Back to list

Results

45. Preis der Chemiestadt
GER Dormagen
February 1, 2020 - February 1, 2020

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
2 N KOKUBO Mao 2003 M JPN
3 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
3 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
5 N SARON Mitchell 2000 M USA
6 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
7 N REA Mattia 2001 M ITA
8 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
9 N MORONE Marco Elio 2000 M ITA
10 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
11 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
12 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
13 N LINDER James 2002 M USA
14 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
15 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
16 N PICCIOLI Pierre 2000 M FRA MONTCEAU ES (FRA)
17 N PRESNOV Nikita 2000 M RUS
18 N OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
19 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
20 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
21 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
22 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
23 N SKEETE Kamar 2001 M USA
23 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
25 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
26 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
27 N VIDOVSZKY Robert 2001 M USA
28 N OYA Santa 2000 M JPN
29 N YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
30 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
31 N FORNASIR Alberto 2000 M ITA
32 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
33 N GALLO Michele 2001 M ITA
34 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
34 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
36 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
36 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE (HUN)
38 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
39 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
40 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
41 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
42 N TSUBO Hayato 2003 M JPN
43 N KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
44 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
45 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
46 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
47 N TORRE Pietro 2002 M ITA
48 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
49 N TE VELDE Noah 2001 M USA
50 N ANDREONE Alexandre 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
51 N LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
52 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
54 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
55 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
55 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 N KLEIN Pierre 2002 M FRA GEMENOS (FRA)
58 N GAUDIN Henri 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
59 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
60 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
61 N ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO
62 N PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
63 N ALLEN Samuel 2004 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
64 N WOOD Elden 2004 M USA
65 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
66 N ALI Essa 2002 M KUW
67 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
68 N PROSSE Mael 2001 M BEL Sabre Noir (BEL)
69 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
70 N KARAM Tariq 2001 M USA
70 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
70 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
73 N HORVATH Gergo 2002 M HUN Vasas (HUN)
74 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
75 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
76 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
77 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
78 N KIMURA Tomoya 2001 M JPN
79 N ZAKIROV Razil 2002 M RUS
80 N YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
81 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
82 N KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
83 N FREEMAN Sam 2002 M GBR
83 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
85 N MATTYUS Sebestyen 2001 M HUN Vasas (HUN)
86 N KATO Hibiki 2001 M JPN
87 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
88 N JOMAH Abdulaziz 2001 M KUW ARA (KUW)
89 N KOKUBO Haruto 2000 M JPN
89 N LEPADATESCU Liviu 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
91 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
92 N ALPAIDZE Mikhail 2002 M RUS
93 N FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC (HUN)
94 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
95 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
96 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
97 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
98 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
99 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
100 N SZANTO Zoltan 2002 M HUN Vasas (HUN)
101 N MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
102 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
103 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
104 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
105 N GOUGOULIAS Olympios 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
106 N SZREDER Michal 2001 M POL KKSz Konin (POL)
107 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
107 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
109 N ZEMIANKEVICH Edgar 2002 M RUS
110 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
111 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
112 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
112 N SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
114 N ASHOUR Omar 2001 M EGY
114 N LEPADATESCU Daniel 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
116 N 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
117 N 1st round DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
118 N 1st round ISLIER Ugur 2002 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
118 N 1st round WILLIAMS Nolan 2003 M USA
120 N 1st round WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
121 N 1st round FEKETE-KOVACS Mate 2002 M HUN Kertvaros (HUN)
122 N 1st round RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
123 N 1st round BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
124 N 1st round RIKITAKE Yuto 2002 M JPN
124 N 1st round PERTICONI Gianmarco 2001 M ITA
124 N 1st round MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
127 N 1st round HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
128 N 1st round NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
129 N 1st round HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN Vasas (HUN)
130 N 1st round SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
131 N 1st round BARRA Emiliano 2002 M CHI
132 N 1st round ZLATEV Velizar 2002 M BUL
133 N 1st round KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
134 N 1st round TAS Alper 2001 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
135 N 1st round TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER TV Ratingen (GER)
136 N 1st round FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
137 N 1st round DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
138 N 1st round KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
139 N 1st round STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
140 N 1st round HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
141 N 1st round METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
141 N 1st round BRANDT Christian 2002 M GER TSV Grünwald (GER)
143 N 1st round TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
144 N 1st round VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
144 N 1st round HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
144 N 1st round BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
147 N 1st round LEVIEV Daniel 2003 M BUL
148 N 1st round BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
149 N 1st round PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
149 N 1st round SCHREUDER Thijmen 2003 M NED
151 N 1st round BARROS Goncalo 2002 M POR
0 F 1st round QIU Le 2001 M CHN
0 F KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
0 F ABATE Marco 2002 M ITA

