Back to list

Results

European Circuit
ITA Busto Arsizio
January 26, 2019 - January 27, 2019

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
2 N KNYSH Oleg 1997 M RUS
3 N FRIIS RUUD Emil 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
3 N MARENCO Federico 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
5 N ROMERO Juan Pedro 1992 M ESP CEP-M (ESP)
6 N TULEN Rafael 1997 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
7 N BARIONOVI Riccardo 1995 M ITA CS Partenopeo (ITA)
8 N BOLLATI Federico 1978 M ITA
9 N GAZZANIGA Giacomo 1999 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
10 N BUZZI Giovanni Battista 1996 M ITA
11 N MASARIN Riccardo 2001 M ITA Fon. M.Bentegodi Verona (ITA)
12 N LIMAREV Ivan 1998 M RUS
13 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
14 N BARBARA Fabio 1995 M ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
15 N SCARPELLINI Andrea 2000 M ITA BGMIL (ITA)
16 N GUERRA Federico 1999 M ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
17 N FERNANDEZ PEREZ Javier 1998 M ESP SAE-M (ESP)
18 N GUSSONI Alessandro 1996 M ITA ASD Pro Patria (ITA)
18 N CORRENTI Baptiste 1994 M FRA TRAPPES (FRA)
20 N DELLA PINA Andrea 1997 M ITA CS Apuano ASD (ITA)
21 N GUERRIERO Giorgio 2001 M ITA CS IVREA (ITA)
22 N DI NUCCI Gianfilippo 1988 M ITA [i] CS Formia (ITA)
23 N VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
24 A CARRILLO AYALA Andres 1980 M CUB
25 N MARTINI Cosimo 1997 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
25 N PENNELLA Pietro 1993 M ITA ASD Pro Patria (ITA)
27 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
28 N FERRARI Alessandro 1996 M ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
29 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
30 N BALCAR Josef 1998 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
31 N OGGIONNI Marco 2000 M ITA
32 N FOTI Edoardo Giuseppe 2001 M ITA
33 N KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
34 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
35 N MACCHIONI Gianmarco 1996 M ITA Pentamodena (ITA)
36 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
37 N PATERLINI Andrea 2000 M ITA
38 N FONTANA Paolo 1991 M ITA
39 N LONGO Luca Tommaso 2001 M ITA CS Roma (ITA)
40 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
41 N MOLLUSO Marco 1999 M ITA ASD Scherma Ostia (ITA)
42 N LEONE Francesco 2000 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
43 N MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
44 N AMENDOLA Vittorio 1994 M ITA CS Partenopeo (ITA)
45 N VERDESCA Corrado 2001 M ITA
46 N GRECO Simone 2001 M ITA RALUG (ITA)
47 N VOLPI Federico 1998 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
48 N VOGLIOLO Fabio 2001 M ITA
49 N BOUILLOT Hippolyte 1995 M FRA PARIS GRP (FRA)
50 N BUDEK Karol 1996 M POL KKS Krakow (POL)
51 N TASSINARI Pietro 2001 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
52 N PAGANELLI Marco 2003 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
53 N CERTO Diego Amedeo 1999 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
54 N SICA Michael Thomas 2000 M ITA
55 N VIGNOLA Pietro 1999 M ITA CS Casale (ITA)
56 N VARENGO Pietro 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
57 N ARNONE Alberto 2001 M ITA A.S. Bresso (ITA)
58 N COLAUTTI Daniel 1996 M ITA TSSG - SOC. GINNASTICA TRIESTINA (ITA)
59 N FAVARO Andrea 1999 M ITA ASU Udine (ITA)
60 N MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
61 N MUSSO Jacopo 1997 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
62 N SALVITTI Alessandro 1997 M ITA CS Roma (ITA)
63 N CAPUANO Vito 1997 M ITA ASD Bari (ITA)
64 N AMENTA Alberto 1997 M ITA
65 N ERRIQUEZ Samuele 2001 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
66 N VALDERRAMA Jorge 2001 M CHI
67 N DILIBERTO Luca 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
