Back to list

Results

30. Summer Universiade
ITA Napoli
July 4, 2019 - July 9, 2019

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
2 N ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
3 N MARZANI Roberta 1996 F ITA
3 N TAL Nickol 1994 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
5 N XU Nuo 1998 F CHN
6 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
7 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
8 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
9 N FOIETTA Nicol 1995 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
10 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
11 N CSONKA Valeria 1996 F HUN Vasas (HUN)
12 N LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
13 N CHU Ka Mong 1995 F HKG
14 N OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
15 N BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
16 N SWATOWSKA Martyna 1994 F POL AZS AWF Katowice (POL)
17 N XIANG Yixuan 1996 F CHN
18 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
19 N SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
20 N ZAGALA Jagoda 1994 F POL Piast Gliwice (POL)
21 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
22 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
23 N SHAO Wenxue 1994 F CHN
24 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
25 N NIXON Caroline 2000 F USA
26 N VARNAI Vivien 1994 F HUN BHSE (HUN)
27 N ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
28 N MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
29 N FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)
30 N WERNER Kristin 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
31 N JEON Heeju 1997 F KOR
32 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
33 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
34 N TEJEDA Frania 1998 F MEX
35 N SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
36 N OBSTER Ellen 1994 F NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
37 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
38 N TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
39 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
40 N HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
41 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
42 N ANDREYEVA Vladislava 2001 F KAZ
43 N POGHOSOVA Emma 1997 F ARM
44 N ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
45 N MEDINA Elizabeth 1999 F MEX
46 N NAHAPETYAN Datev 2000 F ARG
47 N BOOY Tamara 1999 F CAN
48 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
49 N ROH Seonkyeong 1999 F KOR
49 N HO Tik Lam Debbie 1997 F HKG
51 N LAWSON Danielle 1998 F GBR
52 N TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
53 N TOSAKA Rino 1997 F JPN
54 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
55 N FOONG Anthea Zi Ning 1998 F SGP
56 N KANEKI Manaka 1999 F JPN
57 N VAN MARION Kirsten 1998 F CAN
58 N ABOU JAOUDEH Rita 1994 F LBN
59 N 1st round KO Yein 1999 F KOR
60 N 1st round TOKUSHIMA Sae 2000 F JPN
61 N 1st round AZIZOVA Madina 1996 F EST Tallinna Mook (EST)
62 N 1st round LIM Elizabeth Ann Yu Yan 1994 F SGP
63 N 1st round CAMPOS ESQUIVEL Andrea 1996 F CRC
64 N 1st round HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
64 N 1st round PAPADOPOULOS Maria 1999 F USA
66 N 1st round ZHENG Evelyn 2000 F CAN
67 N 1st round GONDA Borbala 1994 F HUN BVSC (HUN)
68 N 1st round DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
69 N 1st round NARANG Simran 1998 F IND
70 N 1st round TORRES Diana 2001 F MEX
71 N 1st round ABOU JAOUDE Marie Joe 2001 F LBN
72 N 1st round KARKI Anita 1995 F NEP
73 N 1st round THANEE Korawan 1998 F THA
74 N 1st round MANOHARAKUMAR SAJITHA Greashma 1997 F IND
75 N 1st round BRILLA ARAYA Anghella 2000 F CRC
76 N 1st round GRUBAK Line Baun 1996 F DEN Slagelse FK (DEN)
77 N 1st round MURTADAK Roshani Ashok 1999 F IND
F 1st round BILENKO Angelina 1995 F TKM

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OH Sanguk 1996 M KOR
2 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N NERI Matteo 1999 M ITA
3 N URSACHI Razvan 1998 M ROU
5 N MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
6 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
8 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
9 N DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
10 N JUNG Jaeseung 1995 M KOR
11 N D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
12 N JEONG Hangil 1999 M KOR
13 N KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
14 N PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
15 N CAVALIERE Dario 1997 M ITA
16 N NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
