Back to list

Results

Cadet Circuit
ITA Roma
January 26, 2019 - January 27, 2019

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N YAROSHENKO Karina 2002 F USA
2 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
3 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
3 N CHO Sabrina 2002 F USA
5 N AMORE Giulia 2003 F ITA
6 N PANTANETTI Benedetta 2003 F ITA
7 N LEE Yejine 2002 F USA
8 N RHODES Zander 2003 F USA
9 N TAN Helen 2002 F USA
10 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
11 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
12 N ZACCHEO Flaminia 2002 F ITA
13 N LAM Justina 2003 F USA
14 N LEZINSKA Lisa 2002 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
15 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
16 N CHUSID Renata 2003 F USA
17 N STAMOS Maria 2002 F USA
18 N DI RUSSO Guia 2004 F ITA
19 N CHARLIER Amandine 2002 F BEL Cercle d'Escrime de Bastogne (BEL)
20 N PROIETTI Arianna 2002 F ITA
21 N LEE Annora 2002 F USA
22 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
23 N MARTOS Sara Ann 2002 F USA
24 N CANDEAGO Eleonora 2003 F ITA
25 N BECUCCI Sabrina 2002 F ITA
26 N GRANDIS Aurora 2003 F ITA
27 N HUNG Juliana 2004 F USA
28 N MANCINI Ludovica 2003 F ITA
29 N FEI Ruoqiu 2002 F CHN
30 N HORSLEY Asherah 2003 F USA
31 N GIACOMELLI Sara 2003 F ITA
32 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
33 N PIANELLA Giada 2003 F ITA
34 N NAYL Emmie 2002 F FRA LIMOGES CE (FRA)
35 N MONTECINOS Lisa 2002 F CHI
36 N MANZONI Michelle 2002 F ITA
37 N RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
38 N CURTI Ludovica 2003 F ITA
39 N CINOTTI Alessandra Doralice Futura 2002 F ITA
40 N PELLETIER Heloise 2003 F FRA MEDOC CE (FRA)
41 N TAN Elisha 2002 F USA
42 N HAO Alicia 2002 F USA
43 N BREKER Anika 2002 F USA Rhode Island FAC (USA)
44 N FLANAGAN Catherine 2003 F USA
44 N SILK Georgia 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
46 N KOO Haley Bevan 2002 F USA
47 N PARRA Emily 2003 F FRA PAYS AIX (FRA)
47 N CALVANESE Matilde 2003 F ITA
49 N DRUCK Lior 2003 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
50 N RAPINESE Olivia 2002 F ITA
51 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
52 N DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 N LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
52 N CALMUS Guillemette 2003 F FRA REIMS EUROPE (FRA)
55 N CORABI Sarah 2002 F ITA
56 N TEACA Sabina 2002 F FRA ALENCON DUCS (FRA)
57 N MURALIDHARAN Mayuri 2004 F AUS
58 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
59 N MARCAILLOU Victoire 2003 F FRA PARIS TA (FRA)
60 N STAINO Alison 2002 F ITA
61 N COVIELLO Maria Carmen 2003 F ITA
62 N BIASCO Karen 2004 F ITA
63 N NOVOSELTSEVA Anna 2003 F USA
64 N GAMBITTA Alice 2003 F ITA
65 N DI MOLA Ludovica 2002 F ITA
66 N TAJAN Morgane 2003 F FRA
67 N PERRONE Elisa 2003 F ITA
68 A MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
69 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
70 N MEKRA Vasiliki Ariadni 2003 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
71 N GAYDOS Sofia 2004 F ESP
71 N RUSTLER Aline 2003 F GER SC Korb (GER)
73 N EDIRI Josephine 2004 F FRA
74 N BOUKHELIFA Silya 2002 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
75 N DE BIASIO Irene 2003 F ITA
75 N BIAGI Penelope 2002 F ITA
77 N FIORITI Viola 2003 F ITA
78 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
79 N IACOMONI Marta 2003 F ITA
80 N PERINI Camilla 2002 F ITA CS Mestre (ITA)
81 N MURANO Aurora Beatrice 2003 F ITA
82 N BERTINI Irene 2004 F ITA
83 N CONCHIGLIA Angelica 2002 F ITA
84 N JORDENS Heloise 2003 F BEL
85 N GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
86 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