68 N REYNOSO Roman 1980 M ESP CEB-M (ESP)
68 N ARTIUKHOV Viktor 1997 M RUS
70 N BURATTI Fausto 1998 M ITA
71 N KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
72 N CANZONERI Davide 1998 M ITA TOISE (ITA)
73 N RODRIGUEZ GONZALEZ Javier 1997 M ESP CEB-M (ESP)
74 N SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
75 N CATALLO Daniele 1999 M ITA FRSCH - Sd. Scherma Frosinone (ITA)
76 N CURATOLO Francesco Matteo 1998 M ITA CS Pettorelli di Piacenza (ITA)
77 N CHERUBINI Ludovico 2000 M ITA
77 N POLLEDRI Amedeo 2000 M ITA CS Pettorelli di Piacenza (ITA)
79 N RASHEED Alvaro 1994 M ESP COE-M (ESP)
80 N TRADARDI Eugenio 1997 M ITA CS IVREA (ITA)
81 N MOCHI Francesco 2001 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
82 N PUERTO Andres 1995 M ESP SAE-M (ESP)
83 N DE PAOLIS Francesco 2000 M ITA
84 N CIRILLO Gregorio 2001 M ITA
85 N TERRACCIANO Luca 1996 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
85 N EGGENSCHWILER Laurin 1984 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
87 N RICCI Bernardo 1998 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
88 N SCIARRA Francesco 2000 M ITA
89 N ARDESI Federico 1996 M ITA
90 N GRECO Paolo 2001 M ITA
90 N BAMBINI Andrea 2000 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
92 N BUSTOS Joaquin 2001 M CHI
93 N MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
94 N SCAPINO Tommaso 2000 M ITA CS IVREA (ITA)
95 N RIZZO Giuseppe 2001 M ITA
95 N DI BERNARDO Riccardo 2001 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
97 N SONLIETI Alessandro 1999 M ITA CS Pettorelli di Piacenza (ITA)
98 N NORIEGA Lucas 2001 M BRA APE Paulista (BRA)
98 N PORELLI Giulio 2001 M ITA
100 N ANCORA Tullio 1996 M ITA
100 N TODESCHINI Leonardo 2000 M ITA
102 N RODIA Federico Alfonso 2001 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
103 N PERTUISOT Hugo 1997 M FRA BEAUMONT OIS (FRA)
104 N MAGNANI Enrico 2000 M ITA Pentamodena (ITA)
105 N CINI Alessandro 1999 M ITA CS Foligno (ITA)
105 N MOISEEV Kirill 1998 M RUS
107 N ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
108 N VENTURINO Jacopo Francesco 1999 M ITA
109 N VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
110 N MAGNI Mattia 2000 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
111 N TULLIO Giacomo 1999 M ITA Pentamodena (ITA)
112 N RESTIVO Pietro 1996 M ITA CS Casale (ITA)
113 N GABUTTI Dario 2000 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
114 N ROSSI Ruben 1900 M ITA SG Triestina (ITA)
115 N AMBROSINI Emiliano 2001 M ITA
116 N DELLI CARRI Luca 2001 M ITA CS DEL FINO (ITA)
117 N HERVAS Guillermo 1997 M ESP CE-M (ESP)
117 N MERENDI Manuele 1998 M ITA CS Ravennate della Spada (ITA)
119 N LAMANTEA Mattia 2000 M ITA
120 N LOFFREDO Dario 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
121 N CARUGO River 2000 M ITA CS IVREA (ITA)
122 N ALEGRE Rodrigo 1998 M ESP SAES-BU (ESP)
123 N LA ROCCA Angelo 1999 M ITA
124 N WADE Oliver Samuel 1999 M GBR SC Den Bosch (NED)
124 N TRIVELLI Sergio 1996 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
126 N MAGNANI Francesco 1996 M ITA Pentamodena (ITA)
127 N 1st round POMA Mario 2000 M ITA
128 N 1st round PONTIERI Matteo 1999 M ITA VRSCH (ITA)
129 N 1st round SCARSI Mauro 1998 M ITA CS Casale (ITA)
130 N 1st round REPETTO Giovanni 1993 M ITA PGCIS - A.S.D.Circolo Schermistico Umbro (ITA)
131 N 1st round BELLI Federico 1998 M ITA
132 N 1st round ANDREETTO Paolo 2001 M ITA
132 N 1st round GIACHETTI Davide 1997 M ITA CS Apuano ASD (ITA)
134 N 1st round ROMANO Riccardo 1998 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
135 N 1st round ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
135 N 1st round ANICHINI Pierluigi 1999 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
137 N 1st round SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
138 N 1st round CASANOVA Felix 2002 M CHI
