA
141 N 1st round POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
143 N 1st round GIMENEZ Isis 1990 F VEN
144 N 1st round KIRSCHEN Kim 1996 F GER SC Berlin (GER)
144 N 1st round SHAITO Mona 1994 F LBN
146 N 1st round BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
146 N 1st round HENAFF Ilona 1998 F FRA ANTONY (FRA)
148 N 1st round BEHR Leandra 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
149 N 1st round KINZEL Jessica 1996 F GER OSC Berlin (GER)
150 N 1st round MARTINES HAUREGI Oksana 1995 F RUS
151 N 1st round DEVORE Delphine 2001 F USA
152 N 1st round NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
153 N 1st round BATENINA Olga 1998 F RUS
154 N 1st round CHART Yvonne 1996 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
155 N 1st round TOLDO Ana 1997 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
156 N 1st round BEARDMORE Kate 1997 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
157 N 1st round WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
158 N 1st round CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
158 N 1st round MCDERMOTT Chiara 1994 F GBR Crawley Sword Club (GBR)
160 N 1st round KOKAI Csilla 1998 F HUN MTK (HUN)
161 N 1st round UELTGESFORTH Pia 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
162 N 1st round GROSLAMBERT Delphine 1989 F BEL Brussels Fencing Club (BEL)
163 N 1st round HULL Violet 2000 F AUS
164 N 1st round WARRENDER Emily 1986 F GBR
165 N 1st round CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
166 N 1st round OROSHAZI Csilla 1975 F HUN Budakalasz (HUN)
167 N 1st round MESTERI Viktoria 1996 F HUN UTE (HUN)
168 N 1st round STAMOS Maria 2002 F USA
169 N 1st round PISTOIA Mariana 1998 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
170 N 1st round JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
171 N 1st round BEATTIE Keziah 1998 F IRL
172 N 1st round HATUEL Smadar 1987 F ISR
173 N 1st round ZAKARANI Youssra 1995 F MAR Masque de fer Lyon (FRA)
174 N 1st round BARRATT Georgina 1995 F AUS
174 N 1st round ROSALES Kusi 1989 F PER
176 N 1st round KARMAOUI Manal 1985 F MAR
F 1st round BOUBAKRI Ines 1988 F TUN BOURG LA REINE (FRA)

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
2 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
3 N IMBODEN Race 1993 M USA
3 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
5 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
6 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
7 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
8 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
9 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
10 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
11 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
12 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
13 N KIM Hyogon 1990 M KOR
14 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
15 N PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
16 N AUCLIN Erwann 1995 M FRA PAYS AIX (FRA)
17 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
18 N ITKIN Nick 1999 M USA
19 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
20 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
21 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
22 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
22 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
24 N ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
25 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
26 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
27 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
28 N CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
29 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
30 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
31 N SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
32 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
33 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
34 N SAFIN Timur 1992 M RUS
35 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
36 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
36 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
38 N NAKAMURA Taro 2000 M JPN
39 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
40 N EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
41 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
42 N CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
43 N HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
44 N ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
45 N ARSLANOV Timur 1991 M RUS
46 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
47 N KANESHIGE Brian 1993 M USA
48 N LUPERI Edoardo 1993 M ITA
49 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
50 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
51 N SU Zhenghui 2001 M CHN
52 N NAGANO Yudai 1998 M JPN
53 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
54 N MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
55 N ITO Takuma 1998 M JPN
56 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
57 N KRUSE Richard 1983 M GBR
58 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
59 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
60 N BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
61 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
62 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
63 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
64 N JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
65 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
66 N KWON Youngho 1985 M KOR
67 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
68 N SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
69 N GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
70 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
71 N PAROLI Alessandro 1989 M ITA
72 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
73 N CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
74 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
75 N SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
76 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
77 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
78 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
79 N ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
80 N MATHIEU Adam 1994 M USA
81 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
82 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
83 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
84 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
85 N LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
86 N HASSAN Mohamed 1997 M EGY
87 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
88 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
89 N CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
90 N FUJINO Daiki 1987 M JPN
91 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
92 N BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
93 N KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
93 N CHUNG Jyae Gyu 1989 M KOR
95 N ESSAM Mohamed 1994 M EGY
96 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