87 N TRINCIA Camilla 2003 F ITA
88 N PEDIADITAKI Marina Eleni 2002 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
88 N SITOVA Olga 2003 F LAT
90 N LANDRIEUX Pauline 2002 F FRA VALBONNE OMN (FRA)
91 N COSTAGGIU Alessandra 2003 F ITA
91 N GALE Madeleine 2003 F GBR Brentwood School FC (GBR)
93 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
94 N CREMONESI Clarissa 2002 F ITA
95 N MARCHAL Maloe 2004 F FRA ASM BELFORT (FRA)
96 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
97 N DIAMANTI Carlotta 2003 F ITA
98 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
99 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
100 N GARGNE Elsa 2002 F FRA MERIGNAC SE (FRA)
101 N GIARDINIERI Alessia 2002 F ITA
102 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
103 N BRAMBILLA Gloria 2003 F ITA
104 N CRESTA Alessandra 2002 F ITA
105 N NISTRI Alina 2004 F ITA
106 N JOLLY Orlane 2002 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
107 N CRIVELLARO Arianna 2004 F ITA
108 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
109 N VACCARINI Camilla 2004 F ITA
110 N KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
110 N CERICOLA Anna Sveva 2003 F ITA
112 N GUERRAZZI Lucrezia 2003 F ITA
112 N VISENTIN Emma 2004 F ITA
114 N ZUSSINO Victoria 2002 F FRA ORNON ESCR (FRA)
114 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
116 N MORO Serena 2004 F ITA
117 N MAJALI Roaa 2002 F JOR
117 N PORTILLO Claudia 2004 F ESP
119 N ROGER Garance 2005 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
120 N KOURKOULOU KOUSOUNI Charitini Antonia 2002 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
121 N GAGLIARDI Margherita 2003 F ITA
122 N FAVA Beatrice 2003 F ITA
122 N VELMA Emilia 2002 F IRL
124 N DOCAVO Elena 2004 F ESP
124 N MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
126 N MARTIN CABELLO Maria Angeles 2004 F ESP
127 N JUNGK Aliya 2002 F GER SKG Oberhöchstadt (GER)
128 N OSENDE Carmen 2004 F ESP
129 N 1st round DELITALA Lucilla Caterina 2004 F ITA
130 N 1st round CANNATA Marta 2002 F ITA
131 N 1st round DI LUZIO Angelica 2002 F ITA
132 N 1st round MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
133 N 1st round ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
134 N 1st round VOGEL Greta 2002 F GER SC Korb (GER)
135 N 1st round SCIMONE Elisa 2002 F ITA
136 N 1st round SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
137 N 1st round ALONSO Lucia 1900 F ESP
138 N 1st round ROUSSEAU Marion 2003 F FRA TAMPON (FRA)
139 N 1st round OLAPPI Sara 2003 F ITA
140 N 1st round CAMPANILE Valentina 2003 F ITA
140 N 1st round MERCI Tecla 2003 F ITA
142 N 1st round INTROZZI Margherita 2002 F ITA
143 N 1st round PRUSCIANO Beatrice 2004 F ITA
144 N 1st round BORRELLI Angelica 2002 F ITA
145 N 1st round MIKA Emma 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
146 N 1st round NEGRON Erikha 2003 F VEN
147 N 1st round SAITANI Konstantina 2003 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
148 N 1st round GABOLA Giulia Irma Adelaide 2003 F ITA
148 N 1st round SHI Jing Emily 2004 F AUS
150 N 1st round CALERI Juliana 2002 F ARG
151 N 1st round MORENO MOLINA Marta 2003 F ESP
152 N 1st round FERNANDEZ ALVAREZ Beatriz 2004 F ESP
152 N 1st round VERGNANO Federica 2002 F ITA
154 N 1st round LAGIOU Ariadni 2003 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
155 N 1st round FERNANDEZ NEGRON Elena 2003 F ESP
155 N 1st round KAZAGLI Christina 2004 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
157 N 1st round ANTONIOU Theodora 2004 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
158 N 1st round KAZAGLI Romylina-Nikoletta 2005 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
159 N 1st round KAZAGLI Maria 2004 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