138 N 1st round PANDIANI Alessandro 2001 M ITA
140 N 1st round KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
141 N 1st round FAVRETTI Umberto 1998 M ITA CS Roma (ITA)
142 N 1st round SOERUM Jens 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
143 N 1st round CONTARINO Leonardo Maria 2001 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
144 N 1st round MORETTI Marco 2000 M ITA
145 N 1st round CORSINI Francesco 1996 M ITA
146 N 1st round FENDT Lucas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
147 N 1st round FORNARI Davide 1999 M ITA
148 N 1st round SANTIBANEZ Felipe 2003 M CHI
149 N 1st round MONTI Francesco 2000 M ITA ASD Scherma Ostia (ITA)
150 N 1st round GONZALEZ Felipe 2000 M CHI
151 N 1st round NOBILE Konrad 2000 M ITA ASU Udine (ITA)
151 N 1st round FAVARETTO Giacomo 2000 M ITA
153 N 1st round BIANCHI Stefano 1998 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
153 N 1st round BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
155 N 1st round AGAZZOTTI Riccardo 1998 M ITA Pentamodena (ITA)
156 N 1st round RANIERI Ugo Rosario 1997 M ITA CS Partenopeo (ITA)
157 N 1st round MASCHERONI Alessandro 2001 M ITA
158 N 1st round SORDONI Mattia 1996 M ITA CS Ancona (ITA)
159 N 1st round MONZIO COMPAGNONI Francesco Matyas 1999 M ITA
160 N 1st round GUERRA Nicola 2000 M ITA
160 N 1st round RECCIA Davide 2001 M ITA
162 N 1st round IVALDI Giorgio 1999 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
163 N 1st round PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
164 N 1st round FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
165 N 1st round VILLA Mario 1999 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
166 N 1st round COGLIANDRO Daniele 2001 M ITA
167 N 1st round PAVEL Claudiu Marian 1996 M ROU Chiti Scherma Pistoia (ITA)
168 N 1st round MICHELETTI Davide Brandon 2000 M ITA
169 N 1st round FORAMITTI Lorenzo 2001 M ITA ASU Udine (ITA)
170 N 1st round MENCARELLI Gabriele 2000 M ITA TOISE (ITA)
171 N 1st round SARRIO Raul 1993 M ESP CEP-M (ESP)
172 N 1st round D'ANGELO Michele 2001 M ITA
173 N 1st round LODI Mattia 1997 M ITA
173 N 1st round BRADAC Petr 1996 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
175 N 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
176 N 1st round BEDENDI Matteo 1996 M ITA
177 N 1st round MINKEVICIUS Lukas 1995 M LTU Gaja-Florete (LTU)
177 N 1st round POLIDORI Marcello 1997 M ITA

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
2 N BERTOGLIO Francesca 2000 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
3 N ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
3 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
5 N JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
6 N ROATO Ginevra 1996 F ITA GIARDINO MILANO (ITA)
7 N SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
8 N CURTO Gaia 1999 F ITA CUS Siena ASD (ITA)
9 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
10 N JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 N TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
12 N CONSONNI Ginevra 2001 F ITA TOISE (ITA)
13 N DEL MASTIO Priscilla 1998 F ITA
14 N DE ALTI Sara 1994 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
15 N CASSANO Alice 1997 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
16 N ZAPPALA Chiara 1993 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
17 N BLASONI Tamara Paola 2001 F ITA
18 N VARENGO Cecilia 1998 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
18 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
20 N BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
21 N SPINELLI Alice Ilde 2001 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
22 N CAMPAGNA Sibilla 1997 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
23 N ZANZANAINI Lucrezia 1998 F ITA CS Apuano ASD (ITA)