17 N BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
18 N EFIMOV Kirill 1996 M RUS
19 N PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
20 N ALVAREZ Ricardo 1998 M CHI
21 N KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
22 N KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
23 N EFTIMIE Sorin 1995 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
24 N KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
25 N HOSHINO Kento 1998 M JPN
26 N WIRIYATANGSAKUL Panachai 2000 M THA
27 N SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
27 N KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE (HUN)
29 N STONE Ben 1999 M USA
30 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
31 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
32 N ALMUTAIRI Adel 1998 M KSA
33 N YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
34 N PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
35 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
36 N MATIAS Nicolas 1997 M POR
37 N KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
38 N STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
39 N DODDO Andrew 1998 M USA
40 N BAHAMONDE Manuel 1994 M CHI Avulso (BRA)
41 N RAKHMANALI Mukhamedali 1994 M KAZ
42 N LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
43 N DI MARTINO Pietro Jose 1997 M ARG
44 N CHOY Yu Yong 1997 M SGP
45 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
46 N AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
47 N KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
48 N LIU Zhenlin 1995 M CHN
49 N KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
49 N PITURA Philip 1996 M CAN
51 N 1st round HAN Xuancheng 1994 M CHN
52 N 1st round LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
53 N 1st round ALAMRI Ahmed 1998 M KSA
54 N 1st round LOH Lucius Kai Wei 1999 M SGP
55 N 1st round ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
56 N 1st round SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
57 N 1st round WATANABE Yuto 1998 M JPN
58 N 1st round ZHANG Chenwei 2000 M CHN
59 N 1st round COVARRUBIAS Antonio 1998 M MEX
60 N 1st round SINGH Sehajpreet 2000 M IND
61 N 1st round ALITISZ Tomas Francisco 1999 M ARG
62 N 1st round BUBKO Daniil 1997 M SLO
63 N 1st round JIMENEZ David 2001 M CHI
64 N 1st round KULDELL Spencer 2000 M USA
64 N 1st round MAHAJAN Vansh 1998 M IND
66 N 1st round WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
67 N 1st round CHOWDHARY Javed Ahmed 1996 M IND
68 N 1st round UCAKAR Aleksander 1999 M SLO
69 N 1st round KOSMERL Luka 1997 M SLO

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CIPRESSA Erica 1996 F ITA Scherma Mogliano (ITA)
2 N PATRU Morgane 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
3 N CALUGAREANU Malina 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 N MANCINI Camilla 1994 F ITA
5 N MARTINES HAUREGI Oksana 1995 F RUS
6 N KIM Hyeji 1995 F KOR
7 N SINIGALIA Martina 1995 F ITA CS Mestre (ITA)
8 N GONG Yu 1996 F CHN
9 N MESTERI Viktoria 1996 F HUN UTE (HUN)
10 N BINDER Sylvie 1999 F USA
11 N AZUMA Rio 1998 F JPN
12 N CATARZI Constance 1998 F FRA NICE OGC (FRA)
12 N KANO Minami 1996 F JPN
14 N BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
15 N BOLDOR Maria 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
16 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
17 N WU Peilin 1996 F CHN
18 N BERTHIER Aarya 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
19 N KO Chaeyeong 1996 F KOR
20 N SHIN Kyujung 1997 F KOR
21 N MELNIKOVA Maria 1997 F RUS
22 N OLIVEIRA Carolina 1999 F POR
23 N MINARIK Natalie 2000 F USA
24 N LACHMAN Katarzyna 1996 F POL AZS AWF Poznan (POL)
24 N SHI Yanan 1996 F CHN
26 N CASTANIE Rozene 1997 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
27 N CHENG Hiu Wai Valerie 1995 F HKG
28 N JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
29 N KRäNKL Maria 1996 F AUT FU Mödling (AUT)
30 N MORI Chihiro 1998 F JPN
31 N BATENINA Olga 1998 F RUS
32 N TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
33 N CELLEROVA Michala 1994 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
34 N AHUMADA Barbara 1996 F CHI
35 N WONG Tatiana Yu Rong 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
36 N CLARKE Freya 1999 F AUS
37 N ZHANG Rachel 2001 F USA
38 N RENTIER Eline 1996 F NED SC Amsterdam (NED)
39 N REBOLLEDO Alondra 1999 F MEX
40 N ANDREYENKA Hanna 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
41 N TUSSUPBEKOVA Kulzhan 1998 F KAZ
41 N ZAMBO-GOLYA Fruzsina 1994 F HUN UTE (HUN)
43 N 1st round JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
44 N 1st round BRILLA ARAYA Anghella 2000 F CRC