F 1st round 2003 F USA
F 1st round 2002 F ESP

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHEN James 2003 M USA
2 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
3 N EMMER Chase 2004 M USA
3 N YU Eric 2003 M USA
5 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
6 N PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
7 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
8 N BAUDCHON Florent 2002 M FRA
9 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
11 N TULYAG Fyze 2003 M USA
12 N NDIAYE Edriss 2002 M USA
13 N PAIK Hyun 2002 M USA
14 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
15 N ZHANG Daniel 2004 M USA
16 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
17 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
18 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
19 N SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
20 N LUTAR Lucas 2003 M USA
21 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
22 N LI Brandon 2004 M USA
23 N SHAFAIE Kaveh Kevin 2002 M USA
24 N BAE Anthony 2002 M USA
25 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
26 N FE Jacopo 2002 M ITA
27 N BINDER Zachary 2003 M USA
28 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
29 N VINCIGUERRA Valerio 2003 M ITA
30 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
31 N GERARDIN Philibert 2002 M FRA BORDEAUX EC (FRA)
32 N FAUL Paul-Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 N DAYTON Draper 2002 M USA
34 A REID Clayton 2002 M USA
35 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
36 N FRANCA Giovanni 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
37 N LIU Justin 2003 M USA
38 N FIORE Francesco 2002 M ITA
39 N CAVALLARI Alessandro 2002 M ITA
40 N WATSON Pierre 2002 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
41 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
42 N LOUIE Bryce 2002 M USA
43 N CUNAT Sabin 2002 M FRA SEICHAMPS (FRA)
44 N RAIMONDI Mattia 2004 M ITA
45 N GRENIER Rémi 2002 M FRA BESANCON RCE (FRA)
46 N PALMERINI Gregorio 2003 M ITA
47 N PAYELLE Theophane 2002 M FRA CAMBRAI CE (FRA)
48 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
49 N PURPURA Enrico 2003 M ITA
50 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
51 N ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
52 N MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
53 N CORONATI Edoardo 2003 M ITA
54 N BALDELLI Gabriele 2004 M ITA
55 N MILANO Alexander 2004 M ITA
56 N TIERNEY David 2002 M USA
57 N PIEMONTE Edoardo Federico 2002 M ITA
58 N VANNUCCI Francesco 2002 M ITA
59 N FAEDO Tommaso 2002 M ITA
59 N CHUNG Andrew 2003 M USA
61 N ALNO Andrea 2002 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
62 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
63 N FRANCIA Ludovico 2003 M ITA
64 N CERONI Joseph 2004 M ITA
65 N CORMIER Charles 2003 M FRA
66 N BRACACCINI Lorenzo 2002 M ITA
67 N COLIN ANDREZ Lothaire 2003 M FRA METZ SE (FRA)
68 N EL RHAZZOULY Amir 2002 M FRA ST GERMAIN E (FRA)
69 N DISKIN Benjamin 2002 M AUS
70 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
71 N NACCARELLO Federico 2002 M ITA
72 N PISANESCHI Edoardo 2003 M ITA
73 N CHEN Ziyuan 2004 M CHN
74 N CIABATTI Francesco 2003 M ITA
75 N BONNET Adrien 2003 M FRA ANTONY (FRA)
76 N SARDELLI Elia 2002 M ITA
77 N BIBRON Axel 2004 M FRA
78 N ZANATTA Enrico 2002 M ITA
79 N MARETTI Luca 2002 M ITA
80 N LAVALLÉE Damien 2002 M BEL Cercle Royal d'Escrime de Huy (BEL)
81 N PELLIS Marco 2003 M ITA CS Pordenone (ITA)
82 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
83 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
84 N GUIDOTTI Andrea 2003 M ITA
85 N PAZ Ethan 2002 M AUS