97 N RIGIN Dmitry 1985 M RUS
98 N PARK Junyoung 1994 M KOR
99 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
100 N MINUTO Martino 1988 M TUR
101 N ABE Yoshiki 1996 M JPN
102 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
103 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
104 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
105 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
106 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
107 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
108 N MIYAKE Ryo 1990 M JPN
109 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
110 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
111 N OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 M COL
112 N VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL (FRA)
113 N KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
114 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
115 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
116 N CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 M COL
116 N LEE Ka Fung 1995 M HKG
118 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
119 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
120 N VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
121 N NG Lok Wang Lawrence 1999 M HKG
122 N BONTEMS Pierre Olivier 1988 M CAN VANDOEUVRE (FRA)
123 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
124 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
125 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
126 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
127 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
127 N WU Bin 1998 M CHN
129 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
130 N HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
130 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
132 N JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
133 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
134 N NOGUCHI Ryohei 1996 M JPN
135 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
136 N PIVOVAROV Alexander 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
137 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
138 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
139 N CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
140 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
141 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
142 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
143 N FERJANI Mohamed Ayoub 1986 M TUN
144 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
145 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
145 N HATOEL Maor 1985 M ISR
147 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
148 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
149 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
150 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
151 N ALVEAR Felipe 1985 M CHI
152 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
153 N LEON Victor 1995 M VEN
154 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
155 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
156 N CERQUETTI Dante Leonel 2002 M ARG
157 N NAGLE Christopher 1993 M AUS
158 N SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
159 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
160 N GASSNER Ethan 2001 M USA
161 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
162 N YOONG Hans Wei Shen 2000 M MAS
163 N WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
164 N 1st round BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
165 N 1st round SWEET Mikhail 1996 M CAN
166 N 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
167 N 1st round SEO Myeong Cheol 1997 M KOR
168 N 1st round DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
169 N 1st round DELBERGUE Guillermo 1994 M ESP CCC-M (ESP)
170 N 1st round MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
171 N 1st round JOHNSTON Alastair 1988 M IRL University of Aberdeen FC (GBR)
172 N 1st round TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
173 N 1st round GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
174 N 1st round MACI Alessandro 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
175 N 1st round YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
176 N 1st round CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
177 N 1st round KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
178 N 1st round MAYAKAN Chornnasun 1996 M THA
179 N 1st round MOORE Robert 1993 M POR
179 N 1st round SERRI Cedrik 1991 M SVK
181 N 1st round REID Clayton 2002 M USA
182 N 1st round ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
182 N 1st round DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
184 N 1st round SCONZO Daniel 1995 M COL
184 N 1st round SCHENKEL Eli 1992 M CAN
186 N 1st round CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
187 N 1st round FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
188 N 1st round CHAN Kyle 1990 M HKG
189 N 1st round DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
190 N 1st round OU Feng Ming 1987 M TPE
191 N 1st round BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
192 N 1st round ARGOTE Andres 2002 M VEN
193 N 1st round PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz (GER)
193 N 1st round ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
195 N 1st round LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
195 N 1st round RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
197 N 1st round ALVARES DE OLIVEIRA Victor 1996 M CPV REIMS CE (FRA)
198 N 1st round OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
199 N 1st round MAJEWSKI Michal 1987 M POL
199 N 1st round GAUDREAU-POLLENDER Julien 1988 M CAN
201 N 1st round DAVID Maxime 1989 M CAN RUEIL MALMAI (FRA)
202 N 1st round BROSZUS Blake 2000 M CAN
203 N 1st round FITZGERALD Edward 1997 M AUS
204 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
205 N 1st round RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien (AUT)
206 N 1st round PORFY Tamas 1987 M HUN
206 N 1st round HOOSHI Dylan 2005 M USA
208 N 1st round WONG Vinson John 1999 M HKG
209 N 1st round HEROUI Salim 1999 M ALG
210 N 1st round MANUEL Francisco Xavier Da Rosa Chocolate 1997 M ANG
211 N 1st round KERYHUEL Jeremy Fafa 1994 M CIV LE PECQ US (FRA)
212 N 1st round KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
212 N 1st round HAY Gavin 2000 M CAN
214 N 1st round ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
215 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
215 N 1st round GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
217 N 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
218 N 1st round KELLY William 2003 M USA
219 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
F 1st round AGUIRRE Cesar 1994 M VEN
F 1st round CERVANTES Diego 2001 M MEX
F 1st round MARQUES Henrique 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
A 1st round MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
F 1st round MORA Johan 1996 M VEN
F 1st round PONOMARYOV Nikita 1998 M KAZ
F 1st round SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)