45 N 1st round LI Karina 2000 F CAN
46 N 1st round SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
47 N 1st round SANTHOSH GEETHA Aarcha 1997 F IND
48 N 1st round TANG Nga Hei 2000 F MAC
49 N 1st round KORENCAN Klara 1995 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
50 N 1st round CAMPOS ESQUIVEL Andrea 1996 F CRC
51 N 1st round ABOU JAOUDEH Rita 1994 F LBN
52 N 1st round KAJAL Kajal 1999 F IND
53 N 1st round ABOU JAOUDE Marie Joe 2001 F LBN
54 N 1st round GULIK Anastassiya 1997 F KAZ
55 N 1st round SAFARIC Tina 1999 F SLO
56 N 1st round SUTAR Jyoti Arun 1998 F IND

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
2 N GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
3 N JANG Hyomin 1996 M KOR
3 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
5 N ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
6 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
7 N VISMARA Federico 1997 M ITA
8 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
9 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
10 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
11 N MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
12 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
13 N SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
14 N PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
15 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
16 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
18 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
19 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
20 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
21 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
22 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
23 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
24 N YASU Masato 1998 M JPN
25 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
26 N MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
27 N SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
28 N LEE Seunghyun 1997 M KOR
29 N KOCH Samuel 1996 M USA
30 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
30 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
32 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
33 N CHUANG Po Yu 1997 M TPE
34 N ALVES Goncalo 1998 M POR
35 N NAKAMURA Tetsuya 1998 M JPN
35 N PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
37 N BANYAI Botond 1999 M HUN Vasas (HUN)
38 N POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
39 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
40 N WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
41 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
42 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
43 N SHI Xufeng 1998 M CHN
44 N FRIDMAN Daniel 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
45 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
45 N NORMAN Riley 1999 M CAN
47 N JANG Minhyeok 2000 M KOR
48 N JOHNSON Wesley 1997 M USA
49 N CRUZ Joao Rodrigo 1998 M POR CAE (POR)
50 N CHO TAEUN Sandor 1995 M HUN BHSE (HUN)
51 N D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
52 N STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
53 N AL HAMMADI Abdullah 1994 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
54 N SUN Jiajun 1998 M CHN
55 N NG Ho Tin 1996 M HKG
56 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
57 N MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC (HUN)
58 N ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
59 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
60 N LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
61 N 1st round SINGH Udaivir 1995 M IND
62 N 1st round OUIMET Francois 1994 M CAN
62 N 1st round ALTAYAB Ahmad 1997 M KSA
64 N 1st round FARDZINOV Alan 1995 M RUS
65 N 1st round ABED Faisal 1998 M KSA
66 N 1st round EAST William 1999 M GBR
66 N 1st round NICKEL Heinz 1995 M CHI Avulso (BRA)
68 N 1st round SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
69 N 1st round GONG Xinmiao 1998 M CHN
70 N 1st round HAREL Jason 1994 M CAN
71 N 1st round GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
72 N 1st round LEBEDEV Eduard 1995 M EST Tallinna Mook (EST)
73 N 1st round AL ZAROONI Khalifa 1996 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
74 N 1st round KURZ JORDAN Max 1998 M URU
75 N 1st round CHEONG Jefferson Jia Hui 2000 M SGP SSP (SGP)
76 N 1st round STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
77 N 1st round CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
78 N 1st round CHENG Hao-Wen 2001 M TPE
79 N 1st round MANOHARAN SAJITHA Akshay 1995 M IND
