Back to list

Results

2. Montfort FloreTT Pokal
GER Tettnang
March 23, 2019 - March 23, 2019

Foil Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POPOV Maria 2005 F GER TG Biberach (GER)
2 N JENDROSSEK Pauline 2005 F GER MTG Wangen (GER)
3 N WLOTKOWSKI Johanna 2006 F GER MTG Wangen (GER)

Foil Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOSSERHOFF Nils 2005 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
2 N VON DEWITZ Paul 2005 M GER TSV Tettnang (GER)
3 N RILLING Noel 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
3 N WATTENBACH Finn 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
5 N SCHMIDT Ruwen 2005 M GER TSV Tettnang (GER)
6 N BÄR Oscar 2005 M GER TV Cannstatt (GER)
7 N MERDIAN Daniel 2006 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
8 N REUTTER Tobias 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
9 N HEINE Linus 2005 M GER MTG Wangen (GER)
10 N ESER Noah 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
11 N HEROLD Jan 2006 M GER MTG Wangen (GER)

Foil Women's U10+U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NEUMEISTER Julia 2009 F GER TSV Tettnang (GER)

Foil Women's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORTA Swantje 2008 F GER TG Biberach (GER)
2 N MATH Hannah 2007 F GER MTG Wangen (GER)
3 N KARNATH Floriane 2007 F GER TG Biberach (GER)
3 N LUIPPOLD Katharina 2008 F GER TG Biberach (GER)
5 N LEHMANN Lea 2008 F GER TSV Tettnang (GER)

Foil Men's U10+U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BÖHME David 2010 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
2 N GUGLIELMI Samuel 2009 M GER TG Biberach (GER)
3 N ALLGEIER Nils 2010 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
3 N HERZOG Jonas 2010 M GER TSV Tettnang (GER)
5 N GRÜNER Maximilian 2010 M GER TSV Tettnang (GER)

Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
2 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
3 N CHENG Winston 2007 M CHN TSV Tettnang (GER)
3 N STOHR Paul 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
5 N KIECHLE Maximilian 2007 M GER TSV Tettnang (GER)

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BEST Marlene 2003 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
2 N USHEROV Alexandra 2004 F GER Tübinger Sportfechter (GER)
3 N KIESSLING Caroline 2004 F GER TSV Laupheim (GER)
3 N POPOV Maria 2005 F GER TG Biberach (GER)
5 N GAMS Christina 2002 F GER TSV Tettnang (GER)

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EICHENBERG Maximilian 2002 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
2 N SCHNEIDER David 2004 M GER TG Biberach (GER)
3 N RILLING Noel 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
3 N BOSSERHOFF Nils 2005 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
5 N WATTENBACH Finn 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
6 N SCHMIDT Ruwen 2005 M GER TSV Tettnang (GER)
7 N VON DEWITZ Paul 2005 M GER TSV Tettnang (GER)
8 N BACH Moritz 2002 M GER MTG Wangen (GER)
9 N GOLDSCHMIDT Lukas 2004 M GER MTG Wangen (GER)
10 N ESER Noah 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
11 N KRAMER Luis 2002 M GER TSV Tettnang (GER)
12 N STÄRK Dominik 2002 M GER MTG Wangen (GER)
13 N KÄSTNER Tim 2004 M GER TSV Tettnang (GER)