24 N RAMIREZ PEGUERO Violeta 1986 F DOM
25 N ALESSANDRO Giulia 1996 F ITA Pentamodena (ITA)
26 N CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
27 N COMPARINI Giordana 1987 F ITA
28 N PERNA Elena 1999 F ITA CS Pettorelli di Piacenza (ITA)
29 N LATTANZI Valentina 1986 F ITA
30 N FRANCHINI Alice 2002 F ITA CS Forlivese (ITA)
31 N BELLI Caterina 1991 F ITA
31 N GENTILE Francesca 2001 F ITA
33 N CAMPANI Letizia 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
34 N PERINI Vera 2004 F ITA
35 N CAPOCCIA Barbara 1990 F ITA CS Di Terni (ITA)
36 N BRINI Domitilla 2002 F ITA CS Roma (ITA)
37 N VESTINI Maria Vittoria 1998 F ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
38 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
39 N VERRI Erica 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
40 N DELLA CIOPPA Sara 2003 F ITA
41 N TISO Alice 2001 F ITA
42 N SPAZZOLI Francesca 2000 F ITA
43 N GRECO Silvia 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
44 N PIEROPAN Beatrice 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
45 N PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
46 N BARBIERI Matilde 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
47 N TOSI Alice 1994 F ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
48 N CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
49 N BARTOLI Chiara Caterina 2003 F ITA CS Di Terni (ITA)
50 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
51 N GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
52 N TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
53 N PANZERA Isabella 1997 F ITA CS Apuano ASD (ITA)
54 N PENNISI Irene 2000 F ITA
55 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
56 N BARGAGNA Francesca 1999 F ITA
57 N LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
58 N GIGLIOLA Mariella 1999 F ITA
59 N AMBROSI Isabella 2000 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
60 N CELLI Beatrice 1997 F ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
61 N ZULIANI Letizia 1999 F ITA CS Pordenone (ITA)
62 N COLOMBINI Cecilia 2004 F ITA
63 N PARODI Valentina 2000 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
64 N GALLINA Giordana 1999 F ITA ASD Methodos (ITA)
65 N BRIZZI Miriana 2000 F ITA CS IVREA (ITA)
66 N AMATEIS Alessandra 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
67 N REPANATI Benedetta 2001 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
68 N MORCIANO Miriana 1997 F ITA
69 N PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
70 N SANTI Eleonora 2002 F ITA CS Castelfranco Veneto ASD (ITA)
71 N PASINETTI Maria 1998 F ITA
72 N MARTINI Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
73 N MAGGIO Luna 1997 F ITA SOCIETA DEL GIARDINO (ITA)
74 N DE JONG Cheryl 1995 F NED SC Den Bosch (NED)
75 N SCANZI Cristina 1996 F ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
76 N VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
77 N GALLI Ilaria 1996 F ITA CS LEGNANO (ITA)
78 N LIBELLI Margherita 1998 F ITA
79 N RIGAZZI Ottavia 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
80 N CUCCHIARA Greta 2000 F ITA Pentamodena (ITA)
81 N CALDERARO Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
82 N MASSONE Chiara 1992 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
83 N DANIELE Rebecca 1999 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
84 N HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
85 N PARAVELLA Teresa 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
86 N BERENDS Carmen 1994 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
87 N SABATINI Margherita 1990 F ITA
88 N BARATTA Margherita 2003 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
89 N PASQUALI Annalisa 2001 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
89 N ISIDORI Silvia 1999 F ITA CS Di Terni (ITA)