80 N 1st round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
81 N 1st round AMMAR Jad 1999 M LBN
82 N 1st round SINGH Omkar 1996 M NEP
83 N 1st round PRASHAR Rajan 1999 M IND
F 1st round SOYUNOV Saparmyrat 1999 M TKM

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
2 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
3 N ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
3 N UENO Yuto 1999 M JPN
5 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
6 N ABE Yoshiki 1996 M JPN
7 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
8 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
9 N KHAMZIN Askar 1994 M RUS
10 N SHIN Philip 1996 M USA
11 N LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
12 N NAGANO Yudai 1998 M JPN
13 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
14 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
15 A SEO Myeong Cheol 1997 M KOR
16 N CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
17 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
18 N LEVIN Nestor 2000 M USA
19 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
20 N GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
21 N MAO Bennian 1998 M CHN
22 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
23 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
24 N STEPURA Yaroslav 1996 M UKR KIEW (UKR)
25 N GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
26 N LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE (HUN)
27 N ALARCON Juvenal 1997 M CHI
28 N DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
29 N CHOI Minseo 1999 F KOR
30 N COSTA Rui Artur 1996 M POR
31 N HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
32 N SEO Jungmin 1997 M KOR
33 N FITZGERALD Edward 1997 M AUS
34 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
35 N QIU Chenjie 1997 M CHN
36 N DALLASEN Matthew 1999 M AUS
37 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
38 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
39 N IVERSON Shane 1999 M USA
40 N BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
41 N MAYAKAN Chornnasun 1996 M THA
42 N XU Zhaojie 1997 M CHN
43 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
44 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
45 N CHEN-LI David 1999 M CAN
46 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
47 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
48 N HAY Gavin 2000 M CAN
49 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
50 N DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
50 N BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
52 N HOI Man Kit 2001 M MAC
53 N 1st round LI Edward 2001 M CAN
54 N 1st round LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade (SGP)
55 N 1st round TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
56 N 1st round CHEBLI Alexis Joseph 1996 M LBN
57 N 1st round VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
58 N 1st round SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
59 N 1st round STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
60 N 1st round BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
61 N 1st round MOHD Tariq 1994 M IND
62 N 1st round AHER Tushar Ravsaheb 1996 M IND
62 N 1st round VEGH David 1995 M SVK KS Samorin (SVK)
64 N 1st round FIJAVZ BACOVNIK Lovro 1995 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
64 N 1st round HINDAHL David 1996 M DEN FK Mahaut (DEN)
66 N 1st round HUSSAIN Tariq 1999 M IND
66 N 1st round NG Wai Kit 1999 M MAC
F 1st round KERYHUEL Jeremy Fafa 1994 M CIV LE PECQ US (FRA)
F 1st round PONOMARYOV Nikita 1998 M KAZ

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BALZER Sara 1995 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
2 N LUCARINI Lucia 1998 F ITA
3 N BATTISTON Michela 1997 F ITA
3 N JEON Suin 1999 F KOR
5 N CIESLAR Karolina 1996 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
6 N BASHTA Anna 1996 F AZE CSKA Moscow (RUS)
7 N KIM Jeongmi 2000 F KOR
8 N KASPIAROVICH Palina 1996 F BLR
9 N SHCHUKLA Iryna 1995 F TUR Adiyaman GSK (TUR)
10 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 N JIJIEISHVILI Lika 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
12 N GUO Yiqi 1997 F CHN
13 N LEE Jolie Kar Yi 1998 F SGP
14 N KHABIBULLINA Aibike 1995 F KAZ
15 N ZAHONYI Petra 1997 F HUN Karpati (HUN)
16 N POKEAW Tonpan 1998 F THA
17 N GARGANO Rebecca 1996 F ITA
18 N RIFKISS Margaux 1996 F FRA PARIS ATP (FRA)
19 N BOLSHAKOVA Valeriya 1995 F AZE
20 N KOBAYASHI Kanae 1997 F JPN
21 N SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
22 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
23 N DOBINSKA Julia 1996 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