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TARICCO Benedetta 2001 F ITA
2 N TARTAKOVSKY Elizabeth 2000 F USA
3 N FOX-GITOMER Chloe 2000 F USA
3 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
6 N DI CARLO Alessia 2001 F ITA
7 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
7 N MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 N DROZD Dariya 2001 F RUS
10 N MONUKHOVA Daria 2002 F RUS
11 N KIM Zoe 2004 F USA
11 N SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
13 N LUSINIER Kelly 2000 F FRA REUNION URBA (FRA)
14 N AMEDA Yuka 2000 F JPN
15 N VESTIDELLO Maddalena 2001 F ITA
16 N MONTOYA Paula 2001 F ESP
17 N JOHNSON Edith 2000 F USA
18 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
19 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
20 N PLEKHANOVA Vlada 2002 F RUS
21 N HILBERT Chloe 2003 F FRA THIONVILLE (FRA)
22 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
23 N FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
24 N BURKE Nora 2000 F USA
25 N RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
26 N BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
27 N SHOROKHOVA Anastasia 2001 F RUS
28 N GUZZI SUSINI Federica 2002 F ITA
29 N JOHNSON Honor 2003 F USA
30 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 N KURODA Honoka 2001 F JPN
32 N RÜTGERS Lisa 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 N KLIUCHNIKOVA Alina 2001 F RUS
34 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
35 N SANO Yui 2000 F JPN
35 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
37 N OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
38 N KONG Vera 2002 F USA
39 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
40 N WALDER Greta 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
41 N OZAKI Seri 2002 F JPN
42 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
43 N LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
44 N PELET Luna 2001 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
45 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
46 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
47 N GOUHIN Chloe 2002 F USA
48 N KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
49 N PERRIER Eleonore 2001 F FRA GEMENOS (FRA)
50 N SKARBONKIEWICZ Magda 2005 F USA
51 N GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
52 N ANDALORO Diletta 2001 F ITA
53 N POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
53 N OSIPOVA Anastasia 2002 F RUS
55 N TAKAHASHI Chirika 2002 F JPN
56 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
57 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
58 N ESPINOSA VELOSO Candela Belen 2002 F ARG
59 N COLONNA Margherita 2002 F ITA
60 N LAMOTHE Laurie-Ann 2002 F CAN
61 N KOBZEVA Valeria 2001 F RUS
61 N ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
63 N KUPOVYKH Irina 2002 F UKR
64 N HOFMAN Karolina 2006 F POL TMS Sosnowiec (POL)
65 N MOOLCHANDANEY Simran 2001 F CHI
66 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
67 N KLEIN Louise 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
68 N LU Yi Lin 2002 F CAN
69 N TORI Toscane 2003 F FRA CHARENTON (FRA)
70 N BUCHMANN Vivien 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
71 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
72 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
73 N BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
74 N ISHIBASHI Saki 2001 F JPN
75 N YAMAUCHI Kyoka 2000 F JPN
76 N STRZALKOWSKI Aleksandra 2002 F USA
77 N CARELLA Gaia Pia 2002 F ITA
78 N BONANNI Flavia 2000 F ITA
79 N CHIRCA Delia 2001 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
80 N DUBOVA Anna 2000 F UKR Nikolaev (UKR)
81 N KORSAK Oleksandra 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
82 N ZIOB Laura 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
83 N LIU Bai Xun You 2001 F CAN
84 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
85 N WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
85 N GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
85 N LAPORTE Anna 2001 F FRA TARBES ATE (FRA)
88 N CANDIDA DE MATTEO Sara 2001 F ITA
89 N GERT Nicole 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
90 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
91 N CHING Sapphira Sheung 2003 F HKG
92 N PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
93 N KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
94 N ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR
95 N RIBEIRO Ilona 2003 F FRA
96 N PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
96 N GORDON Tamar 2004 F ISR
98 N AHADOVA Aysel 2001 F AZE
99 N ZHIVKOVA Katrin-Maria 2000 F BUL
100 N TSUKINO Kyoko 2000 F JPN
101 N SINGER Paula 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
102 N VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
103 N STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
104 N FÖRSTER Evi 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
105 N 1st round LEYVA VANEGAS Maria 2003 F COL
106 N 1st round ROVIRA Paula 2003 F ESP CEB-M (ESP)
107 N 1st round WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
108 N 1st round KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
109 N 1st round CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
110 N 1st round MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
111 N 1st round NEDYALKOVA Simona 2000 F BUL Svechnikov (BUL)
112 N 1st round ABRAM-MOORE Bea 2003 F GBR
113 N 1st round CHEN Jane 2002 F CAN
114 N 1st round MEMMLER Johanna 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
115 N 1st round AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
115 N 1st round TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
117 N 1st round PERROUD Nora 2004 F SUI CEF Founex (SUI)
118 N 1st round WESTWELL Amy 2004 F GBR
119 N 1st round BOURGEOIS Audreane 2002 F CAN
119 N 1st round DEBLECKER Nelly 2001 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
121 N 1st round NEIKOVA Emma 2005 F BUL
122 N 1st round HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
123 N 1st round WU Jia Qi 2001 F CAN
124 N 1st round SKONIECZNA Daria 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
125 N 1st round CRETU Diana 2000 F ROU CSM Brasov (ROU)
126 N 1st round HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
127 N 1st round O'REILLY Hannah 2001 F GBR
128 N 1st round MOORE Alice 2000 F GBR
129 N 1st round LILLO Rosario 2003 F ESP CEB-M (ESP)
130 N 1st round MARTINEZ FARGO Celia 2001 F ESP EHB-B (ESP)
131 N 1st round VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
132 N 1st round OXENSTIERNA Carolina 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
132 N 1st round NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
132 N 1st round KORDEL Kalina 2004 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
135 N 1st round WHANG Rebecca 2002 F USA
135 N 1st round HUANG Sharon 2004 F CAN
137 N 1st round PARRABERA Sandra 2002 F ESP
137 N 1st round RICE Siobhan 2000 F AUS
139 N 1st round SANCHEZ MALLEN Carlota 2002 F ESP
0 F CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)