86 N GRIDELLI Gianmarco 2004 M ITA
87 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
88 N PROIETTI Marco 2003 M ITA
89 N AYUPOV Ilya 2003 M USA
90 N MASCIOLI Alberto 2003 M ITA ZFW Fencing Club (GBR)
90 N DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
92 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
93 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL
94 N DIAZ HIGUERAS Luis 2003 M ESP
95 N DE PAZ Vidal 2004 M ESP ATENEO-M (ESP)
96 N MILLO Luca 2004 M ITA
97 N TROIANI Matteo 2002 M ITA
98 N DELL'AVERSANA Francesco 2003 M ITA
98 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
100 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
101 N SARTINI Alfredo 2004 M ITA
102 N NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
103 N PELLEGRINO Davide 2003 M ITA
104 N DESPALATOVIC Toni 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
105 N GAMPER Luca 2003 M ITA
105 N LARDY Gautier 2003 M FRA VIENNE (FRA)
107 N REGOSINI Tiziano 2002 M ITA
108 N QUAGLIETTI Matteo 2003 M ITA
108 N SATTA Stefano 2003 M ITA
110 N SOYOYE Caspar 2002 M NGR
111 N CARUSO Emanuele 2002 M ITA
112 N BRAVO Sahel 2003 M ESP
112 N DELPRATO Luca 2002 M ARG
114 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT
115 N LOPEZ GALLO Ismael 2003 M ESP
116 N ROVERE Carlo Luigi 2002 M ITA CS Ambrosiano Milano (ITA)
117 N CONCETTI Leonardo 2003 M ITA
117 N MONTESI Tommaso 2002 M ITA
119 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
120 N CARAFA Paolo 2003 M ITA
121 N ZABALA Juan 2003 M ESP CCC-M (ESP)
122 N ANDREOLI Pietro 2004 M ITA
123 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
124 N BOSNIC Hugo 2003 M AUS
125 N ADAM Maxime 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
126 N SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
127 N HELLER Oliver 2003 M AUS
128 N DANDOLO Christopher 2003 M AUS
129 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
130 N 1st round LIZAMA Diego 2003 M CHI
131 N 1st round CZUCKERMANN Niran 2002 M ISR Hapoel Acco (ISR)
131 N 1st round ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT
133 N 1st round ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin (GER)
134 N 1st round KHALIFA Abdullah ismail 2003 M QAT
135 N 1st round ARGOTE Andres 2002 M VEN
136 N 1st round SARDEGNO Simone 2002 M ITA
137 N 1st round CRUCITTI Pierfrancesco 2003 M ITA
137 N 1st round GASPERINI Loïc 2003 M BEL Cercle Royal d'Escrime de Huy (BEL)
139 N 1st round CHARTIER Pierre Hugues 2004 M FRA
140 N 1st round RODRIGUEZ IGLESIAS Hugo Jerjes 2002 M ESP
141 N 1st round KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
142 N 1st round MARINO Gonzalo 2003 M ESP
143 N 1st round PISSATO Pedro 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
144 N 1st round ALARCON David 2003 M CHI
145 N 1st round POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
146 N 1st round NAPOLITANO Isaia 2004 M ITA
147 N 1st round RENZONI Federico 2003 M ITA
148 N 1st round VARISCO Marco 2002 M ITA
149 N 1st round BRITTAIN Brandon 2002 M GBR Salle Boston (GBR)
150 N 1st round FAORO Tommaso 2003 M ITA
151 N 1st round CECCATO Vittorio Alvise 2002 M ITA
151 N 1st round CARRASCO Carlos 2004 M VEN
153 N 1st round REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
154 N 1st round KHATTAB Luka 2003 M AUS
155 N 1st round HABBOUB Qusai 2003 M JOR
156 N 1st round PENA Carlos 2002 M VEN
157 N 1st round SANVITO Matteo 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
158 N 1st round GADDA Gioele 2004 M ITA
158 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO
160 N 1st round ZAZO Ethan 2004 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
F 1st round 2003 M ITA
F 1st round 2002 M GBR
F 1st round 2003 M ITA
F 1st round 2004 M ITA