24 N KLIMOVA Alexandra 1998 F RUS
25 N NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
26 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
27 N GONZALEZ Diana 2000 F MEX
28 N INFANTE Vanessa 1996 F MEX
29 N SARYBAY Aigerim 1997 F KAZ
30 N HONG Haeun 1999 F KOR
31 N CHAN Yin Fei 2000 F HKG
32 N TARTAKOVSKY Elizabeth 2000 F USA
33 N ONG Jessica Shu Hui 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
34 N DAYKIN Kate 1996 F GBR
35 N TSUKINO Kyoko 2000 F JPN
36 N KERN Bianka 1999 F HUN Kertvaros (HUN)
37 N CHANG Karen Ngai Hing 1996 F HKG
38 N DOSPAY Karina 1997 F KAZ
39 N IVANISHCHANKA Hanna 1996 F BLR RCPhES (BLR)
40 N DENG Ruiting 2000 F CHN
41 N MUNOZ Yolanda 1995 F CHI
42 N SALGADO Melanie 2001 F MEX
43 N JEFFREY Rebecca 1997 F CAN
44 N HARRILL Gillian 2000 F USA
45 N 1st round CHART Maria 1998 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
46 N 1st round LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
47 N 1st round MAZUREK Marta 1998 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
48 N 1st round SUNDARA RAJ Sowmiya 1998 F IND
49 N 1st round TEICHERT Lena 2000 F AUT ASC Wien (AUT)
50 N 1st round WAKITA Jumi 1999 F JPN
51 N 1st round GAO Yuyao 1994 F CHN
52 N 1st round KELECSENYI Mirabella 1998 F HUN BVSC (HUN)
53 N 1st round GOGLIDZE Teona 1996 F GEO
54 N 1st round KARUNAKARAN Anitha 1998 F IND
55 N 1st round CREUSOT Julia 1999 F CAN
56 N 1st round SUSTERSIC Anamarija 1994 F SLO SAB Kamnik (SLO)
57 N 1st round SHIVANI Shivani 1999 F IND
58 N 1st round ADHIKARI Alisha 1996 F NEP
F 1st round BURKE Nora 2000 F USA

Epee Women's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
1 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
1 N ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
1 N OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
2 N ITALY       ITA
2 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
2 N FOIETTA Nicol 1995 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
2 N MARZANI Roberta 1996 F ITA
3 N POLAND       POL
3 N PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
3 N ZAGALA Jagoda 1994 F POL Piast Gliwice (POL)
3 N SWATOWSKA Martyna 1994 F POL AZS AWF Katowice (POL)
3 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
4 N FRANCE       FRA
4 N LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
4 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
4 N CATARZI Constance 1998 F FRA NICE OGC (FRA)
4 N LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
5 N UKRAINE       UKR
5 N SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
5 N BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
5 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
6 N CHINA       CHN
6 N XIANG Yixuan 1996 F CHN
6 N SHAO Wenxue 1994 F CHN
6 N XU Nuo 1998 F CHN
7 N GERMANY       GER
7 N WERNER Kristin 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
7 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N HUNGARY       HUN
8 N CSONKA Valeria 1996 F HUN Vasas (HUN)
8 N GONDA Borbala 1994 F HUN BVSC (HUN)
8 N VARNAI Vivien 1994 F HUN BHSE (HUN)
8 N ZAMBO-GOLYA Fruzsina 1994 F HUN UTE (HUN)
9 N SWITZERLAND       SUI
9 N HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
9 N FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)
9 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
10 N FINLAND       FIN
10 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
10 N SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
10 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
10 N TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 N SWEDEN       SWE
11 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
11 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N KAZAKHSTAN       KAZ
12 N JAKUPOVA Dayana 1999 F KAZ
12 N ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
12 N MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
12 N ANDREYEVA Vladislava 2001 F KAZ
13 N KOREA       KOR
13 N ROH Seonkyeong 1999 F KOR
13 N JEON Heeju 1997 F KOR
13 N KO Yein 1999 F KOR
14 N NETHERLANDS       NED
14 N TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
14 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
14 N OBSTER Ellen 1994 F NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
15 N MEXICO       MEX
15 N TORRES Diana 2001 F MEX
15 N MEDINA Elizabeth 1999 F MEX
15 N TEJEDA Frania 1998 F MEX
15 N REBOLLEDO Alondra 1999 F MEX
16 N JAPAN       JPN
16 N KANEKI Manaka 1999 F JPN
16 N TOKUSHIMA Sae 2000 F JPN
16 N TOSAKA Rino 1997 F JPN
17 N CANADA       CAN
17 N BOOY Tamara 1999 F CAN
17 N VAN MARION Kirsten 1998 F CAN
17 N ZHENG Evelyn 2000 F CAN