91 N SIZOO Isaura 1998 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
92 N LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
93 N CASTIGLIOLA Marta 1998 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
94 N ALESSANDRI Giulia 1999 F ITA
95 N COSTA Francesca 2001 F ITA
96 N CRESTA Laura 2002 F ITA
97 N CASTALDI Sara 1999 F ITA BUSTO ARSIZIO (ITA)
98 N TADDEI Federica 1996 F ITA
99 N BRUNELLI Matilde 2002 F ITA SOCIETA DEL GIARDINO (ITA)
100 N VIVIANI Irene 2001 F ITA
101 N LO BASCIO Marta 2001 F ITA CS Partenopeo (ITA)
102 N CHWOJNIK Tamara 1998 F ARG GARDANNE LL (FRA)
103 N FAZZINI Camilla 2001 F ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
104 N LEONE Desiree 2002 F ITA
105 N TUMMINELLO Valentina 1997 F ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
106 N VIAPPIANI Aurora 2000 F ITA CS Sintofarm Koala (ITA)
107 N SPADARO Chiara 2003 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
108 N DI TELLA Sveva 2003 F ITA
109 N TAGLIABO Francesca 1998 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
110 N ODORICO Greta 1997 F ITA TSSG - SOC. GINNASTICA TRIESTINA (ITA)
111 N PARPINEL Ester 2000 F ITA
112 N 1st round CARMINATI Camilla 2000 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
113 N 1st round RACIOPPOLI Ilaria 2002 F ITA
113 N 1st round TORELLI Francesca 2003 F ITA
113 N 1st round DONELLI Alessandra 2002 F ITA
116 N 1st round PARMESANI Francesca 2002 F ITA [i] unione Ginnastica Goriziana (ITA)
117 N 1st round ROSA Caterina 1999 F ITA BUSTO ARSIZIO (ITA)
117 N 1st round BELLOTTI Emma 2003 F ITA
119 N 1st round ZANARDO Sara 2001 F ITA CS LEGNANO (ITA)
120 N 1st round PAIDA Eleni 1994 F GRE AKRITES (GRE)
121 N 1st round FABRIZI Giulia 2002 F ITA
122 N 1st round CASALI Alice 1996 F ITA
123 N 1st round WIRTZ Marta 2001 F ITA
124 N 1st round CAMPAGNA Federica 2000 F ITA
125 N 1st round VUCKOVIC SOKOVIC Viktorija 2001 F CRO
126 N 1st round BECECCO Anna 2002 F ITA
127 N 1st round BELLEZZE Rebecca 2000 F ITA
128 N 1st round RIGHETTO Laura 2001 F ITA
129 N 1st round ZAPPARATO Marta 1996 F ITA [i] CS Formia (ITA)
130 N 1st round BEDINI Giulia 2002 F ITA
131 N 1st round OBSTER Ellen 1994 F NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
132 N 1st round FERRI Carlotta 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
133 N 1st round CARRA Sofia 2001 F ITA ASD Pro Patria (ITA)
134 N 1st round VITELLI Fiorenza 1994 F ITA CS Partenopeo (ITA)
134 N 1st round MAESTOSO Chiara Maria 2003 F ITA
136 N 1st round BETTINAGLIO Matilde 2002 F ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
137 N 1st round KROESE Roos 1996 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
138 N 1st round ZALUM Giulia 2002 F ITA
139 N 1st round DI VEROLI Aurora 1999 F ITA
140 N 1st round AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
141 N 1st round MARCHIORI Benedetta 1999 F ITA
142 N 1st round SAVIANI Giuseppina 2004 F ITA
143 N 1st round FONTANELLA Maria 1998 F ITA
144 N 1st round BRUNO Margherita 2000 F ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
145 N 1st round MATTEUCCI Alessia 2000 F ITA
146 N 1st round GRAUSO Valentina 2001 F ITA
146 N 1st round MAJER Sara 2000 F ITA
148 N 1st round PIERACCIANI Aurora 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
149 N 1st round GULI Vittoria 1999 F ITA CS Pettorelli di Piacenza (ITA)
150 N 1st round TORNELLI Iris 2000 F ITA
151 N 1st round PICART Scarlett 1999 F CHI
152 N 1st round GAGLIANO Ileana 2001 F ITA
153 N 1st round PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
154 N 1st round DE SICOT Carla Marta 1996 F ITA
155 N 1st round CASABONA Federica 2003 F ITA
156 N 1st round PANI Arianna 2000 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
157 N 1st round GROTA Emanuela 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
158 N 1st round D'AGNESE Elena 1998 F ITA