18 N INDIA       IND
18 N MANOHARAKUMAR SAJITHA Greashma 1997 F IND
18 N MURTADAK Roshani Ashok 1999 F IND
18 N NARANG Simran 1998 F IND

Sabre Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOREA       KOR
1 N JEONG Hangil 1999 M KOR
1 N CHOI Minseo 1999 F KOR
1 N OH Sanguk 1996 M KOR
1 N JUNG Jaeseung 1995 M KOR
2 N GERMANY       GER
2 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N FRANCE       FRA
3 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
3 N PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
4 N ROMANIA       ROU
4 N EFTIMIE Sorin 1995 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
4 N URSACHI Razvan 1998 M ROU
4 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
4 N BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
5 N BELARUS       BLR
5 N NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
5 N KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
5 N KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
5 N DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
6 N HUNGARY       HUN
6 N KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE (HUN)
6 N BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
6 N PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
6 N KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
7 N ITALY       ITA
7 N ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
7 N NERI Matteo 1999 M ITA
7 N CAVALIERE Dario 1997 M ITA
8 N JAPAN       JPN
8 N HOSHINO Kento 1998 M JPN
8 N SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
8 N WATANABE Yuto 1998 M JPN
9 N RUSSIA       RUS
9 N STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
9 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
9 N EFIMOV Kirill 1996 M RUS
9 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
10 N UKRAINE       UKR
10 N KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
10 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
10 N PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
11 N THAILAND       THA
11 N WIRIYATANGSAKUL Panachai 2000 M THA
11 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
11 N KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
12 N CHILE       CHI
12 N JIMENEZ David 2001 M CHI
12 N BAHAMONDE Manuel 1994 M CHI Avulso (BRA)
12 N ALVAREZ Ricardo 1998 M CHI
13 N USA       USA
13 N KULDELL Spencer 2000 M USA
13 N DODDO Andrew 1998 M USA
13 N STONE Ben 1999 M USA
14 N KAZAKHSTAN       KAZ
14 N RAKHMANALI Mukhamedali 1994 M KAZ
14 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
14 N KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
14 N SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
15 N SAUDI ARABIA       KSA
15 N ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
15 N ALAMRI Ahmed 1998 M KSA
15 N ALMUTAIRI Adel 1998 M KSA
16 N ARGENTINA       ARG
16 N SANCHEZ GIANI Juan Ignacio 1999 M ARG
16 N ALITISZ Tomas Francisco 1999 M ARG
16 N DI MARTINO Pietro Jose 1997 M ARG
16 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
17 N CHINA       CHN
17 N HAN Xuancheng 1994 M CHN
17 N LIU Zhenlin 1995 M CHN
17 N ZHANG Chenwei 2000 M CHN
18 A INDIA       IND
18 A CHOWDHARY Javed Ahmed 1996 M IND
18 A MAHAJAN Vansh 1998 M IND
18 A SINGH Sehajpreet 2000 M IND
19 N SLOVENIA       SLO
19 N BUBKO Daniil 1997 M SLO
19 N UCAKAR Aleksander 1999 M SLO
19 N KOSMERL Luka 1997 M SLO

Foil Women's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ITALY       ITA
1 N CIPRESSA Erica 1996 F ITA Scherma Mogliano (ITA)
1 N SINIGALIA Martina 1995 F ITA CS Mestre (ITA)
1 N MANCINI Camilla 1994 F ITA
2 N RUSSIA       RUS
2 N BATENINA Olga 1998 F RUS
2 N MARTINES HAUREGI Oksana 1995 F RUS
2 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
2 N MELNIKOVA Maria 1997 F RUS
3 N FRANCE       FRA
3 N PATRU Morgane 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
3 N CATARZI Constance 1998 F FRA NICE OGC (FRA)
3 N CASTANIE Rozene 1997 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
3 N RIFKISS Margaux 1996 F FRA PARIS ATP (FRA)
4 N CHINA       CHN
4 N GONG Yu 1996 F CHN
4 N SHI Yanan 1996 F CHN
4 N WU Peilin 1996 F CHN
5 N KOREA       KOR
5 N SHIN Kyujung 1997 F KOR
5 N KIM Hyeji 1995 F KOR
5 N KO Chaeyeong 1996 F KOR
5 N KO Yein 1999 F KOR
6 N JAPAN       JPN
6 N AZUMA Rio 1998 F JPN
6 N MORI Chihiro 1998 F JPN
6 N KANO Minami 1996 F JPN
7 N ROMANIA       ROU
7 N VACARASU Raluca 1999 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
7 N SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
7 N CALUGAREANU Malina 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 N BOLDOR Maria 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
8 N USA       USA
8 N BINDER Sylvie 1999 F USA
8 N MINARIK Natalie 2000 F USA
8 N ZHANG Rachel 2001 F USA
9 N HUNGARY       HUN
9 N MESTERI Viktoria 1996 F HUN UTE (HUN)
9 N ZAMBO-GOLYA Fruzsina 1994 F HUN UTE (HUN)
9 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
9 N VARNAI Vivien 1994 F HUN BHSE (HUN)
10 N POLAND       POL
10 N LACHMAN Katarzyna 1996 F POL AZS AWF Poznan (POL)
10 N JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
10 N MATYSIAK Katarzyna 1998 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
10 N TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
11 N INDIA       IND
11 N SUTAR Jyoti Arun 1998 F IND
11 N KAJAL Kajal 1999 F IND
11 N SANTHOSH GEETHA Aarcha 1997 F IND

Epee Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOREA       KOR
1 N JANG Hyomin 1996 M KOR
1 N SEO Jungmin 1997 M KOR
1 N LEE Seunghyun 1997 M KOR
1 N JANG Minhyeok 2000 M KOR
2 N RUSSIA       RUS
2 N FARDZINOV Alan 1995 M RUS
2 N GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
2 N SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
2 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
3 N ITALY       ITA
3 N VISMARA Federico 1997 M ITA
3 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
3 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
4 N POLAND       POL
4 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
4 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
4 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
4 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
5 N FRANCE       FRA
5 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
5 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
5 N MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
5 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
6 N KAZAKHSTAN       KAZ
6 N SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
6 N ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
6 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
7 N CZECH REPUBLIC       CZE
7 N D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
7 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
7 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
8 N UKRAINE       UKR
8 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
8 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
8 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
9 N NETHERLANDS       NED
9 N POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
9 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
9 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
10 N JAPAN       JPN
10 N NAKAMURA Tetsuya 1998 M JPN
10 N MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
10 N YASU Masato 1998 M JPN
11 N SWITZERLAND       SUI
11 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
11 N WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
11 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
12 N USA       USA
12 N JOHNSON Wesley 1997 M USA
12 N PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
12 N KOCH Samuel 1996 M USA
13 N SWEDEN       SWE
13 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
13 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 N HUNGARY       HUN
14 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
14 N MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC (HUN)
14 N CHO TAEUN Sandor 1995 M HUN BHSE (HUN)
14 N BANYAI Botond 1999 M HUN Vasas (HUN)
15 N CHINA       CHN
15 N SUN Jiajun 1998 M CHN
15 N SHI Xufeng 1998 M CHN
15 N GONG Xinmiao 1998 M CHN
16 N AZERBAIJAN       AZE
16 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
16 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
16 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
17 N SAUDI ARABIA       KSA
17 N ALTAYAB Ahmad 1997 M KSA
17 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
17 N ABED Faisal 1998 M KSA
18 N PORTUGAL       POR
18 N COSTA Rui Artur 1996 M POR
18 N ALVES Goncalo 1998 M POR
18 N CRUZ Joao Rodrigo 1998 M POR CAE (POR)
19 N CANADA       CAN
19 N HAREL Jason 1994 M CAN
19 N NORMAN Riley 1999 M CAN
19 N OUIMET Francois 1994 M CAN
19 N HAY Gavin 2000 M CAN
20 N DENMARK       DEN
20 N ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
21 N INDIA       IND
21 N MANOHARAN SAJITHA Akshay 1995 M IND
21 N SINGH Udaivir 1995 M IND
21 N PRASHAR Rajan 1999 M IND

Foil Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ITALY       ITA
1 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
1 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
1 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
2 N KOREA       KOR
2 N CHOI Minseo 1999 F KOR
2 N SEO Jungmin 1997 M KOR
2 N SEO Myeong Cheol 1997 M KOR
2 N JANG Hyomin 1996 M KOR
3 N RUSSIA       RUS
3 N FARDZINOV Alan 1995 M RUS
3 N KHAMZIN Askar 1994 M RUS
3 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
3 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
4 N AUSTRALIA       AUS
4 N DALLASEN Matthew 1999 M AUS
4 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
4 N FITZGERALD Edward 1997 M AUS
5 N JAPAN       JPN
5 N ABE Yoshiki 1996 M JPN
5 N NAGANO Yudai 1998 M JPN
5 N UENO Yuto 1999 M JPN
6 N FRANCE       FRA
6 N ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
6 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
6 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
6 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
7 N CHINA       CHN
7 N MAO Bennian 1998 M CHN
7 N QIU Chenjie 1997 M CHN
7 N XU Zhaojie 1997 M CHN
8 N BELGIUM       BEL
8 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
8 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
8 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
9 N USA       USA
9 N LEVIN Nestor 2000 M USA
9 N SHIN Philip 1996 M USA
9 N IVERSON Shane 1999 M USA
10 N HUNGARY       HUN
10 N BANYAI Botond 1999 M HUN Vasas (HUN)
10 N LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE (HUN)
10 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
10 N BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
11 N UKRAINE       UKR
11 N DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
11 N STEPURA Yaroslav 1996 M UKR KIEW (UKR)
11 N HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
12 N POLAND       POL
12 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
12 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
12 N CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
13 N NETHERLANDS       NED
13 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
13 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
13 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
13 N DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
14 N CANADA       CAN
14 N HAY Gavin 2000 M CAN
14 N CHEN-LI David 1999 M CAN
14 N LI Edward 2001 M CAN
15 N GREAT BRITAIN       GBR
15 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
15 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
15 N EAST William 1999 M GBR
16 N INDIA       IND
16 N AHER Tushar Ravsaheb 1996 M IND
16 N HUSSAIN Tariq 1999 M IND
16 N MOHD Tariq 1994 M IND

Sabre Women's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ITALY       ITA
1 N BATTISTON Michela 1997 F ITA
1 N LUCARINI Lucia 1998 F ITA
1 N GARGANO Rebecca 1996 F ITA
2 N FRANCE       FRA
2 N CASTANIE Rozene 1997 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
2 N BALZER Sara 1995 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
2 N NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
2 N RIFKISS Margaux 1996 F FRA PARIS ATP (FRA)
3 N KOREA       KOR
3 N KO Chaeyeong 1996 F KOR
3 N KIM Jeongmi 2000 F KOR
3 N JEON Suin 1999 F KOR
3 N HONG Haeun 1999 F KOR
4 N RUSSIA       RUS
4 N MARTINES HAUREGI Oksana 1995 F RUS
4 N SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
4 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
4 N KLIMOVA Alexandra 1998 F RUS
5 N KAZAKHSTAN       KAZ
5 N DOSPAY Karina 1997 F KAZ
5 N KHABIBULLINA Aibike 1995 F KAZ
5 N SARYBAY Aigerim 1997 F KAZ
5 N GULIK Anastassiya 1997 F KAZ
6 N GREAT BRITAIN       GBR
6 N CHART Maria 1998 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
6 N DAYKIN Kate 1996 F GBR
6 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
7 N HUNGARY       HUN
7 N KERN Bianka 1999 F HUN Kertvaros (HUN)
7 N KELECSENYI Mirabella 1998 F HUN BVSC (HUN)
7 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
7 N ZAHONYI Petra 1997 F HUN Karpati (HUN)
8 N JAPAN       JPN
8 N WAKITA Jumi 1999 F JPN
8 N TSUKINO Kyoko 2000 F JPN
8 N KOBAYASHI Kanae 1997 F JPN
9 N BELARUS       BLR
9 N IVANISHCHANKA Hanna 1996 F BLR RCPhES (BLR)
9 N KASPIAROVICH Palina 1996 F BLR
9 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
10 N POLAND       POL
10 N DOBINSKA Julia 1996 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
10 N CIESLAR Karolina 1996 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
10 N MAZUREK Marta 1998 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
11 N MEXICO       MEX
11 N REBOLLEDO Alondra 1999 F MEX
11 N GONZALEZ Diana 2000 F MEX
11 N INFANTE Vanessa 1996 F MEX
11 N SALGADO Melanie 2001 F MEX
12 N CHINA       CHN
12 N DENG Ruiting 2000 F CHN
12 N GUO Yiqi 1997 F CHN
12 N GAO Yuyao 1994 F CHN
13 N INDIA       IND
13 N KARUNAKARAN Anitha 1998 F IND
13 N SUNDARA RAJ Sowmiya 1998 F IND
13 N SHIVANI Shivani 1999 F IND